Praca zdalna nie jest korzystna dla młodych ludzi, którzy chcą się wybić na rynku pracy? Tak uważa prezes spółki JPMorgan Chase, który planuje powrót do biur w swojej firmie. Dlaczego popularny bankier Jamie Dimon woli pracować stacjonarnie? Poznaj punkt widzenia dyrektora jednego z największych banków w USA.

Praca zdalna niekorzystnie wpływa na rozwój młodych pracowników?

Jak podaje serwis Business Insider, prezes jednego z największych holdingów finansowych na świecie Jamie Dimon nie jest zwolennikiem pracy w trybie zdalnym. Dlaczego amerykański miliarder woli spotkania w biurze od home office? Na konferencji „The Wall Street Journal’s CEO Council Summit” biznesmen ogłosił, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, to wraz z pracownikami powróci do biura. Co więcej, zauważył, że home office nie zdaje egzaminu w przypadku młodych osób i pracowników, którzy chcą się wybić i prężnie rozwijać swoją karierę zawodową. Wykonywanie swoich obowiązków w domu może hamować rozwój początkujących pracowników, którzy nie mają jak obserwować i doświadczać bezpośredniej współpracy ze starszymi kolegami zza biurka. Dlaczego spotkania online nie potrafią zastąpić prawdziwej rozmowy? Prezes JPMorgan Chase ma już dosyć meetingów na Zoomie i woli realnie komunikować się z ludźmi.

Koniec z telekonferencjami

Jamie Dimon pomimo pandemii w ostatnim czasie sporo podróżował i brał udział w spotkaniach zawodowych na świeżym powietrzu. Na pytanie dotyczące osobistych doświadczeń z telekonferencjami, jak podaje Business Insider, odpowiedział: Zamierzam odwołać wszystkie spotkania na Zoomie. Mam ich już dość. Dzisiaj jadę do Bostonu. Powrót do biura i regularne spotkania ze współpracownikami usprawniają komunikację i wpływają na efektywność pracy.

Co daje osobisty kontakt ze współpracownikami?

Amerykański biznesmen krytycznie podchodzi do pracy zdalnej i po pandemii planuje powrót do biura. Według niego na home office kontakt ze współpracownikami jest utrudniony, a realne spotkania sprzyjają powstawaniu spontanicznych pomysłów. Prezes banku JPMorgan Chase zauważył, że prowadząc rozmowy „na żywo”, jest w stanie lepiej zrozumieć pewne sytuacje biznesowe, np. dlaczego dany projekt jego firmy powiódł się lub co sprawiło, że nie przyniósł profitów. Kolejną zaletą pracy stacjonarnej jest obserwacja pracowników: Musiałem zobaczyć moich bankierów w akcji – mówił na konferencji Jamie Dimon, opisując swoją podróż do Kalifornii na spotkanie z ponad setką osób z branży.


Szukasz nowego zatrudnienia w województwie śląskim? Odwiedź zakładkę: Praca Częstochowa na GoWork.pl i aplikuj na najciekawsze oferty pracy!


Powrót do biur na stałe czy praca hybrydowa?

Prezes jednego z największych banków w USA nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem pracy zdalnej. Dobrą alternatywą okazuje się jednak model hybrydowy, który staje się coraz powszechniejszy. Ta formuła to kompromis i atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla zwolenników trybu home office, jak i tych, którzy wolą pracować w biurze. Firmy dzięki pracy hybrydowej mogą zmniejszyć powierzchnię wynajmowanych biur.

Praca hybrydowa to oszczędność dla firm

JPMorgan już w kwietniu zdecydował się na modyfikację przestrzeni biurowej o 40% powierzchni w celu zmniejszenia kosztów związanych z nieruchomością. Kolejną zmianą w spółce ma być zwiększenie liczby pracowników i otwarcie się na młodych ludzi. Organizowanie stażu dla debiutantów na rynku pracy ma pomóc bankierom w skróceniu czasu pracy i odciążyć ich od nadmiaru obowiązków, który może stać się bezpośrednią przyczyną wypalenia zawodowego.

Oceń artykuł
0/5 (0)