Opinie o L-Bit w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie L-Bit. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w L-Bit o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o L-Bit w Wrocław

Czy firma nadal zatrudnia piekarzy?

kandydat
@były

O co chodzi z tym "huśtaniem"?

Gapcio

Najciekawszą osobą są właściciele, którzy stwarzają pozory ważnych ludzi. Ego wybija sufit ponad miarę.

@Sylwia

Nie jest złe, ale na pewno mogło być lepsze. Sprawdzają po tobie rysunki, jak masz błąd to masz poprawić. Jednak w tej firmie nie liczy się poprawność, lecz szybkość. O tym czy jesteś dobrym pracownikom decydują ludzie patrzący w Excela z czasówkami, a że wiele osób zostaje po godzinach i tego raportuje... Generalnie nie polecam.

Wciąż przyjmują Asystentów projektanta konstrukcji? Co do szkoleń, to ze słów z zakładki kariera wynika, że dotyczą obsługi i wykorzystania nowoczesnego oprogramowania wspierającego projektowanie w środowisku BIM 3D (Allplan, Revit, Robot, SOFiSTiK, Frilo). Zaciekawił mnie też zapis o elastycznym czasie pracy. Na czym ona tu polega i czy te szkolenia są dla pracownika bezkosztowe?

Agnieszka
@Gapcio

pomijając już to ego to jak bieżąca organizacja pracy tutaj wygląda i czy coś odnośnie niej się zmienia od kolejnego sezonu? co z projektami, jakie są planowane i w jaki sposób obecnie prace nad nimi mogą wyglądać czy od ostatecznego czasu są jakieś zmiany? rotacje były?

EDI
@Gapcio

Ale po co stwarzać pozory? Kompleksy?

Natalia
@Gapcio

W sumie jak się jest właścicielem to trochę trzeba się wybić. Aktualnie firma poszukuje asystenta projektanta konstrukcji i rozważam aplikować tylko nie podają w ofercie jakie wynagrodzenie, wiesz może ile to może być na początek? No i fajne szkolenia oferują tylko czy nie trzeba za nie płacić?

@Natalia

Daj sobie spokój, ta firma to pomyłka. Poczytaj sobie wcześniejsze opinie o niej

Pracownik Nowy wpis
@Natalia

6000 brutto, jakie znowu szkolenia, jedno z allplana kilkudniowe polegające na oglądaniu filmików i powtarzaniu tego co na nich jest

Sylwia Nowy wpis

No ale co, niewystarczające? Brzmi jakby to była prosta praca po prostu. Ale okej, a co jeśli ktoś sobie nie radzi po tym szkoleniu? Tolerują błędy?

Pracownik Nowy wpis
@Sylwia

Maria

Czy możecie opowiedzieć, jak wyglądają i jak często są te weekendowe wyjazdy integracyjne, które firma oferuje w ogłoszeniu o prace na stanowisko Asystent projektanta Konstrukcji?? Zaciekawiło mnie to. Jak często w roku takie weekendy są? I czy to tylko dla pracownika, czy też dla jego rodziny?

@Maria

Raz w roku, oczywiście, że bez rodziny

Czy firma nadal zatrudnia piekarzy?

@Monika

Możliwe że w przeszłości firma miała inny profil działalności. Obecnie zajmujemy się projektowaniem konstrukcji budowlanych.

Byłam, widziałam...

A czy nadal istnieje niepisany obowiązek pracy w soboty? Za moich czasów krzywo patrzono na kogoś kto nie pracuje do południa przez dwie soboty w miesiącu. Taka osoba była brana na dywanik.

były
@Byłam, widziałam...

Huśtanko na zamkniętych drzwiach i wzrok na Skytower :)

@były

to jakaś bzdura. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak uwielbiają hejt. Powinni się lepiej zastanowić nad sobą.

Honorata
@pracownik

To prawda. Co niektórzy uwielbiają krytykować. To jak jest z tymi sobotami? Trzeba robić a jak tak to za wyższa stawkę?

Były
@Honorata

Nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów "huśtanie" na zamkniętych było na porzadku dziennym. Traktowanie człowieka poniżej godności przylega do sztorcującego jak (usunięte przez administratora), to trudno teraz tak szybko zmyć, niestety wszystko wraca....

@Były

no i właśnie, hejt, hejt i jeszcze raz hejt. Mijają lata a wy tylko hejtujecie. Nie wiecie jak się pracuje teraz w tej firmie, co robimy, ile się uczymy ale piszecie bzdury. Czy nie macie innej pracy że ciągle wracacie do starej. Jest to dla mnie niezrozumiałe.Będziecie mieli po 50 lat i tak będziecie wracać z hejtem do naszej firmy? Zajmijcie się sobą i swoją pracą. Będzie o wiele lepiej. Ja już trochę tu pracuję i jakoś nie widzę tych złych rzeczy o których piszecie. Pracuje mi się bardzo dobrze i wynagrodzenie też mam bardzo dobre. Nikt nie zmusza mnie do pracy po godzinach i w soboty. Mogę jeżeli chcę. Płatne ustawowo, jak w kodeksie pracy.Nie ma żadnego przymusu..Żadnej huśtawki tu nie ma. Jedna wielka bzdura. Mogę tylko wnioskować że byliście bardzo słabi skoro takie są wasze spostrzeżenia.

Alf
@pracownik

L BIt to nie tylko praca czy była praca, to już stan ducha ;D Z tego wynika, że ludzie odchodzą, a dalej tęsknią za firmą i "huśtaniem" Coś nieprawdopodobnego ....

Były
@pracownik

Pare dobrych rad. 1) Jeśli jest się blisko, nie widzi się złych rzeczy, albo wmawia się sobie, ze ich nie ma. 2) Czy aby na pewno pracujesz wtedy kiedy Ty chcesz? Czy może wtedy kiedy chce pracodawca i jesteś zwyczajnie manipulowany 3) Czy czytałeś kodeks pracy? 4) Zgadzam się, osoby które odchodzily były słabe psychicznie. Na ciagłe zrypy trzeba być mocnym psychicznie. 5) Zanim ocenisz innych, zastanów się z czego wynikają takie komentarze? Co musiało się stać, ze trwa to tyle czasu.

anty
@Honorata

Niestety nie.

kandydat
@były

O co chodzi z tym "huśtaniem"?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w L-Bit się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Konstruktor
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Niedługo absolwent

Są jakieś plany zatrudnienia asystenta? Na stronie wisi ogłoszenie dłuższy czas. Dzięki.

@Niedługo absolwent

Firma przy takiej „rotacji” ciagle potrzebuje pracowników

Katarzyna
@Olek

Co jest najczęstszym powodem tego, że ludzie odchodzą? Chodzi o złą atmosferę czy może o słabe zarobki?

Kotwica
@Katarzyna

To i to :)

Agnieszka
@Kotwica

Ale chyba nie może być aż tak tragicznie? Bo tak to przecież nikt by się nie znalazł chętny, żeby tu przyjść. ;) Chyba, że są tu jakieś ukryte przynęty na kandydatów?

Xxx
@Agnieszka

Jak chcesz się czegoś nauczyć, to tam idziesz. Proste. Zaciskasz zęby i robisz swoje. Potem jak masz odwagę to odchodzisz robić karierę gdzie indziej. Cała tajemnica xD

Aneta
@Xxx

A czemu uważasz, że trzeba mieć odwagę iść gdzie indziej? Ludzie się boją odchodzić czy jak? Tak to trochę brzmi jak to tak opisałeś.

Xxx
@Aneta

Bo znam takich co narzekają ze im źle i dalej tam siedzą. Wiec jaki tego wniosek…Pozdrawiam i życzę udanych wyborów ;)

Robert
@Xxx

Skoro jest tak zle to co ich trzyma niby? Może jednak jest ok?

@Robert

Poszukiwanie idealnej pracy wymaga wysiłku, cierpliwości i niestety doświadczenia. Ułatwię wszystkim wybór. Praca powinna dawać satysfakcje i napędzać rozwój. Jeśli tego nie robi, to nie żyjes, tylko wegetujesz. W pracy nie powinno być tylko ok. W pracy nie możesz zaciskać zębów, bo dostaniesz szczekoscisku. Jeśli masz motywacje płynąca z Twojego wnętrza i czujesz w pracy, że jesteś we właściwym miejscu, to nie potrzebujesz zastanawiać czy odejść czy nie. Po prostu pracujesz i cieszysz sie pełnia życia. Ale do tego potrzeba odpowiedniego srodowiska miejsca pracy za które odpowiada pracodawca. Zgadzam się z przedmówca, ze do odejścia trzeba odwagi, ale przede wszystkim odpowiedzi na pytania jak przedstawiłem wyżej i pogodzenia sie z opuszczenia pozornej strefy komfortu. Wszystko jest w Waszych głowach. Nie dołączę do chóru siepaczy tej firmy, tylko poznęcam się nad pracownikami. Pracodawca może w Polsce prowadzić swoją działalność gospodarcza według swoich potrzeb i własnego mniemania. Oczywiście jest ograniczony przepisami prawa pracy bhp etc sle w ogólnym rozrachunku glyo on powinien i decyduje o profilu i sposobie działalności. Pracobiorca czyli pracownik świadczy prace dla pracodawcy i uwaga, to od niego zależy jak jest traktowany i jakie środowisko pracy sobie wybiera. Ludzie obudźcie się!!! Nie jesteście chłopami pańszczyźnianymi, jeśli nie odpowiada wam praca, jesteście mobingowani i nic z tym nie robicie, to tylko i wyłącznie Wasza wina. Pracy jest naprawdę sporo na rynku i tkwienie w patologicznym układzie naprawdę nikomu nie dłuży. Przestańcie narzekać i zróbcie cos ze swoim życiem!

Edek
@Edi

Świetnie powiedziane, trzeba zmieniać prace co 2 ,3 lata dla odświeżenia, korzyści są duże, więcej się uczysz, a pracodawca musi się bardziej starać, aby Cię zatrzymać.

Tomasz

Czy w L-bicie zrobię uprawnienia do projektowania??? Czy jest jakiś problem z podpisywaniem dziennika praktyki?

Anecia
@Tomasz

Firma działa na rynek niemiecki, uprawnienia liczą się tylko, jeśli wykonujesz projekty na polskim rynku.

Put-in

Euro po 5 zł, a wy nadal pracujecie za 3 tysiące netto? Żałosne

Jak się pracuje z ludźmi z L-Bit?

Olek

Zależy z którymi. Najlepiej z nowymi ;)

Doświadczony

Na jakie zarobki może liczyć kierownik projektu że znajomością allplana oraz języka niemieckiego?

Kozii był już na cmentarzu?
@Doświadczony

Żeby być kierownikiem w firmie L-Bit trzeba najpierw zainwestować w strój szambonurka, żeby codziennie wskakiwać w (usunięte przez administratora) szefowej oraz w wizyty u psychologa, żeby pozbawiać się godności człowieka. Nie opłaca się. Pozdrawiam serdecznie

Doświadczony
@Kozii był już na cmentarzu?

No ale janpytqm o zarobki Ni o ścieżkę do kariery xp chce mieć pogląd ile można tam zarobić na takich stanowiskach

Edi
@Kozii był już na cmentarzu?

Czy jest naprawdę tak źle, że aż potrzebny strój szambonurka? Co to właściwie znaczy, mógłbyś podać jakieś przykłady? Dzięki z góry.

Doświadczony

Z jakich programów obliczeniowych korzystają projektanci w L-Bicie?

@Doświadczony

Poczytaj opinie na tej stronie. Zobacz ze przecietny okres zatrudnienia ludzi w tej firmie to na LN od 2,5 do 3 lat, a wyjdzie Ci ze LB to outsoursing niemieckich firm do wykonywania dokumentcji rysunkowej (bo to rzecz niskopoziomowa za ktora szkoda niemcowi tamtejszych stawek placić). Warto wpasc by nabic exp do uprawnien i troche ryowania w allplanie i revicie. Jesli od pocztku chcesz sciezke kariery typowego projektant to udaj sie do mniejszego lokalnego biura robiacego jakies mniejsze rzeczy.

Ciekawy

Napisze ktos w koncu konkrety na jakie zarobki mozna tam liczyc? Najlepiej z rozroznieniem na to na co moze liczyc absolwent, a na co konstruktor z kiluletnim doswiadczeniem, znajomoscia Revita, Allplana i jezyka niemieckiego.

@Ciekawy

Początkujący pracownik może liczyć na najniższą krajową. Pracownik z trzyletnim stażem, mający obsługę Allplana lub Revita w małym palcu, wykazujący się dużą wydajnością może liczyć na 3500zł netto na umowie o pracę.

@Ciekawy

Chyba masz dane z przed paru lat. Najniższa ( z jaka byłem przyjmowany to 3500pln brutto), a koleżanki i koledzy, którzy są specjalistami w Revicie lub Allplanie mają 5500pln do 6000pln brutto.

@Nowy

3500zł brutto daje 2500zł netto. 5500zł brutto daje 4000zł netto. Czyli o zawrotne 500zł więcej niż w moim wpisie.

@Wysokie zarobki

Przyznaję, mam dane sprzed 4 lat. Ale weź pod uwagę choćby inflację i wyjdzie, że zarabiasz niewiele więcej niż ja wtedy.

@Wysokie zarobki

Może dla Ciebie 500pln to mało ale dla mnie dużo. Tym bardziej że to były tylko 3 miesiące , teraz mam dużo więcej po paru miesiącach. Jestem naprawdę zadowolony. Czemu hejtujesz jak już nie pracujesz? Co masz za interes w tym? Nie rozumiem takich ludzi.

@Nowy

Cieszę się, że teraz masz dużo więcej. Z nadgodzinami, czy bez? Nie hejtuję, tylko odpowiadam na pytanie.

@Wysokie zarobki

Nie napisałem Ci ile teraz zarabiam. Na pewno jest to dużo więcej niż inflacja.Aż takim ignorantem nie jestem. Ale zastanawia mnie dlaczego po 4 latach wracasz do firmy w której kiedyś pracowałeś i hejtujesz? Nie masz innych zajęć. Nie masz nic do roboty, że siedzisz na tej stronie i zniechęcasz innych podając nieprawdziwe informacje? 4 lata to wieczność.

@Wysokie zarobki

bez nadgodzin. Nadgodziny płatne 150%.

@K
@Nowy

To sie nazywa flashback z wietnamu xD Chyba chlopak ma bardzo ciezkie i traumatyczne wspomnienia zwiazane z L-bitem.

Zatroskana
@@K

Nie Przyjacielu. Zaglądam od czasu do czasu na to forum, by sprawdzić czy coś się zmieniło. Nie mówi się "ciężkie" przeżycia, tylko trudne. Ciężki może być worek kartofli.

@Zatroskana

Widac polonista nie zostaniesz. zwrot "ciezkie przezycie" jak najbardzie wystepuje w jezyku polskim.

Merytorycznie

Opiszę zalety i wady pracy w firmie L-bit. Zalety: + pracodawca o ugruntowanej pozycji na rynku + terminowo wypłacane wynagrodzenie + płatne nadgodziny + szkolenie z podstaw obsługi Allplana i rysowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych + dobra organizacja pracy, jak w zegarku + regularnie sprzątane, zadbane biuro (co w branży budowlanej nie jest standardem) Wady: - napięta atmosfera - niedorzecznie niskie zarobki, zwłaszcza że większość projektów trafia na rynek niemiecki - praca na akord, pracownik jest rozliczany z ilości wykonanych rysunków - duża monotonia pracy - mizerne perspektywy rozwoju zawodowego - duża rotacja pracowników Podsumowanie: L-bit to firma dla osób młodych oraz osób szukających stabilnego zatrudnienia. Praca jest dobrze zorganizowana, nad zespołami kreślarzy czuwają kierownicy. Zadaniem pracownika jest wydajne wykonywanie rysunków technicznych. W przeważającej większości cele firmy są rozbieżne z aspiracjami pracowników. Z powodu chęci maksymalnego zwiększenia efektywności kreślarzy, praca należy do bardzo stresujących.

Janusz
@Merytorycznie

Zalety: + pracodawca o ugruntowanej pozycji na rynku (chyba rynku rysunkowym niemieckim, bo firma na rynku polskim nie znaczy nic) + terminowo wypłacane wynagrodzenie (w dzisiejszych czasach?? bez żartów) + płatne nadgodziny (zaleta, że pracodawca nie okrada pracownika?) + szkolenie z podstaw obsługi Allplana i rysowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych (szkolenie to można mieć poza firmą, tutaj są tylko instrukcje od pracowników z dłuższym stażem, nic nadzwyczajnego) + dobra organizacja pracy, jak w zegarku (szkoda, że kosztem psychicznym pracowników...) + regularnie sprzątane, zadbane biuro (co w branży budowlanej nie jest standardem) (staaaandard!)

@Merytorycznie

Kreslarzy. Bardzo dobrze powiedziane.

Jakie są warunki zatrudnienia w L-Bit?

Trudne warunki

Oszczędź sobie zdrowia, nie polecam.

Max
@Trudne warunki

Co przez to rozumiesz?

Mati
@Max

Poczytaj wcześniejsze wpisy i wyciągnij wnioski.

Max
@Mati

Ale ponoc kasa nawet fajna, mozna robic karriere kierownika zespolu bez uprawnien i ukonczonego magistra plus niektorzy tam sie cos liczyc ucza. Wiec chyba nie ma tak zle. Moze te wszystkie zle opinie sa na podstawie starego podejscia firmy ktore sie zmienilo?

Parówczak
@Max

Wszystkie złe opinie są realnym i rzetelnym odczuciem byłych lub obecnych pracowników, nie uwierzę, że firma w nowym podejściu z dnia na dzień zaczęła szanować pracowników

MAX
@Parówczak

Ale to chcesz tez powiedziec ze niczego sie tam nie nauczyles? ZLe miejsce dla kogos chcacego byc do 2-4 lat projektantem?

Twój przyjaciel
@MAX

Praca w lbicie, drogi Przyjacielu, to praca dla pasjonatów. Tutaj nie pracujemy dla pieniędzy, bo i tak nie mamy czasu, żeby je wydawać.

@MAX
@Twój przyjaciel

OK spoko ale pytanie idzie sie tutaj nauczyc na bycie projektantem? Rozwija sie czlowiek czy tylko klepie rysunki wedlug schematu? PRacujecie faktycznie z normami, sledzicie nowe rozwiazania, liczycie elementy konstukcyjne czy optymalizujecie rozwiazania? PElna dokumentacje projektowa ktos tworzy? Zestawienie zamowien na budowe, Ktos wie co to Doca, peri pfeifer czy roznica miedzy klasa ciagliwosci stali A B C? Jakies obliczenia ognioodpornosci betonu jak np izoterma 500?

Wiecie czy L-Bit udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

M

To co tam się robi to kreślenie a nie projektowanie. Projektują Niemcy.

@M

My też projektujemy.

M

Jak ostatnio tam pracowałem to nikt nie posiadał uprawnien, a poza szefami żaden nawet budowy na oczy nie widział. Zmieniło się coś?

Firma wcale nie jest taka zła jak opisują to poprzednicy. Myślę, że od czasu wystawienia poprzednich opinii wiele się zmieniło. Nigdy nie zdarzyło mi się usłyszeć, żeby którykolwiek z kierowników krzyczał na pracowników. Kierownicy, z którymi miałam okazję pracować są uprzejmi i bardzo pomocni. Co do atmosfery podczas pracy - wszystko zależy od ludzi. Aktualnie, od kiedy zmieniła się siedziba biura i wszyscy siedzą razem, jest o wiele przyjemniej. Jest z kim porozmawiać. Zaletą pracy w L-bicie jest możliwość nauczenia się Allplana. Przed podjęciem pracy nie trzeba znać żadnych podstaw programu. Pierwszy tydzień pracy to dokładne przeszkolenie z jego obsługi. Kolejnym plusem jest możliwość dorobienia sobie poprzez robienie nadgodzin (płatne x 150%). Pracy jest na tyle dużo, że jeśli ktoś ma chęci, to może pracować dłużej niż 8h, ale nikt nie jest do tego zmuszany ;)

Edi

Tak, wszystko się zgadza, l-bit poza tym stał się dużym pracodawcą na rynku wrocławskim. Pracuje już ponad rok i naprawdę jestem zadowolony.

@Edi

A jak wygląda rozmowa rekrutacyjna. Co powinna umieć osoba ubiegająca się o pracę bez doświadczenia zaraz pod studiach?

@Monika

Powinna umieć, używając eufemizmu, pracować szybko...

Karol

Ubiegał się ktoś z was o podwyżkę ?

Ogólnie odradzam tą firmę., Zaskoczyła mnie grobowa cisza oraz brak " życia " w tej firmie.Każdy wpatrzony w monitor i robi swoje. Strasznie to wyglądało.Nigdy takiego czegoś nie widziałam

Byly pracownik

To mało widziałaś. To sie nazywa praca biurowa nad trudnymi projektami. Odeszłam z tej firmy ponad rok temu. W nowym biurze atmosfera byla zdecydowanie swobodniejsza, niestety az zanadto. Kiedy przychodził czas oddania projektu robilo sie naprawde gorącą, kompletny brak organizacji doprowadził do utraty zleceń. A ja stracilam prace na poczatku marca, niby w wyniku pandemii.

Wydaje mi się, że odkąd biuro zmieniło swoją siedzibę i wszyscy siedzą razem, atmosfera jest o wiele przyjemniejsza. Zawsze znajdzie się ktoś do porozmawiania :)

Brudas

Tylko ktoś wpadnie ma przeliczenia z linii bhahaha to zapewne im nie przeszkadza :)

serio??

To co dla ciebie jest wadą dla innych jest zaletą. Może szukałaś rozrywki a nie pracy? Poza tym z tą "grobową" bym nie przesadzał, wystarczy samemu do kogoś zagadać :P

Kaspian

@Stały pracodawca oferuje szkolenia bądź dofinansowania do nich ?

Stały

(usunięte przez administratora) pracuję w tym biurze prawie trzy lata . Nauczyłem się konstrukcji, jpotrafią robić dobrze szalunki i uczę się liczyć obiekty..(usunięte przez administratora) Ja mam to co chciałem. Uczę się bardzo dużo. Pomyśl może masz o sobie zbyt wysokie mniemanie.(usunięte przez administratora) Myślisz że w innym biurze z Twoim podejściem będzie indziej ?

Jakie wartości są cenione w L-Bit?

SS

Wydajność :)

Zostaw merytoryczną opinię o L-Bit - Wrocław

• Jak się pracuje w L-Bit?

Zobacz opinie na temat firmy L-Bit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w L-Bit?

L-Bit
2.5/5 Na podstawie 55 ocen.
  • ul. Laskowa 4
    50-510 Wrocław