Wiecie, że w Japonii można skorzystać z niecodziennego masażu twarzy? Głównym składnikiem są…ślimaki. Zabieg trwa kilka godzin i widocznie odmładza twarz. Podobno duża zawartość białka, przeciwutleniaczy i kwasu hialuronowego zawartych w śluzie, widocznie wpływa na wygładzenie zmarszczek. Jedna sesja ślimakoterapii kosztuje 250 dolarów. Na szczęście są prostsze sposoby na wykonanie masażu w domowym zaciszu.

W jaki sposób wykonać skuteczny, domowy masaż? Wystarczy obejrzeć prezentację Yoshiko Yamady. Oglądając filmik trudno nam uwierzyć, że japonka ma już prawie 50 lat!

W czym tkwi sekret jej urody? Oczywiście w masażu. Kobieta stosuje codziennie masaż, skupiając się na twarzy i okolicach szyi. Cały zabieg nazywa się „Kamień, Nożyczki, Papier.” Wykonuje go za pomocą dwóch dłoni, zaczynając od okolic szyi, następnie uciska dwoma palcami okolice za uszami. Yoshiko masaż kończy na relaksacyjnym głaskaniu okolic szyi. Jeśli macie chęć nauczyć się podobnych technik, warto zapisać się na kurs masażu I i II stopnia. O tym, czym się zajmuje technik masażysta dowiecie się z artykułu: „Technik masażysta, czyli pamiętaj o zdrowiu!”

Sekret młodości

Czy taki masaż jest skuteczny? Na pewno rozjaśnia i chroni przed starzeniem cerę. Dzięki temu podkreślamy kontury twarzy i ujędrniamy jej kształt Dodatkowo poprawiają ukrwienie cery, przez co wygląda ona bardziej świeżo, wchłania więcej dobroczynnych składników z kosmetyków oraz jest naturalnie mniej podatna na procesy starzenia.- komentuje jedna z japonek. Takie masaże skupiają się przede wszystkim na węzłach limfatycznych, umiejscowionych w naszej szyi. Charakterystyczny masaż Tanaki opiera się na ruchu prowadzonym od żuchwy do obojczyka, który odprowadza nadmiar limfy z twarzy.

Japoński masaż jest naprawdę prosty i trwa kilka minut, co stanowi ogromną zaletę. Na pewno warto znaleźć chwilę czasu dla siebie, zrelaksować się i dodatkowo poprawić wygląd oraz kondycję naszej skóry.

Autor wpisu: GoWork.pl

Oceń artykuł
0/5 (0)