Remmers Polska Sp. z o.o.

Opinie o Remmers Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.

Z góry dziękujemy za wszystkie merytoryczne opinie. Dołożymy wszelkich starań, by zaspokoić zainteresowanie potencjalnych kandydatów na temat warunków współpracy z naszą firmą.

Jesteśmy otwarci na komentarze i dyskusję z użytkownikami forum. Prosimy jednak pamiętać, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem i regulaminem GoWork.pl będą usuwane przez administratora.

Pozdrawiamy,
Zespół Remmers Polska

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Remmers Polska Sp. z o.o.?

Krzysiek Nowy wpis

Dobra atmosfera to może była dawno temu. Teraz jest raczej atmosfera strachu. Na dodatek niemiecka firma właścicielska przekształca się w spółkę Europejską SE, to może wiązać się ze zwolnieniami.

Karo Nowy wpis

A Ty pozostałeś w tej firmie? Zmieniła się atmosfera na lepsze? Można normalnie liczyć na stabilne zatrudnienie, czy trzeba obawiać się możliwych zwolnień, o których @Krzysiek pisał?

Roman

Remmers w Niemczech skrócił czas pracy ze względu na spadek zamówień, a w Polsce raczej zwalnia niż zatrudnia. Chyba ta firma się zwija.

Nowy wpis

@Roman

Panie Romanie. Skrócony czas pracy był działaniem prewencyjnym i już się zakończył. Co do drugiej części Pana wypowiedzi, to pragniemy Pana uspokoić, plany są bardziej rozwojowe, niż związane z zamykaniem firmy (właśnie dołączyli do nas dwaj nowi pracownicy). Pozdrawiamy, zespół Remmers Polska

Grażyna

Czy ta oferta dla głównej księgowej jest jeszcze aktualna? Szukałam na (usunięte przez administratora) a tam jest wyłącznie jakaś dziwna oferta dla stażystki w dziale marketingu.

Antosia
@Grażyna

Dlaczego dziwna? Jeszcze można aplikować i ja mam taki zamiar. Co Ci tam nie podpasowało? Mnie tylko zastanawia, że nie ma słowa o wynagrodzeniu, chętnie bym ustaliła, czy i jakie ono jest. Ale widzę, że benefity są przewidziane także dla stażysty, więc okej.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Remmers Polska Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Specjalista ds. obsługi klienta i magazynu? Podziel się swoimi wrażeniami!

Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem na temat pracy na stanowisku Product Manager w firmie Remmers Polska Sp. z o.o.?

Janusz

Poszukiwany jest główny księgowy-manager ds. finansowych z minimum 5 letnim doświadczeniem. Chciałbym jeszcze dopytać o szkolenia. Wiadomo że w księgowości przepisy bardzo szybki się zmieniają, Firma wysyła na takie doszkolenia i je finansuje? Nie ma z tym problemu?

@Janusz

Witaj, dla nas również jest ważne, aby pracownicy mieli wiedzę niezbędną do wykonania zadań. Jeżeli wymaga to wsparcia w postaci szkoleń, to takie są oferowane. Pozdrawiamy, zespół Remmers Polska

Chyba można nazwać tę firemkę korpo, ale jest to korpo małomiasteczkowe. Z zewnątrz błyszczy jak korpo, a w środku stosunki jak w GS-ie.

Aleksandra
@Marek

Jak to? To jak to tam wygląda w środku?

R_o
@Marek

Relacje we firmie i tempo pracy znacznie się różni od oryginału w DE.

@R_o

R_O, dziękujemy za opinie. Wierzymy, że standardy naszej pracy nie odbiegają od tych w Centrali w DE, a wręcz dążymy do tego, aby były jeszcze wyższe. Taki cel stawiają sobie wszystkie nasze zespoły. Chcemy Ci podziękować, gdyż Twój wpis był dla nas inspiracją do tego, aby zapytać pracowników, jak oceniają relacje w naszej firmie. Pozdrawiamy, Zespół Remmers Polska

@Aleksandra

Pani Aleksandro, zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi w Internecie materiałami o naszej firmie. Wierzymy, że znacząco odpowiedzą one na Pani pytanie. Zapewniamy, że w środku również jest dobrze :) Pozdrawiamy, Zespół Remmers Polska

R_o
@Remmers Polska Sp. z o.o.

Pomysł dobry, ale nie jestem pewien co do szczerości wypowiedzi... Skoro opinia się przydała, to szkoda, że została usunięta XD Jeśli chodzi o spokojny klimat pracy, to jeszcze musicie nad tym popracować, porównując do DE... Pozdrawiam EX

@R_o

Wypowiedzi są dobrowolne, więc wierzymy w ich szczerość. Twoja opinia nadal widnieje, nie została usunięta. Każdy merytoryczny wpis znajdzie tutaj swoje miejsce. Należy jednak pamiętać, że swoboda wypowiedzi ma swoje ograniczenia. Zarówno my jak firma, jak i Administrator GoWork.pl nie dajemy przyzwolenia na świadome kłamstwa, obrażanie kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Takie opinie będą usuwane przez Administratora serwisu.

DREWNOBUILD
@Remmers Polska Sp. z o.o.

Fajne wpisy. Dobre do kabaretu. O 14:19 "zespół remmers polska" podziękował za pomysł, aby w końcu spytać pracowników o ocenę relacji w firmie. Już po pięciu minutach, o 14:24 mamy "obiektywną" odpowiedź: "zapewniamy, że w środku jest również dobrze".

Anonimowy pracownik
@R_o

Tempo jak tempo, ale te relacje. Ostatnio jedna bucowata kancelaria pochwaliła się, że zabezpieczyła know-how i informacje poufne Remmers przed przypadkami ujawnienia poufnych informacji biznesowych. Tak jakby w zwykłej firmie handlowej był jakiś niesamowity know-how. Rzeczywiście przyszedł kiedyś taki jeden i straszył konsekwencjami za przekazywanie informacji o tym co się dzieje we firmie. Trochę niektórych przestraszył, ale czy na pewno zabezpieczył przed wyciekami?

LLLL
@R_o

W Niemczech też ostatnio pracownicy bardzo narzekają.

Grzegorz

Na pracuj.pl mają jedną ofertę pracy, a na swojej stronie aż 6. Wysłałem do nich email ale nie było odzewu. O co chodzi?

Gabriela

"Karuzela"? A ta Pani co niby takiego tutaj robi? Ogólnie też widziałam jakąś okropną wzmiankę o nadużyciach w gabinecie Prezesa, takie rzeczy naprawdę występowały czy to zwykłe pomówienia?

@Grzegorz

Panie Grzegorzu, ogłoszenia na pracuj.pl publikowane są na konkretny okres czas, po czym automatycznie wygasają. Stąd sytuacje, że na pracuj.pl jest ich mniej, niż na naszej stronie www. Nam również zdarza się nie usunąć ogłoszeń z naszej strony www w odpowiednim czasie. W przypadku zainteresowania konkretną ofertą, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Pozdrawiamy, Zespół Remmers Polska

Doradca finansowy
@Gabriela

Jaka karuzela? Jakie nadużycia?

Tomasz
@Doradca finansowy

No właśnie. Jakie karuzele? I jakie nadużycia?

KONRAD
@Tomasz

Pracuję w magazynie. Nie ma tu żadnej karuzeli, ani takiej łańcuchowej, ani takiej z konikami, ani nawet nie ma diabelskiego młyna. Łubudubu łubudubu... niech żyje nasz (usunięte przez administratora), niech żyje nam.

Xxx
@KONRAD

Za to raz mieliśmy byka ????

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Remmers Polska Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 30 maja

Karolek

W tej chwili pani udająca szefową ma inne problemy na głowie niż nowi pracownicy. Rzeczywiście było ogłoszenie w maju, ale teraz mamy październik. Ogarną kontrole, znajdą jakieś kozły ofiarne, zrobią czystkę i wtedy będzie można rozmawiać o zasadach zatrudniania. Może będą inne niż w maju? Normalniejsze.

Umowa jak umowa. Poza tym, że zasady raczej (usunięte przez administratora) a ofert to jest w (usunięte przez administratora), a tak naprawdę, to jest teraz blokada na zatrudnianie nowych pracowników.

Umowa poprzedzona jest listem intencyjnym, który zawiera zaakceptowane prze obie strony warunki współpracy. Sama umowa podpisywana jest najpóźniej pierwszego dnia pracy. Pierwsza umowa jest na okres próbny. Pozdrawiamy, zespół Remmers Polska

Norwegian Wood

Dziwna firma i bardzo specyficznie dba o swój wizerunek. Po prostu zmusza administratora do usuwania wpisów, które wkurzają członków zarządu. Ciekawe czym grożą pracownikom ośmielającym się napomknąć o kłopotach zdrowotnych prezesa, o złym zarządzaniu, nieporadności działu HR lub o zwykłym niezadowoleniu z atmosfery w pracy. Dyby? A może grillowanie na wolnym ogniu? Chyba nawet nie zauważyli, że w efekcie ich działań większość wpisów z ostatnich kilku tygodni to ich własne autoreklamowe laurki. Chcą coś ukryć. Ciekawe co?

marcin
@Norwegian Wood

Wszystko się zgadza. Tylko motywy osób manipulujących obrazem opinii na gowork są nieznane. Chwilowo.

Jacek
@Norwegian Wood

Trzeba przyznać, że dział HR tej firmy jednak cały czas się uczy. Wpisy podpisane "zespół Remmers Polska" pojawiały się intensywnie, ale tylko przez parę tygodni. Teraz podpisują się imionami żeńskimi np. Edyta, Gabriela, Magda. Co ciekawe, nie odpowiadają merytorycznie a raczej próbują wyciągnąć informacje do wykorzystania w bieżącej obsłudze spraw personalnych. Chyba dostali zadanie wyłapania wszystkich malkontentów i krytyków działań prezesa. Ale przecież prezes złożył rezygnację 31 maja i od tego czasu firma nie ma ani prezesa ani prawidłowo obsadzonego zarządu.

Alex

Nie polecam gdyz firma jest slabo zarzadzana jest tam wiele problemow organizacyjnych a kierownik magazynu to czlowiek z zaburzeniami psychicznymi

Edyta
@Alex

Ale te zaburzenia psychiczne to Twoja opinia, czy masz potwierdzenie od lekarza? W ogóle nie na miejscu jest pisanie o czyimś zdrowiu, czy psychicznym czy fizycznym. Co to dokładnie za problemy organizacyjne, przy czym występują?

@Edyta

Pani Edyto, zgadzamy się z Pani uwagą. Jednocześnie zapewniam, że z psychiką naszego brygadzisty, który jest z nami od 2019 roku jest wszystko w porządku :)

Julia
@Remmers Polska Sp. z o.o.

Pracodawca wydaje opinie lekarskie... to bardzo ciekawe, nowatorskie i oczywiście niezwykle wiarygodne.

Magda
@Julia

Bardziej wiarygodne Pani zdaniem są opinie jakichś sfrustrowanych anonimowych ludzi tutaj?

Bolek
@Alex

Niestety coś się zmieniło od 2016. Teraz jest już tam beznadziejnie. Ostatnio facet odpowiedzialny za ten stan złożył rezygnację i udaje, że wszystko jest OK. Ciekawe dlaczego ucieka od odpowiedzialności?

Natalia
@Magda

Zauważ, że na gowork praktycznie wszystkie wpisy są anonimowe. Nawet jak ktoś się podpisuje nazwą firmy, to przecież nadal pozostaje anonimowy. Można nawet odnieść wrażenie, że najbardziej sfrustrowany jest tu właśnie ten ktoś podpisujący się nazwą firmy.

Hermenegilda
@Edyta

Ja się zgadzam z wszystkim co pisze Edyta. W końcu siedzimy w jednym pokoju i to od wielu lat.

RenoArt

Co się z tą firmą porobiło? Kiedyś była topowa a teraz zrobiła się jakaś (usunięte przez administratora). Zrobili sobie 500 punktów dystrybucji. Co jeden to śmieszniejszy - jakiś prywatny detektyw, jakiś sklep żeglarski... i cała masa dystrybutorów, którzy niczego nie sprzedają. Ich przedstawiciele nie mają już czasu, żeby przyjechać do klienta... bo są ważniejsze sprawy. Ich konto na fejsbuku jest totalnie odjechane, niestety w negatywnym znaczeniu. Skupiają się na fetowaniu jakichś fejkowych sukcesów. Co kilka miesięcy chwalą się jakimiś konferencjami naukowymi, które w najmniejszym stopniu nie przypominają konferencji naukowej. Co kilka miesięcy ich team wygrywa jakieś zawody sportowe, choć publikowane wyniki tych zawodów wcale tego nie potwierdzają. O co tu chodzi? W co oni pogrywają?

Edyta
@RenoArt

Ale obserwujesz firmę tylko z zewnątrz, czy tam pracujesz? Bo przecież media społecznościowe nie odzwierciedlają warunków zatrudnienia. Co do tych przyjazdów do klientów, może to nie brak czasu, a raczej kwestia pandemii i zdrowia.

M.C.

Warto przypomnieć słynny ruski cytat: "Nie wierzę w niezdementowane informacje." Ktoś z firmy Remmers pod nickiem "zespół remmers polska" ostro zdementował skasowane wpisy, a przy okazji zagroził kasowaniem kolejnych wpisów odbiegających od linii wyznaczonej przez umiłowanych przywódców. Ktoś może napisać o czym były te skasowane wpisy? Najwyraźniej opisywały jakieś prawdziwe sytuacje i ukrywane problemy.

@M.C.

Jesteśmy dalecy od grożenia komukolwiek, a jedynie uprzedzamy. Nie mamy też mocy kasowania wpisów. Takie uprawnienia ma jedynie Administrator serwisu Gowork.pl. Jeśli wpis został usunięty, to Administrator uznał, że nie jest zgodny z regulaminem ich serwisu.

Karolek
@M.C.

Chyba ważniejsze były wpisy o tym, że dział HR nie ogarnia kilku ofert pracy na pracuj.pl i własnej stronie www. Były też jakieś wpisy o tym, że dział HR w ogóle nie ogarnia relacji między pracownikami firmy. Było też coś o tym, że kierownictwo tej firemki uważa, że krytyczne uwagi o pracy działu HR są niezgodne z prawem i administrator Gowork natychmiast je usuwa z własnej inicjatywy. Nikt, ale to naprawdę nikt nie musi do niego wysyłać próśb o usunięcie niewygodnych wpisów... a zwłaszcza grzecznych próśb napisanych przez kancelarię adwokacką.

CORR

To bardzo dobra firma i dlatego bardzo sprawnie usuwa wszystkie wpisy negatywnie oceniane przez zespół ds kreowania właściwego wizerunku. Właściwy wizerunek to podstawa sukcesu.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Pozdrawiamy,
Zespół Remmers Polska
Marzena

Witam, jak wygląda rekrutacja na pracownika firmy? Chciałabym wiedzieć jak się do niej dobrze przygotować. Czy składa się jedynie z rozmowy kwalifikacyjnej czy może później zapraszają na kolejny etap? Dajcie znać.

Henio
@Marzena

Rekrutacja jest dwuetapowa. Najpierw rozmowa z kierownikiem działu i specjalistą od HR, później rozmowa z dyrektorem.

Marzena
@Henio

Cześć Henio, dziękuję za odpowiedź :) Czy ten opis rekrutacji dotyczy również stanowiska specjalisty ds. wsparcia sprzedaży? Chciałabym jeszcze dopytać - czy łatwo czy trudno jest przejść pomyślnie te etapy rekrutacji? I jakie najczęściej na nich padają pytania? Czy trzeba się też w jakiś sposób wykazać? Dostaje się jakieś zadanie do wykonania?

@Marzena

Najważniejsza jest pasja i zaangażowanie a także brak ciekawości i bezwzględnie powstrzymywanie się od zadawania pytań! Właściwie to potrzebny jest (usunięte przez administratora) Nie jest przeszkodą, jeżeli zna się na niczym.

Iza
@Henio

Która według Ciebie rekrutacja jest gorsza? Ta pierwsza z kierownikiem działu i specjalista od HR, czy ta druga z dyrektorem? Która jest, że tak powiem bardziej wymagająca?

Gabriela

Nie przesadzasz trochę? :/ Bo gdyby tak było to afera pewnie wielka się zrobiła. Po co tak pisać?

Klient

Ta firma to jakaś porażka. Powyrzucali prawie wszystkich, którzy znali się na rzeczy i teraz jak mam problem na budowie, to ani nie ma z kim porozmawiać, ani nikt nawet nie chce ze mną rozmawiać. Dodatkowo w swoim wielkim magazynie mają wszystko z wyjątkiem tego co jest potrzebne. Teraz w środku sezonu budowlanego zamykają nagle całą firmę bo świętują pożegnanie prezesa, który odchodzi z powodu wypalenia zawodowego. Może niech lepiej przedłużą to zamknięcie firmy a swój magazyn oddadzą na pieczarkarnię. Ja już znalazłem bardziej rzetelnego dostawcę.

@Klient

A skąd tak szczegółowo jako klient o tym wszystkim wiesz? Chyba jednak w takiej sytuacji idzie sobie dopowiedzieć parę kwestii, co nie? Np., po czym wiesz, że doszło do tego wypalenia zawodowego u prezesa, otwarcie to ogłaszał? A z tym wyrzucaniem to ilu osób jak już się pozbyli?

Miejsce na Twója reklamę
@Klient

Czytając opinie w pełni rozumiem osoby które nie chcą z Panem rozmawiać, obawiam się ze mimo otwarcia firmy oraz zmiana profilu działalności i tak zmuszony będzie Pan do zakupu pieczarek w dyskoncie…

Handlowiec

Złożyłem do nich aplikację na stanowisko "doradca techniczno-handlowy" na Pomorzu. Mam dobre papiery a pomimo to potraktowali mnie w zasadzie jak powietrze. Potem zajrzałem na ich profil na FB. Niby sprzedają chemię budowlaną, ale ich konto na FB wcale o tym nie świadczy. Wybór postów w ostatnim czasie: "Dzień Kota", "Dzień Psa", "Dzień Zwierząt"..."Dzień Kawy". Oni skupiają się na ocieplaniu wizerunku a nie na normalnej robocie. Chyba mam szczęście, że mnie nie chcieli. Może w rzeczywistości potrzebują jakiegoś weterynarza lub baristę a nie handlowca... tylko nie potrafią tego powiedzieć? Bo "moja" oferta pracy ciągle jest wyświetlana na "pracuj.pl".

Jakie są warunki zatrudnienia w Remmers Polska Sp. z o.o.?

ODPOWIEDŹ

Warunki pracy są objęte ścisłą tajemnicą. Wszyscy pracownicy muszą podpisać stosowne zobowiązania... niby pod pozorem RODO. Można jedynie wychwalać kierownictwo, ale na to nikt nie ma ochoty.

Robert

Uprzejmie informuję ewentualnych kandydatów do pracy w magazynie, że rzeczywistość nie jest tak słodka jak opis w ofercie pracy. Dlatego jest tam bardzo duża rotacja. Wylecieć można bez wyraźnego powodu. Wystarczy skrytykować jakiś kolejny głupi pomysł lub odmówić pracy po godzinach. Firma była kiedyś porządna, ale to było kilka lat temu. Teraz została tylko propaganda. Dobre płace są dla pociotków i starych kumpli prezesa, którzy nie muszą nic robić. Reszta musi pracować nie tylko za siebie, ale też za nich, do tego za pensje niższe niż w innych miejscach w sąsiedztwie.

Remmers Polska sp. z o.o.
@Robert

Panie Robercie, Odniosę się do Pana wypowiedzi w kilku puntach i mam nadzieję, że temat zostanie wyczerpany. 1. Podpsuje się Pan jako nasz były pracownik. W naszej firmie pracował jeden Robert, który zapewne nie ma informacji o pracy w magazynie, gdyż był handlowcem. Jak już Pan się wypowiada na temat naszej firmy i podpisuje jako nasz były pracownik, to proszę chociaż podać swoje prawdziwe dane. 2. Rzeczywiście, często rekrutujemy na magazyn, co jest powodem zwiększenia liczby pracowników oraz rotacją, ale wewnętrzną. Pracownicy magazynu otrzymują możliwość rozwoju na innych stanowiskach i naturalnie, trzeba znaleźć na nich zastępstwo. Ostatni pracownik od nas odszedł w marcu 2020. 3. Żadnej krytyki się nie boimy, a już na pewno za nią nie zwalniamy. W ciągu ostatnich 3 lat nie zwolniliśmy żadnego pracownika w magazynie. 4. Co do wynagrodzeń myślę, że powyższe punkty 2 i 3 również potwierdzają, że zarzut jest nieprawdziwy. Charakter Pana wypowiedzi wskazuje, że używa Pan różnych imion na potrzeby wpisów na tej stronie. Dobrze, jakby udzielane przez Pana informacje były jednak zgodne z prawdą.

Robert
@Remmers Polska sp. z o.o.

No przecież napisałem, że została tylko propaganda. Co potwierdza szybka i bardzo nerwowa reakcja, prawdopodobnie działu HR. A to, że nie użyłem mojego pierwszego imienia, to tylko moja sprawa.

Zostaw merytoryczną opinię o Remmers Polska Sp. z o.o. - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Remmers Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Remmers Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Remmers Polska Sp. z o.o.?

Remmers Polska Sp. z o.o.