Opinie o TEMPUS INGOLSTADT w Ingolstadt

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy TEMPUS INGOLSTADT. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w TEMPUS INGOLSTADT o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TEMPUS INGOLSTADT w Ingolstadt

Filip

Wszystko prawda. Unikac. Nawet dla desperatow nie polecam. Mozna spokojnie cos innego znalezc. Wszystko inne jest lepsze. Nauczcie sie ludzie czytac i czytajcie posty. Podejscie ze mi na pewno sie uda, narazi was tylko na koszty i tyle.

Patronat

A ostatnio widziałem szefa w sądzie. Na z kim się sądził.

@Patronat

Też pracowałeś w Altötting ?

Łukasz

Tempus z mojego doświadczenia jest firmą nie rzetelną. Kilka tygodni temu dostałem od nich propozycję pracy na wózkach widłowych z której skorzystałem w Ingostadt w fabryce audi. Warunki zatrudnienia przedstawiane przez firmę rozmijają się często z prawdą np: praca tylko na jedną zmianę zamiast na 3, przez co pensja jest niższa bo odpada nam dodatek za noce itp. Kłopoty z dojazdem do pracy, gdzie było zapewniane że nie będzie takiego problemu. Inna stawka za mieszkanie niż w ofercie. Brak takich rzeczy w mieszkaniu jak odkurzacz, czajnik, działający piekarnik. Wodę na herbatę trzeba gotować w garnku pod przykrywką. Nie ma internetu ani TV, to musicie w własnym zakresie zorganizować. Opowiem coś o pieniążkach rzeczywiście zarabia się u nich około 1200 eur z czego płacimy za: Jedno łóżko w pokoju 2-3 osobowym 420 eur Dojazd 4,50 eur dziennie (miesiecznie 90 eur) Tłumaczenie meldunku z polski jedno razowe 30 eur Kupno pościeli 30 eur u nich w biurze. Jeśli masz własną pościel a nie masz kołdry to i tak płacisz 30 eur i odwrotnie. Firma nie ma dla pracowników którzy pracują w biurze auta firmowego, więc panie podczas rozmowy proszą kandydatów którzy mają samochód o podwózkę do miejsca pracy co mi się wydaje całkowicie nie poważne. Tyle ode mnie.

sajmon508

witam jedzie ktoś teraz do ingolstadt dopracy

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie TEMPUS INGOLSTADT? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Mąż poszukuje opiekunki dla swoje żony
Centrum Językowe KONIK
logo firmy Pracownik Montażu Okien
Hrappka.pl
logo firmy Elektryka Budowlany
Arcon Personalservice GmbH
Ola

Wie ktoś może kiedy są jakieś przyjęcia dla kobiet bez języka???

Uciekinier z Ingola

I proszę nie kasować moich postów bo widzę że negatywy znikają tylko same pozytywy zostają.

Piotrek

Znam Roberta i mieszkaliśmy razem w jednym domu i Robert ani razu nie narzekał na tempusa. Pracuje tam od takiego czasu i córka Roberta tez stara sie dostać do tempusa wiec Robert nie załatwiłby córce marnej roboty przecież. Ja również polecam tempusa pracowałem i chwaliłem sobie a co do wypłat to Tempus robi regularnie lecz pamiętajcie ze bank różnie księguje przelewy dlatego możecie nie dostać danego dnia wypłaty

smerfetka

Witam dostałam oferte pracy przez agencje TEMPUS.Dokładnie Ingolstad Audi czy ktoś z was miał juz doczynienia z tą firmą moze pracuje tam Prosze o komenarz jak jest w tej firmie naprawde. Dziekuje

Mario1
@smerfetka

Tylko nie Tempus Ingolstad, potwierdzam wszystkie negatywy bo przeżyłem nacwłasnej skórze. Patrz wyżej Mario Pozytywów brak, prosze szukac innej firmy jest ich masa i o wszystko dokladnie wypytywać Mario

Sisi
@smerfetka

Hej, teraz dostałaś propozycje pracy? Ja również tam złożyłam cv i czekam na odzew :) jako kto masz pracować jeśli mogę wiedzieć? Moi znajomi tam pracują i chwala sobie prace. Wypłaty są zawsze na czas. Sama mam tam pracować tylko ze ja bez znajomosci języka niemieckiego. Na prawde moi znajomi sobie chwala jeden znajomy pracuje od 4 lat w tej firmie również w audi

Sisi
@Mario1

Jakie firmy jeśli mógłbyś napisać? Sama szukam pracy

Uciekinier z Ingola
@Sisi

http://office-personal.com/ W każdej siedzibie tej firmy siedzą polki miła rzetelna obsługa. Od Tem Pus trzymaj się z daleka (usunięte przez administratora)

Mariusz
@smerfetka

Jako kto otrzymałaś ofertę pracy? :)

Kolega z pracy

Dzien dobry Panie Marku, zapomnial Pan dopisac, ze sam Pan takie drogie mieszkanie wybral! Zapomnial Pan napisac, ze uciekl Pan z pracy i zostawil szefa na lodzie. Nie wywiazal sie Pan z umowy! i oczywiscie ze 20 sa wyplaty nie czytal Pan umowy?! A Pannienka z biura nie szla do telefonu bo na urlopie byla!!!!!! To raczej nie moze telefonu odebrac! Ale Pan pisze hihihi smiechu warte

@Kolega z pracy

To Wy jesteście śmieszni.Żebyście byli Fed do swoich pracowników 'kolego z pracy"ludzie by nie spieprzali.Jesteście beznadziejnie.Życze wszystkiego naj. Gorszego.Z moich stron nikt do Was nie przyjedzie .Pochwa

Haha
@Kolega z pracy

Czytam i wiem na 100 % pisze to jedna z dziewczynek z biura z Polski . Za granicą Polak dla Polaka (usunięte przez administratora) jak te tutaj ????

Nędza

Teraz jest tak 9,61e u nich za mieszkanie za 151,86 godziny. Za łószko od 320-510e bez neta tv. I obskurne mieszkanie. Pisz na my Polacy ingolstadt irytacji się o opinię i za urlopy nie płacą tylko wciskając bezpłatne. Żywność i drobne zakupy i koniec.

markopolo

Tak dokladnie to jestem u nich od kilku miesiecy i pieknie to tylko jest jak chca cie sciagnac do siebie, wiekszosc narzekan ma pokrycie, jest 23-ci a ja dalej czekam na wyplate ktora miala rzekomo wplynac 20-go no i oczywiscie podwyzki za dojazdy za mieszkanie itp itd, warto sie dobrze zastanowic zanim sie podejmnie z nimi wspolprace

Firma

Piękna firma tylko z nazwy. Dzwonią do ciebie mówią żebyś się stawił do pracy na tu nagle psikus. Przyjeżdżasz do pracy a oni ci mówią że trzeba czekać na swą kolej na testy na 2, 3dni. A później pani z biura tylko obiecuję i ściemnia. Mówi o premi ale nie mówi jak ja dostać że dwa razy do roku ja dostaniesz jak będziesz miał 151,86 godziny przepracowanw. Jak wypadła świeta to nie ma jak się spóźnisz to nie ma w firmie przestoj jeden dzień to nie ma. Dzwonisz do biura to nikt nie odbiera masz jakiś problem to jak byś gadał że ściana.

niuo

Panią z biura pozdrawiam.O ile ta pani tam jeszcze pracuje. Taka fajna babeczka z Płocka, non stop krząta się.

Mario

Pracuje od roku i nie narzekam. Trzeba sie tylko ogarna, nie chlac, nie krasc i sie nie bic! Sciagnelem nawet Zone z dzieckiem, wiec nie rozumiem DLACZEGO wam nie placa. Moze cos nie tak robicie!!!!?

Mario1
@Mario

Piszesz bzdury kolego, zobaczymy jak będziesz chciał z nimi zakończyć współpracę, mnie okradli we współpracy z Vermiterem Josipem Sedlarem, a nie piłem, nie biłem i uczciwie pracowałem. Odszedłem za wypowiedzeniem wg prawa.

@Mario

Moj mąż również nie narzeka, jak sie komuś chce pracować to jest dobrze :) wypłaty zawsze są na czas, chyba, ze bank nie zaksięguje. A jeśli niektórzy ciągną L4 i przesiadują w Polsce to pózniej są zdziwieni ze maja małe wypłaty. No niestety tu sie płaci za przepracowanie a nie lecenie w wariata.

Witam.ja pracuje w firmie Tempus od ponad 10 miesiecy.przed wyjazdem wypytalem sie dokladnie o stawke brutto i netto,oplate za mieszkanie co zapewnia firma i koszt dojazdu do pracy co rowniez zapewnia firma.ani razu nie mialem problemow z wyplata wynagrodzenia.zawsze na czas.ostatnio nawet wyplacaja predzej niz 20-tego jak to jest zawarte w umowie co jest bardzo fajnym gestem ze strony firmy.ludzie co tu przyjezdzaja i narzekaja na firme pozniej w internecie na forach to z regulu osoby ktore nie dopytaja sie szczegoly przed wyjazdem i potem maja pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.dowiedz sie co jest kwota brutto a co netto.usiadz i policz sobie na kartce ile mozesz zarobic i wtedy zdecyduj czy chcesz wyjechac czy nie.a nie ze przyjezdzasz i po paru dniach juz masz pretensje a czasami w tym samym jak ktos wytlumaczy ze w niemczech jak i w polsce zarobki sa brutto i netto.(usunięte przez administratora) .a co do mieszkania to faktycznie cena za pokoj 2-3 osobowy to nie mala kwota ale nie jest to wina firmy Tempus tylko powodem jest duzy rozwoj firmy audi gdzie przez ten fakt wzrosly ceny najmu czy nawet zwyklego zycia w ingolstadt.spokojnie za wyplate mozesz oplacic pokoj,zrobic normalne zakupy na ktore masz ochote i odlozyc jeszcze pare grosza.skonczyly sie czasy w niemczech ze zarobisz 2000euro po oplaceniu wszystkiego.ja moge polecic ta firme.jak ktos chce to moze nawet sie zapytac mnie o jakies szczegoly to odpowiem bez problemu

@Piotr

Kolego ile ci zapłacili za napisanie takiego postu, bo takie bzdury to opowiadasz, że aż głowa boli.Nas wraz z Josipem sedlarem oktadli w sumie na 400 Euro bo zapłaciliśmy za czynsz a gość się wyparł i nie chciał wypisać pokwitowania na częściową wpłatę. Tempus nawet nie kiwnął palcem w obronie swoich pracowników. A ja osobiście musiałem zapłacić prawnikowi żeby odzyskać wynagrodzenie za ostatni przepracowany miesiąc. I po piśmie prawnika pieniądze się od razu znalazły tylko że ja musiałem wydać część z nich. A horrendalne opłaty od zaliczek, a obiecanki bez pokrycia, a oddciąganie za dojazdy do pracy wg. bardzo wygórowanych stawek. I to nie jest tak że ludzie nie pytają, tych co pytają zbywają jak tylko mogą. Może ci tam z nimi dobrze bo wchodzisz im w d......, ale gdy upomnisz się o swoje albo będziesz chciał się zwolnić bo dostaniesz lepszą ofertę, wtedy poznasz prawdziwe oblicze Markusa Stechera i jego wspólnika. Rację masz, że niektórzy żle liczą koszty i godziny ale podtrzymam zdanie - nigdy wiecej dopracy z TEMPUS Ingolstadt i Monachium. Mario

@Mario

Skoro twierdzisz ze wiesz tyle to przyznaj racje ze duza czesc ludzi przyjezdza bez znajomosci jezyka,tylko pija od poniedzialku do niedzieli,biora zaliczki i potem w dniu wyplaty szok...co tak malo.nikt mi nie musial nic placic....pisze jak jest bo tu juz troche jestem i przewinelo sie sporo takich ludzi.nawet nie potrafia isc do finanzantu zmienic grupy z 6 na 1 zeby nie placic duzego podatku.a jak sa w malzenstwie to na 3 i prawie w ogole nie placisz.a pozniej to ludzie tylko negatywy potrafia pisac.jak szukalem pracy to nigdzie bym nie wyjechal bo wszedzie same negatywy.taki narod...ja pracuje w branzy metalurgicznej i zarabiam bardzo dobrze.trzeba troche chciec a nie na (usunięte przez administratora) siedziec i wymagac.

Taki jeden

Zanim ktoś zdecyduje się na wyjazd do Niemiec, powinien sprawdzić, jak to wszystko wygląda, bo nie wszystko jest tutaj tak jak w Polsce. Inaczej wyglądają podatki, urlopy, koszty utrzymania. Jeśli ktoś myśli, że Niemcy to obiecany raj, to lepiej niech zostanie w domu. W ostatnich latach zarobki spadły, jedzenie podrożało, a mieszkań brakuje, przez co kosztują więcej. Trudno dokładnie wyliczyć w Niemczech, ile wypłaty zostanie "na rękę", bo podatki i socjal są tym większe, im więcej sie zarobi (dla przykładu przy zarobku 900 euro brutto podatek wynosi 0, a socjal ok 180, czyli około 20%; przy zarobku 1800 euro brutto podatek to ok 180, a socjal 370, czyli ponad 30%). Pełny etat to 151,67 godzin i za tyle dostaje się wypłatę. Reszta to twoje nadgodziny, których nie dostaniesz, tylko będą się gromadzić na specjalnym koncie i będziesz mógł je wykorzystać dopiero po pewnym czasie. Przerwa w pracy trwa pół godziny i jest bezpłatna, dlatego za dzień liczone jest 7,5 godziny, a nie 8 godzin jak w Polsce. Jedzenie w stosunku do zarobków jest niedrogie, ale miesięcznie na osobę potrzeba ok 120-150 euro. To bez frykasów i z piwem w rozsądnej ilości, o co niestety w wielu przypadkach tutaj Polakom trudno (jest smaczne i tanie). Jeśli chodzi o urlop, to przez pierwsze pół roku nie przysługuje tutaj urlop płatny. Nie jest to wymysł pośrednika, tylko takie tutaj jest prawo, a mimo to wiele osób jest tym faktem oburzonych. Nie ma też tutaj urlopu na żądanie. Czasem może się zdarzyć, że nie damy rady przyjść któregoś dnia do pracy i wtedy wystarczy o tym wcześniej poinformować. Nic strasznego się nie stanie, o ile nie jest to okres próbny, czyli pierwsze 6 miesięcy. Jeśli ktoś już na początku lekko podchodzi do obowiązków, to szybko straci pracę. Nie ma co się łudzić – za nikim tu się nie oglądają, bo chętych do pracy nie brakuje. Kolejna sprawa to problem z mieszkaniami. Jest ich mało, są drogie (pokoje po 300-400 euro, mieszkania jeszcze droższe) i w dodatku Niemcy nie chcą ich wynajmować osobom, które są w Niemczech mniej niż rok. Bierze się to stąd, że bardzo dużo osób przyjeżdża tu z zamiarem przepracowania roku, dwóch, lub więcej, a wraca do Polski po trzech miesiącach. Jeśli pracujesz w jakiejś firmie mniej niż pół roku to też ciężko będzie z wynajęciem mieszkania, bo jesteś mało wiarygodny. Podsumowując: jeśli ktoś myśli, że dostając 10 euro za godzinę, do tego dieta 10 euro za dzień (dieta też jest brutto i naliczana jest tylko za dni, w które było się w pracy) i jakiś skromny dodatek za przepracowanie całego miesiąca, uda mu się odłożyć 1000 euro, to lepiej niech nie przyjeżdża. Przykład: 22 dni robocze, stawka 10 euro, dieta 10 euro. 22 x 7,5 = 165. Część z tego to nadgodziny, a do wypłaty tylko etat, zatem 151,67 x 10 = 1516,7. Do tego dieta 220 euro, czyli w sumie 1736,7. Czasem dojdzie premia i mamy ponad 1800 brutto. Na rękę dostaniemy z tego ok 1250, zapłacimy za mieszkanie ok 400, jedzenie ok 150 i wydamy cokolwiek na jakieś drobiazgi, lub przejazdy do Polski i zostanie nam 600 euro. Dla niektórych to mało, dla innych dużo, ale niezależnie od tego, zanim ktoś tu przyjedzie, musi być świadom, ile tu może zarobić. Uniknie rozczarowania.

zawiedziony
@Taki jeden

ewidentny odpis osoby pracującej w biurze nijak nie odpowiadający na powyższe pytania dot. zaległej wypłaty ani terminu wypłat.

@zawiedziony

Tylko prawnik i sąd, zapłaciłem 80 euro i po piśmie od kancelarii pieniądze znalazły się na koncie. pozdrawiam

taki jeden co pojechal roberta
@Taki jeden

i pisze to dupek ktory zaciagnol kredyt w euro robi w gownianej firmie i mowi ze nei jest kolorowo :) zenada panie Kracz . ja pracuje w niemczech zarabiam 2300 i nie narzekam a to ze pan licho (usunięte przez administratora) kogo to obchodzi zycie jest 100 razy latwiesze jak w polsce i lepsze

taki jeden co pojechal roberta
@Taki jeden

Też mi zalegają z wypłatą, można prosić o jakieś dane do kontaktu? Może na profilu Polacy Ingolstadt na fb?

andrej

ludzie nie mają za co opłacać mieszkania. szefowie tej firmy nie umawiają się na spotkana z pracownikami , zwlekają z wypłatą i oszukują na wypłacie , nie polecam nikomu tej firmy , nie dajcie się zwieść słodkimi obietnicami , właśnie zakładam sprawę sądową za brak wypłaty

Zawiedziony

Witam, jestem bardzo zawiedziony tą firmą. Nie dość,że płacą w najdłuższym możliwym terminie(20.za poprzedni miesiąc) to jeszcze potrafią NIE PŁACIC!!!. A na dopytywania się oni nic nie wiedzą i mówią żeby czekać nie wiadomo jak długo na rozwiązanie sprawy.Ściągają za pokój kilkuosobowy niewiarygodne pieniądze,za zaliczki potrącają prowizję,trzeba pilnować wypłat.

Marcin N.
@Zawiedziony

Hej tez u nich pracowalem okolo 2,5 lat. Tak to Prawda trzeba czekac do 20 ale no takie Maja zasady. Da sie wytrzymac jak masz troche kasy na poczatek przy sobie pozniej to leci i sie czlowiek przyzyczaja. Ja nie mialem nigdy problemu z wyplata. Raz tylko blad zrobili ale go poprawili! Co do zaliczek to tak, bo nie BANK! Jak w banku kase bierze to musisz % placic. Wiec nie rozumiem twojego rozczarowania. Pozdro

zawiedziony
@Marcin N.

A ja się pytam dlaczego DOPIERO 20. inne firmy płacą do 15. Co do zaliczek inne firmy nie potrącają Twoich pieniędzy za wzięcie zaliczki. Odpowiedz również na pytanie dlaczego DOPIERO po pół roku pracy możesz wziąć urlop płatny??? W innym przypadku masz dzień usprawiedliwiony-bezpałtny- i nie mów,że można wziąć z Zeitkonta bo to niemożliwe. Pozdrawiam wszystkich i odradzam

@zawiedziony

Zgadzam się z Tobą w stu procentach.Pracowałem w Altotting

@Marcin N.

Lubisz chłopie widać być bity po plerach

Zostaw merytoryczną opinię o TEMPUS INGOLSTADT - Ingolstadt

TEMPUS INGOLSTADT