Urząd Dozoru Technicznego

Opinie o Urząd Dozoru Technicznego

Czy pracownicy Urząd Dozoru Technicznego mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Jacek

Przed pandemią co roku były organizowane rozgrywki Ligi UDT (piknik dla dzieci plus rozgrywki w piłkę). Teraz jest w firmie program wellbeing w którym są m.in różne wyzwania sportowe dla pracowników czy planowane sadzenie drzew w październiku.

LoL

Nice try, HR :-)

fe
@Jacek

brzmi jak zmiana na tańsze.

@fe

Albo dostosowane do warunków pandemii...

Studentka

Jestem studentką ostatniego roku inżynierii materiałowej. Zastanawiam sie nad pracą po studiach w UDT. Może ktoś podpowiedzialby mi jakie mam inne możliwości zatrudnienia i gdzie warto aplikować.

Insp
@Studentka

Nie wsiadaj do tonącej łodzi.

df
@Insp

a co tam tonie ?

Inspektor

Z tymi pensjami to już bez przesady .Pracuje tu kilka lat i uważam że to najlepsza praca jaką miałem .Może na początku pierwszy rok faktycznie pensja jest niska ale mi szybko wzrosła .Powiem tak pracowałem 8 lat w niemieckiej firmie w delegacjach a tutaj dogoniłem to wynagrodzenie co miałem po 3. Jak ktoś chce się uczyć to zarobi tyle co niejeden kierownik w prywatnej firmie. Nie mówmy o podstawach tylko o rocznym dochodzie .Ciekawe jaki procent z nas jest poniżej progu podatkowego myślę że naprawdę niewiele osób ale też nasz podpis pod decyzja ma swoją czasami dużo odpowiedzialność .

serg
@Inspektor

jeżeli pracujesz w Piotrkowie czy innym Koszalinie to się zgodzę. Jeżeli w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu to raczej nędzna pensja.

Ciekawy

Kolega chyba z centrali?

k'k
@Ciekawy

nawet w centrali zarobki są troche poniżej średniej w przemyśle. Generalnie firma ok ale są lepsze.

Praca w UDT zawsze była moim marzeniem, chciałem pracował ponieważ lubię pracę w terenie, kontakt z ludźmi, lubię się uczyć i rozwijac. Byłem na 3 rozmowach kwalifikacyjnych, kwoty które proponowałem na początek współpracy to 7000, 6000, 4500. Mam 9lat doświadczenie w energetyce, kilka montaży, znam się na spawalnictwie i na NDT-kilka certyfikatów. Każda rozmowa w UDT poszla mi bardzo dobrze. Zawsze po decyzji odmownej zastanawiałem się co poszło nie tak gdzie się pomyliłem. Okazało się że się nie myliłem tylko chyba za dużo chciałem. Myślę że to co piszą poprzednicy to prawda-tylko powiedzcie mi jak można przeżyć w innym mieście za 3500 brutto bo podejrzewam że za taką stawkę by mnie przyjęli. Przecież koszt wynajmu mieszkania to 1500zl z czego miałbym się utrzymać zostaje jakiś 1000 na życie. Coś mi się wydaje że o tym kto dostanie pracę jako aplikant decyduje nie wiedzą a stawka za jaką kandydat będzie pracował. Za "satysfakcję" pracowałem już kilkakrotnie i nie zamierzam więcej. Chyba zacznę doceniać swojego obecnego pracodawcę. Pozdrawiam

@Marek

Stary - zjechać z 6tys. na 4,5 tys. - elastyczny jesteś :-)

Gdhh

Bo myślałem że później się dorobię, po roku czy po dwóch latach ale jak ktoś daje Ci 3500 na początek po pół roku podwyżka 500zl to raczej nie jest dobry prognostyk, zastanawiam się dlaczego UDT nie pisze w ogłoszeniu wynagrodzenie 3500.

Paw__14
@Gdhh

Nie przedstawiono Ci przy ofercie wynagrodzenia systemu premiowego? Bo to zdecydowanie dużo zmienia i powinno się zgrać z Twoimi oczekiwaniami finansowymi

Stefan
@Paw__14

Mógłbyś sprecyzować, jak wygląda system premiowy w firmie Urząd Dozoru Technicznego? Jest on na tyle satysfakcjonujący, że może znacząco poprawić nasze miesięczne zarobki? Jeżeli będziesz tak uprzejmy, aby poruszyć tę kwestię, to chętnie dowiem się również jakie warunki należy spełniać, aby móc każdego miesiąca kwalifikować się do otrzymania ewentualnych premii.

Izydor
@Stefan

System wynagrodzeń składa się z pensji (przy aplikancie technicznym, czyli osobie, która szkoli się na inspektora jest to poziom ok. 3500 zł brutto), comiesięcznej premii regulaminowej 25% pensji i nagrody kwartalnej (która w przypadku aplikanta jest raczej symboliczna). Po zdaniu egzaminu 500 zł podwyżki. Pozostałe składniki bez zmian, rośnie tylko wysokość nagrody kwartalnej, bo aplikant staje się inspektorem, i pracuje dla firmy. Oprócz tego karta Multisport (dopłata przez pracownika ok. 40 zł miesięcznie), opieka medyczna dla pracownika, nauka j. obcego, szkolenia zawodowe, wczasy pod grusza, trzynasta pensja, jubileuszowki. Prywatny samochód jest wskazany, ale nie konieczny. Rośnie liczba samochodów służbowych dla inspektorów, i jeżeli ktoś deklaruje chęć to dostaje (może nie od razu, ale tak). No i zadaniowy czas pracy po zdaniu egzaminu. Po zdaniu pierwszej specjalności, zazwyczaj jest otwierane szkolenie na kolejna specjalność, której otrzymanie może być argumentem do kolejnej podwyżki.

@Izydor

Zapewne wiele osób, które zastanawiają się nad aplikowaniem do Urzędu Dozoru Technicznego będzie zadowolonych z przekazanych przez Ciebie informacji. Opisane przez Ciebie warunki są już na prawdę bardzo atrakcyjne. Ale wciąż pozostaje jeszcze jedna kwestia do omówienia, a mianowicie atmosfera. Czy jest ona na tyle dobra, że nie przeszkadzam Wam jakość szczególnie w wykonywaniu obowiązków?

BL_GREGOR
@Zuzanna

Powyzej propaganda sukcesu czy rzeczywiście UDT jest dobrym pracodwawcą? Trzeba jednak pamiętać, ze pracę wykonuję się samodzielnie i z dużą dozą odpowiedzialności. Młoda kadra inspektorów wypowie się czy są zadowoleni?

@BL_GREGOR

A Ty z jakiej perspektywy wypowiadasz się na forum? Zastanawiam się, czy chcesz aplikować do pracy w Urzędzie Dozoru Technicznego w Warszawie. Jeśli tak, to co Cię ku temu sprowadza? Taka wypowiedź może być ciekawa, więc liczę na Twój komentarz.

BL_GREGOR
@Zuzanna

Zastanawiałem się nad pracą w UDT ponieważ jestem miłośnikiem techniki i pracuje w branży zwiazanej ściśle z UDT. Forum go work w założeniach ma na celu obiektywne opisanie warunków pracy / płacy. Także również Twoja wypowiedź będzie dla mnie ciekawa B

@Marek

Panie kolego jak takie kwoty usłyszeli na rozmowie to nie mieli o czym rozmawiać. Ja zostałem zatrudniony w 2018r za 3000zł brutto + oczywiście ten system premiowy itp jak wszyscy, więc jak ktoś wynegocjował 3500zł to całkiem nieźle lub dotyczy to oddziału w Warszawie tam są trochę lepsze stawki. Po 5 miesiącach zdałem egzamin, więc dostałem 500+ do podstawy i w teren oraz rozpisanie karty szkolenia na kolejną specjalność do zdania w rok. Dodam, że w chwili zatrudnienia miałem ok. 3 letnie doświadczenie w branży inżynierskiej i wcześniej skończone studia techniczne co pozwoliło mi się tu dostać. Egzamin jest strasznie męczący, kilka godzin odpowiadania na pytania gdzie drążone są pytania potrafią wymęczyć mimo bycia sensownie przygotowanym by cię przepuścili. Ja na studiach nigdy nie miałem tak ciężkiego egzaminu, a z tego co wiem każdy następny egzamin jest raczej trudniejszy i dłużej trwa niż łatwiejszy, co trochę dołuje w perspektywie czasu. Nie ma też już takiej tradycji że po każdym egzaminie masz podwyżkę jak było kiedyś, chyba że mówimy o podwyżce liczby badań do zrobienia :-) W maju br. zmienił się system płac w zamian za znaczne zmniejszenie nagrody kwartalnej podniesiono podstawy o ok.300-400zł ale koniec końcu wychodzi się na tym znacznie gorzej, oczywiście i tak nie przysługują one aplikantom. Skutkuje to pojawiającymi się coraz częściej zwolnieniami osób nawet tych które wiele lat pracowały w dozorze, głównie z transportu bliskiego i pogorszeniem atmosfery, w biurze 50% tematów to gadanie między sobą o obniżkach pensji. Praca ma swoje zalety np. przez zadaniowym czas pracy, brak problemów z urlopem, ale kwestie finansowe są jakie są i narazie jest to nie do ruszenia dopóki nie odwołają obecnego prezesa.

Czekający na lepsze czasy
@Tomek

Prawdziwe i trafione w sedno. Jako inspektor z kilkuletnim stażem w Udt i kilkunastoletnim stażem zawodowym, w 100% potwierdzam słowa kolegi. Dodatkowo od siebie dodam, że aktualnie przy narastającej liczbie odejść z UDT, w moich oczach sytuacja wygląda tak: kierownictwo wychodzi z zalozenia ze na miejsce odchodzacej osoby z dużym doświadczeniem i z wysokim wynagrodzeniem zatrudni np 2 absolwentów bezposrednio po studiach za psie pieniądze i oni w sumie wykonają dużo więcej zadań - jest to oczywiście tylko doraźne działanie pod utrzymanie stanowisk kierowniczych oraz pod słupki które muszą się w UDT zgadzać!!! I jest to oczywiscie wierutna bzdura bo mlodzi bez doswiadczenia zawodowego tak na prawdę jakie mogą mieć pojęcie i przede wszystkim skąd wiedzę praktyczną żeby móc rozwiązywać poważne problemy techniczne.... Dbanie o rzekome bezpiczeństwo zaczyna się przeradzać w farsę, a tego typu osoby nigdy nie zastąpią specjalistów. Na zachodzie ludzie z wiedzą na poziomie wielu osób odchodzących z UDT zarabiają trzy/czterokrotnie więcej!! Mam też prośbę do osób z Centrali , ktorzy pewnie czasami czytają ten portal - przestańcie próbować robić z inspektorów fachowców „od wszystkiego” i na siłę wciskać po 3 i więcej autoryzacji bo to kolejny absurd ktory nie ma nic wspólnego z dbaniem o bezpieczenstwo - fachowiec od wszystkiego zazwyczaj nie zna się dobrze na niczym !!!

Bogdan
@Czekający na lepsze czasy

Myślisz, że kierownictwo może zmienić podejście do doświadczonych inżynierów i bardziej doceniać ich wkład w rozwój Urząd Dozoru Technicznego? Skoro rzeczywiście zatrudniani są studenci w miejsce osób doświadczonych, to nie wygląda to najlepiej. Mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i pracodawca zacznie odpowiednio doceniać fachowców. Myślę, że jest to również ważne z puntu widzenia studentów, którzy od osób doświadczonych chcieliby na pewno czerpać wiedzę praktyczną.

IN
@Czekający na lepsze czasy

Podkreśliłbym, że to już nie jest firma dla inżynierów jako takich. Pan Prezes idzie bardziej w kierunku zatrudniania niedrogiej młodzieży pracującej w podobnym reżimie co przedstawiciele handlowi. Nastukać badań, odhaczyć w tablecie (ze szczególnym uwzględnieniem faktury), wszystko na elektronicznej smyczy w służbowej toyocie. Nie ma czasu na inżynierskie zgłębianie tematów - sztuka jest sztuka.

@Izydor

Napisz proszę, czy można liczyć na jakieś szkolenie zawodowe w tym urzędzie? Dzięki.

oderwany od pługa
@Izydor

Zapomniałeś dodać że nagroda kwartalna jest w praktyce czysto losowa i z zależy właściwie od nie wiadomo kogo i nie wiadomo czego. Kiedyś standardem było 1,5 do 2,0 tego co co miesiąc netto a teraz jak jest tego 75% do już jest dobrze. ale i to niepewne.

nick
@oderwany od pługa

O toś panie rozhulał się... obecnie jest to 30%... brutto oczywiście... płace obecnie ostro w dół, czas chyba poszukać lepszej pracy...

Bardzo miła,fajna atmosfera(miejsce pracy Katowice) jednak nie zdecydowałam się na pracę, pomimo świetnych warunków(budynek parking) ponieważ dla mnie oferowana stawka na granicy najniższej krajowej na umowie to zdecydowanie za mało. Nie nakarmię za to dzieci i nie będę w stanie utrzymać rodziny. Tak sa widelki. A premia raz jest raz nie ma,to tylko skladnik. Jeśli byłabym młodsza, bez doswiadczenia i bezdzietna,to warunki jak i sama praca wydawałyby się rewelacyjne. Przykro,że takie marne pieniądze są proponowane na start a ludzie mają kredyty mieszkaniowe itp. Ach naprawdę przykro,bo miłe Panie i czuć,że atmosfera może być fajna praca jest od pon do pt

Różnego rodzaju, ale standardowo słabe i mocne strony

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zainteresowany pracą

Cześć, Na jakie zarobki może liczyć młody inspektor UTB? Jestem zainteresowany pracą, jestem młodym inżynierem i obecnie pracuje jako konserwator UTB z wynagrodzeniem 3,7 netto. Czy w perspektywie powiedzmy rocznej UDT jest w stanie zaoferować więcej?

Johny
@Zainteresowany pracą

Na start jest 3500zł brutto. Po pierwszym miesiącu otrzymasz do tego 25% regulaminowej premii* (o ile jesteś obecny w pracy i kierownik jest z Ciebie zadowolony). Od początku zatrudnienia masz 110 dni na zdanie egzaminu z pierwszej autoryzacji (mnóstwo nauki i intensywnej pracy). Za każdy przejechany km otrzymujesz kilometrówkę wg. przyjętej urzędowej stawki. Jak rozwalisz auto, czy dostaniesz mandat, to twój problem. Auta służbowe są dla starych inspektorów, mają gps i w miesiącu wolno Ci zrobić więcej tylko 300km niż przejazdy służbowe uzasadnione. Nie wszystkie nawet te służbowe, da się uzasadnić... Po zdaniu autoryzacji otrzymujesz 500zł brutto podwyżki i lecisz w teren. Liczy się ilość wykonywanych zadań. Nieważne, że otrzymujesz stary komputer czy telefon. (Systemy na których się pracuje, są megaaaa wolne i nie intuicyjne). Premia kwartalna zależy od wyrobionej ilości zadań przez cały oddział/ biuro. Do tego masz prowadzić tzw. działalność dobrowolną, za co otrzymuje się punkty. Z inspektorów, wizjoner z Warszawy zrobił handlowców :( Ogólnie, to jest marnie... Teoretycznie za kolejną autoryzację (czyli inne urządzenia, normy i przepisy) powinno się dostać znowu 500zł brutto podwyżki, ale obecnie dostaje się 300zł brutto, bo jest plandemia :D Polecam szukać innej pracy. Ja też zwijam żagle.

@Johny

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Czyli biorąc pod uwagę ponoszoną odpowiedzialność i ilość wiedzy jaką trzeba posiadać stawki są głodowe i niewarte zainteresowania. Trzeba zatem szukać jakiejś innej drogi zawodowej :)

Zainteresowany pracą

Cześć, O jakich zarobkach mówimy jeśli chodzi o inspektora UTB? Po zdaniu egzaminu i zostaniu inspektorem 4000 brutto + 25% premii miesięcznej + nagroda kwartalna? O jakiej nagrodzie mówimy - 500 brutto czy może 2000 brutto? Jestem młodym inżynierem, aktualnie pracującym jako konserwator UTB z pensją 3,7 netto i chciałbym wykonać jakiś krok do przodu - zawodowo i finansowo

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Urząd Dozoru Technicznego. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 11 kwietnia.

Realista

Moim zdaniem dość duża liczba ogłoszeń UDT wynika z jednego - małego zainteresowania kandydatów na dane stanowiska. Nikt nie chce tam pracować a jeśli już to musi się godzić na pewne ustępstwa. Najważniejszy minus tej pracy to wynagrodzenie. Ja wiem, praca jest stała, stabilna ale według mnie zasada jest prosta: jeżeli ktoś chce mieć dobrego pracownika trzeba dobrze jemu zapłacić. Ludzie mają kredyty, rodziny, różne zobowiązania więc pensja na poziomie w okolicach 3,5 tyś zł na rękę (z premią!), w dzisiejszych czasach, wykonując tak odpowiedzialną pracę jak inspektor UDT jest żenująco niska. Nikt o rozsądnym podejściu, z branży mechanicznej, ktoś ogarnięty i doświadczony nie przyjdzie do pracy UDT za finanse które proponuje urząd. To już ludzie wykonujący pracę fizyczną dostają więcej. A gdzie ich poziom wiedzy czy inteligencji?! Moim zdaniem praca w UDT jest dla ludzi wybranych, przede wszystkim dla takich, którzy lubią pracę podobną do pracy w caritasie.

szukający

Na ich stronie są tylko 3 ogłoszenia, także chyba nie tak dużo. Ja aplikowałem na ofertę na staż, których było dość dużo jakiś czas temu, ale nikt się nie odezwał.

Hh
@szukający

Nie miałeś polecenia

Inspektor

Czy Pracodawca weźmie udział w zmienionym programie szczepień? Czy chce zaszczepić Inspektorow idąc śladem innych służb? Rząd dzisiaj wprowadził taka możliwość dla pracodawców. My inspektorzy narażamy codziennie sowoje zdrowie w trakcie inspekcji na budowach, w elektrowniach, w szpitalach, domach opieki czy w kazdym innym zakładzie. Inspekcji zdalnej nie da sie przeprowadzić. Ostatnio od Klienta usłyszałem, że jesteśmy chyba jedynym urzędem który działa sprawnie i wykonuje swoje zadania bez problemów w pandemię. Warto o to zadbac.

@Inspektor

Sytuacja jest dynamiczna w tym zakresie i ciągle pojawią się nowe informacje, które analizujemy na bieżąco. Jako firma czynimy starania, aby jak najszybciej przystąpić do programu szczepień. Na dziś mamy uzgodnioną współpracę w kontekście zaplecza medycznego i szczepienia pracowników będą realizowane przez firmę, która świadczy dla nas usługi medyczne.

@Urząd Dozoru Technicznego

Sytuacja jest dynamiczna i zmienna? Prosze rozwinąć tę myśl. Plan rzadu jest jasny. Kontrolujemy szpitale w tym te covidowe. Czy ministerstwo zdrowia wie, ze w prawie kazdym szpitalu srednio raz w miesiacu a moze częściej pojawia sie Inspektor UDT?

Czy enelmed?
@Urząd Dozoru Technicznego

Enelmed nie posiada swoich placówek w wielkości miast gdzie sa oddziały i biura UDT. Rozwiązali Państwo ten problem?

@Inspektor

W celu wyjaśnienia wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem Departamentu Prawno-Organizacyjnego lub Kierownikiem Zespołu BHP.

Niszczysz swój samochód za 87 groszy za kilometr. Po pierwszej awarii już dokladasz do tego interesu.

Gvv
@były pracownik

A nie mozna juz zamowic sluzbowego i rozliczac jakzy prywatne za iles tam groszy?

Dla zainteresowanych pensją to po 5 latach pracy jako inspektor nie mialem nawet 5tys brutto. Praca bardziej przypomina pracę handlowca tzn. im więcej zrobisz urządzeń tym większa nagroda kwartalna (jakość nie jest oceniana). Tak że jesli chcesz zarobić na utrzymanie rodziny to nie ma czasu na wgłębienie się w problemy techniczne. Najważniejsza jest ilość nie jakość. Ostatnie szkolenia dla inspektorów to szkolenia z zakresu handlu a nie szkolenia techniczne. Jeśli interesuje Cię technika nie metody sprzedaży to szkoda życia na taka pracę. Po ostatnich szkoleniach można sądzić że zaczynają szukać handlowców nie inżynierów. Jak znów chcesz być inżynierem musisz zmienić pracę.

Irek

Czy zarobki na stanowisku specjalisty ds. Badań materiałowych są takie same jak inspektora ? Widziałem, że rekrutacja jest na to stanowisko i zastanawiam się czy nie aplikować. Czy mógłby ktoś opowiedzieć więcej jak wygląda praca na tym stanowisku ?

@Irek

Praca na tym stanowisku ma podobny charakter do praca inspektora, czyli w zdecydowanej większości jest w terenie, wymaga dyspozycyjności, ma zadaniowy charakter. Przewidujemy, że praca na stanowisku specjalisty ds. badań materiałowych to 80% zlecenia w obrębie pracy danego oddziału terenowego, w którym taka sobą będzie zatrudniona, a czasami mogą zdarzyć się wyjazdy delegacyjne do obsługi większych zleceń u kluczowych naszych klientów. Jeśli chodzi o zarobki, to w UDT obowiązuje wieloskładnikowe wynagrodzenie, a stawka wynagrodzenia zasadniczego uzależniona jest od posiadanego doświadczenia i uprawnień w zakresie metod NDT. Zachęcamy do złożenia aplikacji – w przypadku zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną będziemy w stanie wspólnie „wycenić” posiadane kompetencje przez kandydata i ustalić satysfakcjonujące wynagrodzenie.

@Urząd Dozoru Technicznego

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Aplikacja złożona jakiś czas temu. Czekam na odpowiedź.

Kursant

A ja wam powiem ze mam bardzo źle opinie na temat udt Dąbrowa Górnicza. W odstępie jakiegoś czasu robiłem wózki i później suwnice. Inspektorzy którzy naprawdę kreują się ponad bogie raz trafiłem na takiego chudego wysokiego mazelowanego który tak poniżał ludzi dogadywał a pytania z pca wyssane. Jak można tak traktować tych ludzi którzy chcą zdać egzamin i pracować a nie być alfa i omegą. Jak może taki człowiek pracować z podejściem takim do ludzi. A drugi raz trafiłem na takiego z broda kawał faceta ale ten znów nie przebierał w słowach, bluźnił klnal jak mu się tylko podobało. Jie wiem czy dyrektor tego oddziału w Dąbrowie zdaje sobie sprawę jakich ludzi sobie zatrudnił.

@Kursant

Oczywiście sytuacje o jakich wspomina autor wpisu nie powinny się zdarzyć, dlatego jeśli są jakiekolwiek zastrzeżenia co do procesu egzaminowania prosimy opisać sytuację i przesłać ją mailowo na udt@udt.gov.pl – wówczas zostanie uruchomione odpowiednie postępowanie wyjaśniające. Proszę jednak pamiętać, że nie zajmujemy się anonimami - aby zająć się sprawą potrzebujemy jednak konkretnych danych – data, miejsce egzaminu i podstawowe dane identyfikacyjne skarżącej się osoby – to pozwoli nam skierować odpowiedź po przeprowadzeniu postępowania. Warto zaznaczyć, że komisje są dwuosobowe, egzamin teoretyczny jest realizowany w formie testowej na bazie pytań generowanych losowo wg tematyki opublikowanej na stronie UDT, więc staramy się w tym zakresie przestrzegać najwyższych standardów.

Hej! Dobra macie atmosferę w firmie? Zastanawiam się czy się zatrudnić

@Marek

Nie jest dobra, przełożeni uzależniają Twoja nagrodę od tego czy znajdziesz klienta na szkolenie, ocenę zgodności. Nagroda to do 40 % wynagrodzenia. Przestajesz być inspektorem, zaczynasz być akwizytorem

Miimooo
@Marek

Średnia z powodu zarobkow

doHR

czy planują państwo średnioroczny wzrost wynagrodzeń dla pracowników ?

@doHR

Nasz system wynagradzania opisaliśmy ogólnie w zakładce Kariera – zachęcamy do zapoznania się. Realizacja przeszeregowań jest możliwa na zasadach określonych w naszych przepisach wewnętrznych i ściśle zależy od możliwości budżetu UDT i prowadzonej polityki zarządzania kapitałem ludzkim. Masz więcej pytań – pisz na kariera@udt.gov.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zakładką Kariera lub Aktualności

doHR
@Urząd Dozoru Technicznego

czyli nie planujecie. Stąd braki wśród pracowników

endriu
@doHR

Planują ale z kieszeni pracownika. Tj. dostajesz podwyżkę ale z puli nagród kwartalnych.

Pater Noster
@endriu

Dokładnie. Jako też były pracownik, doskonale wiem, że to co pisze w przepisach ma się co najmniej rożnie do tego, jak jest w rzeczywistości. Zawsze kasa jest czyimś kosztem. Do tego, nawet bezpośredni przełożony zwykle nie ma zbyt wiele do powiedzenia w kwestii np. nagród, czy podwyżki przy awansie, bo i tak ostateczna decyzja (i zwyczajowa korekta dół :-)) należy do DN.

Insp
@Pater Noster

... a im więcej udziwnień wymyślisz tym jesteś "lepszym". Nie uwierzycie jakie szkolenia on-line wymyślili dla kadry inżynierskiej. Automatyka? Spawalnictwo? Nie. Coachingowe głupoty jak dla początkujących przedstawicieli handlowych. Totalny upadek ...

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Urząd Dozoru Technicznego?

Hfc

Finansowo to nedzne.

Inż

Zależy od działu. W jednym super, w innym fatalnie. Generalnie liczą się i tak słupki, faktury i głupie, ale "innowacyjne" pomysły.

Futurysta

Urząd Dozoru Technicznego niestety zakochał się w sobie i mam wrażenie, że nie widzi, że to jest droga do samozagłady. Jak mógłbym być dumny ze swojej firmy, gdybym np. sprzedawał produkt, do którego sprzedaży byłbym uprawniony tylko ja. Czy to jest sukces być monopolistą? Biorąc jednak pod uwagę tendencje UE dotyczące praworządności może się za kilka lat okazać, że UDT będzie, ze względu na lobby firm certyfikujących, traktowany jako monopolista i prawo będzie musiało być zmienione tak, aby zapewnić konsumentom możliwość wyboru (oczywiście podyktowane ich dobrem). Wtedy już nie będą ważne prawa pracowników i dbałość o nich, tylko szybkie przekształcenie, uwłaszczenie tego co się da i działanie pod innym szyldem jako spółka z o.o. Co więcej poparcie wewnątrz kraju maleje, a kiedy zacznie się ściganie rolników za ich Manitou i inne ładowarki czołowe - od teraz koniecznie wózki ze zmiennym wysięgiem, to już będzie pozamiatane. Może oczywiście być inny pozytywny scenariusz i takiego pozytywnego oczywiście życzę :)

Klient

Zawsze uważałem, że w UDT pracują fachowcy z dużą wiedzą, przynajmniej ja trafiłem na takich inspektorów.

Lidl
@Klient

Szkoda że pracodawca tak nie uważa :-( Robimy co możemy, chociaż zwierzchnicy dbają żeby było to coraz trudniejsze.

Inż

To może żeby rozwiać wszelkie nadzieje, że jest to firma dla inżynierów z powołania. Właśnie się okazało że twoja podwyżka będzie zależała m.in. od tego, czy wiesz na przykład jaka przerwa przysługuje matce karmiącej. Jak to mówią: kto w dozorze pracuje, ten w cyrku się nie śmieje.

Powiedz prawdę
@Inż

Na Twoja podwyżkę wg licznych prezentacji składa się ocena przełożonych i zaliczony test. Ocenę w skali od 1 do 4 trzeba mieć na 3 lub 4, a test wystarczy zaliczyć na 60% i masz wtedy możliwość podwyżki. To myślę, że to 1 pytanie nie zaważy na Twoje podwyżce, ale po marudzić zawsze można. Nie ja jestem słabym pracownikiem, to wina testu, a w zasadzie 1 pytania ;)

@Inż

Drogi anonimowy kolego, UDT jest instytucją, która przede wszystkim dba o pracowników i przestrzega przepisów prawa. W tym przypadku przepisów prawa pracy. Nie każda instytucja czy firma informuje swoich pracowników, że mają możliwość skorzystania z takiej przerwy. W UDT nie pracują jedynie mężczyźni i dotyczy to także stanowisk inspektorskich. Cóż w tym złego, że Pani inspektor, młoda matka, dowie się chociażby w taki sposób, że może korzystać z dodatkowej przerwy? Przepisy wewnętrzne UDT, w tym regulamin pracy czy kodeks etyki powinien znać każdy z pracowników bez względu na płeć czy stanowisko.

@Urząd Dozoru Technicznego

Jeśli chodzi o przestrzeganie Kodeksu Pracy, to nie można nic zarzucić UDT. Wszystko odbywa się w świetle prawa i osoby, które chcą być pracownikami powinny to doceniać. Są jednak osoby doświadczone w kraju, którym nie jest prawo pracy do niczego potrzebne, nie potrzebują opieki, a chciałyby wykonywać zlecenia w imieniu organizacji, lecz pozostawać poza organizacją, bo mają też inne zajęcia i nie chcą być na etacie. Dziwię się, że przy takim obłożeniu pracą inspektorów takie rozwiązanie nie zostało jeszcze przyjęte przynajmniej jako uzupełnienie możliwości przerobowych obecnych pracowników. Nie wyrabiamy się z planem - dzwonimy po outsourcing - mam chwilę i ochotę, jest to dla mnie opłacalne - jadę, robię badanie, rozliczam się i do widzenia. Umowa o pracę nie jest szczytem marzeń dla wszystkich i nie każdy odnajduje się w korporacji :( No cóż może kiedyś coś się zmieni w tej kwestii.... taka to tylko refleksja - firma mam jednak prawo robić po swojemu.

Arnold

Cześć wszystkim.... Czy znajdzie sie ktoś kompetentny i opisze obecną sytuację w UDT z poziomu inspektora? jak wyglądają płace? jaka atmosfera w pracy? jak ze szkoleniami? czy można liczyć na jakiś rozwój? Czy panuje mobbing? Czy są szkolenia? czy są wyjazdy zagraniczne? czy często używa się języka obcego w praktyce? czy ceniona jest kreatywność? Czy opinie poniżej są prawdziwe?? Czy wspiera się pracownika w rozwoju? (dofinanowanie kursów językowych, studiów podyplomowych, doktoranckich). Czy pracując w UDT można działać też na boku (własna firma)?

@Arnold

Na wejście dostajesz 3500 brutto co wychodzi nieco ponad 2500 na rękę. Najpierw jesteś aplikantem technicznym, potem po zdanych egzaminach zostajesz inspektorem. Wtedy też pensja Twoja wzrasta. Inspektor musi wyrobić plan, a praca jest zadaniowa. Struktura i praca typowo korporacyjna. Pracując w UDT nie można prowadzić żadnej innej działalności.

Arnold
@Khakman

Cześć, dzięki za odpowiedź. Jeżeli na wejście koleś z doświadczeniem dostaje 3500 brutto no to sory, ale to jak dostać ręką w twarz.... nie ma o czym rozmawiać:) Jeszcze jedno pytanie: czy ta pensja po zdaniu egzaminu nadal utrzymuje się na przybliżonym, żenującym poziomie?

@Arnold

Od drugiego miesiąca + 25% premii miesięcznej więc pensja może wzrosnąć do 4375 brutto. Po zdanym egzaminie +500 zł. Zatem jest szansa do osiągnięcia około 5000 brutto. Podobno dochodzą jeszcze nagrody kwartalne, ale nie wiem ile :) Cóż, zawsze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że pracodawca może prowadzić własną politykę, a my możemy się na to godzić albo i nie. W mojej sytuacji lepiej odpowiadałby mi kontrakt z procentem bądź stałą kwotą od każdego badania na własnej działalności i nie być członkiem korporacji. Na pewno są osoby, którym warunki UDT odpowiadają i takie, które uznają je za mało atrakcyjne. Najlepiej sprawdzić samemu. Dla niektórych osób plusem może być w miarę samodzielna praca zadaniowa i pewność zatrudnienia.

Lidl
@Arnold

Niestety, pensje porównywalne z Lidlem.

Lisek
@Arnold

Warunki zatrudnienia słabe. Duża część wynagrodzenia to premie. Nie potrafię pojąć jak ktoś zgadza się na tego typu zasady pracy. Przecież te premie zawsze można zabrać, nie wliczają się do przyszłej emerytury, renty, chorobowego... no niczego dosłownie. Jak ktoś jest ogarniętym inżynierem ze sporą wiedzą może znaleźć pracę za wielokrotnie lepsze pieniądze i warunki pracy.

@Lisek

Wszystkie składniki wynagrodzenia są wliczane do składek emerytalnych, rentowych i chorobowych – podstawą prawną jest ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Jeżeli trafił/a Pan/i na opisane wcześniej przypadki u innego pracodawcy, zachęcamy do zgłoszenia takiego postępowania do Państwowej Inspekcji Pracy.

Khakman

Myślę, że wiele dyskusji na temat płac można by uniknąć, gdyby do tematu zatrudnienia podejść bardziej elastycznie. Jest wiele osób, dla których umowa o pracę jest korzystna, choć to ona właśnie jest w dużej mierze "śmieciowa" porównując całkowity koszt pracodawcy, a kwotę netto dla pracownika. Myślę, że w działalności typowo inspekcyjnej znalazłoby się wiele osób doświadczonych, którzy podjęliby się tej pracy jako freelancerzy, czy to na umowę zlecenie czy też w ramach własnej DG, rozliczając się procentowo od badania bądź przy przyjęciu stałej kwoty. Większa część inspektorów mogłaby być dalej etatowa, a dopełnienie mogłyby stanowić takie osoby, wolne, niezależne, jadące na badanie jeśli mają na to czas i ochotę. Przy czym wystarczyłoby podejście do eksternistycznego egzaminu, bez wtłaczania religii UDT, misji, celów i innych zamulaczy, o nieintuicyjnych śledzących programach nie wspominając. I nie ma co mówić, że się nie da bo pewnie za pięć lat tak właśnie będzie :) Zasada prosta - dostaję zlecenie, jadę robię pewną liczbę badań, wystawiam fakturę (rachunek) i wszyscy są zadowoleni, a organizacja niech żyje sobie własnym życiem.

Witam, czy to prawda, że na stanowisko inspektora utb przyjmują osoby z wykształceniem średnim?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Dozoru Technicznego - Warszawa

• Jak się pracuje w Urząd Dozoru Technicznego?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Dozoru Technicznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Dozoru Technicznego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Dozoru Technicznego?

Kandydaci do pracy w Urząd Dozoru Technicznego napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Dozoru Technicznego