Coraz częściej słyszymy, że warto postawić na kształcenie, które dam nam konkretny zawód. W tym przypadku Szkoła Policealna jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Sprawdź, które kierunki są przyszłościowe i dlaczego!

lekarz

Tytuł asystentki stomatologicznej, higienistki daje nam wiele możliwości zatrudnienia. Jeśli nie boimy się widoku krwi, a chcemy pracować w przychodni czy w prywatnym gabinecie dentystycznym, wybór szkoły policealnej jest najlepszą inwestycją. Zdobędziemy wiedzę teoretyczną i co ważne – również praktyczną, a po zdaniu egzaminu otrzymamy tytuł technika, który potwierdza nasze uprawnienia do wykonywania zawodu.

Trend zdrowego trybu życia

Ostatnio do Polski dotarła moda na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia (oby trwała jak najdłużej!), więc jeśli myślimy o specjalizacji dietetycznej, to na pewno odnajdziemy się na rynku pracy. Dużo osób ma problemy z nadwagą, jedzeniem w pośpiechu i brakiem ruchu. Do pomocy przy zrzuceniu zbędnych kilogramów i poprawy samopoczucia niezbędny jest dobry dietetyk.

Po skończeniu Medycznej Szkoły Policealnej możemy otrzymać również tytuł technika masażysty – kolejnego zawodu z przyszłością. Osoby starsze, wymagające rehabilitacji często chodzą na masaże lecznice, które pomagają w zwalczaniu bólów wynikających z zastania się mięśni. Oczywiście osoby aktywne zawodowo również chodzą na zabiegi – tu najczęściej wymienianym problemem jest ból pleców i odcinka lędźwiowego.

Asystentka Stomatologiczna

Jeśli zastnawiacie się nad pracą jako asystentka stomotologiczna, to oprócz wiedzy jaką musicie posiadać w tym zawodzie, liczą się również kompetencje indywidualne jak komunikatywność. Osobę zajmującą się leczeniem zębów musi również cechować ogólna życzliwość, mocne nerwy i umiejętność zachowania spokoju w nagłych sytuacjach, które mogą się wydarzyć w gabinecie podczas zabiegu.

Jeśli chcemy zapisać się do Medycznej Szkoły Policealnej, potrzebujemy jedynie świadectwa ukończenia szkoły średniej, trzy zdjęcia, zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki i oczywiście podania. Po złożeniu tych dokumentów możemy śmiało rozpocząć naukę z zakresu interesującej nas dziedziny, a w przyszłości spełniać się zawodowo.