Opinie o Dimograf

Pracownik Nowy wpis

Firma od jakiegoś czasu wprowadza system "ulepszeń "wdraża pomysły pracownicze, stwarza sztuczne stanowiska , za wszelką cenę chce poprawić jakość pracy i produkcji w firmie w myśl...góra sama najlepiej wie jakiej. Problem w tym, że przeciętnemu pracownikowi pracuje się gorzej,jest dużo napięć, nieporozumień, brak zrozumienia, niby firma chce lepiej ale na własnych zasadach kropka. Oczami pracownika, który parę dobrych lat przepracował i myślał że jeszcze trochę popracuje, w dimografie DOBRZE JUŻ BYLO!! Praca taką samą a jednak tęskno do dawnych czasów opinia wielu z nas.

Nowy wpis

Firma wprowadza szereg usprawnień mających na celu poprawę jakości pracy oraz produkcji (wszystkie zmiany są konsultowane z przedstawicielami załogi, dajemy możliwość i zachęcamy pracowników do zgłaszania propozycji tych zmian). Jednym z głównych celów jest odwrócenie tendencji poprzez otwartą inicjatywę w kierunku pracowników, dając im możliwość wyrażenia swoich propozycji (opini) poprzez system sugestii pracowniczych. Każdy pracujący ma szansę nie tylko usprawnić swoje stanowisko pracy, ale również zwrócić uwagę na aspekty, które można poprawić w firmie, patrząc z perspektywy pracownika. Jest to krok w kierunku budowania bardziej otwartej i zaangażowanej grupy pracowników, gdzie każdy ma głos i możliwość wniesienia wartościowych propozycji.

Leo Nowy wpis

Przy okazji ogłoszenia na drukarza, firma chwali się systemem premiowania i szerzej zarobkami. Czy są do tego optymizmu na swój temat jakieś podstawy? Ile wynosi pensja zasadnicza, no i jaka kasa z premii?

Ciekawa

Czy są oferty pracy dla kobiet? Produkcja lub kontrola jakości? Do kogo można wysłać CV? Pozdrawiam

Nowy wpis

@Ciekawa

Obecnie posiadamy oferty (usunięte przez administratora) również na stanowiska produkcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami na portalach Pracuj.pl, Aplikuj.pl oraz w naszej zakładce kariera, na stronie www.dimograf.com

W Drukarni Dimograf realizowany jest program usprawnień pracowniczych. Każdy pracownik może zgłosić usprawnienie, w zakresie działania firmy, czy też w zakresie własnego stanowiska pracy. Działania te mają na celu podniesienie komfortu pracy pracowników, jak też poprawę efektywności wykonywanej pracy. Najlepsze pomysły usprawnień są regularnie nagradzane.

@Dimograf

Rozumiem, że te pomysły usprawnień mogą także dotyczyć dostępu do narzędzi realizowania planów sprzedażowych? Narzędzi wsparcia marketingu, jak leady do potencjalnych klientów? Widzę po prostu, że to jedno z zadań, przypisanych na stanowisku Specjalisty ds. sprzedaży z j. niemieckim i angielskim. Żałuję, że przed paroma dniami ogłoszenie wygasło, ale można na przyszłość uzyskam chociaż wyjaśnienie, w jaki sposób najlepsze pomysły są nagradzane?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Dimograf? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Czy w Dimograf możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Jakie zmiany ma pracownik kontroli? W tym sensie, czy pracuje po 8 h czy po 12, czy może jeszcze inaczej, po prostu z takimi zmianami się najczęściej spotykam w tego typu pracy. Szukam czegoś w stałych godzinach raczej ogółem, także proszę o informację, najlepiej gdyby było osiem, a nadgodziny ewentualnie do wyboru.

@moni

pracuje 29lat w tej firmie roznie bywalo ale teraz jest gorzej

W ogłoszeniu dotyczącym pracownika działu kadr jest informacja, że zatrudnienie jest na 1/2 etatu. Czy przy stałej współpracy i sprawdzeniu się w roli pracownika istnieje możliwość pracy w pełnym wymiarze? Ile wychodzi za takie pół etatu?

Wymóg doświadczenia, uzależniony jest od stanowiska na jakie poszukujemy kandydatów. Generalnie, na stanowiska produkcyjne nie wymagamy doświadczenia, choć jest ono oczywiście mile widziane. Wyjątkiem od tej reguły jest stanowisko drukarza, które wymaga doświadczenia w obsłudze nowoczesnych maszyn drukarskich jakie posiadamy lub im podobnych.

ABC

Czy praca w soboty jest dla chętnych czy też raczej obowiązek?

Nie polecam pracy w tej firmie.Stawki żałosne a praca bardzo ciężka zwłaszcza dla kobiet!Praca na akord to tez wielki minus tej firmy

Antoni
@Anonim

A co konkretnie się robi wykonuje w tym akordzie i ile płaci za sztukę? Chciałbym to sobie jakoś policzyć, ile mniej więcej płacą na rękę, jakby to liczyć godzinami, które się na pracę poświęca? Napisz też, jeśli możesz, w czym ta praca jest ciężka, chciałbym wiedzieć, czy fizycznie dałbym radę, bo już ponad 60 wiosen mam na karku.

Xyz
@Antoni

Kobiety mają na rękę około 3500 4000 jak walniesz nadgodzinki oczywiście. Bez nadgodzin wypłaty są okropnie marne. Więc żyjesz po to żeby tylko pracować. Jeżeli pójdziesz po podwyżkę to usłyszysz ze dobrze masz. Praca jest ciężka bo codziennie przerzucasz tony papieru. Normy są tak podniesione że rzadko kiedy je wyrobisz.

Kora
@Xyz

To o ilu nadgodzinach mowa tak mniej więcej? Pare godzin w tygodniu? Czy więcej? W takim typowym dniu jakie sa godziny pracy jak nadgodziny w tym dodatkowo uwzględnisz?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Dimograf?

Na atmosferę w pracy wszyscy pracują,Często jest taka jaką sobie sami stworzymi????????

Atmosfera w pracy w dużej mierze zależy od członków zespołu w jakim się pracuje. Pracownicy z dłuższym stażem pracy wiedzą jak należy się zachować i dbają o dobrą atmosferę. Zdarza się, że nowi pracownicy, szczególnie bez doświadczenia zawodowego, nie zawszę potrafią się właściwie zachować, jednak firma dba o to aby wychwytywać takie sytuacje i zwraca uwagę na właściwą postawę w pracy.

Weronika

To w takim razie jaką tą atmosferę tworzą aktualnie pracownicy? :) Idzie się dogadać, wszystko ok z komunikacją?

@Dimograf

Pracownicy z dłuższym stażem jedyne co potrafią to genialnie obserwować i donosić kierowniczce o wszystkim co dzieje się na halach! Chodzą do biurka po kilka razy za zmianę. Co się wejdzie do kierowniczki to nowa gemba siedzi. I potrafią tak siedzieć po kilkanaście minut, gdzie zaznaczmy maszyna w tym momencie jest wyłączona. Czy poprawia to atmosferę? Z pewnością... A i produkcja jak hula...

@Xxx

Czyli pisze to osoba z krótszym stażem podejrzewam? No jeśli tak by było to na pewno atmosfera słaba może się wydawać tylko się zastanawiam w jakim celu i na co mogliby donosić? Chyba jak dobrze ludzie pracują to raczej nie ma takiej potrzeby?

JVC
@Xxx

Pracuje w firmie Dimograf od kilku miesięcy, powiem szczerze, że czytając te opinię zastanawiam się czy ta osoba pracuje w tej firmie, czy tylko chce ją oczernić. Nie mówię, że każdy pracownik jest super ale odczucia pracy w zespole mam dobre, ludzie są pomocni i atmosfera jest dobra. Gdy rozmawiam z osobami z większym stażem to często słyszę, że pracują tu od wielu lat z uwagi na dobrą atmosferę w pracy. Praca nie jest lekka, ale w każdej firmie trzeba pracować, wiem to bo nie jest to moja pierwsza praca. Pytanie mam takie, skoro jest tak źle to dlaczego ciągle tam pracujesz ? A może w każdej pracy masz takie odczucia ? Może wtedy trzeba się zastanowić z kim jest problem, z pracą czy z pracownikiem ?

@JVC

Och, dobrze że nowy pracownik śledzi nowe wpisy i może szybciutko zareagować i ocieplić wizerunek firmy, po tym jak napisałam niewygodną prawdę i usunięto moją wypowiedź. Bardzo nie ładnie podszywać się pod pracownika. Ocena 1,8 nie wzięła się z nikąd. A ludzie pracują bo często nie mają innej perspektywy. Tak ciężko to zrozumieć?

Xxxx
@Xxx

Bo prawda w oczy kole pracodawcę brawo ktoś prawdę napisal

@Xxx

Brak perspektywy? Przez ostatnie lata przy tak niskim bezrobociu I pracodawcach usilnie poszukujących rąk do pracy? Rzeczywiście ciężko zrozumieć twój tok rozumowania

JVC
@Xxx

Uff ... ale się podziało. Wystarczy nie narzekać, a już się dostaje po głowie. Przyjacielu pod nikogo się się nie podszywam. Jestem pracownikiem, czy nowym nie wiem jak to ocenić, kilka miesięcy już tu jestem. Jak napisałem raj to nie jest ale też wiem, raju w pracy nigdzie nie ma. Nie mam zamiaru zmieniać twojej opinii, masz prawo mieć jaką masz ale dopuść też że inni mogą mieć odrębną opinię od twojej. Co do perspektyw to nie mogą zrozumieć co piszesz, bezrobocie jest dość niskie i raczej nie widzę problemu ze znalezieniem pracy, no chyba że ktoś myśli o roli prezesa Orlenu, ja nie mam takich ambicji. Skąd ocena 1,8 nie wiem może od takich niezadowolonych ze wszystkiego osób jak ty. Mnie się podoba póki co.

Justyna

Ale kto komu zazdrości? No i pytanie, czy faktycznie jest czego zazdrościć. A jak faktycznie chcę zgłosić realny problem w firmie to jest gdzie? Można to anonimowo zrobić?

Pojawiła się oferta pracy na utrzymanie ruchu czy czasem w tej branży zarobek , który został podany to nie jest lekka przesada ? 6800 do 8300 brutto takie widełki płacowe ?

Justyna
@Zainteresowany

W jakim sensie przesada? Najlepiej, gdyby wypowiedział się ktoś z pracowników, którzy tam pracują, ile realnie można wyciągnąć. I ciekawe, czy to już z premiami?

Alicja

Taka jest podstawa wynagrodzenia czy da się tyle zarobić z premiami i nadgodzinami? Od czego zależy czy zarobi się 6800 czy 8300? Bo różnica jest dość spora..

@Alicja

Ty jako kobieta raczej byś zarobiła nie więcej niż 4 tys netto

@Alicja

Tam jest norma ile wyrobisz tyle zarobisz stąd takie widly

@Anonim

Dlaczego piszecie że jako kobieta nie da się tyle zarobić? Słabo to wygląda trochę. Dlaczego mężczyzna na tym samym stanowisku może więcej zarobić? Skąd wiadomo że nie zrobię normy na takim samym poziomie?

@Monika

W Drukarni Dimograf mężczyźni i kobiety są traktowani równo. Widełki w wynagrodzeniu mechanika biorą się z poziomu doświadczenia oraz poziomu wykształcenia. Maszyny w drukarni są dość specyficzne i nie wystarczy być mechanikiem z wykształcenia, trzeba też posiadać odpowiednie doświadczenie lub też dopiero nabyć to doświadczenie przy pracy w drukarni, stąd widełki. Mechanicy nie mają norm wydajnościowych.

Jak wygląda ścieżka kariery w Dimograf? Czy trudno jest zdobyć awans?

W firmie Dimograf sp. z o.o. wiele osób zajmujących stanowiska kierownicze zostało zrekrutowanych z pracowników produkcyjnych. W firmie ceniona jest rzetelność pracy, a polityka kadrowa firmy nastawiona jest na współpracę długofalową.

Xxxx
@Dimograf

Raczej na stanowiskach zostają (usunięte przez administratora)

L
@Dimograf

Dalej usuwajcie opinie i tak wszyscy wiedzą jak wygląda kariera w tej firmie

Mroczny Zenon

Firma wydaje się uczciwa i jasne warunki pracy, pełna kultura i szacunek, takie wrażenia :) nie ma się do czego przyczepić

W zależności od stanowiska, na które się kandyduje, rozmowa kwalifikacyjna składa się z jednego lub dwóch etapów. Rozmowę prowadzi pracownik działu HR samodzielnie lub z kierownikiem pionu do którego aplikuje kandydat.

Rozumiem że praca nie należy do skomplikowanych , ale stawka w dodatku na umowie zlecenie jaką zaproponowali mi na rozmowie ( czyt. Najniższa krajowa ) to lekki zart. Pozdrawiam

@Nowy

Zaproponowana stawka minimalnego wynagrodzenia za pracę, dotyczy jedynie okresu wdrożenia. Po tym okresie stawka ulega zwiększeniu do poziomu określonego na danym stanowisku pracy.

Stary

Czyli złotówka więcej

malinka

Witam! Czy praca na 3 zmiany jest standardowo 6-14-22?

@malinka

Tak, praca w systemie 3 zmianowym odbywa się w standardowych godzinach tj. 6.00-14.00, 14.00-22.00, 22.00-6.00

Halina
@Dimograf

Czy w takim razie osoby pracujące na zmiany nocne mogą liczyć na jakieś wyższe wynagrodzenie?

@Halina

Osoby pracujące na zmianach nocnych otrzymują dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej, w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, zgodnie z art. 151(8) Kodeksu pracy.

Jak dużo osób pracuje w Dimograf?

Dimograf

W drukarni Demograf jest zatrudnionych około 246 osób.

Jerzy
@Dimograf

I zatrudniacie też nowe osoby? Szczególnie jestem ciekaw czy studenci też tu mogą aplikować.

@Jerzy

Jeśli jest taka potrzeba to zatrudniamy nowych pracowników. Studenci również mogą aplikować.

@Dimograf

No to bardzo dużo osób u was jest. Czy robicie tak, żeby wszyscy ze sobą się znali czy raczej nie zwracacie na to aż tak dużej uwagi? Były ostatnio jakieś integracje?

Cichy

Hej pracuje w Dimografie ponad 10lat,i owszem, trzeba nadgodziny robić, I soboty ale ogólnie nie jest źle. Ja nie narzekam,Są zakłady pracy co jest gorzej. Ja polecam jak ktoś chce pracować i nie boi się pracy to i zarobić też można.

Kristoff
@Cichy

Jakie to zakłady ?

Czerwone zielone

Witam mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat zarobków oraz atmosfery w pracy? :)

Prawdę Ci powiem
@Czerwone zielone

Jeśli satysfakcjonuje Cie zarobek w wysokości 13 zł/h to śmiało aplikuj. Jeśli trafisz na maszynę dostaniesz moze 2-3zl więcej,tak wiesz... żeby Ci się w głowie nie poprzewracało od nadmiaru pieniędzy. Firma pod tym względem bardzo dba o nasze "dobre samopoczucie". Atmosfera jest przeróżna w zależności z kim się pracuje i jaki humor ma pani kierownik danego dnia. Ale bez obaw... Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest miło to pamiętaj... że to tylko Ci się wydaje.

Zostaw merytoryczną opinię o Dimograf - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Dimograf?

Zobacz opinie na temat firmy Dimograf tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dimograf?