Skoro czytasz ten wpis, to zapewne sprawnie poruszasz się po internecie. Znasz więc bogactwo wiedzy oraz możliwości jakie oferuje. Jednym z udogodnień, z którego możesz skorzystać online, jest porównywarka ubezpieczeń OC. Korzystając z niej, otrzymasz oferty polis komunikacyjnych w jednej chwili i w jednym miejscu.

 

Jak dzięki porównywarce OC ubezpieczyć samochód z głową? Jak nie przepłacić i znaleźć ofertę dopasowaną do naszych potrzeb? Sprawdź!

Rodzaje ubezpieczeń

Obecnie przepisy mówią o dwóch rodzajach ubezpieczeń – obowiązkowych i dobrowolnych. W zależności od zasobności portfela, doświadczenia za kierownicą oraz modelu samochodu, możesz się zdecydować na kilka różnych rozwiązań. Porównywarki ubezpieczeń OC/AC dostępne w internecie oferują możliwość zestawienia ze sobą kombinacji poszczególnych ubezpieczeń, dzięki czemu szybko możesz zweryfikować, na co Cię stać i czego potrzebujesz.

Na jakie ubezpieczenie się zdecydować? Rodzaje polis samochodowych

  • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi posiadać każde auto. Dzięki niemu masz spokojną głowę w momencie spowodowania przez Ciebie szkody innym uczestnikom ruchu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokrywa szkody zarówno materialne, jak i zdrowotne. Ubezpieczenie to należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu.
  • Ubezpieczenie AC (autocasco) jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które obejmuje właściciela pojazdu. Jego wysokość zależy od wielu czynników, w tym zakresu polisy, który możesz samodzielnie dopasować do własnych potrzeb. Najczęściej w zakres tego ubezpieczenia wchodzą koszty naprawy Twojego auta po kolizji oraz wypadku lub w przypadku kradzieży pojazdu.
  • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) również jest ubezpieczeniem dobrowolnym, obejmującym kierowcę i pasażera lub tylko kierowcę. W swoim szerokim zakresie ubezpieczenie to ochroni Cię w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, do których doszło zarówno podczas jazdy, wsiadania, wysiadania z pojazdu, postoju, garażowania czy np. pożaru samochodu.
  • Ubezpieczenie Assistance może być traktowane jako dopełnienie polisy OC lub AC. W swoim zakresie oferuje kompleksową, całodobową pomoc w przypadku kolizji lub wypadku, poczynając od holowania, zapewnienia auta zastępczego, pomoc techniczną, prawną lub medyczną zarówno dla kierowcy jak i pasażera. W zależności od ubezpieczyciela, może też obejmować zdarzenia poza granicami kraju.

Jak tanio ubezpieczyć samochód?

Pierwszym krokiem przy wyborze ubezpieczenia, jak i ubezpieczyciela jest zapoznanie się z ofertami dostępnymi na rynku. W internecie znajdziesz najwięcej aktualnych informacji w zakresie ubezpieczeń. Zarówno firm ubezpieczeniowych jak i różnorodnych ofert jest tak wiele, że zweryfikowanie każdej z osobna jest praktycznie niemożliwe – tu uratuje Cię właśnie  porównywarka ubezpieczeń OC www.mfind.pl. Zasada jej działania jest bardzo prosta: określasz m.in. model oraz rok produkcji swojego auta, liczbę przejechanych kilometrów, wybierasz zakres ubezpieczenia oraz termin, od którego ubezpieczenie ma obowiązywać.

Aby jeszcze szczegółowiej dopasować ofertę oraz cenę ubezpieczenia zostaniesz poproszony o podanie bardziej szczegółowych informacji odnośnie auta, jego użytkowania, a także samego kierowcy. Wszystko to sprawia, że otrzymasz bardzo precyzyjnie skrojone oferty różnych ubezpieczycieli, które porównasz cenowo i za pomocą jednego kliknięcia będziesz mógł kupić tę jedną, wybraną przez Ciebie.

Zarówno nowi kierowcy, jak i Ci wprawieni za kółkiem wiedzą, że ceny ubezpieczeń zmieniają się jak w kalejdoskopie. Najnowsze oferty oraz najkorzystniejsze ceny najszybciej znajdziesz dziś w sieci. Dzięki porównywarce ubezpieczeń OC/AC masz pewność, że podejmujesz decyzję właściwą nie tylko dla zasobności swojego portfela, ale też co najważniejsze – dla bezpieczeństwa Twojego i innych.