W jakich firmach lub korporacjach opłaca się zatrudnić? Które z nich oferują najlepsze warunki dla pracowników? Sprawdźcie gdzie otrzymacie darmowe obiady i jakie firmy wspierają projekty zdolnej młodzieży!

Nieustanne innowacje, rosnące przychody z reklam oraz wzrost działalności w sektorze cloud computing to czynniki, dzięki którym marka Google znowu odebrała Apple’owi pozycję nr 1 w tegoroczny rankingu najcenniejszych marek świata BrandZTM Top 100. Marka Google zwiększyła swoją wartość o 32%, do poziomu 229 mld USD, a tymczasem ubiegłoroczny lider, czyli Apple spadł na drugie miejsce, notując stratę wartości o 8%. Microsoft pozostaje na miejscu 3. dzięki wzrostowi o 5%, natomiast Facebook oraz Amazon po raz pierwszy znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Google liderem rynku

Google

źródło: Fot. Rafał Malko

Google nieprzerwanie od trzech lat figuruje na szczycie listy 100 najlepszych firm do pracy według magazynu Fortune. Oprócz takich benefitów jak szkolenia, opieka medyczna, zniżki pracownicze czy dodatki finansowe dla świeżo upieczonych rodziców, Google zapewnia swoim pracownikom także darmowe posiłki w pracy i dba o ich sprawność fizyczną.

W supernowoczesnym kompleksie biurowym w Mountain View w Kalifornii pracownicy mają do dyspozycji siłownie, kręgielnie, pokój do zabaw i boiska do gry w koszykówkę. Jest tu też pracownicza pralnia, fryzjer i salon masażu.

Benefity w firmie Apple

Apple wysoko ustawił poprzeczkę dla rynku urządzeń mobilnych. Świetna technologia plus dobry marketing sprawiły, że to właśnie Apple wykonał największy skok w rankingu globalnych marek na tegorocznej liście. Firma nadaje ton całej branży technologicznej – w 2010 roku robił to za pomocą iPada który podbił serca starszych i młodszych, wszedł w użycie i w szkołach, i prywatnych firmach. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

Z pewnością ciekawą ofertę firma przedstawia młodym rodzicom – darmowa opieka nad maluchem w godzinach pracy lub zorganizowanie dojazdu do szkoły to tylko nieliczne benefity, na jakie mogą liczyć pracownicy. Wszystkie działy firmy Apple mają dostęp do darmowego bufetu oraz do sal, gdzie mogą się zrelaksować czy pograć na playstations.

Autor wpisu: GoWork.pl

Oceń artykuł
0/5 (0)