Czy włosy można przefarbować? Oczywiście, że tak – w każdej chwili z blondynki możesz stać się brunetką albo posiadaczką rudych włosów. Co jednak sądzicie o mniej standardowych kolorach? Różowe czy niebieskie pasemka były hitem w czasach dziecięcych… jednak moda powraca!

fryzjer

Koloryzacja włosów

Masz ochotę odmienić swoją fryzurę, choćby na chwilę? Nic trudnego! Teraz w salonach fryzjerskich możesz skorzystać z nowej usługi kolorowych pasemek, których kolor możesz zmieniać kiedy tylko masz na to ochotę! – informuje jeden z portali kosmetycznych. Nie są to jednak zwykle, doczepiane pasemka. Kolorem możemy ozdobić grzywkę lub końcówki włosów, jeśli chcemy odmienić codzienną fryzurę i dodać jej oryginalności oraz wyrazistego charakteru. Ciekawy efekt uzyskamy, kiedy odcień pasemek będzie kontrastował z naszym odcieniem włosów. Jeśli jesteś typem, który lubi wyróżniać się z tłumu i często iść pod prąd, z pewnością spodoba Ci się opcja kolorowego ombre na włosach. Częściowa zmiana koloru naszych włosów to również idealny pretekst do wizyty u fryzjera. Badania pokazują, że to właśnie polki najczęściej korzystają z zabiegów kosmetycznych. Na ten temat przeczytamy więcej w artykule: „Polki oraz kosmetyka”.

Jak wygląda zabieg nietypowej koloryzacji? Produkt został zaprezentowany w krótkim filmiku:

Czy zmianę koloru możemy wykonać samodzielnie w domu? Dzięki produktowi o nazwie HairChalk jest to możliwe. Specyfik jest dostępny w 8 różnych kolorach, a co najważniejsze nie brudzi i zmywa się od 2 do 6 myć włosów. Jeśli chcemy na początku poradzić się stylisty, zawsze warto przy pierwszej aplikacji odwiedzić fryzjera. Najważniejszą zaletą takiego zabiegu jest fakt, że nie niszczy on włosów tak jak przy normalnym farbowaniu. Kiedy nakładamy kolor na całą długość włosów, mamy do czynienia z chemiczną ingerencją w strukturę włosów, która może je zniszczyć, a na pewno pogorszyć ich stan.

Zostań fryzjerem!

Jeśli pielęgnacja włosów jest naszą pasją – uwielbiamy eksperymenty, zmiany fryzur, warto pomyśleć o zapisaniu się do szkoły policealnej na kierunek specjalisty ds. usług fryzjerskich. Zajęcia pozwolą na poszerzenie naszej dotychczasowej wiedzy, a ćwiczenia praktyczne sprawią, że zostaniemy profesjonalnym fryzjerem. Po skończonym kierunku możemy również odtworzyć własną działalność gospodarczą.