IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

EX COWORKER

Moim zdaniem pracownicy CS są bardzo mało doceniani. Tak naprawdę to my musimy wiedzieć "wszystko" o wszystkim z każdego działu by dla przykładu poprawnie obsłużyć sprawę reklamacyjną. Musimy znać detale o, których nie wiedzą nawet pracownicy, którzy pracują na kasach za tą samą stawkę. Jest to bardzo ciężka praca (fizyczna) w szczególności dla kobiet. Zdarza się, że klienci przyniosą komodę, szafę lub inne rzeczy do zwrotu bądź reklamacji. Są to rzeczy ciężkie, które czasami jest bardzo ciężko przewieźć lub podnieść - po prostu jest potrzeba do tego siła. Jestem kobietą i pracowałam parę lat w w łódzkim CS. Po 10 h pracy do domu wracałam czując się jak "obity worek ziemniaków". Często zdarzają się bardzo długie zwroty np. całej kuchni, które mogą trwać po par godzin, bądź reklamacje. Nie mówię, że zawsze ale zdarzają się klienci, którzy potrafią namieszać nam w bani - krzycząc, że jesteśmy złodziejami itd. Psychicznie w takich przypadkach to też dość ciężka sprawa. Dlatego uważam, że w praca w CS porównując ją z pracą (wynagrodzeniem) na kasie bądź na działach jest nierówna i niesprawiedliwa. Można to bardzo dobrze zauważyć po rotacji pracowników. Oczywiście zdarza się, że są pracownicy pracujący tam pare ładnych lat, ale zazwyczaj droga pracownika CS kończy się na 1-3 latach. Później po prostu zdajesz sobie sprawę, że to nie dla ciebie i chcesz uciec do pracy w normalnych godzinach pracy np. 7-15 zarabiając dokładnie tyle samo bądź o wiele więcej.

Bynio

Ludzie bojkotujmy ten sklep i wyrzućmy ich z Polski. Niech w d...pę włażą sobie u siebie. Brawo Panie Tomaszu - każdy katolik tak powinien postąpić, nie bujmy się, nie dajmy się zaszczuwać, walczmy o Nasze chrześcijańskie korzenie. Każdy pracownik będący KATOLIKIEM i pracujący w tym bagnie powinien złożyć wypowiedzenie, tak upadnie ich mit o LBGT w Polsce. Nie pracujcie dla nich.

Ota

Dyskryminuje pracowników

Job

Narzucanie pewnej wizji przez ikea powinno zakonczyc się zamknięciem firmy

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie IKEA Retail? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Log

Firma dyskryminuje pracowników za poglądy!!

andzia

OGÓLNIE MEBLE ŁADNE, ALE TRAKTOWANIE KLIENTA PO ZAKUPACH, JAK JUŻ ZOSTAWI KASĘ W SKLEPIE KATASTROFALNE.TRANSPORT W TERMINIE NIE DOJECHAŁ I NIE BYŁO WINNYCH TEJ SYTUACJI.DZIECKO SPAŁO 2 DOBY NA PODŁODZE, BO ŁÓŻKO NIE DOJECHAŁO -DLA FIMY IKEA TO RZECZ NORMALNA.NAWET SŁOWA PRZEPRASZAM NIE USŁYSZELIŚMY.....ALE DO ZAKUPÓW SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ -MASAKRA.

barbaraboruszewska@wp.pl

W dniu 20.03.2019 miałam składane meble do sypialni i pokoju jestem bardzo zadowolona z usługi profesjonalnie i szybko meble zostały złożone był jeden defekt deska do wymiany teraz czekam na dokończenie zamówienia. Panowie z dużym doświadczeniem uprzejmi i pomocni Dziękuję łącze słowa uznania dla tych panów.

Pq

najgorsze są baby z VM. Zero gustu.

Baba z vm
@Pq

Baba z VM gratuluje klasy.

Hmm?

Co to znaczy vm?

P
@Pq

To prawda... ciężko się pracuje w takich warunkach, poziom innych jest mierny... czasem są spoko szkolenia i można je przekładać na inny termin i miasto to wtedy opłacaja hotel (np Katowice)

...
@P

Zielona wystawa masakra xD

CoByTu

Prawie dwa miesiące czekam na spotkanie po rozmowie telefonicznej z Panią rekrutującą pracowników, a otrzymałem maila że są zainteresowani moją osobą. Też długo czekaliście na odzew i zatrudnienie w IKEA??

Solidarność

W związku z niepokojącymi sygnałami od pracowników sklepów zapraszam na spotkanie z przedstawicielem NSZZ"Solidarność" IKEA Industry i IKEA Retail w dniach: 13 , 14 listopada 2018 Warszawa 21 listopada 2018 Katowice 23 listopada 2018 Lublin, 28 listopada 2018 Gdańsk. Jeżeli twojego sklepu nie ma na liście możesz mnie zaprosić do twojego sklepu, zapraszam do kontaktu. Związki zawodowe to jedyne prawne narzędzie w rękach pracowników, aby wpływać na warunki pracy w firmie. Spróbuj i ty, zapraszam na spotkanie! Michał Kukuła tel 666-600-891

Blin

Jak to powiedział król Foltest w Wiedźminie przegięła się pała goryczy. IKEA hucznie nazywana przez wielu wspaniałym miejscem pracy już takowym nie jest. Jeszcze dwa lata temu zgodziłbym się z tą opinią ale teraz niestety już nawet cień nie pozostał z tamtego miejsca. Wypowiem się o dziale o którym mam pojęcie. Z tego co widzę (usunięte przez administratora) się rozlało w Katowicach, płynny stolec wzbiera też w Gdańsku a i w Łodzi jest już po brzeżek, a zbiera się już długo bo i bańka spora. Dział jakim był kiedyś refiling to było dobre miejsce, przy stawce o 1/4 mniejsza ludzie pracowali bardziej wydajnie, dlaczego? A dlatego że każdy o każdego dbał i wspierał, była odpowiednia atmosfera, można by rzec rodzinna, było to miejsce do którego się przychodziło wykonywać ciężką pracę z radością. Teraz to tylko mgliste wspomnienie dawnej świetności. Jak w wielu wypowiedziach wcześniej mogę potwierdzić ze jeżeli masz własne zdanie to jeżeli twoje własne zdanie nie zgadza się ze zdaniem kierownika to możesz je sobie wsadzić głęboko z daleka od promieni słonecznych. jeżeli podpadniesz tacie Ł to twoje dni są policzone. kolejna sprawa to kierownik działu logistyki, którego każda kolejna wypowiedz pokazuje jak bardzo się nie nadaje na stanowisko które piastuje. jedyna jego konkretna umiejętność to dobre kumplostwo z kierownikiem sklepu. wszyscy kierownicy dla których się liczył człowiek zostali zwolnieni albo zgnojeni tak ze sami się zwolnili. zostali tylko ci co ślepo podążają za tata Ł, który uwielbia patrzeć na swój teatrzyk lalek. lata ciężkiej pracy nagradzane naganą parę dni przed rozmowami oceniającymi tylko po to żeby był argument że nie ma podwyżki choć spełnione są wszystkie warunki żeby takową dostać. Masz rozwolnienie? Jak cie kierownik zobaczy ze wychodzisz z wc to uzna ze wykorzystałeś swoja przerwę. Przyznasz się do błędu słysząc zapewnienie ze nie będzie konsekwencji? masz naganę. powiesz głośno co ci się nie podoba? pakuj graty z szafki, już ci nie będą potrzebne. Idziesz firmie na rękę, przychodzisz w dni wolne, zostajesz po godzinach, potrzebujesz żeby tobie pójść na rękę? zapomnij. to są tylko nieliczne przykłady tego co tam się odwala. Dziwnym trafem też dni bez bólu pleców pokrywają się z ilością dni które siema wolne od tego miejsca.

Pracownik logistyki
@Blin

I co Ci daje to narzekanie...? Wracanie do czasów jak było kiedyś? Wyciąganie tematów, nieprawdziwych sprzed 2lat. Stary, masz z kimś personalny problem to załatw to jak mężczyzna, miej jaja i powiedz prosto w twarz co Ci nie pasuję, a nie oczerniasz ludzi za plecami.. Pracuje w IKEA w logistyce w Łodzi od dwóch lat i przyznaję, że czasem jest ciężko, trzeba zasuwac, ale to wynika nie z personalnych lubię nie lubię do kierownika, a problemów z transportem w IKEA w ostatnim czasie. Akurat kierownictwo pokazało w ostatnim czasie, że można na nich liczyć, wszyscy wraz kierownikiem sklepu zasuwali z paletami, na wydawce jak była potrzebna pomoc. Więc zamiast roztrzasac jak było kiedyś, masz dwa wyjścia, albo zmień pracę, jak Ci nie pasuje, albo spójrz na tą całą sytuację obiektywnie.

Wydawkowicz
@Pracownik logistyki

Niestety @Pracownik logistyki zgodzę się tutaj z Blinem. Ma sporo racji. A obiektywnie patrząc na sprawę to zasoby ludzkie, jak i finansowe są zbyt małe w porównaniu z zadaniami czekającymi na Ciebie podczas procesów. W moim odczuciu wsparcia kierownictwa brak w procesach, szczególnie że są notorycznie zgłaszane braki w ludziach, a za tym nic nie idzie.

Wydawkowicz
@Pracownik logistyki

Poza tym po to jest to forum by każdy mógł się wypowiedzieć co mu pasuje/nie pasuje. W tym forum chodzi o pokazanie wad i zalet panujących w miejscu pracy, jeśli @Blin się coś nie podobało, mógł tutaj opisać. To forum jest miejscem informacyjnym jak dana firma działa/ nie działa. Jeżeli ktoś opisał że mu się coś nie podobało/ podobało miał do tego pełne prawo. To, że wraca do tego jak było kiedyś, najwidoczniej coś działało lepiej i powinno się do tego dążyć żeby to znów działało lepiej.

Blin
@Pracownik logistyki

Panie Pracownik Logistyki od 2 lat, portal gowork.pl zbiera nie tylko pozytywne opinie ale tez negatywne i dzieki temu jego bywalcy maja mozliwosc poznania opini pracownikow, a twoja wypowiedz idealnie obrazuje obecny stan rzeczy w refilingu :) Jezeli wypowiedz nie jest pozytywna ani chwalebna o sytuacji to od razu uciekasz sie do oskarzania ze odnosze sie do wyimaginowanych sytuacji z przed 2 lat, ale ja w refilingu dzialalem jak ty byles jeszcze na sprzedazy wiec mam porownanie jak to bylo a jak jest. Moje zdanie nie podoba ci sie? Zgnój czlowieka ze nie ma jaj, ze jest klamca, ze nie potrafi sie odezwac, chyba nie takie wartosci przekazujecie wszystkim we wszystkich mowach motywacyjnych. Mam dwa wyjscia? Kim jestes zeby narzucac mi co powinienem zrobic? Powiedz, dlaczego uwazasz ze pisanie czegos na ogolnodostepnym portalu jest obrabianiem komuś (usunięte przez administratora) Kazdy moze to przeczytać

Łódzki Refilman
@Pracownik logistyki

Jak to mowią tonący brzytwy się chwyta. Coż moge powiedzieć. Wstyd i hańba. Gey zatrudniłem się w Łódzkiej ikea myslalem ze doczekam tam emerytury. Wszyscy życzliwi, uśmiechnięci, zadiwoleni z pracy. Fantastyczna atmosfera. Przez 4 lata poznałem tam dużo kolegów i koleżanek z ktorymi mam kontkat do tej pory ale nie w Ikea... Bo się pozwalniali... Bo obecnie IKEA Łodz reprezentuje jedynie rozczarowanie i smród jaki pozostawia kadra zarzadzajaca. Naprawdę moi poprzednicy rozpisali sie na ten temat. Ja powoem tylko że nie polecam. Po śmierci. Kamprada juz nie warto zatrudniac się w tej firmie.

Piotrek - sprzedaż

Jeśli pracownik, ma inicjatywę, chce mu się choć trochę, jest otwarty i chcę pracować, to IKEA to Firma dla niego. Przyjazna atmosfera, możliwość rozwoju zawodowego, fajne szkolenia, zarobki troszkę powyżej średniej w handlu, wiele atrakcyjnych benefitow..

Przeciwwaga
@Piotrek - sprzedaż

Jesli pracownik ma inicjatywe, to niech zachowa ja dla siebie bo jezeli nie bedzie sie wpisywala w kanon koerownika to nic z niej nie bedzie, jak chce mu sie choc troche to niech mu sie zachce bardziej bo mimo sprzedazy bedzie pracowal na refilingu a czasami i kartony pozbiera jak firma sprzatajaca, jezeli jest otwarty to niech pamieta zeby sie otwierac na odpowiednich ludzi, a nie ma wszystkich, jezeli chce pracowac to bedzie mial wiele okazji nawet do przepracowania sie :)

Kobra

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: cofnąć się o 10 lat w czasie, albo zwolnić połowę kadry zarządzającej

Justyna

Ktoś może wypowiedzieć się nt pracy na kasie ? Jak wyglądają zmiany? 6-8-12h? Po za obsługa kasową, rozliczenia kasetki coś jeszcze należy do obowiązków kasjera/ki? Dozwolone jest picie na kasie? Jak z przerwami? ????

Patrycja

@Ja anonim, co uważasz za największy plus pracy w IKEA? Czy pracownicy mogą liczyć na przykład na zniżki na produkty lub w firmowej restauracji, a może są dla nich organizowane na imprezy firmowe? Czy firma poszukuje aktualnie pracowników do swojego oddziału w Łodzi? A może niedawno ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym i może powiedzieć coś na temat jego przebiegu?

Ac
@Patrycja

raczej tak, po miesiącu oddzwonili do mnie i zaprosili na rozmowę

Ada

Byłam dziś obsługiwana na dziale łóżka i materace...Pani która mnie obsługiwała zachowywała się bardzo dziwnie i myślę, że niekulturalnie. Co chwile wyśmiewała to co mówię, robiła to co chwila - cytowała i śmiała się. Czułam się jak idiotka. Dodatkowa co trochę powtarzała "o Matko Boska" a jak zobaczyła, że przeliczam pieniądze czy wystarczy mi na 2 łóżka i 3 materace i transport to myślałam, że nie wytrzyma..co za obsługa pytam?? Cóż pomyślałam, że może jestem mało elokwentna i moje wypowiedzi nie są na jej poziomie ale jak usłyszałam jak odnosi się do małżeństwa wybierającego materace problem był ten sam - WYŚMIEWAŁA RÓWNIEŻ ICH - TRAGEDIA

xD
@Ada

xD

Patrycja

Widzę, że opinie o IKEA w Łodzi są bardzo różne, część z Was podchodzi pozytywnie do tego pracodawcy, a część negatywnie mówiąc, że jest coraz gorzej. Myślę, że zatem warto porozmawiać o kornetach, aby dać szerszy obraz sytuacji. Co przez ostatnie lata zmieniło się w podjeściu do pracowników? @Bayby138 masz duży staż pracy, opowiesz coś więcej?

bez szans potwierdzam

jest co raz gorzej, wartość IKEA, których już nikt nie przestrzega, teraz rzadzi zakłamanie, donoszenie na innych, jak nie donosisz jesteś nikim oraz nic nie osiągniesz, możesz nic nie robić, natomiast jeżeli szepniesz trochę tu i tam to zabłyśniesz wśród zadufanego w sobie szefostwa.

BAYBY138
@bez szans potwierdzam

zgadzam się Ikea schodzi na psy. To nie jest to co wcześniej. Pracuje tu już 8,5 roku i zastanawiam się jak długo jeszcze wytrzymam. Teraz porażka. Szacunku brak, koleżeństwa brak,współpracy brak, rozwoju brak . Normalna wegetacja jak w markecie. A kiedyś firma wzór.SZKODA

Gregor

Nikt nie twierdzi, że firma jest idealna ale nie narzekajcie bo nie jest źle!!!

Cześć

Czy Ikea faktycznie jest pracodawcą, który stwarza szerokie perspektywy rozwoju kariery? Bo chyba zwłaszcza w ostatnim czasie Ikea rozwija swój employer branding i kreuje się na przyjazne i kreatywne miejsce pracy - co Wy na to? Podobno daje możliwość spróbowania swoich sił na różnych działach, żeby sprawdzić w jakiej dziedzinie najlepiej pracownik się odnajduje i co sprawia mu największą frajdę i satysfakcję - jak to działa w rzeczywistości? Czy odczuwalne jest podążanie za wartościami, o których Ikea tak dużo mówi? Czy jest coś wyjątkowego w tym pracodawcy? Zastanawiam się nad nad Ikeą, bo szukam międzynarodowej firmy, która docenia pracowników solidnych i zaangażowanych. Czy zdarzają się transfery/awanse do innych krajów? I czy faktycznie w Ikea pracują tak optymistycznie nastawieni i pozytywni ludzie jakich pokazują w Internetach? ;)

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Łódź

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

IKEA Retail