Onex group

Opinie o Onex group

Świetna firma, fajni ludzie i atrakcyjne. Jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze miejsce w którym pracowałem.

Piotrek

Bardzo przyjaźni ludzie i dobra, luźna atmosfera, z każdym jest się na "ty", poza tym spore zaufanie do pracownika, możliwość wdrażania własnych pomysłów. Będąc programistą, możliwość wybrania projektów wewnętrznych lub zewnętrznych, jeśli takie są dostępne. Dobrze wspominam tamtejszą pracę.

Łucja
@Piotrek

Dobra atmosfera w miejscu pracy jest niezwykle ważna i cieszę się, że właśnie na taką można liczyć w Onex group. Miło czytać, że dobrze wspominasz pracę w tym miejscu. Czy możesz dodać jeszcze jak wygląda kwestia rozwoju osobistego i zawodowego w firmie?

Olga

Praca w bardzo dobrej atmosferze. Współpracownicy pomocni i można zawsze na nich liczyć. Uczciwy szef i wynagrodzenie zawsze na czas. Polecam ????

Redaktor W.

Spędziłem w Onex Group 2,5 roku na stanowisku redaktora=. Praca w tej firmie wytyczyła moją ścieżkę zawodową i jestem za to niezmiernie wdzięczny. Świetna ekipa i genialna atmosfera pracy. Polecam!

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Onex group? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Kandydat Nowy wpis

Czy będzie prowadzona w najbliższym czasie rekrutacja do działu kadr i płac?

avenger

Drogi Goworku, Drogi Onexie, w dniu dzisiejszym o g. 15.52 zamieszczona została przeze mnie opinia nt. firmy oraz kilka odpowiedzi na opoinie pozostałych osób tu się wypowiadających. Wystarczyło kilka minut aby wszystkie posty zostały wymazane. Dalej zamiatajcie pod dywan Wasze występki. Beznadzieja. Onexie jeśli swoją wiarygodność budujesz poprzez usuwanie opinii byłych pracowników to po prostu jesteś beznadziejny i słaby. Bez odbioru!

dalmat

Bez komentarza.

@avenger

Post został usunięty, ponieważ obrażanie innych osób (które zresztą już nawet u nas nie pracują) nie jest zgodne z regulaminem Goworka. Odnosząc się do pozostałych "występków": - "Instrukcji Onexowca pisanej na kolanie" - zaprzeczam, IO była pisana na laptopie, pisałem ją kilka miesięcy. Wiadomo, nie każdemu musi się podobać, szkoda, że nie poruszyłeś tego tematu publicznie jak byłeś jeszcze w firmie, tylko robisz to tearz anonimowo. - "Instrukcji Onexowca co rusz zmieniana" - dokładnie, istotą IO jest to, że podlega ciągłym zmianą i jest to napisane we wstępie na jej pierwszej stronie. Dodatkowo wszyscy informowani są o tym na onboardingu. Jeśli ją sobie skopiowałeś przed zwolnieniem z firmy polecam jej lekturę. Szczególnie zasadę "Złota Zasada" :) Kimkolwiek jesteś anonimowy krytyku - życzę Ci spokoju w życiu i powodzenia w Twojej obecnie pracy.

Olga

Serio pracowników nawet to nie dziwi? Ty tam pracujesz?

hejteranoninowychhejterów

Dominik, to może pochwal się tu na forum, bo jak widać jesteś bardzo wylewny i skrzywdzony, czemu już nie pracujesz? ;)

@hejteranoninowychhejterów

Skontaktuję się z "Dominikiem, który pracował do kwietnia" i poproszę go, aby potwierdził, czy to rzeczywiście jego opinie, bo coś mi się wydaje, że to znowu jedna osoba podszywa się pod kilka innych.

KubaH

Jeśli nie znasz powodu zwolnienia, to bardzo proszę, abyś się ze mną skontaktował. Z każdą zwalnianą osobą rozmawiam osobiście i tłumaczę powód zwolnienia, do tego z Tobą (jeśli to rzeczywiście Ty, a nie ktoś, kto się podszywa) mieliśmy osobne, obszerne exit interview, wiec szkoda, że wtedy nikogo nie zapytałeś. Mijanie się z prawdą w kwestii zwolnień - nie wiem do czego dokładnie się odnosisz, nikt nie twierdził tutaj, że nie było zwolnień. Były, bo jak sam napisałeś, firma przez chwilę szła w zła stronę. Czy tearz, po Zwole nianiach idzie w dobrą - to chyba muszą jednak ocenić osoby, które zostały i które teraz zatrudniamy.

avengerbeznick1jesabell

Oj Dominik Dominik :) Siedzisz w domu produkujesz dziwne komentarze pod różnymi nickami, nawet w niedziele nie odpuszczasz XD Może gdybyś ten czas spożytkował na inne aktywności twoje życie było by szczęśliwsze. Ciekawe czy Briteny Spears śpiewając "Toxic" wiedziała że śpiewa o Tobie :)

Jarosław Nowy wpis
@avengerbeznick1jesabell

A z ciebie taki detektyw że wiesz kto siedzi po jakim nickiem? Warto tak grzebać komuś w życiu? Pracujesz tu i masz aktualne info o rekrutacjach? Bo chciałem dostać się do pracy. To może skieruj swoją energie na pomoc i powiedz czy jest szansa na robotę.

mrok Nowy wpis
@Jarosław

Szansa jest zawsze. Próbuj.

beznick1

Pracowałem kilka lat w Onex Group. Z perspektywy czasu mam poczucie, że Onex Group to niezrozumiały dla mnie twór. Od pierwszego dnia pracy jedynym pewnikiem była "zmiana". W dziale, w którym pracowałem dało odczuć się, że panuje wyścig szczurów. Ludzie pozornie są dla siebie mili, budowana jest aura wspaniałej organizacji z przylepionym uśmiechem do twarzy, wsparciem, turkusowym stylem zarządzania czy kulturą feedbacku - na podstawie której "legitnie" rozpoczeto proces zwolnień. Nie chowam urazy ale dobrych wspomnień nie mam. Myślę, że są lepsze miejsca do podjęcia pracy. Nie rekomenduję tej firmy. Czytałem wcześniejsze komentarze. Podobno Onex czy gowork usuwa nieprzychylne komentarze "niemerytoryczne". Ciekaw jestem czy mój komentarz zostanie oceniony niemerytorycznie.

@beznick1

Usuwane były komentarze, w których obrażałeś innych, problemem nie był brak merytoryki. W firmie, w której jest maksymalnie płaska struktura, nie ma tradycyjnych awansów oraz jakiekolwiek premie wypłacane są albo dla wszystkich osób z danym stażem, albo dla całych zespołów trochę nie widzę miejsca na wyścig szczurów, ale sprawdzę to, dzięki za opinię.

Firma Onex group poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
jesabell

Pracowałam w tej firmie jako manager. Właściciel trudny do współpracy, co rusz zmieniający zdanie. Zespół.. no cóż.. trudno współpracuje się z osobami, dla których onex jest pierwszą poważną firmą. Dużo zwolnień. Mnóstwo stresu, parcie na wynik. Zespół rekrutacji czy teraz people and culture w mojej ocenie merytorycznie bardzo słaby. Mnóstwo pomyłek, chybionych rekrutacji. Nie rekomenduję.

@jesabell

Piszesz jeden negatywny post podszywając się pod obecnego pracownika, a po 15 minutach drugi, jako „była mangerka” (te same błędy w interpunkcji, te same sformułowania). Rozumiem Twoje rozgoryczenie zwolnieniem z Onexu. Przykro mi, że nadal budzi to w Tobie tyle negatywnych emocji.

tommy lee

Hmmm... zadaję sobie pytanie czy gdybym zajął .15 miejsce w jakimś konkursie chwaliłbym się wszem i wobec z tak zacnego wyniku. My się chwalimy. Kategoria "najlepsze miejsce pracy dla Milenialsów 2022". Przecież w tej firmie od początku jej istnienia.. praktycznie sami milenialsi pracują.. Brawo. Jest się czym chwalić. NIe lada osiągniecie.. eh..

@tommy lee

Mowa o konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce, w rankingu udział wzięło ponad 100 firm. Zajęliśmy 15 miejsce w głównej kategorii i 10. miejsce na Najlepsze Miejsce Pracy dla Milenialsów.

P.

Nie polecam tej firmy. Nie jest taką za jaką się podaje. Głównym problemem jest właściciel, który decyduje o najważniejszych rzeczach. Rzadko ma do tego kompetencje. Nie przestrzega zasad, które sam wymyślił. Nie przyjmuje argumentów.

@P.

P., jeśli kiedykolwiek złamałem jakąkolwiek z zasad, które mamy w firmie, to bardzo przepraszam. Bardzo proszę, abyś poruszył/poruszyła ten temat na forum publicznym w trakcie Q&Aa, na Teamsie w kanale Ogólne, albo skontaktuj się ze mną 1:1, bardzo zależy mi, aby wyjaśnić tę sprawę. Co do moich kompetencji - nie jestem alfą i omegą, więc cały czas się dokształcam. :) Co do decydowania o najważniejszych rzeczach - taka jest moja rola w firmie :)

@P.

P. Sporo prawdy w tym co napisałeś.

dalmat
@avenger

Widziałem to i owo.

Onex

Przez kilka ostatnich miesięcy, w tym miesiącu też, są zwalniani ludzie. Firma ma kiepskie wyniki.

@Onex

Pozatrudnialismy wcześniej słabych managerów to mamy tego efekty. Słabo się pracuje i nie ma perspektyw. Trzeba się ewakuować drodzy panowie i Panie. A kandydatom nie polecam. Nie dajcie się nabrać na goworkoee piękne słowa Hr.

Sylwia K.

Jestem jedyną Sylwią pracującą w firmie i nie jestem autorką powyższego posta. Z powyższej wypowiedzi jasno wynika, że autorem jest osoba, która u nas nie pracuje, gdyż nie ma pojęcia o strukturze naszej organizacji. My nie mamy managerów w firmie ;) Do tego panuje u nas świetna kultura feedbacku, którym dzielimy się w organizacji, a nie anonimowo na portalach. Być może @Sylwia pomyliła firmę? I to nie o Onex Group jej chodziło? Mam nadzieję, że tak jest, bo podszywanie się pod inną osobę jest przestępstwem.

ZenekDisco
@Sylwia K.

Nie jest prawdą co piszesz. Firma się sypie. Zwalnia ludzi a pozostali sami odchodzą. Ludzie nie są zmotywowani, nikt nikomu nie daje rzetelnego feedbacku. Są tylko obłudne kłamstwa jak Twoje. Turkusowe zarządzanie nie zadziałało i nikt nie czuje odpowiedzialności za to co się dzieje.

ZosiaSamosia
@ZenekDisco

Zgadzam się z przedmówcą. Kiedyś było dobrze ale pomysł na biznes się kończył a brak odpowiedzialnych sprawił że większość ma wszystko w nosie. Ostatnie zwolnienia też pokazują że feedback to fikcja dla celów marketingowych.

Huehue

„Piłeś, nie pisz” - polecam Basia Kurdej Szatan

@ZenekDisco

@ZenekDisco Wszystko co napisałeś/łaś jest niestety prawdą.

Jakie są warunki zatrudnienia w Onex group?

W Onex Group staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Więcej informacji o tym jak się u nas pracuje i czego możesz się spodziewać możesz znaleźć na naszej stronie https://www.onexgroup.pl/pracuj-z-nami Pozdrawiamy, Zespół P&C

Rekruterka

Cześć, niedawno widziałam, że poszukiwaliście Specjalisty ds. Rekrutacji w Częstochowie lub Warszawie. Czy nadal jesteście zainteresowani obsadzeniem tego stanowiska?

@Rekruterka

@Rekruterka rekrutacja na to stanowisko jest już nieaktualna. Od miesiąca mamy na naszym pokładzie nowa osobę :)

Ada

Pracuje w Warszawskim biurze w dziale e-commerce już ponad 1,5 roku. Zdecydowanie polecam tą firmę. Panuje rodzinna atmosfera i podejście do pracy typu OneTeam. Pracują tu ludzie zaangażowani i zgrani na których można polegać. Bardzo dobrze się tutaj czuje.

PD

Zgłosił się do mnie rekruter, był dość nachalny w swoich próbach umówienia mnie na rozmowę. Opowiadał jaka to niesamowita kultura w firmie itp. Po samej rozmowie brak jakiejkolwiek odpowiedzi pomimo obietnic feedbacku. Dodatkowo oferowana stawka mało konkurencyjna na to stanowisko.

@PD

W Onex Group przykładamy dużą wagę do przestrzegania dobrych praktyk rekrutacyjnych. Jeśli nie otrzymałeś informacji zwrotnej, tzn. że coś u nas nie zagrało. Będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: rekrutacja@onexgroup.pl i podanie większej ilości szczegółów (imię i nazwisko, rola, na jaką aplikowałeś), abyśmy mogli zidentyfikować przyczynę takiego stanu rzeczy i udzielić Ci informacji zwrotnej.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Onex group?

Rozwój jest jedną z wartości naszej firmy, więc przykładamy dużą uwagę, aby umożliwić naszym Pracownikom podążanie wybraną przez nich ścieżką. Tak jak w wielu innych aspektach funkcjonowania naszej organizacji, tak i tutaj oczekujemy inicjatywy ze strony Pracowników - mile widziana jest proaktywność w tym zakresie i wychodzenie z propozycją szkoleń, które chcieliby odbyć. Pracownikom sugerujemy też, żeby w każdym tygodniu w godzinach pracy poświęcić godzinę dla rozwoju - na czytanie artykułów, oglądanie webinariów itp. Zdarzały się również sytuacje, kiedy ktoś przechodził do całkowicie innego działu, bo chciał zacząć rozwijać się w innym kierunku. Ponadto, oferujemy fundusz na rozwój własny - niekoniecznie związany z pełnionym stanowiskiem, a np. z prywatnymi zainteresowaniami Pracownika.

TommyLee

Zadziwiający jest fakt, że pozyskany adres z wysłanej aplikacji służy do wysyłania treści o charakterze marketingowym. Nic nie pomaga rezygnacja z subskrypcji, do której się nie zapisałem. Wasza domena jest na black liście jako domena spamująca i to wcale nie jest moja zasługa. Czy znanym jest Wam termin RODO ? Amatorszczyzna w przetwarzaniu danych, (usunięte przez administratora) w CRM. Jaki jest telefon do ADO ?

@TommyLee

Nie ma żadnej możliwości, aby adres e-mail, który podałeś w tracie aplikowania trafił do naszej bazy subskrybentów. To są dwa różne niezależne systemy dostarczane przez 2 różne firmy. (usunięte przez administratora)pls o szczegółowe informację na info@onexgroup.pl, sprawa musi być wyjaśniona.

TommyLee
@Krzysztof

Dzięki błyskawicznej reakcji Zarządu udało się znaleźć przyczynę nieporozumienia. Firma ONEX przestrzega RODO i nie wysyła niezamówionej korespondencji. Firma Onex jest właścicielem serwisu CentrumXP, do którego newslettera zapisałem się 14 lat temu. Przez bardzo długi czas nie otrzymywałem zamówionych newsletterów. W odpowiednim czasie zostałem poinformowany przez Onex o przetwarzaniu moich danych osobowych w związku z RODO. Przypadek sprawił, że tuż po zaaplikowaniu do Onex, w tym samym czasie, rozpoczęto wysyłać newsletter do dawnych użytkowników serwisu CentrumXP. Oczywiście wszystko zgodnie z moim życzeniem. Zbyt pochopnie powiązałem fakt newslettera od Onex z moją aplikacją. W związku z doskonałym kontaktem, profesjonalnym podejściem Zarządu Onex do zaistniałej sytuacji, uważam, że ważne jest, abym przyznał się do omyłki i poprosił Administratora GoWork o USUNIĘCIE całego wątku, ponieważ mój negatywny komentarz może wpłynąć wizerunkowo na firmę ONEX, która szanuje kandydatów starających się o pracę oraz RODO Moje IP potwierdzi, że jestem autorem wpisu i jak wierzę, amoderator strony szybko zainterweniuje

Na jakie wsparcie w Onex group mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

W Onex Group dbamy o prawa wszystkich pracowników wynikające z kodeksu pracy. To samo dotyczy kobiet w ciąży. Mamy w Onex Group wiele dumnych rodziców :) A z naszymi „onexowymi dzieci” np. świętowaliśmy ostatni dzień dziecka organizując konkurs plastyczny.

Maciek

Nie polecam. Byli u nas ludzie z MS ale widać wolimy słabszych zawodników, którzy jak na razie nic nie wnieśli. Ale najważniejsze żeby próbować haha niestety Panu raperowi nic się nie udaje wiec poprzestaje na próbowaniu.

Rozbawiony
@Maciek

Ciiii nawet tak nie pisz bo zaraz będzie, ze to „z tęsknoty” koment, od był pracowników i komentarz o tak usuną ????najwidoczniej firmę stać na pasmo prób, błędów i porażek, tylko jak długo?Ludzie zaczną uciekać prędzej czy później

Pracuś
@Maciek

A dlaczego od razu, nie polecam firmy? Chyba nie możemy oceniać przez pryzmat jednej, dwóch osób, całej firmy. Pomyłki się zdarzają zawsze i wszędzie, ale to nie powód, aby od razu odradzać zatrudnienie

@Rozbawiony

@Rozbawiony, w Onex Group popełnianie błędów, ich wspólne omawiania i wyciąganie wniosków (ale nie konsekwencji) jest bardzo ważną częścią naszej firmowej kultury. Do tej pory kultura zachęcająca do brania odpowiedzialności, eksperymentowania i popełniania błędów raczej przyciągała do nas nowe osoby, a nie odpychała.

Jarek
@Krzysztof

Przyciąga ale niestety słabych ludzi. Takich co to właśnie potrzebują wielu, wielu szans a i tak wiemy ze niewiele z nich będzie. Może sami tez zaczniemy wreszcie wyciągać wnioski i zaczniemy wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy nic nie wnoszą. Mamy jeszcze wiele do nauczenia się.

Irus
@Krzysztof

Co za piekny marketingowy bulszit. Pewnie i przyciągniesz, ale chyba tylko jakiies studenciaki się na to nabierają, każdy doświadczony, znający biznes osobnik, nie pójdzie do firmy, która tylko eksperymentuje. Potrzebujemy ludzi od których można się uczyć, którzy coś wnoszą do biznesu, a nie...

@Irus

Nie każda kultura organizacyjna jest dla każdego, dlatego jeśli komuś nie podoba się jakaś z naszych zasad, nie powinien do nas rekrutować. My sami bardzo mocno skupiamy się na tym, aby rekrutować tylko osoby pasujące do naszej organizacji i wyznające podobne zasady. Myślę, ze gdybyś naprawdę był pracownikiem, a nie tylko się pod niego podszywał, wiedziałbyś to :)

Wyrażam swoją opinie
@KubaH

A kulturę miałem okazje poznać, wiec nie muszę nikogo udawać. Bez odbioru.

fiołek

Czy firma prowadzi obecnie rekrutacje do oddziału w Warszawie na stanowisko sprzedażowe lub na koordynatora projektów wdrożeniowych ? Czy ewentualnie są planowane zatrudnienia pracowników ?

@fiołek

Dzień dobry ;) Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Business Development Managera dla naszego Software House'u na rynki niemieckojęzyczne :) Nie prowadzimy rekrutacji na koordynatora projektów wdrożeniowych, ale zapraszamy do śledzenia naszych ogłoszeń w najbliższym czasie :)

Patrycja

Witam serdecznie, czy nie potrzebują państwo kogoś do działu finansowego??(księgowość, płace)

@Patrycja

Dzień dobry, w lipcu rozpoczynamy rozbudowę naszego zespołu finansowo-operacyjnego, więc zachęcamy do śledzenia przyszłych rekrutacji :)

Czy w Onex group wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Krzysztof

Generalną zasadą w Onex Group jest to, że nie motywujemy ludzi pieniędzmi, dlatego np. handlowcy równowartość podstawy + premii otrzymują z góry w stałych pensjach, których wysokość nie jest uzależniona od wyników sprzedażowych. Wyjątkiem jest roczna premia, wypłacana części osób z zysku rocznego. w 2020 było to 30% zysku firmy do równego podziału między osoby, kore opracowują w Onex Group minimum 4 lata.

Zostaw merytoryczną opinię o Onex group - Częstochowa

• Jak się pracuje w Onex group?

Zobacz opinie na temat firmy Onex group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Onex group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Onex group