Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie informuje o realizacji drugiej edycji projektu „Własny biznes – to możliwe”. Jednocześnie wskazuje, że wydłużono okres rekrutacji kandydatów do niego do 19 stycznia 2018 roku. Na czym polega program i jakie korzyści można odnieść, jeśli weźmie się w nim udział?

Projekt o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej.

Okres rekrutacji w ramach V naboru formularzy rekrutacyjnych do projektu „Własny biznes – to możliwe II” został przedłużony o kilka tygodni. Zakończy się ostatecznie 19 stycznia 2018 roku. Szansę na uzyskanie dofinansowania podjęcia się prowadzenia własnej firmy mają bezrobotni z ustalonym II profilem pomocy w ramach realizowanego projektu. Ma on współfinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020.

Kryteria naboru

W naborze wyłonionych zostanie 20 osób po 30. roku życia. Wymogami dla kandydatów zgłaszających swój akces do projektu są: wiek i konieczność zarejestrowania w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie albo w jego filiach w Bełżycach i Bychawie.

Uczestnikami projektu mają być wyłącznie osoby bezrobotne, które można zaliczyć do co najmniej jednej z poniższych grup wyłonionych przez PUP w Lublinie:

  • osoby długotrwale bezrobotne,

  • kobiet

  • osoby po 50. roku życia,

  • osoby niepełnosprawne,

  • osoby o niskich kwalifikacjach (tzn. takie, które mają wykształcenie średnie lub niższe).

Na co może liczyć uczestnik projektu?

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie wszystkim uczestnikom projektu „Własny biznes – to możliwe” zapewni indywidualne wsparcie doradcze, którego zakres tematyczny i wymiar godzinowy zostanie dopasowany do ich potrzeb. Powinien on być adekwatny do posiadanej przez nich wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy. Uczestnicy będą mieli wsparcie szkoleniowe z zakresu przedsiębiorczości w dwóch kategoriach – podstawowej (80 godzin) i średniozaawansowanej (40 godzin).

Urząd minimum 80 osobom zgłaszającym się do projektu przekaże bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie 23 398,00 zł. Ponadto przyznawane będzie pomostowe, indywidualne specjalistyczne wsparcie doradcze dla tych, którzy otrzymają ową bezzwrotną dotację i zarejestrują działalność gospodarczą.

Wsparcie przedsiębiorczości to poza programami związanymi ze zwiększaniem kompetencji osób bezrobotnych bardzo ważne narzędzia umożliwiające rozwój lokalnego rynku pracy. Osoby, które rozpoczynają swoją drogę zawodową lub całkowicie ją zmienić, wcale nie muszą liczyć na potrzeby pracodawców z miasta. Mogą także podjąć własną inicjatywę, która przy wsparciu odpowiednich instytucji ma spore szanse na sukces.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_112988267_selektywne-skupienie-si%C4%99-na-u%C5%9Bmiechni%C4%99tym-biznesmenie-z-gazet%C4%85-i-kaw%C4%85-na-wynos-oraz-wieloetnicznymi.html

Oceń artykuł
0/5 (0)