Marion Kosmetyki (Marion Sp. Z O.O.)

Opinie o MARION Sp. z o.o.

Czy firma MARION Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Nowy wpis

Głównymi czynnikami wpływającym na poziom wynagrodzenia są posiadane doświadczenie, wiedza i kompetencje. Płeć nie jest wyznacznikiem wysokości wynagrodzenia. Osoby wykonujące pracę na równorzędnych stanowiskach posiadają zbliżone wynagrodzenia.

Kogucik Nowy wpis

Nie, firma Marion nie kieruje się żadnymi zasadami. Wprawdzie na rozmowie usłyszysz "jakie to oooo otoczenie, możliwości" ale to taki pic. Firma nie liczy się z nikim i tak naprawę wykorzystuje ludzi, więc czy mogłaby szanować i równo traktować kobiety?

Nowy wpis

@Kogucik

Dzień dobry, dziękujemy za Twój głos. To o czym piszesz wyżej ("Firma nie liczy się z nikim i tak naprawę wykorzystuje ludzi, więc czy mogłaby szanować i równo traktować kobiety?") nie jest zgodne z naszymi wartościami i standardami. Jednak, aby omówić ten temat wewnątrz lub też precyzyjnie odpowiedzieć Tobie na Twoją opinię musielibyśmy poznać szerszy kontekst - chętnie dowiemy się więcej. Uważamy, że portal GoWork nie jest najlepszym kanałem do konstruktywnej dyskusji dlatego prosimy o kontakt: kadry@marionkosmetyki.pl lub bezpośrednio do naszego Rzecznika Etyki w Dziale Kadr.

Pudełko

Czy są podejmowane jakieś kroki w kierunku obniżenia temperatury na hali pakowalni?W tej chwili panuje sauna 30 stopni!!! Nie da się wytrzymać, a co dopiero pracować!!! Wstyd ,żeby za takie grosze serwować ludziom takie warunki pracy!!!

@Pudełko

Dzień dobry, ustawienie temperatury w dziale, który liczy kilkadziesiąt osób nie jest łatwe. W wyniku zmiany warunków pogodowych uruchomiliśmy klimatyzację, w której nastąpiła awaria. Problem zgłosiliśmy do serwisu i na ten moment jest już rozwiązany.

NICK
@MARION Sp. z o.o.

Co kogo interesuje awaria ? Ma być zapewniony odpowiednia temperatura albo ludzie nie mogą pracować, co za słaba firma nie dbająca o pracowników.

W dziale badawczo-wdrozeniowym dwie osoby zostały zwolnione z minuty na minutę. Nie polecam pracy w firmie, bo mimo wykonywania obowiązków nie znasz dnia, ani godziny.

Anonim1

Dzień dobry, Jak wygląda praca na stanowisku Analityka i Planisty w Państwa firmie- czy jest to praca zmianowa? Jak wygląda weryfikacja znajomości programów pakietu Office, które są wymagane na ww stanowiskach? Czy wymagany jest kurs z obsługi Excela na poziomie średnio-zaawansowanym? Czy istnieją u Państwa w firmie rekrutacje wewnętrzne? Czy z działu produkcji można dostać się na ww stanowiska ? Pozdrawiam

@Anonim1

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za pytania! Odpowiadając zacznijmy od zakresu obowiązków na stanowisku Analityka Produkcji. Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za: • monitorowanie i analizowanie procesów produkcyjnych (min. wydajność, poziom odpadów) • przygotowywanie raportów i zestawień (m.in. wyniki dzienne) • pracę w systemie ERP (Stream Soft) i rozliczanie zleceń produkcyjnych Planista natomiast zajmuje się m.in.: • wprowadzaniem zleceń produkcyjnych do systemu ERP • weryfikacją surowców chemicznych i opakowań w systemie do wystawianych zleceń • planowaniem bieżącej pracy działów produkcji • wprowadzaniem nowych produktów do tabeli produkcyjnych Praca na obu stanowiskach zaczyna się w godzinach 7-9. Pracujemy od poniedziałku do piątku po 8h. :) Na II etapie rekrutacji w obu procesach głównie weryfikujemy poziom znajomości programu MS Excel podając przykładowe zadania, które występują w codziennej pracy Analityka lub Planisty. Nie wymagamy ukończenia kursów z tego obszaru a jedynie znajomości na średniozaawansowanym poziomie, która ułatwi pracę w programie. W naszej firmie istnieją także rekrutacje wewnętrzne, w których udział mogą brać pracownicy, niezależnie od aktualnie obejmowanego stanowiska. Wg zasad zarządzania procesem rekrutacji pracownik zobowiązany jest poinformować swojego bezpośredniego przełożonego o udziale w procesie rekrutacji wewnętrznej

Pudełko

Czy firma przewiduje jakieś podwyżki?

Marion Sp. z o.o.
@Pudełko

Okresowo podejmowane są decyzje o zmianach wynagrodzenia, awansach i bonusach. Kryteria jakie bierzemy pod uwagę to realizacja celów indywidualnych, sytuacja makroekonomiczna, zmiany przepisów czy postawa pracownika. Zawsze jest to kwestia indywidualna oraz podlega ocenie za pomocą powyższych kryteriów. Poza tym, planowane są podwyżki w niektórych działach z uwagi na wzrost najniższego wynagrodzenia brutto. Informacje w tym temacie zapewne trafią do pracowników i będą one przekazywane przez liderów lub kierownika działu, których będzie to dotyczyć. Zachęcamy do kontaktu z działem kadr jeśli masz dodatkowe pytania (oczywiście jeśli jesteś pracownikiem/pracownicą firmy :)

Ile jest zmian w MARION Sp. z o.o.?

Marion Sp. z o.o.

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie :) Nasz zakład produkcyjny pracuje w systemie zmianowym. I zmiana rozpoczyna się od 06:00 rano, II zmiana od 14:00, a III od 22:00. W biurze (administracji) lub działach wspierających produkcję pracę zaczynamy między 07:00, a 09:00. Tutaj jednak prosimy pracowników, aby ustalili to ze swoim przełożonym.

Jolanta

Udają, że grzeją w kontekście pracy? jakie macie teraz normy i czy trudno je wyrobić? Tak pzt., wiszą jakies termometry? Jaka temperatura na dzień dzisiejszy sie pokazuje?

Jolanta

Czyli pod względem warunków fizycznych obecnie narzekać nie można? Co o tych normach możesz mi więcej napisać w takim razie? Jakie docelowo występują i jak praca przy ich wyrabianiu konkretnie wygląda?

Byly pracownik
@Jolanta

Podczas pracy na magazynie bywalo i 8.4 stopnia (nie byla to chlodnia) co mam udokumentowane na zdjeciach na termometrach sluzacych do kontroli temperatury w pomieszczeniu z surowcami chemicznymi, firma nie zapewnia posilkow regeneracyjnych wymaganych przez prawo. Srednio zima temperatura oscylowala w okolicach 10-13 stopni.

@Byly pracownik

Dzień dobry, Spółka Marion przestrzega obowiązujących przepisów w zakresie temperatury wymaganej na stanowiskach pracy. Poza awarią pieca gazowego, która miała miejsce na początku stycznia temperatura jest utrzymywana w wymaganych normach. Magazyn jest powierzchniowo dużym obszarem, gdzie temperatura miejscowo może się różnić. W miejscu rozładunku w trakcie jego trwania temperatura może okresowo być niższa. Pracownicy pracujący przy takich pracach otrzymują wymaganą przez prawo odzież ochronną. Magazyn surowców chemicznych, o którym wspomniano wymaga utrzymywania stałej temperatury ze względu na właściwości surowców i technologię.

Jerzy

Pracowałem rok i trzy miesiace w Marionie i oceniam ten czas jako bardzo dobry. Ogólnie to kadra jest bardzo dobra i własciwie z każdym można się szybko zakolegować. W dziale utrzymania ruchu można się bardzo dużo nauczyć, a pracujący tam mają ogrom praktyktyki za sobą. Zdecydowanie dział robi, więcej niż utrzymanie maszyn. To miejsce szczególnie polecam. Dobry pomysł można wdrożyć i ogólnie inwencja jest doceniana. To z resztą jeden wielki poligon dla tych, którzy chcą popróbować swoich sił, bo zakresy obowiazków są na wszystkich stanowiskach bardzo szerokie. To na pewno na duży plus. Praca oczywiście raczej ciężka, ale to chyba normalne przy firmach produkcyjnych. Na minus sytuacja zarobkowa pracowników i ogólnie firmy. To niestety bardzo rzutuje na nastroje. Niemniej wszystkich pracowników pozdrawiam i polecam sprobować.

@Jerzy

Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią :) Również pozdrawiamy i życzmy wszystkiego dobrego!

Czy firma MARION Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

W Spółce nie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, który jest odpowiedzialny za działalność socjalną w tym m.in. za udzielanie pożyczek pracowniczych. W ramach środków obrotowych funkcjonują inne benefity: opieka medyczna, ubezpieczenie na życie czy pakiety Multisport.

Sławomir
@Pracodawca

Dziękuje za informacje. Czy do pakietów socjalnych trzeba dopłacać? Np. jak pracownik chce podpiąć pod medyczny rodzinę? Firma to finansuje?

@Sławomir

Dziękujemy za pytanie! Firma dofinansowuje wszystkie benefity: opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy pakiety Multisport pracownikom Spółki. W sytuacji dołączenia do benefitów członków rodziny lub partnera, ich udział w danym beneficie jest finansowany w całości przez pracownika.

Czy Marion Kosmetyki (Marion Sp. Z O.O.) skutecznie reaguje na wszystkie zgłaszane przez pracowników problemy?

Jolanta

zależy to od specyfiki i wielkości problemów? jakie przykładowe występują podczas pracy w firmie i które z nich są najczęstsze?

Dzień dobry! Pierwszą osobą, do której pracownik powinien zgłosić swój problem jest jego bezpośredni przełożony. Natomiast jeśli nie zareaguje on w odpowiedni sposób pracownik może zwrócić się do kierownika / dyrektora / osoby zarządzającej obszarem, do którego należy. Oczywiście każdy z pracowników jest mile widziany w naszym Dziale Kadr, który z chęcią poświęci swój czas na rozmowę i pomoc. :)

Kamila

Pracowałeś tutaj? Na jakim stanowisku? O jaką to jest ta słaba płacą wg Ciebie?

Danka
@Kamila

Najniższa krajowa, większość pracowników tak dostaje

@Danka

Dzień dobry, wynagrodzenie pracowników składa się z kilku składników. Podstawowym składnikiem jest wynagrodzenie zasadnicze, które w niektórych przypadkach jest na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Obszar produkcji lub wsparcia produkcji posiada dodatkowo dodatek frekwencyjny. Do każdego działu/obszaru przypisane są również premie działowe. Pracownicy odpowiedzialni za określone funkcje mogą także liczyć na dodatek funkcyjny.

Jolanta

ale nie negujesz, że są tu w razie czego jakieś premie? bo widzę wzmiankę o działowych i tym jakimś dodatku frekwencyjnym. to ile one wynoszą w praktyce?

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Chciałabym się dowiedzieć jak się pracuje na stanowisku przedstawiciela handlowego? Jakie warunki płacy, czy praca tylko w terenie czy można też zdalnie?

@PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Dzień dobry! Bardzo dziękujemy za pytanie :) Nasi przedstawiciele handlowi są głównie odpowiedzialni za monitorowanie rynku w zakresie popytu na dany produkt i jego podaży, organizowanie sieci sprzedaży, wraz z jej modyfikacją w zależności od wyników realizowanych celów, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów handlowych z klientami oraz promowanie naszych produktów. Praca odbywa się głównie w terenie, nie pracujemy zdalnie. Wynagrodzenie natomiast jest dobierane w zależności od doświadczenia, kompetencji i kwalifikacji kandydata.

Elżbieta
@MARION Sp. z o.o.

W takim razie jako przedstawiciel handlowy na ilę mogę liczyć na początek? Jakie są widełki. Dodam, że mam kilkuletnie doświadczenie w branży na tym stanowisku. Dziękuję.

@Elżbieta

Kwestia wynagrodzenia to kwestia indywidualna. W ramach procesu rekrutacyjnego analizujemy całą rozmowę, CV oraz doświadczenie. Dodatkowo wspieramy się raportami płacowymi oraz analizą rynku. Nie jesteśmy również obojętni na oczekiwania finansowe kandydatów – dlatego podczas każdej rozmowy pytamy również o to. Zwracamy też uwagę, iż nasze formularze rekrutacyjne, dostępne na stronie www.marionkosmetyki.pl/kariera, mają miejsce na wpisanie własnych oczekiwań finansowych. Są one dla nas podstawą do dalszych rozmów z kandydatką/tem. Nie przedstawiamy polityki płacowej za pośrednictwem forum. Zachęcamy jednak do kontaktu bezpośredniego z naszą Specjalistką ds. rekrutacji i projektów HR - Kingą Plińską – kinga.plinska@marionkosmetyki.pl

Regulatory Affairs (R&D)

Dzień Dobry, Chciałam zapytać jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Regulatory Affairs (R&D). W jakich godzinach oraz czy na danym stanowisku istnieje możliwość pracy hybrydowej/zdalnej? Ponadto, czy rozmowa rekrutacyjna odbywać się może w formie zdalnej czy przewidują Państwo tylko bezpośrednie spotkanie w firmie?

@Regulatory Affairs (R&D)

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie! :) Specjalista ds. Regulatory Affairs zajmuje się głównie gromadzeniem i kontrolowaniem dokumentacji badań kosmetyków, surowców i materiałów opakowaniowych, ściśle współpracuje z zewnętrznymi Safety Assessorami, śledzi i wdraża zmiany w wymogach prawnych z zakresu prawa kosmetycznego w firmie. Praca rozpoczyna się o 7-8 - w zależności od preferencji pracownika. Istnieje możliwość pracy zdalnej w sporadycznych sytuacjach, natomiast zawsze można porozmawiać z przełożonym na ten temat. Nie posiadamy jednego modelu pracy (np. 3 dni w biurze, 2 dni zdalnie), głównie pracujemy z biura :). W kwestii rozmów rekrutacyjnych jesteśmy elastyczni i śmiało możemy się spotkać zdalnie lub w firmie :).

Kama

Jak wyglada kwestia dni świątecznych w trakcie zmian nocnych a mianowicie jeśli np święto wypada we wtorek 1 listopada to kiedy mamy wolny dzień a właściwie nockę z tytułu tego święta ? Noc z 31 października na 1 listopada czy z pierwszego na drugiego listopada ? Co w sytuacji kiedy wypadają dwa święta pod rząd np . Boże narodzenie np w niedziele i poniedziałek ? Jak liczyć początek i koniec święta wypadającego na nocnej zmianie ?

@Kama

Cześć! Dziękujemy za pytanie. W Marion, w niektórych obszarach (szczególnie produkcyjnych i okołoprodukcyjnych) pracownicy pracują w systemie zmianowym - 2 lub 3 zmiany. Z zasady pracujemy 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku. Pierwsza zmiana rozpoczyna się z niedzieli na poniedziałek. Druga zmiana rozpoczyna się rozpoczyna się od godziny 14:00 i obowiązuje do 22:00. Piąty dzień pracy, u pracownika na III zmianie kończy się o godzinie 06:00 rano w piątek. Jeżeli święto wypada w 2-gi dzień tygodnia (wtorek - zgodnie z Twoim pytaniem), dzień wolny od pracy na 3 zmianie wypada z poniedziałku na wtorek. Jeśli zaś mówisz o okresie świątecznym, w tych dniach firma nie pracuje. Jeśli nasza odpowiedź nie zaspokoiła Twoich wątpliwości zapraszamy do kontaktu bezpośredniego - rekrutacja@marionkosmetyki.pl Pozdrawiamy

Victoria

Dobry dzień. proszę potwierdzić, czy zatrudniacie pracowników z Ukrainy? gdzie mogę dowiedzieć się o wolnych miejscach pracy? Dziękuję Ci

@Victoria

Zgodnie z ustaleniami wewnątrz-firmowymi cudzoziemców zatrudniamy za pośrednictwem parterów - agencji pracy. Ten model sprawdza się nam już od kilku lat. Możemy pochwalić się dużą ilością współpracowników, którzy od wielu lat realizują zadania na rzecz Marion. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że współpracownicy z dużym stażem i doświadczeniem są zatrudniani bezpośrednio przez Marion. To jednak wymaga indywidualnych rozmów z każdą z zaangażowanych stron. Jeśli jesteś zainteresowana pracą na rzecz Marion, prosimy o wysłanie CV do nas na adres e-mail: rekrutacja@marionkosmetyki.pl - podeślemy je do naszych partnerów celem organizacji spotkania rekrutacyjnego.

Miśka

Czy dodatek frekwencyjny traci się już za jeden dzień zwolnienia lekarskiego ? Czy zwolnienie lekarskie wpływa również na wysokość pozostałych premii ? Czy w trakcie urlopu dodatek frekwencyjny wypłacany jest w całości ?

@Miśka

Cześć! To bardzo fajne pytanie - dzięki! Wiele os. pyta nas o tę kwestię podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mamy więc nadzieję, że informacje tutaj zamieszczone będą przydatne, także dla Ciebie oraz innych zainteresowanych pracą. Dobrze zauważyłaś do wynagrodzenia, na niektórych stanowiskach dodawana jest, także dodatek tzw. frekwencyjny oraz premia efektywnościowa (cel). Zgodnie z regulaminem wynagrodzeń Marion dodatek frekwencyjny pomniejszany jest o nieobecności spowodowane: - rozpoczęciem lub zakończeniem umowy o pracę w trakcie miesiąca, - zwolnieniem lekarskim, - urlopem macierzyńskim i rodzicielskim, - urlopem bezpłatnym, - urlopem wychowawczym, - świadczeniem rehabilitacyjnym, - inną nieobecnością usprawiedliwioną lub nieusprawiedliwioną, za które nie przysługuje wynagrodzenie. Zasady pomniejszania dodatku są następujące: a) pomniejszenie o 50% w sytuacji, gdy wystąpi 1 dzień z ww nieobecności, b) pomniejszenie o 100% w sytuacji, gdy wystąpią 2 dni lub/i więcej z ww nieobecności. Co do premii efektywnościowej podobnie jak w przypadku dodatku frekwencyjnego - pomniejszana jest ona proporcjonalnie do ilości absencji. Liczymy, że nasza odpowiedź jest jasna i rozumiała. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas: rekrutacja@marionkosmetyki.pl

Inka

Czy firma posiada ZFŚS i czy pracownicy dostają wczasy pod gruszą podczas 14 dniowego urlopu ?

@Inka

Inka! Nie posiadamy ZFŚS w Marion. W wyniku tego nie posiadamy benefitu w postaci np.: tzw. wczasów pod gruszą. Jednym z kluczowych benefitów, zgodnie z dobrymi praktykami, jest np.: prywatna opieka medyczna, czy dofinansowanie do karty multisport. Posiadamy także budżet szkoleniowy.

Raz dwa trzy

Czy pracownicy Marion Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji? Oraz czy firma dała podwyżki dla pracowników w związku z Inflacją?

@Raz dwa trzy

Cześć! Chcąc odpowiedzieć na Twoje pytanie podzielimy je na dwie części: spotkania integracyjne oraz podwyżka związana z inflacją. SPOTKANIA INTEGRACYJNE: Jako takich, ogólnofirmowych spotkań firmowych już nie organizujemy. Związane to jest po części z okresem pandemii Covid-19. Obecnie każdy z działów, decyzją managera, może takie spotkanie zorganizować. Mamy przykłady tego rodzaju spotkań w firmie - wychodzi to jednak z inicjatywy managera i samych działów. Jeśli jesteś pracownikiem Marion zachęcamy do rozmowy z przełożonym, czy planuje w najbliższej przyszłości spotkanie Waszego działu poza firmą w celach integracyjnych. PODWYŻKI W ZWIĄZKU Z INFLACJĄ Koniec roku (budżetowanie) to okres, w którym podejmowane są decyzje o ewentualnych podwyżkach, awansach i bonusach. W ciągu roku, także dokonujemy korekt i wniosków o podwyżki. Kryteria jakie bierzemy pod uwagę to realizacja celów indywidualnych, sytuacja makroekonomiczna, czy postawa pracownika. W Marion nie mamy systemowego podwyższania wynagrodzenia. Zawsze jest to kwestia indywidualna oraz podlega ocenie za pomocą powyższych kryteriów. Poza tym, planowane są podwyżki w niektórych działach z uwagi na wzrost najniższego wynagrodzenia brutto. Informacje w tym temacie zapewne trafią do pracowników na przełomie roku i będą one przekazywane przez liderów lub kierownika działu, których będzie to dotyczyć. Zachęcamy do kontaktu z działem kadr jeśli masz dodatkowe pytania (oczywiście jeśli jesteś pracownikiem/pracownicą firmy :) )

Podwyżki są. Każdy z managerów w oparciu o ocenę pracy danego pracownika wnioskuje o podwyżkę oraz jej wartość. Nie ma w Marion podwyżek systemowych, czyli corocznych. Tak jak opisaliśmy to wyżej. Zawsze jest to kwestia indywidualna oraz podlega ocenie za pomocą przyjętych kryteriów.

W gruncie rzeczy nie ma nic, słaba płaca, słaba organizacja, słabe produktu, firemka rodem z (usunięte przez administratora) lub początku lat 90tych.

Jak wygląda sprawa grafiku w MARION Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Dziękujemy za fajne pytanie. Odpowiadając na nie, odpowiemy tak: zależności od obszaru, w którym chciałbyś/chciałabyś pracować. Zakład produkcyjny pracuje w systemie zmianowym. Gdzie I zmiana zaczyna się od 06:00 rano, II zmiana od 14:00, a III od 22:00. W biurze (administracji) lub działach wspierających produkcję pracę zaczynamy między 07:00, a 09:00. Tutaj jednak prosimy pracowników, aby ustalili to ze swoim przełożonym. Pracodawca idzie na rękę jeśli jest to możliwe i raczej w grę wchodzi przesunięcie ze zmiany na inną. Jeśli jednak takiej możliwości nie będzie - musimy trzymać się ustalonego grafiku. Wszystko to kwestia indywidualna.

Zostaw merytoryczną opinię o MARION Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w MARION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MARION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MARION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MARION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MARION Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MARION Sp. z o.o.