IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Derlatka Arnold

Witam Nazywam sie Arnold Derlatk Nie mam pojecia o jakim Panu Przemku pani mowi . Ale nie pozwolę aby ktokolwiek ,,wycierak sobie buzię moim nazwiskiem,, a jest malo popularne . Moja firma nazywa sie AKD-BAU Arnold Derlatka,i nie niejednokrotnie pomogala Panstwu tzn IKEA . Firmie ktora szanuje ja i moi pracownicy,z wartosciami tej firmy bardzo sie asymilujemy. Nie pozwole na takie nieuprawnione komentarze . Sprawe zglaszam do prokuratury o pomowienie mnie i mojej firmy. Zycze Wszystkiego Najlepszego Arnold Derlatka

Beznicku
@Derlatka Arnold

Wartości? Jest tam coś takiego?

Ja anonim

A ja tam uważam że jest dobrze. Każdy narzeka a jak przychodzi co do czego to miło wspomina albo wraca lub chce wrócić bo nie raz byliśmy świadkami takich sytuacji. Myśle że zamiast oczerniać i wylewać żale na portalach warto zastanowić się nad sobą jakim się jest człowiekiem skoro ma się taką odwagę żeby napisać coś tutaj zamiast po prostu zmienić prace jak nie pasuje. Co siejesz zbierasz i tyle w temacie no chyba że ktoś myśli ze do roboty idzie się leżeć. To miejsce tworzą ludzie zwykli pracownicy i to w większości zajebiści i to dzięki nim chce się przychodzić. Zgadam się z tym że nie zawsze jest kolorowo i są kwasy ale to jest naturalna kolej rzeczy w każdej robocie. No chyba że znacie miejsce gdzie nie ma to piszcie śmiało. Jeżeli chcecie spróbować nie czytajcie opinii idźcie sami sprawdźcie i wyróbcie swoją. I dla poprawy humoru mamy świetną drużynę piłkarską z dumnym hymnem: Z młodej piersi się wyrwało O ikea zaśpiewało Że ikea to potęga I nikogo się nie lęka ;) Tyle ode mnie.

ggotax

W moim dziale zauważyłam, że wiele osób odchodzi przez godziny pracy. Jest to rzeczywiście męczące kończenie do " ostatniego klienta " , tymbardziej, że niektórzy mają dzieci, rodzinę. Kolezanki/koledzy odchodzą tam gdzie pracuję się za te same pieniądze w godzinach 8-16 poniedzialek-piątek/ Bo nie ma co się oszukiwać tutaj na np. 20 dni pracujących jestem 16 dni do końca zmiany czyli do minimum 21:30 od pon-sob a do minimum 20:30 w niedzielę. I tak po prostu jest na "niższych" szczeblach - to znaczy: kasjerzy, pracownicy działu obsługi klienta, sprzedawcy na sklepie, IKEA FOOD - bistro,restauracje. Najgorzej jest w okresach przedswiątecznych i wtedy kiedy są promocje jest bardzo dużo ludzi - pracy.| Gdybyście mieli jakieś pytania - chętnie odpowiem :)

Aleksander
@ggotax

Ja mam pytanie :) Ile srednio netto zarabiaja w.w. pracownicy danych działów Restauracje, kasjerzy, pracownicy działu oraz sprzedawcy na sklepie ?

excoworker
@Aleksander

1100-1200 zł / pół etatu

Kieras

W trakcie rozmów kwalifikacyjnych mówili Wam jakie są warunki,a także o tym , że praca nie polega na "leżeniu i pachnięciu" , nie wdzięczny więc potrzeby użalania się nad tym. Druga sprawa, że to jest korporacja, a nie fundacja charytatywna - 13stki nie dostaje się "bo zawsze była". Zamiast wygadywać bzdury, zwróćcie się do swoich przełożonych o wytłumaczenie przyczyn, czemu jej nie dostaliście. Zwłaszcza, jeśli nie wybieraliśmy urlopów, albo mieliście w głębokim poważaniu nadsprzedaże.Jeśli jest ciężko i źle, to może pora zmienić pracę na lepszą. Narzekacie, a sami jak się zachowujecie - użetki bierzecie z byle powodu, bo macie np. kaca i inni zachrzaniają za was jak dzikie świnie, jedno nie chcę pomóc drugiemu, i obrabiacie sobie tyłki jedno przez drugie. Jasne, że jest ciężko, ale praca jest stabilna i w gruncie rzeczy oparta na racjonalnych zasadach. Rozumiem, że ludzie, którzy pracują w innych miastach po 25-26 lat na takich samych warunkach jak Wy, to są po prostu tchórze i debile, bo zostali w takim strasznym "(usunięte przez administratora)"? Atmosfera zależy od ludzi, a sami tymi komentarzami pokazujecie, że lepiej obrobić kogoś za plecami, niż być odważnym i się odezwać.

IVO
@Kieras

wiesz, czasem odwaga wychodzi bokiem, nie wnikam w jakieś konkretne informacje z komentarzy poniżej, wiem to z doświadczenia. Własnego. Korporacje nieszczególnie lubią odważnych, chyba, że akurat wbija się on w ogólny trend firmy. Ale to prawda, że atmosfera zależy od ludzi, i łatwiej czasem narzekać niż zmienić coś w sobie, lub wokół siebie. Jeśli jesteś kierownikiem, to sam wiesz ile rzeczy w Ikea załatwia się za plecami i przez dobre układy z "władzą", jeśli tego zabraknie, to trudno się tam odnaleźć. Ale sama nie znoszę gadania dookoła, jest na to sposób: nie słuchać. I nie powtarzać głupot. Da się. A praca jest ok, znam gorsze miejsca pracy.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie IKEA Retail? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Fizol

Czy Milenka nadal w HRze? Dajcie znać nie wiem czy wracać, bo tej wariatki nie zniosę...

@Fizol

Dołączam się do pytania dot. Pani M., nadal jestem pracownikiem IKEA, ale nie chcę wypytywać współpracowników - jestem czasowo pracownikiem sklepu w innym mieście.

abc
@Fizol

Najgorsza to byla Joanna w HR, bez kija nie podchodz....

@Fizol

Pani Milenki K. nie ma już z nami odeszła z pracy :)

Fizol
@abc

A podszedłeś kiedyś że pierdoły opowiadasz?

bart

No własnie ale kto ich przyjmuje , jak nie mają kwalifikacji matoł z układami ma wieksze szanse , jak czlowiek posiadający wykształcenie i predyzpozycje

marcin

W tym roku jako jeden z dwóch sklepów na całą Polske nie otrzymaliśmy trzynastek, gdzie zawsze od początku istanienia naszego łódzkiego sklepu było to co rok. Nie dostaliśmy również żadnych podwyżek wciąż 20 zł brutto. Męczy mnie ciągle kiedy słyszę "cięcie kosztów" bo słyszę to na okrąło. Nawet na zebranie gdzie wcześnie dawali nam ciastka i wodę - teraz jej nie dają. SZOK.

Mała
@marcin

Dostaliście oficjalne info, że nie będzie trzynastek? "Przecież miało być " wszyscy albo nikt "?!!!

Aleksander
@marcin

W ikei zarabia sie az 20zl brutto z umowa o prace ? Na jakim stanowisku ? Słyszalem ze w Ikei jest dobrze, ale nie myslalem ze az tak

Milka

Jeżeli chcesz coś osiągnąć w IKEA czy nie być zwykłym pracownikiem ale TEam Leaderem albo Kierownikiem działu albo jeszcze wyżej na pewno musisz długo oracować w IKEA aby osiągnąć to od zera (mówię tu o latach) albo najlepszym i jeszcze szybszym sposobem jest byciem tak zeanym lizodupem. Musisz lubić się podlizywać, gadać głupoty ludzią wyżej postawiony i dążyć do koleżeństwa z ludźmi wyżej podtawionymi. Taka jest niestety prawde. Myślę że jest tak w większości korpo.

Ivo

Lubię tu pracowac???? nie jestem niczyim krewnym ani znajomym. Czasem bywa trudno czasem lżej zazwyczaj fajnie. Trzeba umieć milczeć i nie gadać niepotrzebnie o kontrowersyjnych sytuacjach, ludziach. To jeden z większych minusów , bo ja jestem bezpośrednia do bólu. Poza tym wiele zależy od naszego przełożonego fajny to fajny dział , taki sobie to...... a pracuje długo bo 8 lat.

bez szans

Najch.....rozwoj w świecie, jest ale nie dla Ciebie , jest dla osób z zewnątrz, jest dla tych którzy się nie znają. I oczywiście najmniej robią, Ciebie oleja choc się znasz i masz potencjał. Tak jest na pewno w 294.

Patrycja

@ggotax - jaka tematyka szkoleń byłaby dla Ciebie rozwijająca? Czego oczekujesz od pracodawcy? Może warto porozmawiać z przełożonymi o tej kwestii? @chrzan - co sprawia, że praca w IKEA jest dobrą opcją dla studentów?

chrzan

jesli chcecie przytyc 30kg w pol roku, to jedzcie to jedzenie na naszej kantynie :) swinstwo jakich malo, a kucharze umieja jedynie odgrzewac kotlety. generalnie pracuje tu, dobra robota dla studentow, jak ktos chce robic kariere to nie w ikea.... niestety janki, w senie to cale office zjadaja wszystkich na sniadanie. pozdro!

ggotax

Ze szkoleniami jest tak, że są q wybrane miesiące np. Styczeń, Luty, Marzec - czyli takie w których się mało dzieje. Mamy podany grafik szkoleń i możemy się na nie zapisać oczywiście jasne jest to, że nie na wszystkie ale np. jedno w miesiącu po 2 h. Szkolenia raczej są jak dla mnie mało rozwijające. Dotyczą się raczej IKEA i co by tu robić byśmy więcej zarabiali, albo jak udekorować sypialnie, żeby coś tam. Więc dla mnie to nie rozwój.

Patrycja

@ggotax, a jak wygląda kwestia szkoleń w IKEA? Czy pracodawca umożliwia rozwój na poszczególnych stanowiskach?

ggotax

Pisałam już wcześniej jak wyglądała moja rekrutacja, teraz czas na opinie. Plusy: - IKEA nie ukrywa, że najniższą ich stawką jest 20 zł brutto. Więc na starcie macie 14 zł z kawałkiem do ręki. Co dla studenta to jest okej. - Kantyna pracownicza: obiad maksymalnie za 5zł, a w niedziele darmowe dla wszystkich. Menu jest bogate znajdą się tam również potrawy wege. - Karty Mulitsport : dla pracownika za skromne złotówki, a dla osoby towarzyszącej nieco ponad 100 + system kafeteryjny, bony świąteczne które działają na zasadzie karty płatniczej w każdym sklepie - Elastyczne godziny pracy, jeżeli masz drugą pracę, bądź studiujesz nie ma żadnego problemu z dopasowaniem godzin. - Atmosfera w pracy - Dodatek za pranie ubrań pracowniczych w swoim zakresie - Wynagrodzenie zawsze na czas a nawet wcześniej - Od czasu do czasu zdarzają się szkolenia na które można się zapisać - Dużo możliwości przejścia do innej IKEA w innym mieście. - Raz w roku wyjazd działowy na koszt IKEA Minusy: - godziny pracy: sobota, niedziela do ostatniego klienta, może się zdarzyć, że skończycie pracę po 22

kas-sobczak

chcialam bardzo podziekowac za pomoc Panu Maciejowi (kierownikowi), ktory w ostania niedziele pomógł mi skompletować zakupy IKEA. Pan Maciej rzeczowo, sprawnie a co najważniejsze z ogromną życzliwością i uprzejmością pomagal mi wybrac artykuły z magazynu , zlokalizował poszczególne produkty , pomógł mi wszystko zapakowac. Bardzo dziekuję jeszcze raz za przemiłą obsługę - WRÓŻĘ duzy sukces IKEA ŁÓdź pod takim kierownictwem

Pianista

Zamówiliśmy obsługe do składania łóżka. Obsługa nie przyjechała. Nie mamy gdzie spać. Karygodne zachowanie i olewcze. Nie polecam. Nie zamawiajcie pracowników do składania mebli.

wiesz no premie to nie sa zawsze oferowane nie na akzdym stanowisku wydaje mi się ze to tez mogą być po prostu takie uznaniowe trzeba by było się dowiedziec

ggotax

Byłam niedawno na rozmowie rekrutacyjnej w Ikea Łódź, ( wolałabym nie pisać na jakie stanowisko- ogólnie rzecz biorąc powiedzmy, że współpraca z klientem) pomijając to, że w ogóle nie byłam zestresowana, rozmowa była dość szczegółowa i troszkę podchwytliwa - trwała około 20 minut. Usiadłyśmy z rekruterką koło siebie i zaczęłyśmy wywiad. Na początku miałam się z grubsza przedstawić, nie obyło się bez pytań o moich poprzednich pracach i co w nich robiłam. Oczywiście znalazły się tam standardowe pytania : jakie są moje oczekiwania finansowe, jaka była najtrudniejsza sytuacja w twojej pracy, dlaczego lubisz wpółpracować z ludźmi i jak sobie z nią poradziłaś oraz trzy sytuacje " co by było gdyby..." i musiałam takie sytuacje rozwiązać. Rekruterka dodała oczywiście na samym końcu, że jest to praca pod wpływem stresu, że czasami jest kilka rzeczy na raz do zrobienia itp. Na razie jestem dopiero po pierwszej rozmowie, jeżeli wszystko będzie w porządku dopiero potem przechodzę do dalszego etapu.

xxl

witam pracowałem w ikea na ochronie solid przez jakieś 2 tyg praca spokój ludzie na pierwszy rzut oka wydają sie mili tylko ze pomiatają nowymi mówie że jak jestes nowy to mówią "idziesz tylko na linie kas bo jesteś świeży" druga sprawa po krótkim czasie można stwierdzić że jest tu takie cwaniakowanie że niektóre osoby co tam pracują to cwaniaki którzy robią cie w konia.plus taki ze po 3 mies umowa o prace tyle że grafik po 12h jednak wszystko to samo co w zwykłej umowie o prace chorobowe i emerytalne ci przysługuje.fajna sprawa że w pracy jest obiad dla pracowników za 4,5

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Łódź

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

IKEA Retail