Opinie o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo w Warszawa

JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo
counter
2 11 124 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Jaka jest kultura pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo? Obowiązuje typowy dress code?

TakNie3
W ramach kontaktu z HR Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Nie da się normalnie zaaplikować przez wspaniałego oracla, próbuję już kolejną dobę. Nie da się wysłać na samym końcu, try again later. Naprawcie to proszę, mam nadzieję, że chociażby tutaj da się do was dotrzeć :(

Piotr Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 81 dni.

Czy ktos moze napisac jak wyglada mozliwosc pracy zdalnej? Czy jest wogole i ew. ile dni w miesiacu? Chodzi o dzialy finansowe. (Pytanie nie dotyczy obecnej epidemicznej sytuacji - dotyczy organicacji pracy w warunkach braku epidemii).

Oczekuje

@Prawie pracownik Ile czekałeś na ofertę od 3 etapu rekrutacji?

Maciej Nowy wpis
@Oczekuje

Rekrutacja ma trzy etapy? Mógłbyś napisać jak one przebiegają i w jaki sposób odbywa się weryfikacja umiejętności i kwalifikacji? Minęło już trochę czasu od Twojej wypowiedzi, więc napisz czy udało Ci się dostać do pracy.

Tak5Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

fuffi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 169 dni.

hey! informacje na stanowisko Payroll? jaka jest praca na Payroll Team? Manager? Kto zna salary range?

Prawie pracownik

Bralem udzial w procesie rekrutacyjnym do tej firmy. Akurat dzial HR pomogl mi bardzo, chociaz rozmowa z pierwsza pania slaba, to po rozmowach w managerem zadzwonil Pan i przedstawil mi benefity i oferte. Gosc konkretny i moze bym sie skusil ale, dostalem lepsza oferte. Pan z Hr negocjowal ze mna i przekonywal, staral sie jakby mial wplyw, na cokolwiek. Zrezygnowalem bo firma robi proste operacje, szukaja glownie ludzi to procesow z Uk. Hr ok, ale to prosta robota a szukaja bardzo doswiadczonych pracownikow...

Tak7Nie1
@Prawie pracownik

Firma szuka i doswiadczonych i juniorów. Najwyraźniej na takie stanowisko aplikowałeś....

Tak1Nie2
Seriously?
@Pracownik

A nie powinno być tak, że to HR również ponosi odpowiedzialność za dobranie odpowiedniego stanowiska dla jednostki? Nie każdy wywodzi się z korporacyjnego środowiska, a to powinno być traktowane jako atut - a nie wykorzystywane. Prawda jest taka, że HR do takiego intelektualnego wysiłku raczej się nie sprowokujemy - dlatego warto aplikować na wyższe stanowiska, gdyż wymagania dla nowo przyjmowanych mocno sie obnizyly.

Tak3Nie2
Seriously?
 Rekomendacja

Marika

Widełki dla niewtajemniczonych : Analyst 8-10k Associate 10-13k VP 12-18k

Tak27Nie1
Ja
@Marika

Szkoda, ze nie jest to powszechnie znane przed rekrutacja...

Qwerty
@Marika

Analityk nawet 12k, zalezy ile lat doswiadczenia i jaki departament. Asso 14-16k to tez nie problem. Stawki nie odbiegaja znaczaco od GS, Citi

Employee
@Marika

Nie jest to prawdą. Jeśli masz niepełne dane to nie wprowadzaj innych w błąd. Ass i VP mają zupełnie inne widełki. Zależy to również od działu. W finansach pensje nijak się mają do tego co piszesz

requestor
@Employee

Z tego co wiem to wynagrodzenia wyglądają mniej więcej tak, jak napisała Marika. A jakie są Twoje liczby w tym temacie?

Tak5Nie

Tak czytam te opinie o pracodawcy i większość z nich to opinie sfrustrowanych osób, którym nie udało się dostać pracy. Pracuję tu od 2 lat i mnie akurat się udało trafić dobrze. Mam super szefa, fajny team, możliwości rozwoju (oczywiście nikt bie zadba o to jeślu sama się za to nie zabiorę) i chęci angażiwania się w różne inicjatywy pracownicze - do wyboru, do koloru. Dla mnie jest to najlepsza firma w jakiej pracowałam, a mam 15-letni staż. Oczywiście zawsze można trafić na jakiegos oszołkma, który uprzykrzy Ci życie w pracy albo na wiecznie narzekającego na wszystko i wszystkich frustrata...Life Więc drogie dzieci nie kierujcie się zbytnio tymi negatywnymi opiniami :)

Tak6Nie3
Użytkownicy czekają na odpowiedź 205 dni.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Workerttt

Nie Dobrze

pensje

Na jakie zarobki może liczyć analityk entry-level po studiach?

@pensje

8k brutto

Marcin

Byłem na rozmowie w zeszłym roku. Było mniej więcej tak: - na korytarzu czekało około 20-25 osób - potem interview w takim dużym pokoju, przy każdym był jakiś Menadżer ( głównie z Indii ) - rozmowa w rodzaju czatu, kim jestem itd. - trwało to około 2 godzin Niestety chyba mnie nie zatrudnili bo to było rok temu i nie mam jeszcze odpowiedzi.

prawie pracownik

Finalnie dział HR rozczarował mnie i raczej nie wezmę już udziału w żadnej rekrutacji do tej firmy. Rekrutacja wygląda tak: 1. wysłanie CV 2. email z linkiem do video interview - nagrane wcześniej pytania, nagrywają Twoje odpowiedzi 3. ok. 2 dni później - pierwszy telefon, pytanie o oczekiwania finansowe i dlaczego aplikujemy, co wiemy o tym stanowisku albo jak sobie wyobrażamy pracę na nim 4. umówienie rozmowy, w moim przypadku przez osobę z Mumbaju 5. rozmowa w ich biurze przy rondzie ONZ, właściwie dwie rozmowy - dwa zespoły po dwie osoby, nie znają swoich pytań więc mogą się powtarzać, obie rozmowy po angielsku. 6. telefon z ofertą. Dlaczego rozczarowanie? Umówienie rozmowy face to face - dwa razy musieliśmy umawiać, bo pierwszą rozmowę chcieli przełożyć z jakichś ich wewnętrznych powodów. Ponieważ pracuję na pełen etat i rekruterom ten fakt był znany, wyraźnie prosiłam o rozmowę w godzinach porannych, żeby nie zaniedbywać obecnej pracy. Przy pierwszym umawianiu to było respektowane, przy drugim - pani powiedziała, że mogę przyjść na 12 albo w ogóle, bo chcą tą pozycję zamknąć już w tym tygodniu i nie ma innych terminów. Myślę, że JP Morgan spokojnie poradziłby sobie z wyznaczeniem innych rekruterów, jeśli jeden czy dwóch z nich nie mógł przeprowadzić rozmowy rano, a podejście "przyjdź wtedy kiedy nam pasuje albo żegnamy" i oczekiwanie, że poświęcę moje obecne zobowiązania zawodowe nie współgrało z ich wizerunkiem firmy, która wszystkich traktuje z szacunkiem, wyrozumiałością, jako partnerów itd który chcieli mi sprzedać na rozmowie. Komunikacja kuleje - potwierdzenie rozmowy dostałam dopiero na dzień przed, chociaż rozmowa była w poprzedzającym to tygodniu. I największy minus - telefon z ofertą, pan przeszedł do warunków finansowych... które były 20% niższe niż moje minimum, które kilka razy było wyraźnie wyznaczone. Na odpowiedź, że nie mogę zaakceptować wynagrodzenia niższego niż obecnie pan z HR powiedział, że w takim razie skonsultuje z managerem odpowiedzialnym za budżet i oddzwoni do mnie następnego dnia albo we wtorek po Wielkanocy. Telefon w dalszym ciągu milczy :) Oczekiwałabym minimum kultury zawodowej i nawet jeśli odpowiedź była negatywna (a pewnie była) to oddzwonienia z krótką informacją "dziękujemy za udział w rekrutacji, niestety warunki finansowe się nie zgrały". Myślę, że rekruterzy też by nie docenili, gdybym bez żadnej informacji nie przyszła na rozmowę albo nie odbierała ich telefonów. Przykre.

Tak41Nie1
Ania
@prawie pracownik

A jak z zarobkami? Mozesz podac widelki? Ile proponuje na stanowisku associate, lub VP?

@Ania

Mi zaproponowali 8000 brutto. W nazwie stanowiska niestety nie było czy to associate, VP czy co innego, a oferty już nie mogę znaleźć.

Tak4Nie
Nick
@prawie pracownik

Możesz powiedzieć, jakie mniej więcej były pytania podczas tego wirtualnego spotkania?

@Nick

Tak średnio pamiętam, ale to nie były pytania związane bezpośrednio z Tobą i stanowiskiem, a raczej takie wstępne ogólne - dlaczego JPMorgan, dlaczego aplikujesz, jakie są trzy zalety które podkreśliłby Twój obecny manager itd. Pytania po angielsku oczywiście.

Shem
@prawie pracownik

@Prawie pracownik@ a mozesz napisac ile czekales na telefon z oferta po rozmowie z nimi na Rondzie ONZ ? Z gory dziekie wielkie za info ! Shem

Prawiepracownik
@Shem

Zadzwonili do mnie następnego dnia, z tym że dzień mojej rozmowy był ostatnim dniem rozmów na to stanowisko.

Pm
@prawie pracownik

Rekrutacje prowadzi sie do konkretnych działów a ich menagerowie przykeżdżają czesto z innego kraju na 3-4 dni rozmów kwalifikacyjnych ciurkiem. Wtedy nie ma możliwości przełozenia rozmowy...nie zawsze jest możliwość elastyczności

Jdkfg
@prawie pracownik

Ja spotkalam sie prawie z identyczna sytuacja. HR porazka.

jpm
@Prawiepracownik

Ile doświadczenia na stawkę 8k? To jakaś entry pozycja?

@Ania

Nie ma duzej roznicy pomiedzy stanowiskami Associate i VP. Widelki szerokie pomiedzy 8 brutto a 17 brutto dla obu stanowisk w zaleznosci od profilu pracownika. Roznica pomiedzy VP a Assokiem to to ze VP ma doswiadczenie w nadzorowaniu ludzmi a Associate nie koniecznie. Kompetencjami sie nie roznia te stanowiska, czesto Asok wie wiecej. VP to koordynator team albo TL z Citka czy innego Shared service.

Tak1Nie14
Jozef666

Witam, Ogolnie wrazenia pozytywne z pracy w JP Morgan ale tzw. „Kadra menedzerska” to porazka - nie zdziw sie jesli Twoj VP bedzie chodzic na lunchyki z wybrana grupa ludzi ze swojego zespolu a nie z Toba, bo tak :)

Kaska
@Jozef666

Haha:) Twoj VP? Nie obrazajmy pojecia VP w swiecie biznesu sporo to znaczy a w J.P. Morgan przy ONZ zero szacunku dla tej pozycji. Tu VP to raczej poganiacz bez wiedzy a nie VP. Totalna porazka ten niby bank warszawski. Szumu narobili zeby ludzi przyciagnac i tyle.

Tak4Nie2
NeverAgain

Pracowałam prawie 2 lata w JP Morgan przy Rondzie ONZ i nie mogę nikomu polecić pracy w tym miejscu. To była absolutna katorga i dramat - atmosfera w tej firmie jest tragiczna, wszyscy ludzie tylko knują przeciwko tobie i starają się ugrać coś dla siebie. Absolutnie wszystko co powiesz może i będzie użyte przeciwko sobie, a managerowie tylko promują takie zachowania. Firma ma absolutnie zero benefitów (jakaś śmieszna platforma z medicoveru, na której łaskawie dostajesz 50 zł miesięcznie, żeby móc sobie kupić bon na zakupy do biedronki w stosunku 1:1, śmiech na sali). Managerowie są tragiczni i nie mają o niczym pojęcia, na dodatek firma kultywuje praktykę zatrudniania swoich kolesi z Citi Banku - jeżeli spojrzy się na strukturę, to każde wyższe stanowisko okupuje ktoś z Citi i oni wszyscy stamtąd się znają. Jak jesteś spoza tego układu, to masz ogólnie problem, bo oni dbają tylko o siebie. Kultura w tej firmie to też tragedia, JP Morgan dużo mówi o "diversity and inclusion", niestety to tylko gadanie, bo w praktyce nikt tam nie ma do ciebie żadnego szacunku i notorycznie praktykuje się kolesiostwo i wykluczanie ludzi spoza układu. Sama praca to też tragedia - chaos, (usunięte przez administratora) co chwila wszystko się zmienia. Mogą cię zatrudnić na jakieś stanowisko, a pierwszego dnia się okaże, że jednak nie i dostajesz coś zupełnie innego albo żegnamy (były sytuacje gdzie ktoś się przenosił z jednego końća kraju do Warszawy tylko po to, żeby usłyszeć że jednak jego pozycji nie będzie). Praca jest nudna, nie mogłam tam wytrzymać i właściwie już po paru miesiącach chciałam odejść. Nigdy nie pracowałam w tak beznadziejnym i przykrym miejscu jak to - serdecznie odradzam każdemu to miejsce.

Tak45Nie1
Byly pracownik
@NeverAgain

Zgodze sie z opinia NeverAgain. Atmosfera pracy slaba i sztuczna. Kadra managerska totalna porazka, zero kompetencji, chyba to nie jest dla tego pracodawcy najwazniejsze kryterium! Pozytyw dobre pensje i sporo szkolen online.

Tak6Nie
Mary

Bylam na rozmowie w JP na stanowisko kierownicze. Pani dyrektor departamentu operacji, z ktora mialam rozmowe, wykazala sie kompletnym brakiem szacunku do kandydata. Zadawala pytania od niechcenia, nie patrzac mi nawet w oczy. Pomijam juz fakt, ze pytania nie do konca zwiazane byly ze stanowiskiem na ktore aplikowalam. Momentami byla wrecz nieprzyjemna. Zero jakiegokolwiek profesjonalizmu. Nie wiem czy jest to standard prowadzenia rozmow, ale jesli tak miala by wygladac praca z ta Pania, jak ta rozmowa, to szczerze wspolczuje ludziom ktorzy sa zmuszenia do niej raportowac. Nie polecam! Strata czasu na rozmowy z ludzmi, ktorzy maja Cie za nic...

Tak78Nie
Soleil
@Mary

Gdybym chciała napisać moją opinię odnośnie rozmowy rekrutacyjnej do JP napisałabym dokładnie to samo co Mary, więc nie ma sensu się powtarzać. Poza jednym wyjątkiem - nie aplikowałam na stanowisko kierownicze. Reszta się zgadza. Może to taki nowy standard...

Tak14Nie
Kasia
@Mary

Tej pani już w firmie nie ma

Tak3Nie1
PMZ
@Mary

Chciałbym również podpisać się pod tym co wyżej, też byłem na rozmowie w JP, na stanowisko szeregowe. Rozmowa również trwała pół godziny, z tym, że została podzielona na dwie tury. Niestety w tym czasie nie można się zbyt wiele dowiedzieć na temat samej pracy, warunków, oczekiwań itp. nie tylko z mojej strony, ale także uważam, że pół godziny to zbyt mało czasu aby móc również przedstawić siebie potencjalnemu pracodawcy. Też miałem wrażenie, że osoby przeprowadzające ze mną tę rozmowę nie były zbytnio do niej przygotowane, zadawały te same pytanie według jednego szablonu, a jak przyszła kolej na moje pytanie okazało si, że już jest niemal po czasie. Na mojej rozmowie była pewna pani o blond włosach i poza przedstawieniem się zadała mi jedno pytanie, po którym okazało si, że dowcipy o blondynkach nie biorą się jednak z niczego. Podczas całego tego procesu, zakończonego dla mnie niepomyślnie, miałem wrażenie, że panują tam podwójne standardy. Otóż w sytuacji gdy otrzymuję mejla z zaproszeniem na rozmowę w ciągu dnia gdy jestem zajęty swoją obecną pracą i nie mogę od razu odpowiedzieć na wiadomość, urywają się do mnie telefony od nich, że mam na skrzynce mejla i żebym odpowiedział. W drugą stronę jednak działa to zupełnie inaczej, otrzymanie jakiejkolwiek odpowiedzi, jeśli następuje, to zwykle po kilku dniach, po przypomnieniu. Przy okazji chciałbym "pozdrowić" pewnego pana z działu rekrutującego i powiadomić go, żeby na przyszłość, jeśli umawia się na coś z kandydatem na dane stanowisko, to żeby tych ustaleń dotrzymywał. Człowiek podobno jest wart tyle co jego słowo.

Tak25Nie
Mary ....
@Mary

Czy mogłabyś podac inicjały owej Pani Dyrektor? Dostalem sie na rozmowę kwalifikacyjną,aczkolwiek komunikacja z ludzmi z bangaloru dotyczaca umawianych spotkań jest klejąca.... Obawiam sie ze pojade tam na darmo...

Mary ....odpowiedz
@Mary

Niestety tez mialam rozmowe na kierownicze stanowisko, ale wczesniej przeczytalam tu rozmowy, miedzy innymi takie aby sie tam nie wybierac na rozmowe face to face bo to strata czasu. Jezeli rozmowa była ze Starszą blondynk, która patrzyla ignorancko na Ciebie, a tylko co ja interesowało to zebrac dla siebie informację o programach zeby nie byc w tyle to masz racje. Owej Pani kierownik brakowało duzo wiedzy technicznej pradwopodobnie to jej nowy projekt. Brak kompetencji. Odrazu przekonywała, aby aplikowac na niższe stanowisko a nawet i na to nie bylam zakwalifikowana czyżby dlatego aby nie pokazać umiejętności. Strach???

Maciej
@Mary ....odpowiedz

Brałaś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko kierownicze, dlatego też zastanawiam się, czy pracodawca weryfikował w jakikolwiek sposób Twoją wiedzę i umiejętności oraz to, czy potrafisz zarządzać zespołem pracowników?

Ala
Użytkownicy czekają na odpowiedź 288 dni.

Czy można się do nich jakoś dodzwonić? Albo może jakiś działający mail? Dane w necie są nieaktualne....

Alicja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 288 dni.

Czy oprócz pensji na stanowisku analityka są premie roczne?

Nick

With, zrobilam Video Interview 10 wrzesnia na Intership w Londynie i jeszcze nie otrzymalam zadnej odp. Czy ktos mial podobny przypadek? Czy moze ktos wie z kim sie powinnam skontaktować?

Maciej
@Nick

Wielu pracodawców zastrzega sobie informację o poinformowaniu kandydatów o decyzji w sprawie przyjęcia do pracy. Napisz jak wyglądała Twoja rozmowa z rekruterem.

Zostaw merytoryczną opinię o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo - Warszawa

JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo