Opinie o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k w Robakowo

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k w Robakowo

Jerry Nowy wpis

Ile wynosi stałe wynagrodzenie dla przedstawiciela handlowego w ICOMie? A jak wygląda system motywacyjny wspomniany w ofercie pracy? Jakich premii/prowizji można się spodziewać? Czy są jakieś dodatkowe benefity ? Czy auto służbowe jest również do użytku prywatnego ?

Ferry Nowy wpis
@Jerry

Podstawa około 4000zł netto, a premie dostaniesz tylko, gdy wyrobisz plan(powodzenia) :)

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k odbywa się w siedzibie firmy?

Jakie są warunki zatrudnienia w ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

Wieczny kawaler Nowy wpis

Bo cóż szukają przedstawiciela właśnie który będzie nocował w aucie lub hotelu czyli wiecznego kawalera który uwielbiały zwiedzać Polskę od firmy do firmy. Zakres godzinowy jak kierowca tira , ewentualnie weekend w domu a tak to trasa i hotele czyli szukają wiecznego kawalera który poświęci życie dla firmy. Powodzenia. Work life balance coś za coś labo kasa albo wolne popołudnia

Firma nadal się rozwija? Bo tak ktoś tu wspomniał. Inwestują też w rozwój pracowników? Można się tu dostać na jakieś fajne szkolenia? W razie co firma za to płaci?

@Marek

Pewnie trzeba się dogadać.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Kierowca międzynarodowy kat. C+E w firmie ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Kontroler jakości
Robakowo
HR Consulting
Narzędziowiec

Co to może być za firma jak co kwartał od 2 lat widze ich ogłoszenia?

Ewelina
@Narzędziowiec

Cześć, dlaczego miałoby to oznaczać coś złego? Może firma stale poszerza swój zespół lub po prostu obecni pracownicy nie sprawdzili się na danym stanowisku lub sprawy losowe sprawiły, że jest ono wolne :) Może ktoś z pracowników Icomu wypowie się na ten temat? Dlaczego ogłoszenia się tak często pojawiają? Z czego to wynika?

@Narzędziowiec

Firma cały czas się rozwija, a co za tym idzie potrzebuje nowych pracowników. Nie powinno więc dziwić, że pojawiają się nowe oferty pracy dla pracowników magazynowych, biurowych oraz handlowców.

STefan
@Narzędziowiec

Co to za pracownik, który co kwartał od dwóch lat szuka pracy :-P

MaciejB
@STefan

Taki pracownik to "skarb" dla pracodawcy. Mało kto może wnieść tak bogate "doświadczenie" z okresów próbnych w wielu firmach :-P

Ewelina

Ile wynosi stałe wynagrodzenie dla przedstawiciela handlowego w ICOMie? A jak wygląda system motywacyjny wspomniany w ofercie pracy? Jakich premii/prowizji można się spodziewać? Ile zarabialiście na początku zatrudnienia w firmie na takim stanowisku? :)

Niezadowolony klient

Witam i nie polecam! Ceny i jakość fatalna , niektóre produkty o około 30% drożej niż u konkurencji , te ich auta zdalnie sterowane to jakaś porażka, średnio co 5 Auto albo nie działa albo brakuje części ( np. spreżynek które ładują baterie ). Zamawiałem dużo różnych Aut od nich i zawsze było coś nie tak , dla porównania z innej hurtowni przez 2 lata mam mały kartonik zwrotu na gwarancję gdzie nawet nie zgłaszam, bo to groszowa sprawa, a od Icom prawie pół palety w pół roku oraz cała paleta Aut zdalnie sterowanych i na dodatek nikt sie tym nie interesuje, a do tego wszystkiego piszą mi, że mam na swój koszt im to wysłać ( tak, tylko wysyłka półtora palety z zagranicy do Polski kosztuje około 300€ , gdzie nie do końca sie to opłaca... gdzie oni bardzo dobrze o tym wiedzą. Z tym, że towar, który jest uszkodzony i wadliwy jest nie moim problemem tylko ich. I to oni powinni się tym zająć. Pożądna hurtownia tak nie robi i szuka rozwiązania, a gdy pytam to cały czas to samo i zasłaniają się papierkami do wypisania, a o kosztach wysyłki nie ma nawet mowy) . Te ich klocki Blocki to kopletne (usunięte przez administratora) przez które można raczej zbankrutować niż się dorobić, ciężko odczepić klocek od klocka dorosłemu, a co dopiero małemu dziecku. No i jak zwykle cena mega zawyżona jak na taki chłam . Nie piszę tego dlatego, że jestem złośliwy, lecz poprostu nie mam już siły się ich prosić, a na sprawę w sądzie nie mam czasu ani chęci. I na dodatek ponad 1000 kilometrów dojeżdżać, choć z drugiej strony, po konsultacji z adwokatem sprawę mam wygraną, a Icom ponosiłby koszty jeszcze mojego dojazdu , noclegu po drodze itp. ( Konsultacje nie kosztują mnie nic, gdyż jestem ubezpieczony na takie "wypadki". Ale nie chce mi się o głupie 3000€ tracić mojego cennego czasu i nerwów, czyli tym samym zdrowia...Ta hurtownia nie jest tego warta...) Zamawiam z wielu innych hurtowni i wszystko jest ok, obie strony są zadowolone i nie zdażają się takie sytuację jak u Icom. A nawet gdyby to zawsze jakieś rozwiązanie znajdujemy bezproblemowo . Zniżki i promocję w Icom to (usunięte przez administratora) , sprzedają coś za cene z przed np. roku lub dwóch, czyli tak naprawdę ta zniżka jest typu paru procent podwyżki inflacyjnej, gdzie wychodzi praktycznie na to samo No chyba, że naprawdę nie mogą się pozbyć dziadostwa, to wtedy może dostaniesz kilka procent :-D ( Dodaje, że ceny są mega zawyżone, więc na końcu i tak przepłacasz). Więcej nie popełnię nigdy takiego błędu i nie zamówię już od nich. Icom i ich pracownicy oraz szefostwo, to jeden, wielki, kompletny brak jakichkolwiek kompetencji. A to w jaki sposób odpisują nawet tutaj na forum, jeszcze bardziej uświadamia brak ich kultury i szacunku dla innych ludzi. Dodam, że jestem już na rynku ładnych kilka lat, więc nic wam nie pomoże komentarz typu ,, nowy handlowiec bez pojęcia''. LUDZIE OMIJAJCIE TĄ HURTOWNIĘ Z DALEKA !!! Gdzie indziej zarobicie o wiele więcej ! Na prawdę bardzo chciałem znaleźć chociaż jeden, mały pozytyw...ale im więcej i dłużej o tym myślę, tym bardziej się denerwuje ich niedbalstwem o swojego klienta. JEDNA WIELKA PORAŻKA !!!

Oksana
@Niezadowolony klient

Współpracuje z ICOM Poland. Zdarzają się jakieś problemy z jakością (jak u wszystkich innych importerów) ale nigdy nie było problemu ze zwrotami i ich obsługą. Komentarz nie jest w żaden sposób obiektywny. Widać w nim wiele zawiści... Może w końcu gowork zacznie weryfikować kto pisze komentarze??

@Niezadowolony klient

A jaki to ma związek z "opiniami o pracodawcy"? Chyba inne portale są od takich komentarzy. A najlepiej pisać prosto do firmy jak się ma uwagi i wątpliwości. Ten wpis świadczy o poziomie osoby, która go wystawiła, a nie o Icom. Ja bym chciała wiedzieć czy Icom Poland ma też stacjonarnych przedstawicieli handlowych/ doradców klienta, czy są tylko przedstawiciele terenowi?

Krzysztof
@Marta

Jest kilka osób pracujących na miejscu. Z tego co mi wiadomo jest plan zbudowania większego zespołu stacjonarnego do obsługi klientów.

Robert

Pracowałem jako przedstawiciel handlowy w ICOM Poland przez nieco ponad dwa lata. Zacznę od tego, że to nie jest robota dla ludzi którzy liczą na łatwy zarobek bez zaangażowania. Taka branża że trzeba się wysilić. Jak wykonasz 2 telefony dziennie do klientów i nic poza tym to nie licz na cud. Ogólny poziom zarobków standardowy w branży. Praca w terenie, trzeba być w stałym kontakcie z klientem. Nie ma tak, że raz coś załatwisz i masz spokój. Praca wymagająca, ale to wie każdy kto gdziekolwiek pracował w zabawkach. Na rozmowie kwalifikacyjnej szefostwo mówi jasno, że oczekują zaangażowania w pracę, aktywnego działania, dobrego skila handlowego - nie kołczingowych bzdur, tylko faktycznie działania. W czasie mojej pracy zatrudniali się różni ludzie, niektórzy sami odchodzili po okresie próbnym, bo nie nadawali się do pracy w tej branży. Jak ktoś oczekuje, że dostanie już ustawiony rejon i tylko czasem gdzieś podjedzie lub zadzwoni, to niech nie aplikuje. Praca dla ludzi, którzy lubią pracować. Oceniam pozytywnie i pozdrawiam.

Krzysztof
@Robert

Współpracuję z ICOM od kilku lat. Myślę, że powyższy komentarz jest jednym z trafniejszych jakie można przeczytać. Rzeczywiście praca w tej branży nie należy do łatwych. Firma też nie jest typowym "januszowym" tworem biznesowym. Procedury, zasady, brak niejasnych przekazów przy zachowaniu pozytywnej atmosfery. Chociaż kierownictwo potrafi dać w kość osobom, które kombinują i krótko mówiąc lecą sobie w kulki. Powód jest jeden... kierownictwo pracuje na naprawdę wysokich obrotach i w ten sposób wyznacza zasady czy bardziej poziom zaangażowania. Na temat właściciela często czyta się niepochlebne opinie. Niestety zazwyczaj ze strony osób, które można określić jako typ "mi się należy". Facet jest niezwykle wyczulony na kombinacje, (usunięte przez administratora) i kłamstwa. Chyba nawet kiedyś w ogłoszeniach pisano o tym wprost. Niestety mało jest na rynku kandydatów niewpisujących się w te schematy. Podsumowując jeśli jesteś gotowy/a aby się zaangażować to miejsce dla Ciebie. Jeśli chcesz się prześlizgnąć nawet nie zawracaj sobie głowy tą firmą.

ppp

Nie polecam tej firmy banda nieodpowiedzialnych ludzi, właściciel szkoda komentować nie będę się poniżał do jego poziomu i nie będę używał niecenzuralnych słów.

AP

Nie aplikujcie na stanowisko PH. Szkoda czasu. Ofert non stop wisi, CV wysłane 3 razy ani razu nie otworzone. Co to ma być?? Strata czasu

HR ICOM
@AP

Oferty dla przedstawicieli handlowych są ponawiane, ponieważ ICOM się rozwija, poszerza ofertę produktową i rozbudowuje dział handlowy. Wszystkie oferty jakie otrzymujemy są weryfikowane pod kątem wymogów na dane stanowisko, przedstawionych w ogłoszeniu. Kontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami, spełniającymi kryteria.

Karol

Czyli można dostać się tylko na sezon?

@Karol

Mają stałą ekipę i zazwyczaj biorą tylko na sezon. O tyle dobrze, że informują uczciwie, że praca sezonowa i nie gwarantują kontynuacji. No chyba, że wykruszy się ktoś ze starych.

Marley

Pracowałem tam krótki czas rok temu. Od razu wiedziałem, że praca tylko na krótki okres w sezonie. Praca i firma jak każda.

ST
@Marley

Potwierdzam

JJN

Wszystko spoko

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

Umowa o pracę

Patrycja

@klient jakie zasady?

Klient

Pracuję z icomem trochę lat. Sytuacje były różne, o firmie też mówiło się różnie. Jednak to co u nich najważniejsze to zasady. Jeśli ma się odwagę otwarcie rozmawiać da się załatwić chyba wszystko. W ostatnim czasie zrobili duże zmiany. Dla mnie wyszły na plus. Nie mogę narzekać na obsługę. Jedynie rabat przydałby się większy :-D

Czy w Icom Poland S.C. Świeca i Wspólnicy jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Aga

Pracuje w firmie dobrych kilka lat, przeszłam kilka stanowisk i na każdym z nich zgłaszane przeze mnie jakiekolwiek problemy były wspólnie rozwiązywane z bezpośrednim przełożonym. Pomoc, wsparcie i rozmowa są tutaj priorytetami.

Jeśli masz chęci do pracy to firma dla Ciebie. Pracuję w ICOM parę lat i nie mogę narzekać.

Adrian B

Będę szczery Pana opis sytuacji , małostkowość i spora doza niedojrzałości biznesowej jest zaskakująca. Sam byłem na rozmowach (na swój koszt) w Warszawie , Berlinie czy choćby Poznaniu. Rozmowa o prace to nic innego jak spotkanie biznesowe...... Inwestujemy czas ,a bywa ,że i pieniądze. Dojrzały handlowiec nie może być tak małostkowy. A fakt ,że rekrutacja została wstrzymana..... To niestety specyfika obecnej sytuacji..... Zycze Panu dojrzałości jako osoba nie związana z firma ,a jedynie poszukujące informacji.

Rk
@Adrian B

Post z 2018 roku. Więc sytuacja zgoła odmienna niż dzisiejsza.

czarek
@Adrian B

Przeoczył Pan oczywisty fakt-opisana sytuacja miała miejsce nie teraz a na przełomie 2017/2018 roku co jasno wynika z daty wpisu. Nie można więc niczego tłumaczyć jak Pan to ujął "obecną sytuacją". Jako inna osoba biorąca również udział w wielu rekrutacjach mogę stwierdzić,że "ciąganie" szukających pracy po całej Polsce jest niestety wśród pracodawców nagminne i nadużywane. I nikt nie troszczy się o trudną sytuację materialną szukających pracy (bo jakże inaczej?) . Pozdrawiam.

mark.

oko - Kolego, o co Ci chodzi. Nie masz argumentów to piszesz że jestem ( idiotą ). Jestem postronną osobą, która nie ma nic wspólnego z firmą Icom Polska. Napisałem, swoje spostrzeżenia co do oferty pracy. Udzielasz się na forum - jak poczytałem Twojej post to zostawiają wiele do życzenia. Jak nie wiesz co napisać do lepiej wcale się nie udzielać. Życzę Ci sukcesów zawodowych.

Rekin

Jak wygląda z pracą na magazynie dobra atmosfera? I jak z zarobkami?

Zostaw merytoryczną opinię o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k - Robakowo

• Jak się pracuje w ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

Zobacz opinie na temat firmy ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k