Abedik SA

o nas

Drukarnia Abedik z Poznania już prawie 20 lat wytwarza książki. Aktualnie jest to kilkanaście milionów opraw w roku, zarówno w wersji miękkiej jak i twardej.

Park maszynowy drukarni jest konfigurowany specjalnie do produkcji książek w oprawie broszurowej i złożonej-twardej. W poszczególnych grupach maszyn zapewniona została maksymalna możliwa powtarzalność i zamienność. Zastosowana filozofia pozwala oferować krótkie terminy i dobre ceny, przy zachowaniu optymalnych parametrów jakościowych.

Stosujemy bardzo nowatorskie systemy zarządzania, które pozwalają na znaczne oszczędności, zaś wyspecjalizowana załoga nie ma problemu z przejściem z jednej maszyny do drugiej. Dodajmy, że poza 12 maszynami zwojowymi w Abediku pracują jeszcze cztery maszyny arkuszowe firmy Heidelberg oraz maszyna Timson.

Szerokie możliwości oprawy zapewniają 4, nowoczesne linie firmy Kolbus, pozwalające na wykonywanie oprawy prostej, skrzydełkowej i złożonej-twardej, a także realizacje oprawy podwójnego bloku książkowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest możliwa bardzo wysoka wydajność w oprawie poketowej i realizacja kilkusettysięcznych nakładów.

Drukarnia dysponuje także szerokim wachlarzem technologii uszlachetniania druku, w skład których wchodzą: tłoczenie, tłoczenie folią metalizowaną, laminowanie szerokim asortymentem folii, lakierowanie różnorodnymi lakierami UV.

Abedik jest dzisiaj drukarnią o niezwykle dużym potencjale i doświadczeniu. Nieustannie szukamy nowych skuteczniejszych rozwiązań pozwalających zarówno lepiej produkować, jak i komunikować się z naszymi partnerami. Daliśmy temu wyraz rozpoczynając w 2012 roku emisję magazynu firmowego „Gutenberga 5”, który oprócz szczegółowej specyfikacji technicznej naszego parku maszynowego zawiera wiele ciekawych informacji o nas, o naszych intencjach i planach, a także o książkach, które drukujemy i cenimy.

Przekonajcie się sami jak szybko, tanio i bez problemów można wyprodukować nakład książki.

Abedik SA