KÖNIG SE & Co KG

Opinie o KÖNIG SE & Co KG

Cześć. : ) w jednym wątku pewien pan pytał o polecane rejony i generalnie doradzono mu ze trzeba spytać o to samych zainteresowanych. Nie wiem gdzie ten pan zaginał ale obecnie sam spytam, bo ciekaw jestem. planuje wybrać się parę miesięcy po nowym roku. na ten okres czasu jaki rejon byłby najlepszy? Macie jakiś sprawdzony?

Maciek

A dlaczego bez polskich posrednikow? Na jakiej podstwie mam wam zaufac jadac za granice z podstwowym jezykiem jak jest tylko jedno biuro z osoba ktora mowi po polsku? Mam w razie czego sam na siebie liczyc?

maras
@Maciek

ja jak pierwszy raz pojechalem to ni w ząb jezyka nie umialem podstawy i to takie sobie ale siedzac to nic nie zwojuje trza (usunięte przez administratora) scisnąc i juz.

quercus
@Maciek

Nie rozumię po co jeszcze polski pośrednik ? w Goerlitz jest oddział z pracownicami z Polski, więc kontakt po polsku jest...... ja pracuję dla firmy Koenig trzeci rok, języka ( komunikatywnie ) uczyłem się w Niemczech ( a młody nie jestem ) Wypłatę mam na czas, niemiecki socjal..... jedynie problem jest w tym że do domu daleko.... Pozdrawiam.

ZFLUSTROWANY
@quercus

JESZCZE JEDEN PROBLEM DODZWONIC SIE DO GORLITZ TO TRAGEDIA

@Maciek

Prosze dokladnie czytac .W ofercie napisane jest ze nie ma u nas polskich posrednikow czyli podejmuja Panstwo prace bezposrednio z niemieckim pracodawca pomijajac polskie biura posrednictwa pracy

@ZFLUSTROWANY

Niestety przy takiej ilosci pracownikow kontakt telefoniczny moze byc utrudniony,zachecamy jednak do probowania lub kontaktowania sie z nami mailowo nl.goerlitz@koenigkg.de

Syl
@König GmbH & Co KG

Wy się chyba nie słyszycie . Te panie nie odbierają telefonów, nie odpisują na e-maile

@quercus

Dziękujemy za podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi naszych usług i wspolpracy z nami. Zyczymy wszystkiego dobrego! Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

EWARYST
@König GmbH & Co KG

a biuro w krakowie co nagania glupich i napalonych ze zarobja po 20 e na godzine

@EWARYST

Szanowyn Panie EWARYST, pragniemy Pana poinformowac, ze nasza firma nie ma biura w Krakowie, ani w zadnym innym polskim miescie. Wszystkie nasze oddzialy mieszcza sie tylko i wylacznie w Niemczech. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Obecne niewolnictwo
@König GmbH & Co KG

Z niemieckim pracodawca, czyli pośrednikiem. W opiniach żadnych wypowiedzi o konkretnych zarobkach.

@Obecne niewolnictwo

Witamy, stawki sa indywidualnie dostosowywane do: - wyksztalcenia kandydata - jego doswiadczenia zawodowego - znajomosci jezykow obcych itp. Ponadto oferty zroznicowane sa rowniez po katem regionu w Niemczech. Posiadamy ponad 20 oddzialow i kazdy z nich oferuje inne warunki finansowe. Jezeli jest Pan zainteresowany wsolpraca z nami, zachecamy do podeslania aplikacji. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

@KÖNIG SE & Co KG

Proszę o przybliżenie tych najbardziej dochodowych regionów. Chodzi wiec o obszar zatrudnienia a nie oddział, do którego będzie się przynależało? Sama firma ma mały wpływ na te warunki? czy wtedy utrzymanie się na miejscu będzie „droższe”? jest teraz region, do którego Polacy jeżdżą najchętniej?

Szanown/a EG, tutaj chodzi o szeroko znane różnice w zarobkach między Wschodem a Zachodem Niemiec. O najchetniej wybierany region, nalezaloby spytac samych zainteresowanych. Pozostajemy do dyspozycji. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Adrian

Proszę o kontakt jestem zainteresowany pracą doświadczenie malarz tel 731953257

Piotr pracownik

Witam Pracuję w firmie od 7 lat już , są tacy co pracują od 15 lat co świadczy o solidności i dobrej kondycji firmy . Kasa na czas bo oto chodzi najbardziej , stawki są nie złe . Osobiście polecam.

Grażyna

Co to za pokój że tak dużo musisz za niego płacić? Nie można sobie czegoś tańszego znaleźc?

...
@Grażyna

TO JEST POKOJ JEDNOOSOBOWY W MIESCIE ,NIE NA WIOSCE.Mozna znaleźć oczywiście, tylko jak dostanieszsms nowej budowy to co pójdziesz do konica tygodnia do Niemca po kaucję??? A on że do konica miesiąca jest opłacone,NIGDY NIE WIESZ NA 100% JAK DLUGO ZOSTANIESZ I CO WTEDY JAK NA DRUGI KONIEC NIEMIEC MASZ ZLECENIE.

Taka prawda

polok
@Grażyna

JAKI TANSZY 20 ERASOW ZA POKOIK BEZ KUCHNI I LAZIENKA NA 6OSOB TO JATANSZE NORY YKRAINCE NAWET NIECHCA MIESZKAC W TAKIM (usunięte przez administratora) A POLAKA PCHAJ NA SILE OBY DOBRZE (usunięte przez administratora)NA SZKOPA

@...

Ja wynajmuję pokój w mieszkaniu prywatnym w Berlinie na Reinickendorf u starszych ludzi za 380EUR/miesiąc + 50EUR miejsce parkingowe pod drzwiami budynku mieszkalnego bo na ulicy trzeba płacić za parking 2Euro/godzina. Nie wiem co to za noclegi za 750EUR/msc...

Każde odwiedziłeś, że tak piszesz odnośnie gwarantowanej ceny? Jak widać może dobrze mu się trafiło? Ciekawie gdzie takich ofert w takim razie szukać? To jaka jest najtańsza opcja jaką firma mogłaby ogarnąć? Czy to tez zależy od sytuacji, sezonu i tak dalej?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie König GmbH & Co KG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku MALARZ (m/z) - umowa na czas nieokreślony, 300 EURO PREMII STARTOWEJ?
KAMIL OŁAWA

Pracowałem w tej firmie od maja 2015 roku do wrzesnia 2017 roku i nie mam nic im do zarzucenia! Znasz niemiecki to pracujesz nie znasz to do widzenia.. Narazie wróciłem do Polski i tu mam niezłą robote ale jak się noga powinie to moge do nich wracać tzn do Hamburga.

@KAMIL OŁAWA

Nie rozumiem niektórych wypowiedzi ludzie nie mają pojęcia a się wypowiadają ja pracuje w tej firmie i jestem bardzo zadowolony na początku wogóle nie znałem języka więc panie z goerlitz starają się tak dobierać personel żeby ktoś w grupie go znał wiadomo że z czasem człowiek się uczy i jest łatwiej ale za to wynagrodzenie zawsze jest na czas zaliczki również normalna umowa a nie jakaś ściema i pełne ubezpieczenie co jest ważne polecam każdemu tą firmę z czystym sumieniem pozdrawiam.

@anonymous

Kiedyś pracowałem w Konig. I złego słowa nie powiem, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Otrzymuje się to, co podpisało się na umowie. Wtedy dieta wystarczała na kwaterę. Zostawało też. Firma, jak wiele innych pośredników ma wieczny problem z kwaterami. Jest to załatwiane w następujący sposób: najpierw bliskość miejsca pracy (tak abyś dotarł na czas), później cena, warunki bytowe. To jednak jest do ogarnięcia we własnym zakresie. Kontakt: nie trzeba komunikować się wyłącznie z Paniami z Gorlitz. Firma posiada wiele oddziałów. Osobiście byłem w oddziałach: Stuttgart, Dresden, Essen, Koln, Nurnberg. Kontaktowałem się z oddziałami: Frankfurt, Hamburg/ W mojej ocenie najgorzej wypada Frankfurt. Najlepiej Essen, Hamburg i Stuttgart. Zarobki: 5 lat temu były niczego sobie jak na uwczesne ceny w Niemczech. Minusy: dowiadujesz się o jakiejkolwiek decyzji firmy w ostatniej minucie. Plusy: kontrakty długoterminowe, przewidywalne. Prazowałem jako elektryk / elektromonter i nie uprawiałem turystyki. Widać było co jest do zrobienia, miałem wgląd w plan prac (to jeśli chodzi o kontrahenta). Jako elektryk zawsze pracowałem na większych projektach, nie była to typowa przemysłówka, ale też nie mieszkaniówka. Jest to wielki plus. Praca jest spokojniejsza, czystsza, przewidywalna. I najważniejsze: można robić DOKŁADNIE, niema pośpiechu. Jak w każdym zawodzie prace "lepsze" otrzymują pracownicy z doświadczeniem. Ci, którzy faktycznie są tymi, za kogo się podają. Fachowcy od wszystkiego (usunięte przez administratora) z bruzdownicami. Ale to już nie leży po stronie firmy, o której mowa. Z firmą rozstałem się w prosty sposób: zostałem zwolniony za alkohol. Jeśli nadal w Firmie jest tak jak przed pięciu laty, to polecam. Niema co się dziwić, że finansowo jest gorzej, ceny w Niemczech też wzrosły. W 2015 znaczek pocztowy kosztował 70c, teraz ponad euro. Natomiast stawki nie wzrosły zbyt wiele. Podejżewam, że w Konig elektryk na start będzie miał 8 euro netto przy I klasie podatkowej. Ale tak jest we wszystkich agencjach. Też pracuję w Niemczech i mam 13 brutto. Wiem niema szału, ale trzeba jakoś wypracować te 60 miesięcy składkowych, aby w Polsce nie należeć do mafii zwanej ZUS. Dziecko otrzymuje 210 euro co miesiąc, zwrot podatku za przepracowany rok to około 2k euro. Pracowałem też w innych krajach: Holandia, Belgia, Dania, Finlandia, Szwecja. Najlepiej wychodzi się w Danii. Najgorzej w Holandii (mało powiedziane, NL to porażka). Gdybym wiedział, że w Konig trafię na projekt roczny lub dłuższy, to zwolnił bym się z obecnej agencji i tam wrócił. Alkohol:), hehe. od 2,5 roku zero. Aha, mój niemiecki - prawie nic. Ogólnie: Polecam dla osób, które znają się na swojej robocie, świstek E1, D1 o niczym nie świadczy. Można trafić na ciekawe projekty. Można robić coś, o czym w PL nie uczą na studiach. Polecam

@były pracownik

Mirco

Witam Pracowałem 10 miesiecy pod opieką oddziału Moringen Co mogę powiedzieć to tylko same dobre slowa. Zarobki takie jak na umowie Wypłaty regularne i przejzyste wydruki godzin. Zaliczki żaden problem Pomoc odnośnie jakichkolwiek problemów od ręki Polecam Odeszłem z powodu problemów rodzinnych musiałem wracać do kraju Jeżeli szukasz dobrego pośrednika to polecam MORINGEN Pozdrawiam panią Anie i Pana Rack z firmy

Dziekujemy za pozytywna opinie.pozdrawiamy

Agata
@Mirco

Napiszesz trochę więcej szczegółów odnośnie zarobków w Königu? Byłabym wdzięczna :) Ile obecnie wynosi pensja? Czy są jakieś dodatki płacowe? Jakie?

Jacek

Witam.W firmie koenig gmbH Moringen pracuje dziesiec lat wiec coś wiem o tej firmie.Firma solidna nie ma problemu z wypłatami ,wystarczy na czas wysyłać kwitki godzinowe.Zjazdy do domu bez problemu wystarczy dogadać się z majstrem na budowie.Oczywiście zdarzają się wpadki w stylu przyślą zły adres budowy czy hotelu może. dwa razy. w całym okresie pracy ,każdy może sie pomylić .Miła obsuga w biurze Moringen.Były sytuacje że inne firmy dawały propozycje przejścia ale nie dawały lepszych warunków dlatego dalej tu pracuję i nie myślę o zmianie.(-:

@Jacek

Pracuje w tej firmie od około dwóch lat. Wszystko jest tak jak powinno być. Wszystkie sprawy załatwiane na bieżąco. Dobry kontakt z biurem i koordynatorami. I najważniejsze pieniążki ZAWSZE na czas. Polecam z czystym sercem.

Csa

Dobra firma. Płaci na czas, normalni ludzi w „polskim biurze” jak i niemieckim. Daniel kierownik o\Koln dobry człowiek. Ktoś pisze ze ma problem z kobietami z Goerlitz? Hm… jeśli jest ktoś rozdarty i nie potrafi szanować kobiet to tak faktycznie może być „olewany” co nie oznacza ze zostanie bez pomocy. Ja pracuje w tej firmie 5 lat, widziałem wiele, zwiedziłem Niemcy wzdłuż i wszerz, tak swoim autem ;) Miałem wiele innych ofert pracy, ale jestem mu i nigdzie się nie wybieram. Budowy są różne, lepsze gorsze, ale każdy przyjechał tu pracować a nie wybrzydzać. Nigdy nie miałem problemu ze zjazdem do PL. A jeżdżę bardzo często, wystarczy mieć chcieć poinformować kierownictwo o swoich planach. Czy (usunięte przez administratora) Nie nie (usunięte przez administratora) mogą Zdarzyć się pomyłki bo pracujący tam ludzie są…. Tylko ludźmi nie robotami. Wtedy tez wystarczy kulturalnie upomnieć się o swoje i uwierzcie mi nikt nie będzie robił problemów. Czy są premie? Tak są z góry ustalone o których każdy wie na wstępie. Czy jest kasa na święta? Tak dostaje co roku. Reasumując jeśli jesteś kulturalnym człowiekiem to nigdy nie będziesz miał problemów w tej firmie. Nigdy tez nie będziesz miał kasy później niż masz na umówię… tak, tak ta firma płaci na czas, a wszelkie mówienie ze jest inaczej nie jest prawda. Czy bronię tej firmy? Nie nie muszę gdyż spotykałem masę ludzi z innych takich firm jak nasza i uwierzcie mi…. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…. Każda ma swoje plusy i minusy. Zarobki większe lub mniejsze to już zależy od ciebie, jak pracujesz jak potrafisz się porozumiewać i negocjować z kierownictwem. Stawki? Nie wiem jak jest teraz i ile jest na start ale każdy po roku ma prawo do rozmowy i negocjacji swojej stawki. To czy dostaniesz więcej zależy tylko od twojej pracy i nastawienia. Tak pracy i nastawienia. Jeśli masz auto, choć trochę potrafisz mówić po niemiecku, jesteś pracowity to ja sam osobiście cie zapraszam do nas. Z pozdrowieniami Csa o/Koln

dziekujemy :)

Kik
@Csa

CO TY CZLOWIEKU PISZESZ BADZ OBIEKTYWNY...pracowałem...ZAPLACONE MNIALEM,NA SWIETA NIC NIE DOSTALEM,NA WAKACJE NIC,CIUCHY ,BUTY...itd...Własny zakres...A TERAZ MERITUM....38 do 40 h tygodniowo....ZA MIESZKANIE ok.500 euro,bilet kolej ,metro ok ..100euro,zjeść,przejazdy...O jakich Ty pieniądzach mówisz....ZASTANOW SIE....BAJKI TO PRZED DZIENNIKIEM BYLY....I te zawrotne stawki...12 euro brutto i od 5...do 6 euro diety NIEOPODATKOWANEJ....pokaz mi te lusuxy....SKORO TAK WSZYSTKICH ZAPRASZASZ....DO CZEGO??????.....do 200 do 300 euro więcej niż w Polsce....Pomyśl a dopiero pisz....NIE WSPOMNE ILE PIELGRZYMEK ZROBILEM NA WLASNY KOSZT....grzecznie podziękowałem....Pracuje w Polsce zarabiam miesięcznie mniej ok.max 150 euro....KOMU TE BAJKI CHCESZ WCISKAC.....może 10 lat temu tak....teraz NIE MA PO CO JECHAC...po te 200,300 euro więcej....NIE BADZ SMIESZNY...Tułaczka,na walizce....nie znasz dnia ani godziny kiedy nowy SMS...Z nową budowa....DZIEKUJE UWOLNILEM SIE...

@Kik

Witam. Z reguly osoby ktore sie w pracy sprawdzaja pracuja w jednym miejscu dluzej czasami nawet po kilkanascie miesiecy . Czeste zmiany budow najczesciej trafiaja sie osobom ktore z " jakichs "powodow odmeldowywane sa przez brygadzistow a Firma probuje takie osoby za wszelka cene utrzymac .

Hermann
@Csa

Ty (usunięte przez administratora), czekam na pieniądze miesiąc i nic, zwolniłem się o oni mi pieniędzy nie wypłacają i cały czas mówią że sprawdza już od miesiąca sprawdzają, (usunięte przez administratora)

Jarosław
@Hermann

Dużo ci zalegają? Może jak sprawdzają to jednak uda się dogadać polubownie i zwrócą kasę?

On
@Jarosław

Nie sądzę

Bartosz B.

Pracowałem 2.5roku głównie Berlin . Wypłaty zaliczki wolne wszystko od początku do końca na wysokim poziomie i bez problemów. Polecam każdemu !

Koenig

Dziekujemy za pozytywna opinie.pozdrawiamy

@Bartosz B.

...I ja też przyjąłem się miałem pracować w Berlinie,ok.....po 3 tygodniach na koniec Niemiec.....dali mi 11,50 euro brutto i 25 euro doba tj.caly miesiąc 750 euro...pokój jedno osobowy ...dojazdy tj .bilet + - ok .90 euro....I godziny 40....Więc tak to z mojej perspektywy wyglądał...Pozdrawiam

@Bartosz B.

A żeby być obiektywnym ...TO dopisze ze w Berlinie miałem 5 euro diety.....A teraz dostałem 6 euro diety....więc tak to wygląda....jeżeli ktoś wspomina o jakichś premiach,świątecznych itp....ja tych luksusów ze strony firmy Konig nigdy nie dostałem.. ale co wypłata na czas....taka walizko-tulaczka....

Konig
@Jacek

Witam.Premia urlopowa oraz bozonarodzeniowa nalezy sie i jest wyplacana kazdemu naszemu pracownikowi po przepracowanym okresie probnym (pol roku) pozdrawiam

Renata
@Jacek

A co tak właściwie skłoniło Cię do podjęcia pracy w tej firmie? Jak się o niej dowiedziałeś? Ogłoszenie z Internetu? Polecenie przez znajomych? Też widzę, że Twój czas z firmą nie był najgorszy, pokój jednoosobowy to spory luksus. ;)

@Renata

Z internetu się dowiedziałem.Pieniadze na czas do 15 każdego miesiąca,500 euro zaliczki .Czas pracy max.38-40 h ja nadgodzin nie pracowałem,brak.Mieszkanie od ok .20-26 euro doba.Zalezy od regionu.Panie z biura próbują zgrać ludzi żeby chodz jeden po niemiecku rozmawiał,duży plus!!!! Bo wiadomo ...początki są zawsze w każdej pracy ,inne.Budowy po całych Niemczech ,a pokój jednoosobowy za 750 to zbędny luxus przy takich godzinach i zarobkach.No ale nie zawsze się ma co się lubi.Zlego słowa nie powiem,ale na pewno finansowo szoku nie ma.A czy bym polecił??? Dotknij i zrozumiesz,

Konig

Dziekujemy za pozytywna opinie

Żebrak
@Jacek

To po co jako (usunięte przez administratora) do Niemiec w Polsce zarobisz to samo beż (usunięte przez administratora)auto paliwo mieszkanie mandaty i 4oh tygodniowo porażka

@Bartosz B.

MOŻE KTOŚ NAPISZE JAK WYGLĄDA ZATRUDNIENIE PRACOWNIKA, OKRES ZWALNIANIA, WSTĘPNE ZAROBKI..... ect. CZY TO WYPLACALNA FIRMA, ROZLICZENIA KM..... ect

Lidia
@Piotr

Niestety nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie a również jestem ciekawa jak klaruje się sytuacja. Czy dowiedziałeś się czegoś z innego źródła? Zarówno Ja jak i inni użytkownicy czekamy na informację.

@Piotr

Pracuje tam od roku i nigdy nie było problemu pieniądze zawsze na czas, okres wypowiedzenia no to normalnie według niemieckich przepisów. Kilometrowki wysyłasz mailem co miesiac i normalnie Ci płacą. Możesz sobie ustalić że np na koniec miesiąca dostaniesz zaliczkę 500euro z nowego miesiąca a później 15 danego miesiąca resztę, chyba że chcesz 15 cała wypłatę to też nie ma problemu

König

Dzien dobry, w opowiedzi na opinie "Jurek" wyjasniam jak funkcjonuje forma przelewow miedzybankowych. U nas wyplaty musza byc wyplacone do 15 dnia roboczego miesiaca (jest to jednak umowna data okolo 15 danego miesiaca). Ksiegowe robia w tym dniu pare set przelewow. Po pierwsze - wyplaty wychodza o roznych godzinach z banku firmowego, wiec jezeli czyjsc przelew zostal wykonany po godzinie, w krorych sa przeksiegowania, oczywiste jest, ze to powoduje juz opoznienie. Po drugie - przelewy docieraja do roznych bankow (bez wzgledu na to czy konto jest niemieckie czy polskie) w roznych terminach. I zarzuty, ze 15 o godz.14:00 lub 16 rano nie ma pieniedzy na koncie wydaja nam sie bardzo bezpodstawne. Polecam odczekanie co najmniej pelnych dwoch dni,zeby zapytac o to dlaczego przelew nie dotarl na konto Pracownika. Prosimy o podpisanie sie ewentualnych naszych Pracownikow w celu indywidualnego wyjasnienia zaistnialej sytuacji´. Pozydrawiamy Firma König

2cv club.
@König

Wyjaśniam , że wypłata należności pracownikowi np. Do 15. Dnia każdego miesiąca oznacza w prawnym słowa tego znaczeniu,że pieniądze mają być na koncie pracownika do tego dnia, a nie wysłane tego dnia przez pracodawcę.

@2cv club.

Wyjasniamy ponownie. Wyplata powinna byc do 15 DNIA ROBOCZEGO danego miesiaca (dni robocze , to dni od poniedzialku do piatku - pomijajac oczywiscie ewentualne dni swiateczne wypadajace w tygodniu) , wiec np.w marcu br. 15 dzien roboczy to 19.03. Pozdrawiamy Firma König

König

Witamy .Jestesmy z Panem caly czas w kontakcie .Na Pana prosbe wyplacane zostaly Panu cotygodniowe zaliczki ,w sumie ponad 1000€. Rozliczony Pan zostal z 6kl podatkowej tylko z powodu nieodeslania potrzebnego dokumentu do urzedu skarbowego w odpowiednim czasie(wielokrotnie o to prosilysmy)Procedura przyznania klasy podatkowej nie jest zalezna od firmy tylko od urzedu skarbowego. Z dnia na dzien porzucil Pan prace ,nie zachowal Pan okresu wypowiedzenia - nie poniosl Pan w zwiazku z tym zadnych konsekwencji.Do dnia dzisiejszego czekamy na wypowiedzenie za porozumieniem stron w orginale od Pana.Dzis tez Pana informowalam ze w ubieglym tygodniu wyslane zostalo do Pana rozliczenie mmiesieczne Poczta ,na ktorym wszystko dokladnie jest wyszczegolnione i oferowalam pomoc w tlumaczeniu . pozdrawiamy König

Marcin G.

Pracuję tam już 4 lata i 2 miesiące jako elektryk przez cały czas na terenie Berlina i u mnie zawsze wszystko się zgadza. Ale jest też wielu ludzi z Polski którzy przyjeżdżają do pracy i nie umieją nawet języka w ogóle i nie rozumieją majstra na budowie i nie wiedzą w ogóle co mają robić a jak jednak jakimś cudem po półgodzinnej dyskusji z majstrem załapią co trzeba zrobić to nie wiedzą jak mają to zrobić i o każdą pierdołe chodzą i się pytają cały dzień że majster robi oczy i się z nich śmieje że monterzy z Polski to nic nie wiedzą i daje im prostą robotę albo demontaż, albo kucie bruzd albo wiercenie bo nie rozumieją nic innego i potem tacy narzekają że praca kiepska, że mało płacą, że firma Konig jest kiepska, jak nic nie umiesz to ile byś chciał zarabiać? Ani języka, ani umiejętności w zawodzie i taki jedzie jako hydraulik bo kiedyś tam szwagrowi bojler podłączał albo elektryk jedzie do pracy demontaż robić a po miesiącu demontaż zrobiony i trzeba robić nową instalacje a on nie umie i dziękują mu na budowie bo on nic nie umie i narzeka taki że König zła firma bo pracy tylko na miesiąc a teraz trzeba jechać z Hamburga do Berlina na nowe zlecenie. Takich najlepiej jakby König ich woził codziennie na budowę, rozwijał im czerwony dywan i zapraszał na budowę najpierw na poranną kawkę którą mogli by pić do godziny 9 rano. Potem każdemu na koszt firmy König przydzielany byłby tłumacz który informował by co należy wykonać na budowie. Oprócz tego takim pracownikom z Polski trzeba by jeszcze wytłumaczyć jak to zrobić i dokładnie w jaki sposób a najlepiej jakby oni tylko stali i podawali materiał i narzędzia a ktoś by za nich wykonał całą pracę. O 16.00 König powinien by odwieźć pracownika z Polski do hotelu gdzie czekał by na niego pokój jednoosobowy z prysznicem, WC, kuchnią tylko dla niego z dużą lodówką wypełnioną piwem po brzegi. To wszystko oczywiście też na koszt König GmbH. Nie zapominajmy o pralce, suszarce, mikrofalówce, ekspresie do kawy, dostępie do internetu 100Mbit/s i ogromnym odbiorniku TV. No a na konto pracownika z Polski nie trafiało by mniej niż 2500Euro miesięcznie, bo tak 2300Euro netto to za mało bo jak odliczysz fajki, wódę, ogórki kiszone, chleb, kiełbasę, pasztetową, kartofle i kebaby i raz w tygodniu wizytę w agencji towarzyskiej to zostało by tylko takiemu "polskiemu pracownikowi" tylko 1300Euro a to już zdecydowanie za mało i trzeba by szukać wtedy kolejnej wymarzonej firmy. Wszystkim takim narzekającym ludziom proponuję się ogarnąć, wziąć sprawy w swoje ręce. Nikt was po przyjeździe nie będzie niańczył. Jak za drogo wam 20Euro za dobę noclegu to znajdźcie mieszkanie we dwóch/we czterech, znajdźcie pokój do wynajęcia w mieszkaniu od prywatnej osoby takich ogłoszeń nie brakuje i można mieszkać calutki miesiąc za 350EUR we dwójkę za osobę u kogoś na pokoju bądź za 450Euro w kawalerce we dwójkę bo taką bez problemu można znaleźć we dwóch za 900Euro. Do pracy w Polsce też czasem trzeba dojeżdżać samochodem i tankować za własne pieniądze, nie wymagajcie że ktoś będzie was za darmo woził do pracy. Jak ktoś tutaj uczciwie i sumiennie wykonuje swoje obowiązki i ma jakieś podstawy języka niemieckiego i doświadczenie zawodowe to będzie zadowolony z pracy we firmie König i u ich kontrahentów.

@Piotr

Witamy, naszym pracownikom oferujemy: • Umowę o pracę bezpośrednio z nasza firma na niemieckich warunkach, na czas nieokreślony i pełen etat (okres probny jest szesciomiesieczny) • Stałe i pewne miejsce zatrudnienia - to pracownicy podejmuja decyzje czy chca pracowac tylko w jednym regiony czy na terenie calych Niemiec. • Pomoc w uzyskaniu niemieckich dodatków socjalnych (np. Kindergeld) • Pomoc w zorganizowaniu zakwaterowania w miejscu pracy • Stawki sa u nas indywidualnie dopasowane do kwalifikacji i doswiadczenia zawodowego • Terminowe wyplaty wynagrodzenia • Swiadczenia urlopowe, bożonarodzeniowe oraz premie jubileuszowe po okresie próbnym • Możliwość pobierania zaliczek już po pierwszym przepracowanym tygodniu • Składki i podatki odprowadzane w Niemczech • Obsługę i wsparcie w języku polskim • Do 30 dni urlopu płatnego w roku • Udział w systemie premii pracowniczych: 300€ premia startowa lub premie polecajace (nagroda do 500€ za polecona osobe). Gdyby mial Pan jeszcze jakies pytania, zapraszamy do kontaktu. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

@Lidia

Witamy Pani Lidio, naszym pracownikow oferujemy: • Umowę o pracę bezpośrednio z nasza firma na niemieckich warunkach, na czas nieokreślony i pełen etat (okres probny w Niemczech wynosi 6 miesiecy) • Stałe i pewne miejsce zatrudnienia - to nasi pracownicy decyduja czy chca pracowac w całych Niemczech czy tylko w okreslonym regionie • Pomoc w uzyskaniu niemieckich dodatków socjalnych (np. Kindergeld) • Pomoc w zorganizowaniu zakwaterowanie w miejscu pracy • Stawki u nas sa indywidualnie dopasowane do kwalifikacji i doswiadczenia zawodowego • Terminowe wyplaty wynagrodzenia • Swiadczenia urlopowe, bożonarodzeniowe oraz premie jubileuszowe po okresie próbnym • Możliwość pobierania zaliczek już po pierwszym przepracowanym tygodniu • Składki i podatki odprowadzane w Niemczech • Do 30 dni urlopu płatnego w roku • Udział w systemie premii pracowniczych (premia startowa 300€, w programach polecajacych nagroda wynosi do 500€ za rekomendacje) Gdyby miala Pani jeszcze jakies pytania, zapraszamy do kontaktu. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Babalu

Witam ja pracuje w innej firmie niemieckiej ale twierdze ze sa ludzie ktorzy chca pracowac pomimo utrudnionej komunikacji a sa tez tacy ktorzy jada do niemiec aby sie bawic pic a potem psuja opinie firmie i innym polakom sam osobiscie widze jak zachowuja sie polacy na wyjazdach

JAN
@Babalu

NIE BARDZO ROZUMIEM JAK ŻE 158 h MIESIĘCZNIE MOŻNA BALOWAC BO TAKI CI FIRMA KONTRAKT ZAŁATWIŁA.... A DDR WE CZWARTEK UCIEKA... ZAPŁAĆ ZA CHATĘ, WIADOMO NIE MAŁO, ZAPŁAĆ ZA ZJAZD DO DOMU, ZAPLAC ZA DOJAZDY DO PRACY, ZA JEDZENIE.... i co ty człowieku piszesz o balowaniu... NO I DO DOMU WYŚLIJ.... FLASZKĘ WÓDKI Z LIDLA NAJTANISZEJ W WEEKEND.... ALBO KISTRE NAJTAŃSZEGO PIWA... ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ... POZDRAWIAM

Mikołaj
@JAN

Osoba zatrudniona za pośrednictwem firmy König GmbH & Co KG ponosi wszystkie koszty, które wymieniłeś z własnego wynagrodzenia? Myślałem, że zakwaterowanie załatwia pracodawca.

JAN
@Mikołaj

Tak słusznie Pan myśli za 20-25 euro Panu załatwia..... A PAN ZA WSZYSTKO ZAPŁACI Z GODZIN KTÓRE PAN ZAROBKI....

Marcin G.

Ja polecam!! Pracuję już u nich 4 lata i 2 miesiące tylko na terenie Berlina. Ładna kasa jak na Berlin. Sam sobie nocleg znalazłem i płacę 380EUR za duży pokój 25mkw. z łazienką i małym pomieszczeniem do gotowania z kuchenką i 50EUR za prywatne miejsce parkingowe czyli razem 430EUR za cały miesiąc. To wszystko w mieszkaniu 3-pokojowym z dwiema łazienkami (jedna z prysznicem druga z wanną )od starszego małżeństwa w którym mieszkają oni tylko od poniedziałku do czwartku a weekendy spędzają w Polsce w Szczecinie. Wystarczy wysilić trochę mózgownicę i poszukać w sieci, ogłoszeń nie brakuje ale jak ktoś liczy że firma będzie go niańczyć i za niego wszystko zrobi no to firma znajdzie nocleg ale cena jest im obojętna ile będziesz płacił i jest to często 20-25EUR za dobę. Co do dojazdów do pracy to można sobie odliczyć dojazdy od podatku na koniec roku. Wypełnienie kilometrówki to około czas 5 minut raz w miesiącu dla osobnika o ilorazie inteligencji zbliżonym do IQ małpy więc nie wiem w czym widzisz problem.

Mico
@Marcin G.

Witam czy wiesz coś o dodatku inflacyjnym 3000euro przyznawanym przez ta firmę, ja pracuję pół roku i otrzymałem info że firma nie daje ani premi ani dodatku do pensji 600 euro zamiast tej premi

@Mico

A skąd ta informacja została otrzymana? Bezpośrednio od firmy czy od osoby zainteresowanej? niby minęły trzy miesiące od tego zapytania, czy ktoś rozwiązał te zagadkę? I przede wszystkim od czego to zależy, czy długość pracy ma jakiekolwiek znaczenie?

Witamy serdecznie, jako firma nie posiadamy niestety wlasnych hoteli czy pensjonatow dla pracownikow. Jestesmy uzalenieni od rynku nieruchomosci. Szukajac dla kogos zakwaterowania staramy sie, aby bylo ono jak najtansze i zlokalizoane jak najblizej pracy. Ceny mieszkan/pokoju sa rozne i zaleza od lokalizacji oraz regionu Niemiec. Cena podane przez Pana nie jest standardowa. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Zygmunt

Od 10 lat pracuje w Koenigu w Moringen. Przez te wszystkie lata ani razu się nie zawiodłem. Wypłaty na czas bez dnia opóźnienia, rozliczenia przejrzyste. Hotele blisko budowy ,w razie niedogodności nabierzonco wyjaśnianie przez p.Anie.Wizyty p.Ralfa na budowach .polecam wszystkim którzy chcą promować nie "balować".

Elektryk Bln

Ja sprawdziłem po ponad 4 latach opinie o mojej firmie i co w tym dziwnego? Mi dziwne wydają się te wszystkie negatywne opinie. Piszą je nieudacznicy których trzeba niańczyć i prowadzić za rączkę jak dzieci. Jak nie znasz języka to czego w ogóle szukasz za granicą? A ty ile pracowałeś w Königu? Miesiąc? Dwa? Trzy? I wszystko wiesz już o tej firmie? Pewnie nie dogadywałeś się albo o pracy w zawodzie pojęcia nie miałeś i cię odmeldowali? Takich ludzi jest na pęczki, stoją i czekają aż im palcem pokażesz co mają robić a prócz tego trzeba jeszcze instrukcje dać jak mają krok po kroku wykonać pracę. Tacy pracownicy są po krótkim czasie odmeldowywani. Jak ktoś ma pojęcie i zna język niemiecki w stopniu komunikatywnym A2/B1 to spokojnie znajdzie pracę na dłużej w jednej stałej firmie i będzie ceniony.

@Elektryk Bln

Dziękujemy za podzielenie się spostrzeżeniami. Zyczymy wszystkiego dobrego! Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

@Elektryk Bln

Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Zyczymy wszystkiego dobrego! Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Damian 123

Pracuje pod tym oddziałem niecałe dwa lata bardzo dobrze idzie się dogadać z biurem wszystko co jest do załatwienia z dokumentami zawsze jest na czas jak również pieniądze na koncie

@Damian 123

Damian

Witam . Pracuje w Konigu 3 lata , wszystkie płatności są na czas . Jak ktoś chce pracować i zarabiać pieniądze to dobrze trafił. Pracuje się na niemieckich zasadach w zależności od firmy do której trafisz .Zawsze ale to zawsze mozna się dogadać … z mojej strony Polecam .

Grażyna
@Damian

A powiedz mi czy język niemiecki trzeba dobrze znać? Czy raczej można po angielsku / po polsku się porozumieć?

@Damian

kiedyś

Pracowałem w firmie od 2012 do 2015 roku. Pieniądze były zawsze takie jak na umowie. Nie wiem jak teraz. Nie pamiętam też jak było z zeitkontem. Ale do sedna. Wtedy były inne czasy i kwatera kosztowała około 10-12 euro w pokoju 2-osobowym. 15 euro za jedynkę. Z internetem w Niemczech zawsze był problem i jest do dziś. Oni pod tym względem zawsze byli zacofani. W Szwabii , Szwarcwaldii nawet są miejsca z wykluczeniem telefonii komórkowej, o internecie można zapomnieć. To jest Niemiecka mania inwigilacja i hodowania sobie bundesrobotów. Jak ktoś robi inaczej, a niż było to opisane w podręczniku, to znaczy, że źle robi. Typowe w Niemczech. Firma zawsze wywiązywała się z zobowiązań. Choć niektóre oddziały, a raczej ich szefowie mieli wysokie ego i z tymi oddziałami był problem. W tamtych czasach Frankwurt / Main, Koln. Później też pracowałem w Niemczech, w innej agencji. Porównanie mam. Pieniądze absolutnie takie same. Oni chyba mają jakąś zmowę:) Wydatki, to samo. Kwatery w Niemczech kosztują. Kosztują z prostego powodu: jest to nadal niezły rynek pracy, kokosów nie ma, ale jednak socjal robi swoje. Konig ma ten plus, że jest to firma znana. Idąc przez nich do pracy, wiadomo, że jest wielkie prawdopodobieństwo trafienia na duży i długi projekt. Chyba nikt nie lubi uprawiać turystyki zarobkowej? Polecam firmę, choć nie wiem, jakie są stawki obecnie. Domniemam, że wraz z dietą i normatywnym czasem pracy, oraz płacone za 35h/ tydzień (reszta zeitkonto) to około 2300 netto. Koszt bycia tam to około 1000 euro. Więc zostaje 1300 euro. No chyba, że ktoś wozi kartofle i parówki z polski. I szczerze mówiąc, nie są to jakieś kokosy w Unii Europejskiej. Ale... Po przepracowaniu 60 miesięcy składkowych będzie jakaś emerytura, w ZUS nic nie będzie, trzeba będzie jeszcze dopłacić za to, że jest się na emeryturze:) Pracować w Niemczech 10 lat to przesada. Ale będąc młodym, bez PL nałogu narodowego można (choć wtedy po 24 roku klasa podatkowa do D nie mając rodziny - przepis z 1936 roku, tak robota NSDAP). Jeśli ktoś jest wolny od trosk, lub chce od nich uciec. Realny miesięczny dochód 1300 euro zadowoli go, to polecam.

@kiedyś

Jaka umowa obowiązuje w König GmbH & Co KG podczas okresu próbnego?

Witamy, podpisywana z nami umowa jest niemiecka na czas nieokreslony z szesciomiesiecznym okres probnym. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Witold

Czy program poleceń pracowników dalej działa? Warto namawiać szwagra na wyjazd do Niemiec?

@Witold

Witamy serdecznie Panie Witoldzie, tak, ten program i premie za polecenia sa caly czas aktualne. Z pozdrowieniami, Zespol KÖNIG

Zostaw merytoryczną opinię o KÖNIG SE & Co KG - Moringen

• Jak się pracuje w KÖNIG SE & Co KG?

Zobacz opinie na temat firmy KÖNIG SE & Co KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KÖNIG SE & Co KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 12 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KÖNIG SE & Co KG