Aplikujecie do pracy, gdzie wymagany jest list motywacyjny po angielsku? Spokojnie, to nie musi być wyzwanie! Tłumaczymy, jak napisać list motywacyjny po angielsku tak, aby zrobić dobre wrażenie na rekruterach! Jak zacząć list motywacyjny po angielsku? Tłumaczymy krok po kroku!

List motywacyjny po angielsku – co powinien zawierać?

Jeśli aplikujecie na stanowisko, gdzie wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, nie obejdzie się bez napisania listu motywacyjnego po angielsku oraz CV po angielsku. Jak przygotować go w taki sposób, aby zrobić dobre wrażenie na rekruterach i zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jak zwykle mamy dla Was garść porad, jak zrobić to dobrze!

Jak napisać list motywacyjny po angielsku krok po kroku? Najpierw zaplanujcie, co powinien zawierać! Nie może w nim zabraknąć tych elementów:

 • powodów, dla których aplikujecie właśnie do tej firmy
 • argumentów, dlaczego to Wy jesteście idealnymi kandydatami na to stanowisko
 • krótkiego przedstawienia Waszego dotychczasowego doświadczenia zawodowego oraz sukcesów – skupcie się na tych, które dodatkowo poprą Waszą kandydaturę
 • prośby o możliwość ustalenia terminu rozmowy rekrutacyjnej, podczas której przyszły ewentualny pracodawca będzie mógł poznać Was lepiej 

Pamiętajcie – dobry list motywacyjny po angielsku powinien być zwięzły, krótki i zawierać tylko najważniejsze informacje. Najlepiej, aby było to konkretne argumenty przemawiające za tym, aby to właśnie Was zaprosić na rozmowę rekrutacyjną!

Jak zacząć list motywacyjny po angielsku?

Skoro wiecie już, co powinien zawierać Wasz list motywacyjny po angielsku, czas poznać jego budowę! Jak zacząć list motywacyjny po angielsku, aby wypaść profesjonalnie i zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną po angielsku

Przede wszystkim zadbajcie o to, aby Wasz list motywacyjny po angielsku się wyróżniał. Nie chodzi tu o fantazyjną czcionkę, czy oryginalny układ graficzny (im przejrzyściej, tym lepiej!), ale o to, aby nie był to wielokrotnie powielany wzór. Pracodawca od razu wyczuje, czy pisaliście list specjalnie pod jego ofertę!

Ważne jest także odpowiednie zatytułowanie listu. Najlepiej, abyście zaadresowali go bezpośrednio do osoby zajmującej się rekrutacją. W ogłoszeniu najczęściej podawany jest jedynie ogólny adres e-mail działu HR. Jeśli jednak poświęcicie chwilę na poszukanie na stronie firmy adresu konkretnego rekrutera i przesłanie mu swojego listu motywacyjnego po angielsku, macie znacznie większe szanse zapaść mu w pamięć!

Jak więc powinien wyglądać zwrot tytułowy Waszego listu? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągawkę:

 • jeśli piszecie do mężczyzny i znacie jego nazwisko – Dear Mr Smith
 • jeśli piszecie do kobiety i znacie jej nazwisko – Dear Ms Smith
 • jeśli piszecie do mężczyzny, ale nie znacie jego nazwiska – Dear Sir
 • jeśli piszecie do kobiety, ale nie znacie jej nazwiska – Dear Madam
 • jeśli nie wiecie, do kogo piszecie, użyjcie zwrotu zbiorowego – Dear Sirs (ewentualnie To all whom it may concern)

List motywacyjny – zwroty po angielsku, których możecie użyć!

Czy wygląd Waszego listu motywacyjnego po angielsku będzie mieć znaczenie? Jak najbardziej! Dlatego pamiętajcie, aby dopasować jego wzór graficzny do stylu Waszego CV. Dopracowany list z pewnością dobrze zaświadczy o Waszym zaangażowaniu i dbałości o detale. A to spodoba się każdemu pracodawcy!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny – zwroty po angielsku, których możecie użyć, aby wzmocnić to wrażenie, mają nie tylko pasować do treści dokumentu, ale i potwierdzić Wasze zdolności językowe. Tu nie ma miejsca na błędy składniowe czy literówki! Jakie zwroty mogą Wam się przydać?

 • „I would like to apply for…” – „Chciałbym złożyć swoją kandydaturę na”
 • „I am referring to your advertisement…” – „Piszę w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie”
 • „I have always had a passion for working in the… industry” – „Zawsze pasjonowała mnie praca w… branży”
 • „I believe that I would be an excellent fit for this job” – „Wierzę, że będę świetnym kandydatem na powyższe stanowisko”
 • „During my previous employment” – „Podczas mojego poprzedniego zatrudnienia”
 • „I strongly believe that” – „(Mocno) wierzę w to, że…”
 • „As a manager with … years of experience” – „Jako doświadczony manager z …-letnim doświadczeniem”
 • „I currently supervise a team of … members” – „Obecnie nadzoruję …-osobowy zespół”
 • „My former duties included” – „Moje dotychczasowe obowiązki obejmowały”
 • „I do not mind working under time pressure” – „Nie mam nic przeciwko pracy pod presją czasu”
 • „I believe I am well suited for this position, as” – „Uważam, że dobrze pasuję na to stanowisko, gdyż”
 • „My strengths are” – „Moje mocne strony to”
 • „I have experience in” – „Mam doświadczenie w”
 • „My skills include” – „Do moich umiejętności należy”

Powyższe zwroty na pewno pomogą Wam w napisaniu krótkiego listu motywacyjnego po angielsku!

SPRAWDŹ TEŻ: Praca Łódź

Jak zakończyć list motywacyjny po angielsku?

Prawidłowo napisany list motywacyjny po angielsku powinien również zawierać zakończenie. Jak zakończyć list motywacyjny po angielsku, aby zapadł rekruterom w pamięć i sprawił, że zadzwonią właśnie do Was?

Poniżej znajdziecie kolejną ściągawkę – tym razem zwrotów po angielsku, którymi możecie zakończyć swój list!

 • „I look forward to hearing from you” – „Z niecierpliwością oczekuję Pana/Pani/Państwa odpowiedzi”
 • „Enclosed you will find” – „W załączniku znajduje się”
 • „I can be reached at… phone number/address” – „Jestem dostępny pod numerem/adresem”
 • „Thank you for taking time to review my resume” – „Dziękuję za rozważenie mojej kandydatury”

Jak podpisać gotowy list motywacyjny po angielsku? Jeśli znacie nazwisko adresata, użyjcie zwrotu „Yours sincerely”. Jeśli piszecie list do firmy i nie znacie nazwiska adresata, użyjcie zwrotu „Yours faithfully”.

Szukasz nowej pracy? Sprawdź najlepsze oferty pracy na GoWork.pl!

List motywacyjny po angielsku – wzór

Jak powinien wyglądać prawidłowo napisany przykładowy list motywacyjny po angielsku? Jeśli nadal nie jesteście pewni, specjalnie dla Was mamy jego wzór!

Warsaw, 11 December 2020.

Dear Sir / Madam,

I am writing to express my interest in applying for the elementary school teaching position that has been posted on the GoWork.pl website. After reading the job description I`m absolutely certain that I have all the experience and abilities that you are looking for.

Ever since I started teaching at the elementary school level, I have been passionate to three things: abilities to motivate students, supervisory skills and classroom control, organizational skills and planning – all requirements asked for in the job advert.

As a teacher, my main goal is to motivate students to do their best and to make learning more exciting and interesting. I`m convinced, that after my lessons every one of my students know what we are learning, why we are learning it, and how it applied to the world beyond the classroom.
I have a passion for working with children and could not imagine myself in any other profession.

I truly believe that we are all lifelong learners and would love the opportunity to share this belief with the students of the St Benedicts Elementary School.
Please let me know, if there are any other details you need. Meanwhile, I look forward to hearing for you.

Yours sincerely,
XX

List motywacyjny po angielsku – przykład, który widzicie powyżej, może posłużyć Wam jako wzór Waszego dokumentu! Teraz pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za Waszą udaną rekrutację. Powodzenia!