Columbus Energy S.A.

Opinie o Columbus Energy S.A.

Michał z Pomorza

Od pół roku pracuje na stanowisku doradcy co mogę powiedzieć - dobry produkt, super ekipa no i uczciwy $$$. Mamy duzo szkoleń zarówno produktowych jak i motywacyjnych, zawsze można liczyć na wsparcie ze strony kierowników czy też kolegów z zespołu. Zainteresowanie produktem jest duże, firma ma dobrą renomę więc sprzedaż jak najbardziej na plus. Jeśli ktoś się zastanawia nad pracą jako doradca to z czystym sumieniem polecam.

Paul

Obecnie na rynku PV to chyba jedna z niewielu wiarygodnych i wypłacanych firm, współpracuje z nimi od lat i mogę polecić bez wahania (jako podwykonawca).

Jest tu może jakiś specjalista ds. zakupów? Macie teraz ofertę do siebie na dział, chce poczytać o tym przy jakiej atmosferze można pracować i czy uważacie stawki za adekwatne? Dodatkowo czy wiecie cos więcej o ten wspomnianej niewypłacalności? Ktoś jakiś czas temu o niej napomknął. Czy to prawda?

Ram

Cześć, pracuje ponad 5 lat w Columbusie, znam ludzi z zakupów, maja tam całkiem spoko zespół i atmosfere. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby Columbus spóźnił się choćby dzień z wypłatą więc raczej to pomówienia a nie jakieś fakty. Jak się jest zaangażowanym w pracę to dobre miejsce na rozwój, chyba,że traktujesz pracę jako zło konieczne to nie miejsce dla Ciebie.

Czemu mieliby nie płacić na czas? Zastawiło mnie tamto zapytanie sprzed jakiegoś czasu. Były z tym kiedykolwiek jakieś problemy? i jak oceniacie teraz pracę eksperta ds. negocjacji sprzedaży? myślę czy by nie aplikować na swój rejon. Jest których lepiej oceniany?

Pierwsze dostałem krótki telefon od rekruterki i umówienie się na spotkanie - ja akurat miałem je w biurze bo jestem z okolicy, ale z tego co wiem to jest też możliwość przeprowadzenia rekrutacji online. Rozmowa trwała chyba coś koło 40 minut, w przyjemnej, ale profesjonalnej atmosferze, nie żałuję że byłem na miejscu bo zobaczyłem od razu centale i biuro w jakim pracują, najwyższy poziom, serio, mało podobnych biur widziałem, chociaż sprzedaję głównie biznes i wiele miałem okazje zosbaczyć, az trudno uwierzyć, że to nadal polska firma.

Rozmowa dotyczyła najpierw dotychczasowego doświadczenia zawodowego, budowania relacji z Klientami, ukierunkowania na klienta indywidualnego czy biznesowego. Było też kilka pytań o motywacje, samodzielnosć, styl pracy, pracę na celach. Już na tym etapie dowiedziałem się jak dokładnie wygląda praca, jakie zasady współpracy, raportowanie, etc. Później już drugi etap z bezpośrednim przełożonym i tu już parę konkretnych pytań dotyczących technik sprzedażowych, zasad psychologicznych i takie ogólne poznanie się, bardzo fajne to było spotkanie, ale tu to już zależy od regionu bo to albo dyrektor obszaru albo team leder będzie.

x

Jakie stawki dla podwykonawców instalacji pv i pc i czy płacą na czas?

@Przemysław

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, całym procesem od wizyty doradcy i odpowiedzeniu jak to wszytko wygląda do na natychmiastowego montażu:) świetna robota, dziękuję ????

aniasell

Bardzo rzetelnie wykonany montaż, zorganizowana ekipa montażowa, uprzejmość i pełen profesjonalizm, począwszy od propozycji i całego projektu. Świetna i szybka realizacja. Bardzo polecam Firmę Columbus.

@aniasell

Z mojego doświadczenia wiem że ekipy monterskie są zatrudnieni przez columbus i przykładają się do roboty a do pomp ciepła to biorą tylko podwykonawców.Jak to nam powiedzieli Trzeba mieć znajomości żeby mieć od nich zlecenia.Ci co zakładali akurat nam pompę powiedzieli że się dopiero uczą montować pompę.Zszokowało mnie to.Trzeba było poprawiać bo gołe kable wisiały.Wrazie pożaru nie mam możliwości wyłączenia prądu bo obeszli skrzynkę prądową i podłączyli się bezpośrednio do skrzynki zewnetrznej

Ostatnio padały jakieś wzmianki o braku kontaktu i zastanawiam się przy tym z jakiś przyczyn do niego tak w ogóle dochodzi? Brakuje doradców skoro szukają teraz na różne miasta? Wie ktoś? ciekawi mnie także czy bardzo rożni się pomiędzy nimi obrót i ogólne warunki ze względu na lokalizacje? czy ktoś byłby w stanie teraz to ocenić?

Bartek

Firma Columbus Energy została nam polecona przez rodzinę. Przedstawiciel odwiedził nas już następnego dnia od telefonu do ich biura i szczegółowo wyjaśnił wszystkie kwestie związane z produktem oraz usługą. Można było zadawać mu różnorodne pytania, na które otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Wybór tej firmy okazał się bardzo trafiony, gdyż szybko załatwiliśmy wszelkie formalności związane z kredytem, a ekipa montażowa pojawiła się u nas już w ciągu tygodnia. Młodzi i uprzejmi pracownicy skończyli instalację w tym samym dniu. Po około dwóch miesiącach instalacja działała już bez zarzutu. Od momentu założenia licznika dwukierunkowego, instalacja działa świetnie, nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Aplikacja mobilna jest przejrzysta i czytelna, a w przypadku problemów z instalacją, technik przyjedzie i pomoże podłączyć licznik do sieci. Mogę z czystym sumieniem polecić firmę Columbus uważam, że to obecnie najlepszy wybór pod względem paneli fotowoltaicznych. Mają profesjonalną ekipę montażową i bardzo przyjazną obsługę klienta. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Dominik
@Bartek

Zgadzam się, mam podobne odczucia. Kontakt z doradcą bardzo dobry, mimo, że instalacja już od prawie roku na dachu to nadal mamy kontakt. Fachowy montaż wykonany przez super ekipę. Instalacja bardzo estetycznie wykonana, żadne kable nie wiszą, wszystko poprowadzone w korytkach. Niedługo pewnie zdecydujemy się na pompę ciepła bo rachunki tej zimy dowaliły do pieca. Z czystym sumieniem polecam każdemu.

Marzena
@Dominik

Potwierdzam i podpisuję się pod tym obydwoma rękami :) Columbus - klasa sama w sobie, od spotkania z doradcą po pomoc w dotacji :)

Daniel
@Bartek

Również polecam. Fachowa obsługa od samego początku. Przedstawiciel dobrał system idealnie, rachunki które teraz płacimy to jakieś groszowe sprawy, a były to kwoty rzędu 300 zł/msc, teraz by to było pewnie znacznie więcej przez te szalejące ceny prądu. Jeśli chodzi o papierologię to wszytsko załatwili za nas, nawet kredyt, i to na bardzo dobrych warunkach. Montaż szybko bo w ciągu dwóch tygodni od podpisania umowy panele miałem mna dachu, potem tylko wymiana licznika i tak już półtora roku sobie hula. Teraz myślę o pompie ciepła i mysle ze jakos lipic/sierpien sie za to zabiorę zeby zdazyc przed sezonem. Ogólnie polecam Columbus i przedstawiciela pana Piotra z Poznania.

@Bartek

Realizacja projektu i sprzęt jak najbardziej polecam. Ale późniejsza obsługa klienta i pomoc serwisu to dramat. Prawie 3 miesiące czekam na jakikolwiek kontakt ze strony serwisu po kilkunastu zgłoszeniach i prośbach o interwencję do awarii źle zamontowanej pompy ciepła. Obsługa klienta proponuje że telefonicznie poinstruuje mnie jak samemu mogę sobie naprawić sprzęt. Dramatyczne

Paw.D

Rok temu uruchomiona instalacja naziemna 9,1 kWp. Wszystko działa a rachunki za prąd spadły do minimum tzn. do opłat stałych. Pełny pogląd produkcji w aplikacji co jest bardzo wygodne. Profesjonalna oferta z doradztwem. Polecam tę firmę

Zuzka

Takich informacji na spokojnie udzielają doradcy? Wiecie czy te konsultacje są płatne? Ciekawa jestem na czym jeszcze mogą sami przedstawiciele zarabiać. Dałby ktoś znać czy faktycznie podstawa jest nieco niższa i czy trzeba zawsze sprzedażą ją nadrabiać?

Myk
@Zuzka

Podstawa jest zawsze nie zależnie od sprzedaży jeśli sprzedaży nie robisz dłuższy czas to lecisz-naturalna sprawdza

Mia
@Myk

Czy są przy tym dawane jakieś jasne ostrzeżenia? Mam na myśli to, że nie dostaniesz z dnia na dzień wypowiedzenia tylko będzie kilka sygnałów co do poprawy? Pracodawca nie służy przy tym przypadkiem swoja pomocą? Myślicie, że szkolenie lub jakieś inne wsparcie mogłoby pomoc?

RikiTiki
@Mia

Są szkolenia, bardzo profesjonalne i pomocne. Możesz w każdej chwili skonsultować się, poradzić i pogadać co można poprawić i jak robić to lepiej. Ekipa zawsze służy pomocą. Wiadomo, że firma nie będzie trzymać sprzedawcy, który nie sprzedaje, ale dają narzędzia i nie zostawiają Cię samemu sobie. Pracowałem w kilku firmach z branży OZE i moim zdaniem tu poziom jest najwyższy. Plus są fajne zachęty i motywatory ;)

@RikiTiki

Co się składa na te wspominane motywatory? Masz na myśli te wyjazdy z aktualnego opisu z oferty? jakieś wyjazdy do Dubaju czy tez Malediwy? Co konkretnie teraz na nich się dzieje i kiedy był ostatni z nich? Oraz ta rekomendacja pracowników. Jak ten program teraz jest liczony? Sporo osób korzysta?

Daniel

No właśnie wycieczki jak Dubaj (aktualnie trwa) czy Malediwy - szanse na wyjazd ma każdy, jest chyba z 20 lub ponad miejsc, nie jest to tylko wycieczka dla wybranych jak to czasem bywa. Inne "motywatory" to interesujące spotkania, konferencje, szkolenia, program poleceń dla pracowników, atrakcyjne premie, no i przede wszystkim możliwości awansu - realne!!! Dla mnie osobiście to istotne bo nie jestem osoba, która stoi w miejscu. W odróżnieniu od wcześniejszej firmy w której pracowałem, w CE mam możliwości rozwoju i z tego korzystam. Jesli jestes zainteresowany praca doradcy i masz ambicje to jak najbardziej polecam.

@Daniel

I taka wycieczka jak często jest możliwa? Raz na rok czy rzadziej organizują wyjazdy? Skoro możliwości awansu są realne to jak często jakiś doradca awansuje wyżej? Jakie w firmie jest wyższe stanowisko, na które można awansować z doradcy?

Niestety firma czasy świetności ma już za sobą. Pracownicy są traktowani jak tania siła robocza w myśl nie ten to następny. Premie są zabierane z dnia na dzień bo nie ma kasy a nawet jak są to ich wysokość jest śmiesznie mała. Co miesiąc na pracowników pada blady strach komu tym razem podziękują za współpracę. Nie musisz nic robić źle żeby Cie zwolnili po prostu tak tną koszty. Brak możliwości rozwoju, bo wszystkie wyższe stanowiska są obstawione lizusami. Odradzam.

Kto bierze garściami to bierze.Za ich chamstwo powinni ponieść konsekwencje.Ta sama pompa w moich stronach kosztuje połowę tego co oni wzięli.Teraz tego żałuje bo z ich winy muszę jeszcze dołożyc sporo paneli.Ich audytor nie był wobec nas uczciwy ale dla nich jest ok.Kasa się zgadza

Mateusz

Jestem po II etapie rekrutacji, jak do tej pory wszystko przebiega bardzo sprawnie, we Wtorek mam III etap a za razem ostatni. Rozmowa z ewentualnymi przełożonymi na plus. Odezwę się po III etapie. Pozdrawiam

@Mateusz

Cześć, a jak to jest właśnie z tymi etapami teraz? do drugiego ile osób przepuszczają tak średnio? Wiesz ile teraz idzie na ten trzeci? Chyba ze sam jak na razie jesteś? To już raczej formalność będzie?

Jakie są mocne strony pracodawcy Columbus Energy S.A.?

Rafał

Szybki i fachowy montaż, wszystko dopięte na ostatni guzik. Polecam

Rafał

Jestem niezmiernie zadowolony z montażu pompy ciepła w moim domu. Cały proces od początku do końca przebiegał znakomicie. Ekipa która przeprowadziła montaż, była bardzo profesjonalna i kompetentna. Zadawaliśmy wiele pytań i dostaliśmy jasne odpowiedzi, co pozwoliło nam zrozumieć, jak działa pompa ciepła i jak ją utrzymywać. Montaż przebiegł szybko i sprawnie, a ekipa była bardzo uprzejma i dbała o naszą własność. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad instalacją pompy ciepła.

Montaż przeprowadzony szybko i fachowo. Ekipa uwzględnieniła wszystkie moje prośby i jestem zadowolony. Kontakt z firmą bardzo na plus, opieka przedstawiciela od poczatku do konca super. Nawet teraz jak mam pytanie dzwonie i nie ma problemu, wsyztsko wyjasni, wytłumaczy. Przyłączenie bardzo szybko no i od 3 miesięcy mam darmowy prąd. W przyszłym roku pompa ciepła, niestety w tym zabrakło już funduszy. Ogólnie polecam.

Maja

Jestem zainetresowana pracą w firmie Columbus na stanowisko konsultatna ds kontaktu z klientem/ sprzedawcy, proszę mi powiedzieć jak wygląda proces rekrutacyjny? Czy jest możliwość pracy zdalnej/ hybrydowej ? Nie ukrywam jest to dość istotna dla mnie kwestia ponieważ jestem z okolic Krakowa. Z góry dziękuję za informację

Krzychu

Instalacja zamontowana w tydzień od podpisania umowy! Solidnie wykonana robota. Takich fachowców ze świecą szukać.

Alicja B.

Jako klientka firmy Columbus Energy, mam przyjemność podzielić się moją pozytywną opinią na temat ich usług. Moje doświadczenia z tą firmą są bardzo dobre, zarówno pod względem technologii, obsługi klienta, jak i wsparcia w uzyskaniu dotacji. Pierwsze spotkanie z firmą miało miejsce w 2020 roku, gdy zdecydowałam się na zakup instalacji fotowoltaicznej. Już wtedy dostrzegłam ich profesjonalizm i zaangażowanie w zapewnienie mi najwyższej jakości produktu. Instalacja fotowoltaiczna okazała się nie tylko wydajna, ale także efektywna pod względem oszczędności energii i kasy. Niedawno zdecydowałam się na zakup pompy ciepła z serii Columbus Pro i razem z nią firma dostarczyła mi kolejną doskonałą usługę. Urządzenie to nie tylko spełniło moje oczekiwania pod względem wydajności i komfortu cieplnego w moim domu, ale również wpłynęło pozytywnie na zmniejszenie mojego śladu węglowego. Warto również podkreślić, że firma Columbus Energy wykazała się wyjątkową pomocą w uzyskaniu dotacji na inwestycje w energię odnawialną. Dzięki ich wsparciu cały proces był mniej skomplikowany, a ja mogłam skorzystać z ich doświadczenia w składaniu wniosków. Nie mogę nie wspomnieć o ich obsłudze klienta, która zawsze była uprzejma, kompetentna i gotowa odpowiedzieć na wszelkie pytania, czy wątpliwości. Cieszę się, że mogę polecić firmę Columbus Energy każdemu, kto poszukuje nie tylko nowoczesnych rozwiązań związanych z energią odnawialną, ale także kompleksowej i profesjonalnej obsługi. Podsumowując, jestem niezwykle zadowolona z moich doświadczeń z firmą Columbus Energy. Ich zaangażowanie w dostarczanie najlepszych technologii, profesjonalna obsługa klienta oraz wsparcie w uzyskaniu dotacji sprawiają, że śmiało mogę polecić ich usługi wszystkim zainteresowanym ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi.

Rekrutacja na bardzo wysokim poziomie. Informują o każdym etapie, na prawdę profeska. Gdyby nie to, że równolegle brałem udział w kilku procesach rekrutacyjnych i wybrałem firmę gdzie lokalizacja bardziej mi opdpowiadała to pracowałbym tu. Ale nikgy nie wiadomo jak los się potoczy. Reasumując pierwsze wrażenie bardzo na plus.

Zostaw merytoryczną opinię o Columbus Energy S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Columbus Energy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Columbus Energy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 397.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Columbus Energy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 314, z czego 258 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Columbus Energy S.A.?

Kandydaci do pracy w Columbus Energy S.A. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Columbus Energy S.A.