Marion Kosmetyki (Marion Sp. Z O.O.)

Opinie o MARION Sp. z o.o.

Bbs

Brak jakiegokolwiek rozwoju, pracowałem 8 lat. Pozdrawiam

Ricky

OK

Edyta

W ubiegłym roku firma została wyróżniona nagrodą geparda biznesu. Na jej stronie internetowej można też znaleźć informacje o wykorzystywaniu dotacji unijnych. Czy pracownicy czują realny rozwój firmy? Czy warunki pracy w Marion Kosmetyki są faktycznie coraz lepsze?

Edyta

@pracownik firmy Marion każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, nawet negatywnej. Oskarżenia na temat mobbingu na pewno trzeba zweryfikować i poprosić o konkretne przykłady ale inne rzeczy zweryfikować i zaprosić pracowników do bezpośredniego kontaktu.

MalaMI

Przede wszystkim nie można całej firmy wrzucić do jednego worka. Jest tam wiele działów. Od osławionej pakowalni, przez rozlewnie i operatorów maszyn po przygotowalnie, biura, marketing, kontrole jakości, laboratoria, przedstawicieli itp. Nie wszędzie jest jak "na pakowalni". Pracuje tam już 6 lat. Mam kontakt z wieloma działami i mniej więcej wiem jakie warunki tam panują. Po 1. Nie jest to praca dla kogoś kto myśli, że odpyka swoje 8h, pójdzie od domu i co miesiąc wypłata... Niestety trzeba dać trochę z siebie. Jest to firma stale rozwijająca się i czasami pędząca przed siebie. Trzeba jako jej pracownik trochę za nią nadążyć. Oczywiście w normalnych ramach. Zrobić chociaż to minimum, którego się oczekuje. Po 2. Nie zakładać niczego za pewnik. Nie wiesz? (gdzie co jest, jak to robić, jak co działa, co przycisnąć, ile dodać, ile spakować, w jaką stronę itp. itd.) To się zapytaj!, ale staraj się zapamiętać, bo ciężko jest stałym pracownikom, ciągle tej samej osobie mówić to samo. Po 3. Miej dystans. Tam pracują tylko ludzie. I czasami mają gorsze dni. Zwłaszcza jak wyżej postawieni wymagają od nich bardzo dużo. Po 4. Jeżeli chodzi o umowy, to przeważnie osoby, które nie są w stanie nadążyć za minimalnym tempem pracy lub bardzo często popełniają błędy, jej nie dostaną. Po raz drugi, Trzeba trochę z siebie dać. Po 5. Osoby na zleceniu (od zmian ustawy) zarabiają podobnie do tych na umowę o pracę (działy związane z produkcją). Więc "zleceniowcy" robią błąd sądząc, że ich zakres obowiązków jest mniejszy. Po 6. Pakowalnia. Dużo osób ją napiętnowało. Moich 2 lat tam nie wspominam z goryczą. Owszem atmosfera bywa napięta, zwłaszcza przy "gonieniu terminu". Do tego pracują tam praktycznie same Panie, a wiadomo jak to między nami kobietami czasem bywa ;). Kto robi swoje i stara sie w tym byc dobry, nie powinien się obawiać pracy tam. A do Pani W. trzeba mieć dystans (czasem gada pod wpływem chwili i emocji) i wiedzieć, że ma na swoje głowie bardzo dużo odpowiedzialności i obowiązków. Pozdrawiam.

Czy ktos wie jak jest tam teraz ? Czy cos sie zmienilo ?

długoletni pracownik

Szukasz pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego? Tę firmę możesz zdecydowanie sobie odpuścić. Pan R. stosuje mobbing. Dodatkowo, samodzielnie nie zrobiłby nic - korzysta z pomysłów innych, przedstawiając je jako swoje. Nie wywiązuje się ze swoich obowiązków - zleca innym pracę, którą powinien sam wykonać. Obiecywana premia jest niemożliwa do osiągnięcia, a podstawa na umowie jest po prostu śmieszna w stosunku do godzin, które trzeba być w pracy, aby szefostwo było zadowolone. Jeszcze kilka lat temu można byłoby powiedzieć, że jest to rozwijająca się firma z perspektywami. Teraz? Uciekam, jak najszybciej, bo to tonący statek. Jeżeli chcesz być zdrowy psychicznie i fizycznie - to zdecydowanie nie szukaj pracy w Marionie.

pracownik firmy Marion
@długoletni pracownik

Proszę o podanie konkretnych przykładów mobbingu. Trudno odnieść się do emocjonalnej wypowiedzi przy braków dowodów. Oczywiście można zrozumieć rozgoryczenie długoletniego pracownika któremu nie udaje się wyrobić planu w przeciwieństwie do jego młodszych kolegów jednak przyczyn braku wyników może trzeba by szukać u siebie a nie oskarżać wszystkich dookoła. "obiecywana premia jest niemożliwa do osiągnięcia" - dobry żart!!!!Ja co miesiąc mam zadania wykonane na 110% i zawsze kiedy potrzebuję pomocy i wsparcia mogę liczyć na Pana R. Jeszcze nigdy nie powiedział mi słowa: "NIE" . Oczywiście wymaga, ale taka jest jego rola. To on odpowiada za wynik i nas. Pisanie takich rzeczy pod jego adresem jest co najmniej nie na miejscu tym bardziej, że dyrektorem od wielu lat. I skoro opinia pisana jest przez wieloletniego pracownika to chyba nie było tak źle w firmie. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć realizacji swoich górnolotnych pomysłów w innej firmie.

@długoletni pracownik

Pracowałem 10 lat jako przedstawiciel i bardzo dobrze wspominam Marion. Polecam każdemu.

Zol

Witam, chciałabym sie dowiedziec jak wyglada tam praca na stanowiskach biurowych? Czy poza pensja istnieje jeszcze jakas forma premii? Karty multisport czy ewentualnie zniżki na te kosmetyki? Jak atmosfera? Dziekuje za odpowiedźi.

Maaxxx

Witam Wszystkich Proszę o informację na temat stanowiska przedstawiciel handlowy - Mazowieckie: -ile wizyt dziennie -jaka podstawa netto -jakie premia max netto -jakie targety -jakie auto, z gps, obrandowane -deputat -z jakiego hurtu na mazowszu jeździ towar czy z magazynu centralnego? Z góry dziękuję Pozdrówki

Nie polecam !

Nikomu nie polecam pracy w tym zakładzie. Oszukują ludzi. Zatrudniają bardzo dużo osób po czym zwalniają po krótkim czasie. Nie miła atmosfera, brygadzistka wyżywa się na pracownikach. Wypłata po terminie , o którą trzeba osobiście się upominać.

bajkio

a ktos mi jest w stanie rzetelnie powiedzieć czy pracownik pakowali nadal jest w Gdyni nowy potrzebny jeszcze>

ktos

wyplata jest terminowo,a praca jak kazda inna trzeba zapier.......

NIE!

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Nie polecam nikomu pracy w pakowalni. Pracownicy są tam ŹLE traktowani i poniżani. Jeżeli chodzi o normę, wykonywałam ją już po dwóch tygodniach. Pracę rozpoczynałam wcześniej niż trzeba, żadnych spóźnień. Wykonywałam wszystkie obowiązki. Pracowałam we wszystkie soboty i nadgodziny. Niestety nie zostało to docenione. Po dwóch miesiącach pracy i wysłuchiwania "k**wa i ja pi*****e, a później, że JA nie myślę" wykrzykiwanych przez brygadzistkę, zostałam zwolniona. A na pytanie o powód zwolnienia, odpowiedź była taka: "Nie muszę podawać powodu, nie dyskutuj ze mną". Zero szacunku.

Tymtym

Szukanie naiwniaków. Praca za najniższą krajową w szkodliwych warunkach! Styczność z chemią. Nie polecam nikomu.

kuku

Bralem udzial w rekrutacji na stanowisku PH w Łodzi. Firma przeprowadzala rekrutacje w macdonaldzie w centrum miasta. Gosciu ktory ja prowadzil ciagle sie rozgladal i byl wogole nie zainteresowany o tym o czym mowie. Rozmowa trwala 15-20 minut. Odnioslem wrazenie ze 1 raz chyba z moim CV sie zapoznawal :-) Jesli to nie byla "ustawka" to gratulacje dla firmy za pelen profesjonalizm przy rekrutacji. Odpowiedzi jeszcze nie dostalem i nawet na nia nie czekam :)

wiki

Jakie warunki dla przedstawicieli handlowych?

misiu

Jedna wielka KLIKA!

kajaja

Fakt, na początku wynagrodzenie nie jest duże, ale można liczyć na podwyżki i w gruncie rzeczy dojść do całkiem przyzwoitej wypłaty. Dla mnie liczyło się,że oferują pracę na etat, a nie jakąś śmieciową umowę. Praca jest stabilna, nie ma obawy o zwolnienie. Pracowałam w tej firmie kilka lat (jako pracownik biurowy) i nie żałuję.

Zakład pracy którego nie można traktować na serio. Uważam że za warunki (chemia) w jakich się pracuje powinno być zdecydowanie lepsze wynagrodzenie.

jaaa

Bardzo niskie wynagrodzenia, szkoda życia na pracę w takim miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o MARION Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w MARION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MARION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MARION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MARION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MARION Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MARION Sp. z o.o.