Columbus Energy S.A.

Opinie o Columbus Energy S.A.

Polecam tą firmę, tempo rewelacja w dwa tygodnie instalacja na dachu, mam porównanie jak to wyglądało u znajomych, gdzie dopiero po wielu telefonach i dwóch miesiącach się doprosili. Na wszelkie pytania dostawaliśmy szybką odpowiedź. Pomogli z całą papierologią takze tą o dotacje. Polecam

Marlena

Chciałabym podzielić się moją bardzo pozytywną opinią na temat firmy Columbus Energy. Korzystając z ich usług, doświadczyłam niezwykle sprawnego i bezproblemowego procesu. Już na samym początku zostałam przywitana przez kompetentnego doradcę, który udzielił mi wsparcia i odpowiedział na wszystkie moje pytania dotyczące energii słonecznej i instalacji fotowoltaicznej. Dzięki ich profesjonalizmowi i doświadczeniu, czułam się pewnie podejmując decyzję o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. Columbus Energy nie tylko zapewnił mi wysokiej jakości instalację, ale również pomógł mi w uzyskaniu dotacji, co było niezwykle cenne dla mnie. Ich ekipa montażowa była nie tylko doświadczona, ale także wykazała się dokładnością i starannością podczas prac. Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, a efektywność mojego systemu fotowoltaicznego jest imponująca. Dodatkowo, chciałabym docenić profesjonalne podejście całego zespołu Columbus Energy. Zawsze byli dostępni, uprzejmi i gotowi do udzielenia pomocy na każdym etapie procesu. Ich zaangażowanie i troska o klienta były wyjątkowe. Gorąco polecam firmę Columbus Energy wszystkim, którzy szukają solidnego partnera w dziedzinie energii odnawialnej. To firma, na której można polegać, z doskonałym zespołem, który jest w stanie sprostać wszelkim potrzebom i oczekiwaniom klienta. Dzięki nim mój dom jest teraz zasilany czystą energią słoneczną, a ja jestem zadowolona z podjętej decyzji

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Columbus Energy S.A.? Dodali nowe ogłoszenia 1 września na Aplikuj.pl.

Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonany terminowo i solidnie. Świetny kontakt z firmą na każdym etapie realizacji. Wszystkie formalności (wymiana licznika, wniosek o dotację) zostały załatwione przez Columbus w moim imieniu. Dotację też już otrzymałem. Wsztsrko na bardzo duży plus. Polecam!

Pierwsze dostałem krótki telefon od rekruterki i umówienie się na spotkanie - ja akurat miałem je w biurze bo jestem z okolicy, ale z tego co wiem to jest też możliwość przeprowadzenia rekrutacji online. Rozmowa trwała chyba coś koło 40 minut, w przyjemnej, ale profesjonalnej atmosferze, nie żałuję że byłem na miejscu bo zobaczyłem od razu centale i biuro w jakim pracują, najwyższy poziom, serio, mało podobnych biur widziałem, chociaż sprzedaję głównie biznes i wiele miałem okazje zosbaczyć, az trudno uwierzyć, że to nadal polska firma.

Rozmowa dotyczyła najpierw dotychczasowego doświadczenia zawodowego, budowania relacji z Klientami, ukierunkowania na klienta indywidualnego czy biznesowego. Było też kilka pytań o motywacje, samodzielnosć, styl pracy, pracę na celach. Już na tym etapie dowiedziałem się jak dokładnie wygląda praca, jakie zasady współpracy, raportowanie, etc. Później już drugi etap z bezpośrednim przełożonym i tu już parę konkretnych pytań dotyczących technik sprzedażowych, zasad psychologicznych i takie ogólne poznanie się, bardzo fajne to było spotkanie, ale tu to już zależy od regionu bo to albo dyrektor obszaru albo team leder będzie.

pytanie

przedstawiciel handlowy w terenie- wg ogłoszenia 4000-8000z brutto/miesiecznie. Pytanie: czy jest płacona podstawa,a jesli tak to w jakie wysokości. Czy jest jakos dodatkowo obwarowana ?

Trener

Co za bzdury! Dlaczego kobieto kłamiesz?!?!? Jest podstawa+ prowizja nie zależnie od formy zatrudnienia.Auto służbowe oraz materiały marketingowe

nie wiem o jakiej firmie mówisz, ale w Columbus doradca dostaje samochód i kartę paliwową, ma podstawę + prowizję i to na Umowie o pracy !

Mówisz teraz współpracy agencyjnej, na umowie o pracy jest autko i podstawa i premia i dobre szkolenie

To zależy gdzie aplikujesz. Należy rozróżnić dwie firmy: Columbus Elite oraz Columbus Energy. W skrócie: - Columbus Energy zajmują się klientem od początku do końca (od pozyskania informacji o zainteresowaniu ofertą, poprzez sprzedaż, montaż, przygotowanie wszelkich dokumentacji, obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna - dosłownie wszystko), firma powstała w 2010 roku - Columbus Elite to jest tylko sprzedaż, po sprzedaży klient jest obsługiwany przez Columbus Energy (montaż, gwarancja, dotacje, faktury itp.). Firma powstała dużo później, wchodzi w skład grupy kapitałowej razem z Columbus Energy, jednak jest odrębnym działem sprzedaży. Jeśli chodzi o pracę to: - Columbus Energy masz możliwość pracować na umowę o prace oraz B2B, w pierwszym przypadku dostaniesz podstawę + prowizję za sprzedaż, kontakty do potencjalnych klientów również możesz dostać. Dostaniesz samochód, laptop, telefon, wszelkie broszury które możesz pokazać klientowi oraz umowy gotowe do uzupełnienia. W przypadku B2B nie dostaniesz jedynie podstawy, masz natomiast dużo wyższa prowizję, reszta bez zmian. - Columbus Elite pracujesz na umowę zlecenie lub B2B. W obydwu przypadkach nie dostaniesz podstawy, otrzymasz jednak wysoką prowizję, spotkania umawiasz sam, szukając od domu do domu potencjalnych klientów (na plus jest to, że klient wie z kim się spotka, a Ty możesz zrobić genialnie pierwsze wrażenie i zaciekawić go). Niestety na samochód, laptop i telefon nie możesz liczyć, musisz użytkować swojego sprzętu. Broszurek nie dostaniesz, a umowy należy drukować samemu na swój koszt. Według firmy: rekompensują to wysoką prowizją. Czy się opłaca? To już zostawiam do własnej interpretacji. W obydwu firmach jest pełen pakiet szkoleń oraz wsparcie ze strony przełożonych. Mam nadzieje, że chociaż odrobinę wyjaśniłem zasady. Pozdrawiam i życzę sukcesów

Aaa
@pracownik

Dla was się liczy samochód i paliwo?

lola
@pracownik

Zgadzam się. Jeśli chodzi o zaplecze to jest serio spoko. No i umówione spotkania i to bardzo jakościowe :)

HETMAN
@Trener

Jako już były pracownik potwierdzam to o czym pisze p. Sylwia, w części jest to prawdą. Panie "trenerze" proszę bez "lizusostwa" , chyba, że za to jest jakaś dodatkowa premia. Handlowcy pracują na umowie o pracę , oraz są zatrudnieni na podstawie B2B, ( otrzymują podstawę + prowizję za wykonane instalację w wysokości uzależnionej od kwp, do tego otrzymują takie narzędzia do pracy jak: samochód oznakowany + karta paliwowa z limitem xxxx zł, na mycie samochodu oraz płyn do spryskiwaczy dodatkowa kwota ale po odliczeniu podatku wystarczy na jedno szybkie mycie bezdotykowe i 4 l płynu, smartfon, laptop. Jest też forma współpracy z CE na podstawie B2B , ale bez tych dodatków, własny samochód, plany sprzedażowe wzięte z sufitu za co ci handlowcy otrzymują prowizję. Jak wynika z opisu p. Sylwi najwidoczniej świadczyła dla CE umowę w tej formie. I to jest prawda. W firmie pomimo, że ma potencjał, nie szanuje się handlowców, przez co jest duża rotacja, a to tylko źle świadczy o pracodawcy i wpływa ujemnie na opinię o firmie ( po zwolnieniu pracownika brak kontaktu z jego klientem, miałem takie przypadki ). Dziwny sposób zarządzania przez tzw. dyrektorów. Praca handlowca nie ma nic wspólnego ze standardami, to jest bardziej jako akwizycja i szybkie "naciągnięcie" klienta tak aby wykonać plan, to nie są standardy handlowe. To też jest prawda. Co do szkoleń, uczestniczyłem w szkoleniach na wyższym poziomie. Trudno się rozwinąć w przeciągu jednego - dwóch miesięcy, rynek jest nasycony handlowcami sprzedającymi PV, i jak już się znajdzie odpowiedniego klienta, to tzw. dyrektorzy w trzecim miesiącu składają wypowiedzenie współpracy. W miedzy czasie na stronach internetowych są ogłoszenia rekrutujące kolejnych kandydatów na kolejne trzy miesiące, chyba że uda się któremuś w między czasie sprzedać kilkadziesiąt kwp. , to zostanie na kolejny miesiąc. I znowu są wszyscy zadowoleni z działu HR bo rekrutacja i mają zajęcie, oraz trener bo są nowi kandydaci i trzeba im przekazać wiedzę. Ja nie żałuje współpracy z CE, przez ten krótki czas nauczyłem się, jak nie należy zarządzać podległym personelem i handlowcami współpracującymi z CE. Zobaczyłem jak dużo błędów popełniają na wspólnych prezentacjach u klientów tzw. dyrektorzy, ja takich prezentacji i nawyków nie przyjmuję . Nie można pisać złych opinii o firmie na zasadzie, że wszystko jest złe. Są też dobre strony, np. wypłata na czas. Zawodzi tylko czynnik ludzki, osoby które zza biurka wymyślają rzeczy mało realne, ale tylko po to aby się przypodobać , i pokazać jak są ważni i potrzebni. Generalnie Columbus Energy S.A. jest jak każda inna firma , są plusy i minusy, kwestia tylko jak sobie np. handlowiec z tym poradzi. Osobiście nie znoszę ani lizusów, ani malkontentów. Życie jest za krótkie aby pracować ciągle w jednej firmie i narzekać. Ja po dwóch tygodniach od zakończenia współpracy z CE znalazłem inne zajęcie, finansowo nawet lepsze. Osobiście uznaję zasadę " pracuję aby żyć , a nie żyję aby pracować ". Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i tych niezadowolonych.

MaroKaro

Mam przyjemność być częścią zespołu Columbus Energy jako przedstawiciel handlowy. Jestem zaszczycony pracą w tej firmie i chciałbym podzielić się swoją pasją i doświadczeniem związanych z tą pracą. Jednym z największych atutów Columbus Energy jest to, że wszyscy pracownicy, od najwyższego szczebla po stażystów, są wspierani i inspirują się nawzajem do osiągania sukcesów. Kultura oparta na innowacyjności i dążeniu do doskonałości napędza nas do ciągłego rozwoju i podnoszenia poprzeczki. Jestem wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymałem od firmy Columbus Energy. Ich programy szkoleniowe są naprawdę wyjątkowe. Nie tylko dostarczają nam najnowszych narzędzi i wiedzy branżowej, ale także oferują wsparcie i mentorstwo, które naprawdę pomaga nam rozwijać się jako przedstawiciele handlowi. Czuję, że jestem w rękach ekspertów i mam szansę ciągłego rozwoju. Jednym z moich największych osiągnięć w Columbus Energy było przekroczenie rocznych celów sprzedażowych o 20%. Dzięki współpracy z zespołem i wykorzystaniu narzędzi dostarczonych przez firmę, udało mi się zdobyć zaufanie nowych klientów i rozbudować naszą bazę klientów. To nie tylko przyniosło mi osobiste satysfakcje, ale także wpłynęło na wzrost firmy jako całości. Praca w Columbus Energy jest dla mnie niezwykle satysfakcjonująca. Cenię możliwość pracy w dynamicznym środowisku, które stawia na innowacje i rozwój. Dziękuję firmie za wsparcie, zaufanie i niezapomniane doświadczenia. Polecam Columbus Energy wszystkim, którzy szukają inspirującego miejsca pracy, gdzie ich wysiłek zostanie doceniony i nagrodzony :)

Marzena Be.

Cześć, zebrałam się w końcu w sobie że napisać parę słów o firmie z perspektywy pracownika (byłego, ale w CE spędziłam niemal 2 lata). Pracowało mi się dobrze, nawet bardzo dobrze. Czułam się doceniona, moje mocne strony były zauważane, a feedback zawsze konstruktywny i konkretny - z perspektywy czasu widzę, ile mi to dało i jak pozwoliło mi się rozwinąć. Obecnie rozkręcam własny mały biznes, ale wciąż z uwagą przyglądam się Columbusowi. Miło widzieć, że spółka, której byłam częścią tak się rozwija i wciąż idzie do przodu. Widzę też jak ludzie, którzy są tam od lat prą do przodu, awansują i osiągają zawodowe sukcesy. Dziękuję każdemu, kogo w CE spotkałam na swojej drodze. Uważam, że mój obecny sukces to także zasługa Columbus (w tym moich przełożonych, dzięki którym uwierzyłam w siebie i swoje możliwości) :)

Miszael

Sprzedaż i obsługa były w porządku, ale..! Montażyści mnie zachwycili. Nie tylko przeprowadzili instalację, której inne firmy nawet nie zgodziły się podjąć (ze względu na wysoki dach i skomplikowane warunki), ale również prace zostały wykonane szybko i bezproblemowo. Urządzenia zostały zamocowane stabilnie, estetycznie i precyzyjnie. Bardzo dziękuję za wykonaną pracę i mam nadzieję, że w przyszłości jakość usług nie ulegnie pogorszeniu.

wszystkowiedząca

Dlaczego Columbus? Mam klika powodów. 1. Wysokie standardy pracy - Columbus Energy stawia na wysoką jakość obsługi klienta, co pozwala na osiąganie wyjątkowych wyników biznesowych. Firma angażuje wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie dostarczyć najlepsze rozwiązania dla klientów. 2. Profesjonalna atmosfera pracy - atmosfera w firmie jest bardzo profesjonalna i sprzyjająca rozwojowi. Pracownicy mają dostęp do najnowszych narzędzi i szkoleń, co pozwala na efektywną pracę i rozwój umiejętności. 3. Wspierający klimat pracy - Columbus Energy stawia na współpracę i komunikację między pracownikami. Firma organizuje liczne szkolenia i szanse rozwoju, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i awans w strukturze organizacyjnej. 4. Fajne benefity - Firma oferuje swoim pracownikom liczne korzyści, w tym ubezpieczenia zdrowotne, karty sportowe i programy szkoleniowe. Wszystko to sprawia, że praca w Columbus Energy jest wyjątkowo atrakcyjna i satysfakcjonująca.

DEmazowsze

Jako doradca: dobra kasa, jest auto, są gorące leady, jest dobry produkt. Nic tylko jeździć na spotkania!!1

Bardzo profesjonalne doradztwo, szybki montaż. Od podpisania umowy do podłączenia licznika minął jakiś miesiąc więc wszystko błyskawicznie. Czekam jeszcze na dotację, ale jestem zadowolony bo pomogli w tej całej papierologii. Polecam!

AnaBela

Mam ogromną przyjemność pracować w Columbusie. Kultura organizacyjna przyciągnęła mnie już na etapie rekrutacji. Pracuję na stanowisku administracyjnym i jestem bardzo zadowolona z moich obowiązków. Mam możliwość realizowania ciekawych zadań, które pozwalają mi się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Ale co najważniejsze, to wspaniały zespół, z którym pracuję. Atmosfera w biurze jest bardzo przyjazna i profesjonalna, a każdy z pracowników jest pomocny i przyjazny.Biuro jest przestronne, czyste i bardzo komfortowe. Lokalizacja jest idealna dla mnie, ponieważ blisko do pracy mogę dojechać bez problemów. Wypłata jest zawsze na czas, a kiedy zwiększył się mój zakres obowiązków, dostałam podwyżkę, co bardzo doceniam. CE jako pracodawca jest bardzo zaangażowany w rozwój pracowników i oferuje szkolenia oraz możliwości awansu (tu z mojej perspektywy ogromna zasługa HR, który jest bardzo zaangażowany w inicjatywy wewnętrzne). Cieszę się, że mam szansę pracować w takiej firmie, która nie tylko dba o swoich pracowników, ale także pozwala mi się rozwijać. Polecam tę firmę wszystkim, którzy poszukują stabilnej pracy w przyjaznym i rozwijającym się środowisku :)

Salamandra

Mam przyjemność polecić firmę zajmującą się fotowoltaiką - Columbus Energy. z którą miałam przyjemność współpracować. Już na początku, kiedy skontaktowałam się z nimi, zauważyłam profesjonalizm i zaangażowanie w działaniu. Doradca, który mi pomagał, był bardzo miły i zawsze chętny do odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko, a po krótkim czasie mogłam cieszyć się zamontowaną fotowoltaiką. Co mnie jeszcze bardziej zadowoliło, to korzystna cena za wykonaną usługę. Polecam tę firmę każdemu, kto szuka nie tylko jakości, ale także dobrych warunków cenowych.

Ewelina

W tym tygodniu mam rozmowę o pracę jak do tej pory cały proces rekrutacji przebiega bardzo sprawnie. Mam nadzieję, że się uda bo pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Czy powinnam się jakoś szczególnie przygotować do rozmowy? O co pytają?

Rafał
@Ewelina

W zależności od stanowiska są różne pytania, ale raczej standardowo. Mnie pytali o doświadczenie, czym się wcześniej zajmowałem itp. Nie było żadnych absurdalnych pytań, które niestety często padają na rozmowach. A i co ważne, zapamiętaj, że mówi się fotowoltaika, a nie fotowoltaNika to podobno bardzo popularny błąd ;) raczej nie dyskwalifikuje z rekrutacji, ale wiadomo, dobre pierwsze wrażenie najważniejsze :)

M.

Jestem po rozmowie telefonicznej z HR-em i w biurze z zespołem zatrudniającym. Fajna, luźna atmosfera, konkretni ludzie, którzy znają się na rzeczy, odpowiedzieli na wszystkie moje pytania. Teraz czekam na decyzję.

Patty

Instalacja na 5+. Szybko, profesjonalnie, czysto i cała papierologia bezproblemowo załatwiona. Okazało się też, że doradca z innej firmy, który był u nas wcześniej wyliczył instalację większą o 1kwp niż nam to potrzebne! Dobrze, że przekonałam męża, żeby jeszcze się rozeznać u Columbusa, bo przy ofercie tamtej firmy byśmy wydali o kilka tysięcy więcej :(

Santa

Szybki montaż, bardzo dobry kontakt, instalacja zrobiona z ogromną starannością a o to się obawiałem jak będą kable po ścianie puszczać, wszystko w korytkach pięknie pochowane.

Zacznę od tego, że firma bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Świetny kontakt z przedstawicielem firmy, który nie dość że doradza przy wyborze sprzętu to jeszcze pilnuje terminów, dokumentacji. Ekipa również bardzo fachowa, montaż przebiegł sprawnie, wszystko wykonane bardzo estetycznie. Firma natychmiast po montażu złożyła w naszym imieniu dokumentację do zakładu energetycznego. W ciągu niecałych trzech tygodni mieliśmy zmieniony licznik. Polecam.

Róża

Polecam, pracowałam jakoś ponad rok. Fajne podejście do pracownika, atmosfera na plus, dużo szkoleń z miękkich kompetencji (tu ukłon w stronę HR). Teraz pracuję już za granicą, ale kto wie może kiedyś wrócę do Krakowa i do CE :P

S.

Dzisiaj byłem na rozmowie rekrutacyjnej, wszystko konkretnie i rzeczowo, otwarta rozmowa bez owijania w bawełnę, cenie sobie taką komunikację. Zobaczymy jak pójdzie na kolejnym etapie.

Zostaw merytoryczną opinię o Columbus Energy S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Columbus Energy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Columbus Energy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 397.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Columbus Energy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 314, z czego 258 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Columbus Energy S.A.?

Kandydaci do pracy w Columbus Energy S.A. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Columbus Energy S.A.