W Nowym Kisielinie niedaleko Zielonej Góry rozrasta się strefa ekonomiczna, dla której władzom miasta udało się pozyskać wielu zagranicznych inwestorów. Stwarza to duże szanse na uzyskanie pracy przez mieszkańców Zielonej Góry. Szczegóły w artykule.

Region Zielonej Góry inwestuje w rozwój lokalnego rynku pracy, co przynosi długofalowe korzyści. Tym razem w okolicach ważnym przedsiębiorcą stanie się niemiecka firma, która generuje już oferty pracy w Chojnicach ze względu na zlokalizowany tam zakład. Wszystko wskazuje na to, że miasto, jak i jego okolice zyskają wiele nowych stanowisk do obsadzenia.

Brinkmann Manufaktur

Niemiecka firma Brinkmann Manufaktur, producent łóżek i materacy, będąca częścią niemieckiej grupy Feybri, otrzymała jako jeden z pierwszych inwestorów w Nowym Kisielinie pod Zieloną Górą pozwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W nowo wybudowanym zakładzie produkowane mają być docelowo materace, łóżka, pościel, pokrowce na materace oraz poduszki. Towary te będą wysyłane głównie na rynek niemiecki i austriacki. To przedsięwzięcie docelowo ma stworzyć 150 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

W sierpniu 2017 roku firma Brinkmann Manufaktur ma zakończyć ostatecznie pierwszy etap inwestycji i zatrudnić 34 pracowników. Oferty pracy w Zielonej Górze będą czekać na szwaczki, krawcowe, montażystów, tapicerów i krojczych (czyli przedstawicieli tzw. zawodów deficytowych w tej okolicy), a po planowanej w najbliższej przyszłości rozbudowie zakładu firma Brinkmann ma zatrudnić ponad setkę kolejnych osób, dzięki czemu będzie mogła osiągnąć pełne moce produkcyjne. W planach jest wysyłanie do Niemiec i Austrii cotygodniowo około 20 ciężarówek, w których może zmieścić się nawet 600 łóżek.

Brinkmann zamierza stworzyć halę produkcyjną o powierzchni ponad 3 tys. mkw. Inwestycja realizowana jest na działce o wielkości 2,5 ha, którą niemiecka firma kupiła od Zielonej Góry za kwotę 1,2 mln zł. Hala budowana jest przez Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej. Nie będzie to pierwszy zakład niemieckiej marki – taki działa już w Chojnicach.

Polski inwestor w Zielonej Górze

Nie tylko zagraniczni inwestorzy rozwijają swoją działalność w Zielonej Górze. Kolejną halę w Nowym Kisielinie buduje polska firma Styropmin, zajmująca się produkcją płyt styropianowych i dociepleń. Będzie to już czwarty zakład tej spółki w Polsce. W planach jest zatrudnienie w Zielonej Górze około 50 pracowników, a zakład ma być gotowy po 1 stycznia 2018 roku. Urząd Miasta Zielona Góra sprzedał firmie Styropmin ziemię, na której stanie nowa hala warta 1,4 mln zł.

W Nowym Kisielinie nie można narzekać na brak inwestycji. Strefa ekonomiczna pod Zieloną Górą sukcesywnie się rozrasta, a w parku działają cztery firmy: E-obuwie, zajmująca się dystrybucją obuwia dla CCC, LUG, działająca w branży oświetleniowej, Darstal, produkująca elementy metalowe, oraz B&K Logistic, trudniąca się transportem, logistyką i spedycją. Wszystkie stanowią potencjalne miejsca pracy dla wielu mieszkańców tego regionu. Jest więc to wielka szansa dla wszystkich poszukujących zatrudnienia lub osób, które chcą zmienić dotychczasową pracę. 

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_76518855_rozw%C3%B3j-biznesu-udoskonalenia-przedsi%C4%99biorcy.html

Oceń artykuł
0/5 (0)