Opinie o emeis Polska (dotychczas Orpea): ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych

Drodzy Państwo,

z radością witamy wszystkich odwiedzających profil naszej firmy emeis Polska (dawniej Orpea Polska) na portalu GoWork.pl.

Jesteśmy liderem stacjonarnej opieki długoterminowej, oferując niemal 1500 miejsc w nowoczesnych Domach Opieki dla Seniorów na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu. Dodatkowo, nasza oferta obejmuje Mieszkania dla Seniorów oraz trzy Kliniki Rehabilitacyjne w Warszawie oraz w Wólce Ostrożeńskiej k. Garwolina. Nasze kliniki specjalizują się w szerokim zakresie rehabilitacji, w tym neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej.

Nasz zespół liczy ponad 1200 pracowników, w tym zespoły: pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeutów, lekarzy, terapeutów zajęciowych, logopedów, psychologów oraz personel administracyjny i pomocniczy. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi zapewniamy naszym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. W myśl naszej misji: "Razem bądźmy siłą dla potrzebujących wśród nas" chcemy jeszcze lepiej pomagać pacjentom, mieszkańcom i społeczeństwu, oferując spersonalizowaną opiekę i wsparcie. W wypełnianiu naszej misji kierujemy się wartościami, które są obecne wśród nas na co dzień: zaangażowanie na rzecz innych, zamiłowanie do życia, chęć zdobywania wiedzy oraz duch wzajemnej pomocy.

Serdecznie zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami oraz nawiązywania z nami merytorycznych rozmów dotyczących ofert pracy w naszej firmie. Państwa zdanie  jest dla nas niesamowicie ważne, dlatego regularnie uczestniczymy w dyskusji na forum, kierując się zasadą wzajemnego szacunku.
W razie pytań lub zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu pod adresem praca@orpea.pl.

Zespół emeis

Drodzy Państwo,

Zespół emeis

Czy pensja w ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Pomoc Kuchenna, ich ogłoszenie jest 7 grudnia na GoWork.pl.

Nowy wpis

Szanowna Pani/ Szanowny Panie, Dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy. Wynagrodzenia są ustalane indywidualnie w zawieranych umowach. W przypadku umów o pracę, główną część składową stanowi wynagrodzenie zasadnicze. Wszystkie inne części wynagrodzenia, są wypłacane zgodnie z kodeksem pracy i obowiązującym w Spółce Regulaminem Wynagradzania. Pozdrawiamy, Zespół HR Orpea Polska

Do pracy w Domu Opieki Antonina poszukujemy

OPIEKUNA / OPIEKUNKI

Miejsce pracy: PIASECZNO

Zakres obowiązków :

• Wspieranie Pacjentów w ich codziennych potrzebach i działaniach.Pomoc przy czynnościach higienicznych i przy ubieraniu się, karmienie/ pomoc przy spożywaniu posiłków i dopajanie Pacjentów między posiłkami.

• Pomoc w poruszaniu się Pacjentom niepełnosprawnym.

• Współpraca z personelem medycznym, zgłaszanie niepokojących zmian w zachowaniu i stanie zdrowia Pacjentów.

• Dbanie o utrzymanie wysokich standardów odpowiedniego traktowania Pacjentów.

Nasze oczekiwania :

• W swoją pracę wkładasz serce i rozumiesz potrzeby Pacjentów.

• Czerpiesz radość płynącą z pomagania innym.

• Potrafisz organizować swój dzień pracy i ustalać priorytety.

• Cechujesz się wysoką kulturą osobistą i odpowiedzialnością za swoją pracę, lubisz nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

• Masz gotowość do pracy w różnych godzinach, w tym również w weekendy.

• Posiadasz doświadczenie na zbliżonym stanowisku, nie jest to jednak warunek konieczny.

Oferujemy :

• Stabilne zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy.

• Dofinansowanie nauki (studia, kursy zawodowe).

• Liczne szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego w ramach Grupy ORPEA.

• Możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów (opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie grupowe na życie) - dla osób, które chcą związać się z nami na dłużej.

kontakt :
Agnieszka Starosolska - Specjalista ds. Administracji
a.starosolska@orpea.pl

Orpea Polska Sp. z o.o.
Teresa

Dzień dobry. Jestem zainteresowana praca na kuchni lub jako pracownik sprzątający. Trochę doświadczenia mam na obu stanowiskach. Pozwolę sobie zapytać, gdzie lepiej ubiegać się o prace? Na kuchni czy sprzątnie? Wynagrodzenie pewnie lepsze na kuchni, dobrze myśle? Ale może coś jeszcze warto wiedzieć?

@Teresa

Szanowna Pani, Dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy. Aktualnie prowadzimy rekrutację na te stanowiska w Rezydencji na Dyrekcyjnej we Wrocławiu. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z recepcją Rezydencji. Zachęcamy również do złożenia swojej spontanicznej aplikacji na naszej stronie www, w zakładce Kariera, można dopisać wtedy, że jest Pani zainteresowana pracą w konkretnej lokalizacji i na konkretnym stanowisku. Szczegóły dotyczące wynagrodzenia przekazujemy na kolejnym etapie procesu rekrutacyjnego, po zapoznaniu się z kandydaturą. Pozdrawiamy, Zespół HR Orpea Polska

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ w firmie ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Mam pytanie o zarobki recepcjonistów w warszawskich i podwarszawskich ośrodkach i rezydencjach. Teraz jest nabór do Piaseczna, trochę liczę, że pojawi się coś w Dąbrówce, a póki co chciałabym ustalić, jak w ogóle kształtują się pensje ludzi z obsługi:)

@Karolina

Szanowna Pani, dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy. Zachęcamy do złożenia swojej aplikacji - wówczas na kolejnych etapach pozna Pani szczegóły dotyczące zakresu obowiązków oraz wynagrodzenia. W naszej zakładce Kariera na stronie internetowej jest możliwość aplikacji spontanicznej, można dopisać wtedy, że jest Pani zainteresowana pracą w konkretnym ośrodku. W razie pojawienia się wakatu niezwłocznie podejmujemy kontakt. Pozdrawiamy, Zespół HR Orpea Polska

P
@Karolina

Czy dowiedziała się Pani mniej więcej jakie zarobki mniej więcej proponują na tym stanowisku i w tych lokalizacjach? Z gory dziękuje za odpowiedz

ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Recepcjonistka.

Do pracy w Domu Opieki Ostrowia poszukujemy

PIELĘGNIARZA / PIELĘGNIARKI

Miejsce pracy: GÓRZNO / k. Garwolina

Zakres obowiązków :
•  Ocena i stałe monitorowanie zdrowia pacjentów.
•   Przyjmowanie i wykonywanie zleceń lekarskich.
•   Wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i higienicznych.
•   Udzielanie i organizacja pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i nagłych zachorowaniach.
•   Organizacja innych działań pielęgniarskich wynikających z procesu leczenia.

Nasze oczekiwania :
•   Aktualne prawo wykonywania zawodu.
•   Wykształcenie wyższe lub średnie.
•   Wysoka kultura osobista.

Oferujemy :
•   Stabilne zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy.
•   Dofinansowanie nauki (studia, kursy zawodowe).
•   Liczne szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego w ramach Grupy ORPEA.
•   Możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów

PS. Mamy naprawdę świetny zespół i lubimy spędzać wspólnie czas :)

Orpea Polska Sp. z o.o.
Iwona

Witam czy we Wrocławiu na ul. Dyrekcyjnej jest możliwość odbycia praktyk zawodowych jako opiekun medyczny? Jestem uczennica, szkoły Cosinus. Jeżeli tak w jaki sposób zgłosić swoja kandydaturę?

Magdalena

Widziałam że obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. Operacyjnych. Wiecie ile trwa rekrutacja? Kto ją prowadzi? I jeszcze napisali że to pełen etat. A wiecie może czy są tu elastyczne, czy stałe godziny pracy? Chłopak szuka pracy

Krystyna

Cześć, ja w sprawie pracy terapeutki zajęciowej. Czy ktoś mógłby powiedzieć, ile realistycznie można najwięcej tam teraz zarobić? I czy się opłaca względem liczby obowiązków? Jest ogłoszenie, to pomyślałam, że spytam.

@Krystyna

Szanowna Pani, dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy. Zachęcamy do złożenia swojej aplikacji - wówczas na kolejnych etapach pozna Pani szczegóły dotyczące zakresu obowiązków oraz wynagrodzenia. Pozdrawiamy, Zespół Orpea Polska

Jolanta

Mój mąż sparaliżowany czterokończynowo przebywał w ośrodku Orpea we Wrocławiu , ul Dyrekcyjna 5. Z jego opowiadań wynika, że jest zadowolony z pobytu. Wrócił zrelaksowany, zadowolony zarówno z pań opiekunek jak i z rehabilitacji. Myślę, że napewno skorzystamy z ośrodka. Polecam osobom chorym, potrzebującym opieki jak i osobom starszym.

Krystyna

Hejka, znalazłam ofertę do nich na specjalistę ds. operacyjnych. Czy ktoś mi powie, jaka jest realna stawka, jaką są w stanie teraz zaoferować ludziom? To bardzo ważne, proszę o odpowiedź.

@Krystyna

Szanowna Pani, jest to samodzielne - jednoosobowe stanowisko. Informacje na temat wynagrodzenia ujawniamy na bardziej zaawansowanym etapie rekrutacji. Pozdrawiamy, Zespół Orpea Polska

Czy w ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych możliwa jest praca na podstawie B2B?

Rodzaj umowy/współpracy jest uzależniony od stanowiska, ale forma B2B również jest możliwa w przypadku zwłaszcza stanowisk medycznych.

Beata

Moja babcia od kilku miesięcy jest mieszkanka zakładu opiekuńczego Marianna w majdanie. Bardzo dziękuję wszystkim pracownika za opiekę nad nią, zawsze mówi o was Bardzo ciepło. Jest bardzo zadowolona zmianami jakie zaszły w ośrodku i tym ze jesteście tak zaangarzowani w organizacje różnych zajęć i ćwiczenia rehabilitacyjne. Mały minus za kłopot z dodzwonieniem się do recepcji ale wynika to pewnie ze zbyt dużej ilości obowiązków.

uwgd
@Beata

Babcia to szczęściara że jej się tak podoba

Stachosz
@Beata

Dzisiaj mój Ojciec zgłosił problem. Nie dodzwoniłem się na żaden numer. Ani recepcji, ani opiekuna, ani koordynatora, ani kierownika. Na 5 numerów NIKT. Jedynie do pielęgniarki, która powiedziała, że jest właśnie zajęta. NIKT nie oddzwonił!!!!!!

@Stachosz

Dzień dobry, prosimy o informację, o jaki ośrodek chodzi? Prosimy skierować zapytanie na adres: biuro@orpea.pl

dcn;
@Stachosz

CZYLI WSZYSTKO W NORMIE- najważniejsze żeby płacił Pan w terminie za pobyt a opieki trzeba szukać u profesjonalistów

kandydat do pracy w recepcji

Odpowiedziałam na ogłoszenie dot. pracy w recepcji we wrocławskim oddziale na Dyrekcyjnej. Zadzwoniła p. Joanna F., żeby umówić się na rozmowę i zaproponowała dzień spotkania w ośrodku. Spytałam, czy istnieje możliwość innej formy przeprowadzenia tej rozmowy, na co p. Joanna bardzo zdziwiona zapytała "jak w innej formie?" - odpowiedziałam, że może np. telefonicznie lub przez komputer (w czasach pandemii to żadna nowość, że pierwsze rozmowy o pracę odbywają się taki właśnie sposób). P. Joanna kategorycznie zaprosiła mnie na rozmowę w cztery oczy i okej zgodziłam się bez problemu. W ośrodku stawiłam się punktualnie i po 5 minutach przyszła po mnie pewna Pani, która, jak się okazało, miała ze mną rozmawiać w zastępstwie za p. Joannę (która nie chciała tej rozmowy odbyć np. telefonicznie lub w formie wideo przez kompa, co zaznaczę raz jeszcze). Ta pani była miła, ale kompletnie nieprzygotowana i nieprofesjonalna - na samym początku oznajmiła mi, że "rozmowa rekrutacyjna została na nią zrzucona i ona nie orientuje się w pracy na recepcji, jest koordynatorem apartamentowiczów", oraz z rozbawieniem powiedziała też od razu, że nie czytała mojego CV. Jedyne pytanie jakie mi ta osoba zadała, to czy pracowałam na podobnym stanowisku i kiedy mogę rozpocząć pracę (tylko o to pytała tak naprawdę). Dodała też, że to prosta i mało kreatywna praca, że wszyscy z pracowników są mili, że na pewno ktoś mi pomoże się wdrożyć i w jakich dniach oraz godzinach się pracuje na recepcji. A, i że są dwie recepcje, na których pracuje się rotacyjnie. TYLE. Żadnych innych pytań do mnie, ani żadnych innych informacji o samej pracy. A, sorry, ta pani zapytała się na końcu, ile chciałabym zarabiać - odpowiedziałam (a że mam długoletnie doświadczenie, co jest potwierdzone w moim CV, to wiem, ile powinnam zarabiać - mam też rozeznanie, bo odbyłam już parę rozmów o pracę w ostatnim czasie) - a pani tylko dopytała, czy nie ma szans zejść trochę z tych oczekiwań (w obliczu całej tej farsy-rozmowy oczywiście odpowiedziałam: nie). Cała rozmowa trwała dosłownie 5 minut. Przyjechałam na rozmowę pół miasta, musiałam opłacić dojazd na tę rozmowę, która okazała się żartem i farsą, w dodatku osoba, która mi wręcz nakazała przyjechać i osobiście rozmawiać ze sobą okazało się, że nie było jej w tym dniu nawet w pracy. Pani, z którą rozmawiała oznajmiła, że przekaże osobie kierującej recepcją moje wymagania finansowe i powinnam otrzymać informację zwrotną na maila. I otrzymałam bardzo szybko, że "na rekrutowane stanowisko została zatrudniona inna kandydatka". Hehe po wyjściu z tej "rozmowy rekrutacyjnej" nawet przez chwilę nie chciałam tam pracować... Szanujcie ludzi, którym każecie przyjeżdżać na rozmowę o pracę, nie narażajcie ich na dodatkowe koszta i stratę cennego czasu, kiedy czynnie poszukuje się poważanej pracy. Ta firma szukała kogokolwiek za najniższą krajową. Na rozmowie nie otrzymałam informacji na jakich warunkach zatrudniają (forma umowy) i ile oferują za wykonywaną pracę - poza informacją, w jakich dniach i godzinach się pracuje nie otrzymałam żadnej innej sensownej wiadomości. W rozmowie telefonicznej można to było wszystko przekazać i p. Joanna niech nie prosi o przyjście na rozmowę skoro sama się na nią stawia - to jest śmiechu warte!!! Jest to żałosne i przestrzegam przed tym pracodawcą, który jest niepoważny i nie szanuje ludzi-potencjalnych pracowników.

@kandydat do pracy w recepcji

Szanowna Pani, dziękujemy za opinię. Z tego miejsca pragniemy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację, której Pani doświadczyła. Pragniemy zapewnić, iż była to tylko i wyłącznie jednorazowa sytuacja, spowodowana nagłą nieobecnością osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie rekrutacji. Z naszej strony deklarujemy wyjaśnienie niefortunnej sytuacji oraz dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie rozmowy prowadzone były z należytą starannością, obowiązującymi procedurami i standardami Grupy Orpea. Z tego miejsca zaznaczamy, iż jak najbardziej przyjęte jest przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej również za pomocą komunikatora internetowego. Jako członek dużej międzynarodowej organizacji zależy Nam na tworzeniu przyjaznej atmosfery pracy. Niestety nawet najlepszym czasem zdarzają się potknięcia.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych?

Agmieszka Ś

Biorą wszystkich jak leci bo nie ma chętnych do pracy(usunięte przez administratora)

Danuta
@Agmieszka Ś

Hej, troszkę dziwi mnie fakt, że nie ma chętnych do pracy skoro przecież przez pandemię rynek pracy trochę ucierpiał i sporo osób poszukuje nowego miejsca pracy. Ale skoro jak wspomniałaś, biorą wszystkich to zastanawiam się czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o warunki zatrudnienia dla osoby bez doświadczenia a takiej z całkiem sporym doświadczeniem oraz wykształceniem i umiejętnościami.

konkret
@Agmieszka Ś

No to chyba dobrze, że biorą wszystkich - znaczy jest praca i można zdobyć stabilizację?

Ccc
@konkret

Stabilizacja w Orpea? Na czym ona polega bo nikt nie wie?

@Ccc

Dzień dobry, w Orpea Polska zapewniamy stabilne warunki zatrudnienia, dbamy o rozwój pracowników poprzez szkolenia prowadzone zarówno przez kierowników naszych zespołów oraz trenerów zewnętrznych. W dobie Covid zapewniamy również odpowiednie środki ochrony dla naszych pracowników.

Dzień dobry, aktualnie poszukujemy Pomocy Kuchennej do Kliniki Rehabilitacyjnej Międzylesie. Link do oferty: https://www.kariera.orpea.pl/job/job-pomoc-kuchenna-k-m_7766.aspx Zachęcamy do aplikowania

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Dzień dobry, zgodnie z Kodeksem Pracy w pierwszej kolejności staramy się zrekompensować nadgodziny czasem wolnym. Jeżeli w danym okresie rozliczeniowym jest to niemożliwe, wypłacamy dodatek za nadgodziny.

Dotyczy Majdanu

Potwierdzam negatywną opinię. Pracowałam w ORPEA. Jakieś nieporozumienie. Stosują inwigilację pracownika, sprawdzają wiadomości mailowe, odsłuchują rozmowy telefoniczne z pacjentami. Nasłuchują każdego zdania wypowiedzianego do osoby po drugiej strony biurka i rozliczają z tego. A przecież po pierwsze nie ma szkoleń. "Słuchaj co mówi Ania i zapamiętaj" Koleżanki, które pracują na stałe donoszą o błędach pani koordynator, która nie ogarnia sama swojej pracy. System komputerowy czasami zadziałał. Pacjenci często umawiani z dwu dniowym wyprzedzeniem! Zatrudniają na umowę zlecenie. Sam decyduj czy się piszesz.

Majdan
@Dotyczy Majdanu

Również potwierdzam - pracownik administracyjny/koordynator. Brak jakichkolwiek szkoleń (oprócz szkoleń przez pracownice recepcji). Brak obiecanej podczas rozmowy rekrutacyjnej umowy o prace. Brak ustalonego wynagrodzenia podczas rozmowy rekrutacyjnej. Umawiałam się na kwotę NETTO. (usunięte przez administratora) Dodatkowo mimo iż na rozmowie rekrutacyjnej z Panią (usunięte przez administratora)było ustalone stanowisko, zakres obowiązków, itd po rozpoczęciu pracy okazało się że mam zastąpić dwie osoby z dwóch różnych stanowisk oraz pracownika recepcji jeśli będzie taka potrzeba. Po rozmowie z kilkoma pracownikami usłyszałam że to żadna nowość że zostałam zwyczajnie oszukana. Inni pracownicy podzielali moje uwagi na temat rozbieżności między ustaleniami podczas rozmów rekrutacyjnych, a tym co faktycznie muszą robić i w jakich godzinach. Nie polecam nikomu!

@Majdan

Dziękujemy za szczegółowy opis sytuacji. Postaramy się jak najszybciej wyjaśnić opisaną sytuację.

Jakie narzędzia pracy zapewnia ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Osoby zatrudnione na niektórych stanowiskach administracyjnych otrzymują odpowiedni sprzęt, w tym telefon służbowy, jeżeli jest to narzędzie niezbędne do wykonywania obowiązków na danym stanowisku. Polityka dotycząca narzędzi służbowych jest przedstawiana po zatrudnieniu kandydata.

Zostaw merytoryczną opinię o emeis Polska (dotychczas Orpea): ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych - Warszawa

• Jak się pracuje w emeis Polska (dotychczas Orpea): ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych?

Zobacz opinie na temat firmy emeis Polska (dotychczas Orpea): ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w emeis Polska (dotychczas Orpea): ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych?