Rozmowy kwalifikacyjne w Woodward Poland - Niepołomice

Zobacz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do Woodward Poland Niepołomice. Sprawdź jak wygląda rekrutacja do Woodward Poland, jak przebiega proces rekrutacyjny, jakie możesz otrzymać pytania.


Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze raporty z rekrutacji w Woodward Poland - Niepołomice

brak 2022-09-26 21:57 przez LoKo

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja składała się z trzech części: 1. Prezentacja firmy - około 20 minut, 2. Pytania z umiejętności miękkich - tutaj pojawiały się pytania o współpracę z kolegami z pracy, moją postawę w konkretnych sytuacjach przedstawianych przez osoby prowadzące rekrutację (w moim przypadku był to pracownik HR oraz menadżer). Ogólnie pytań było 5 - 6 w tym jedno w języku angielskim. Każde pytanie było rozwijane w trakcie odpowiedzi kolejnymi pytaniami więc ten etap rekrutacji trwał około godziny. 3. Pytania z wiedzy technicznej - przekrojowe, z szerokiego zakresu wiedzy elektronicznej. W moim przypadku były to pytania o dobór tranzystora do układu, rozpoznanie po charakterystyce konkretnego typu diody, wzmacniacze operacyjne, przetwornice DC-DC, główne aplikacje tranzystora bipolarnego. Oczywiście każdy temat był rozbijany na pytania dodatkowe w zależności od tego czy widzieli po mnie że znam temat. Generalnie im więcej wiedziałem na dany temat tym więcej pytań dodatkowych się pojawiało. Ogólnie pytania nie były trudne ale na takich najłatwiej się wyłożyć więc trzeba uważać i być skupionym cały czas. Ta część rozmowy również trwała koło godziny. Generalnie uważam że była to najlepiej przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna na jakiej w życiu byłem. Panowie byli bardzo sympatyczni i nie czuło się presji ani jakiś negatywnego nastawienia z ich strony. W mojej ocenie wystawiam Panom 3.5/5... było by 5/5 mimo że nie dostałem pracy ale uważam że bardzo nie w porządku w stosunku do kandydata jest nie informowanie o wyniku rekrutacji mimo że Panowie dwukrotnie podczas spotkania zapewniali mnie że maksymalnie do dwóch tygodni dostanę informację zwrotną. Jednym słowem słowa należy dotrzymywać Panowie! Pracy nie dostałem choć żałuje bo firma wygląda na dobrze zorganizowaną i gdybym miał taką możliwość to myślę że posadę bym przyjął.

Pytania

j.w.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

- 2020-02-07 13:44 przez Pan Przekładnik

Przebieg rekrutacji

Moje doświadczenia w zasadzie pokrywają się w 99% z tym co już napisał kolega Domelo, także nie będę się w tej kwestii rozpisywał. Nadmienię tylko, że firma robi bardzo pozytywne wrażenie,a sama rozmowa była niezwykle profesjonalna i angażująca. Daleko w tyle zostawiając moje dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii, a odwiedziłem już sporo firm z branży elektrotechnicznej/automatyki w Krakowie. Może kiedyś uda mi się tam dostać posadę. Na pewno warto próbować ! P.S Wątpię żebym dostał tą posadę, także już na wyrost zaznaczam "Nie dostałem pracy"

Pytania

1. Ogólne informacje z wiedzy technicznej. 2. Konkretne problemy do rozwiązania. 3. Pytania odnośnie "hardware"

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

- 2019-01-23 10:50 przez Domelo

Przebieg rekrutacji

Najdłuższa rekrutacja w jakiej brałem udział - 2.5h. Wprowadzenie do rozmowy w postaci prezentacji firmy, jej kontekstu i polityki kadrowej bardzo rozluźnia atmosferę. Kandydat nie dostaje pytań "z grubej rury" na dzień dobry. Całość rekrutacji i jej przebieg sprawia wrażenie bardzo przemyślanego procesu. To duży plus. Niestety nie obyło się bez wpadki ze strony HR, który pomimo, że przeszedłem 4 z 5 etapów rekrutacji, nikt nie pofatygował się odpowiedzieć o decyzji pomimo, że sami deklarowali się, że to zrobią. Ze strony kandydata, który fatyguje się z dojazdem 600km na rozmowę, brak chociażby krótkiej odpowiedzi to bardzo poważna skaza na reputacji firmy i powód do skreślenia firmy z obszaru przyszłych zainteresowań.

Pytania

Etapy rekrutacji przeprowadzają kandydata przez można powiedzieć 3 typy pytań. Pierwsza grupa pytań jest dość ogólna. Następuje próba wyłuskania przydatnych umiejętności u kandydata właśnie na bazie jego aktualnych lub byłych obowiązków takich jak chociażby samodzielność. Na tym etapie jest to ciągle dość luźna, niespieszna rozmowa, także kandydat ma komfort przedstawienia się z dobrej strony. Krótka rozmowa w języku obcym oczywiście obowiązkowo. Drugi etap to umiejętności twarde. Tutaj padają pytania o relatywnie podstawową wiedzę, jednak trzeba się przygotować, na bycie "przeoranym" z bardzo szerokiego zakresu wiedzy. Dużo łatwych pytań, dużo. Trzeba uważać, bo można się potknąć nawet na prostych sprawach. Ostatni etap to umiejętności miękkie i szereg pytań próbujących sprawdzić Cie, czy metodami Twojej pracy będziesz pasował do zespołu czy kultury pracy. A na koniec niespodzianka, pytanie o obecne zarobki. Chociaż komunikowane jest to na "potrzeby wewnętrzne" to jednak tego typu pytanie/sondowanie nie powinno mieć miejsca i rodzi niesmak w oczach kandydata.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
Woodward Poland
2.1/5 Na podstawie 483 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Skarbowa 32
    32-005 Niepołomice
  • NIP: 6751330882 KRS: 0000233878
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188
  3. LinkedIn 2 988 252
  4. olx.pl 2 874 042
Woodward Poland