Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.

Opinie o Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.

mechanikzlinde

Pracuję w firmie konkurencyjnej Linde już trochę lat i powiem, że już wielokrotnie ktoś odchodził od nas (nawet z wysokich stanowisk) i po jakimś czasie dowiadywałem się, że zatrudnił się właśnie w Toyocie. Sam myślę nad zmianą firmy i obserwuję lokalny rynek co się pojawia, fajnie jakby ktoś z techników serwisantów opisał trochę szerzej warunki pracy itp.

ob
@mechanikzlinde

Taka branża że ludzie krążą : Linde, Still, Jungheinrich, Toyota - najwięksi gracze na rynku

mechanikzlinde
@ob

No to się dużo dowiedziałem, jakbym nie wiedział, po co pisać takie opinie bez sensu?

Rozbawiony
@mechanikzlinde

To jeszcze napisz ile czasu po tym przejściu do toyoty zostają w tej toyocie... Pomogę Ci - nie za długo... Uciekają szybciej niż przyszli. Z wielkiej czwórki tutaj rotacja jest największa.

@Prawda
@Rozbawiony

Niestety piszesz nieprawdę bo wszyscy pracownicy mowa tutaj o technikach którzy zostali zatrudnieni z konkurencyjnych firm i mają się dobrze ba niektórzy nawet awansowali. Jeżeli chodzi o serwis to brak rotacji. Jeżeli masz znajomych kolegów np. z Linde którzy podjęli pracę w Toyocie to dowiedz się jak wygląda sytuacja i poziom zadowolenia z pracy a dopiero wtedy się wypowiadaj.

RKS
@mechanikzlinde

Złóż CV ,porozmawiajmy, teoria a praktyka to różne bieguny.

Serwisant
@mechanikzlinde

Wszystko zależy na jakiego kierownika się trafi jedni są bardziej pomocni inni mniej. Sama praca jest mega spoko... Nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia, jak dobrze żyjesz z klientami nie ma skarg to nikt w robotę ci się nie wpie... Szkolenia wdrożeniowe i techniczne są bardzo fajne... Nawet dla osób kompletnie zielonych w temacie wózków po takim szkoleniu (3tyg techniczne szkoelnie + akademia Toyoty onlin) plus opieka innego technika do czasu jak pokażesz że możesz z powodzeniem działać sam. Auta serwisowe bardzo fajnie wyposażone. Kasa na koncie zazwyczaj 3-4 dni przed końcem miesiąca. Jedyne co mnie drażni to mocno rozbudowany program do rozliczania czasu pracy wystawiania zleceń zamawiania części ale z czasem do ograniecia. Wsparcie telefoniczne zawsze służy pomocą. Nie wiem jak jest u konkurencji bo to moja pierwsza firma serwosujaca wózki ale na chwilę obecną jestem zadowolony i mogę polecić. (Mówię tu o stanowisku serwisanta mobilnego i stacjonarnego u klienta)

Erremek
@Serwisant

A o jakich zarobkach mowimy i w jakim wymiarze czasowym? Praca od pkniedzialku do piatku czy naokraglo jak w rosyjskim lagrze?

JB
@Rozbawiony

Pracujesz w TMHPL , że takie informacje piszesz ? Pracowałeś w pozostałych wszystkich firmach ? To nie pisz bzdur . Być może wiele lat temu była większa rotacja . Dziś to bardzo stabilny zespół .

M

Jestem kandydatem na stanowisko w oddziale w Jaktorowie. Chciałem napisać o profesjonalnym podejściu do rozmowy o pracę a mimo to o utrzymaniu miłej atmosfery spotkania. Myślę że najlepsza rozmowa o pracę w jakiej brałem udział.

Ilona
@M

Ooo, to super, że się wypowiadasz na ten temat :) Mnie właśnie interesuje to jak wygląda rekrutacja w Toyota Material Handling. Przybliżysz? :) Czy jest to tylko rozmowa czy są jeszcze jakieś kolejne etapy? Po jakim czasie dostaje się odpowiedź czy zostało się przyjętym do pracy?

Wiecie, czy Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pomocna

Tak, udostępnia narzędzia pracy.

Krzysztof
@Pomocna

Hej, widzę że wiesz co się dzieje w Toyota. Powiedz mi proszę jakie wymagania trzeba spełnić aby pracować w tym miejscu i czy trzeba mieć już jakieś doświadczenie zawodowe? Jeśli tak, to jakie?

Cypisek

Zmieniło się coś w ciągu ostatnich 2 lat? Myślę czy nie wrócić do tej jakże prestiżowej firmy. Żartowałem hehe

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Mechanik Warsztatu Wózków Widłowych? Podziel się swoimi wrażeniami!
Soren

Zastanawia mnie dlaczego firma w swoich ofertach pracy podaje tak szeroki zakres lokalizacji. Przykładowo jeśli biuro znajduje się w Jaktorowie, a podają lokalizacja Piaseczno, to mam rozumieć, że w Piasecznie macie swój oddział i tam mogę pracować czy też zawężacie obszar poszukiwań pracowniczych do podanych miast, ale wtedy odległość 53 km na codzienne dojazdy z Piaseczna do Jaktorowa i z powrotem (półtorej godziny autem), to lekkie nieporozumienie.

Zenon

Na wszystko ma pozwalane robi co chce jezdzi gdzie chce i straszy klientów!!!

Mikołaj
@Soren

Jak dostaniesz służbowe auto i zero obowiązków to dlaczego nie? Nie jeden ma jeszcze dalej w tej firmie.

M.

Od długiego czasu ciągle wisi ogłoszenie do TOYOTA Material Handling Polska Sp. z o.o., na stanowisko Specjalista ds. realizacji zamówień w Jaktorowie na pracuj.pl. Jestem ciekaw z czego to wynika? Jakie tam są warunki? Jak płacą? Czy ktoś się orientuje o co chodzi z tym ogłoszeniem i tym stanowiskiem? Oraz czy to, co wpisane w ogłoszeniu jest prawdą m.in: Prywatną opiekę medyczną i stomatologiczną Kartę MultiSport dla ceniących aktywność fizyczną Ubezpieczenie na życie Wypłatę 100% wynagrodzenia w przypadku zwolnienia lekarskiego związanego z COVID-19 Dofinansowanie urlopu ? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.

TOY
@M.

Jak najbardziej prawda

Paxxx..
@M.

To co w ogłoszeniu jak najbardziej. Opieka Medyczna, stomatologiczna -Medicoveru Ubezpieczenie podstawowe, za niewielka opłata można je rozszerzyć. W przypadku zwolnienia Covid jak najbardziej 100% płatne. Urlop- Dofinansowanie" Wczasy pod grusza"

Emtornianin
@TOY

Witam Jakie stawki w Toyocie?pracuje u konkurencji Technik serwisu praca stacjonarna na stronie widnieje ogłoszenie na lokalizacje Koszalin Skarbimierz .

Sta

Nie polecam księgowości i fakturowania. Połowa osób odeszła z działu księgowości, bezpłatne nadgodziny które potem i tak ciężko odebrać. Kolejna nowa główna księgowa, co chwile reorganizacje. W dziale fakturowania kółko wzajemnej adoracji i nikogo do niego nie wpuszczą, w 99% podejście pod tytułem 'nie da się'. Całkiem nieźle w dziale wynajmu i serwisu.

Misiek
@Sta

A czy sytuacja po zmianie dyrektora finansowego uległa zmianie? Jakieś zmiany systemu księgowego czy nadal sytuacja stoi w miejscu jak stała? Słyszałem, że plany były ambitne sporej restrukturyzacji w tym zakresie przynajmniej jeszcze jakiś czas temu.

Ilona
@Sta

Napisałeś, że jest nowa główna księgowa i co chwile są reorganizacje. Być może jest to spowodowane właśnie tym, że jest nowa i chce wprowadzić jakąś świeżość w firmie. Za jakiś czas może się to ustabilizuje. Wspomniałeś też, że całkiem nieźle jest w dziale wynajmu i serwisu. Czyli według Ciebie tam warto złożyć CV? Fajnie jakbyś dodał dlaczego.

Łysy

Witam, rozglądam się za nową pracąna stanowisku PH/DT. Mam kilku letnie doświadczenie w sprzedaży maszyn i urządzeń. Toyota wygląda z zewnątrz fajnie mam pytanie o zarobki a dokładnie o podstawę. W jakich granicach ona oscyluje, jak wygląda system premiowy za sprzedaż. Bardzo dziękuję za pomoc

Witam . Jak sytuacja w Gdańsku ? Czy zatrudnili już Dyrektora Regionu ? Czy jeszcze nie ? Jaka obecnie sytuacja w sprzedaży ?

XY

Pracuje w tej firmie już kilka lat. Przeżyłem już troszkę tu ludzi i zdarzeń . Nie ma firmy idealnej . Ale od 3 lat jest u nas stabilizacja. Na pewno na handlowym. Ekipa jest OK. Pracować trzeba i wynik gonić . Jak wszędzie. W moim regionie robimy cyfrę już 3 rok. Nie mogę narzekać. Tak wiem zaraz tu pewnie fala hejtu wjedzie ze jestem „ lizusem” itp. Firmę tworzą ludzie . Jest ok.

Kandydat P

Byłem ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej w Gdańsku . Miła rozmowa i konkretny rekrutujący z Toyoty. Słyszałem tylko dobre opinie dlatego tez spróbowałem. Wiem , ze większość negatywnych opinii pochodzi od pracowników raczej zwalnianych wiec traktuje je z dystansem .

Nie wiem jaka jest atmosfera w firmie. Byłem tylko na rozmowie rekrutacyjnej. Niestety brak profesjonalizmu w 100% Odpowiedź miała być w ciągu tygodnia bez względu na decyzję pracodawcy. minęły dwa miesiące i nikt nie pofatygował się aby odpowiedzieć.

Irena
@Tomek

Rzeczywiście może to świadczyć o braku profesjonalizmu, ale bardziej ze strony HR. A jak ogólnie Twoje wrażenia z samej rozmowy w Toyota? Jak ona przebiegała?

@Irena

Sama rozmowa dosyć ciekawa.Osoba z którą rozmawiałem rzeczowa i widać, że doświadczona w swoim obszarze.

@Tomek

Tomek, a jakie to było stanowisko? Polecasz tam wysyłać CV?

Irena
@Tomek

Wobec tego tym bardzie szkoda, że jak do tej pory nie dostałeś od nich żadnej odpowiedzi. Ale może być też tak, iż rekrutacja się po prostu przedłużyła. Może warto byłoby tam zadzwonić i dopytać. Jak myślisz?

Serwisant

Dział serwisu, nastawiony tylko na maksymalne zyski dla firmy, a pracowników traktuje się jak wyrobnikow podnosząc tylko targety sprzedażowe. Rozliczenie premi kwartalnej tajemnica poliszynela . Firma zewnetrzna zajmująca się HR porażka a miało być tak dobrze, może w założeniach. Potrafią nawet nie wypłacić należnych nadgodzin bo się komuś zapomniało !!! Ale jest super, jest super więc o co wam chodzi...

Shrek

CO TAM U FIONY ?

Krzysztof
@Shrek

Twoja odpowiedź nie wnosi wiele w tym wątku. Byłeś lub jesteś pracownikiem firmy? Jeśli tak, to może opowiesz jakie są Twoje wrażenia związane z pracą tutaj? Jestem ciekaw opinii, niewiele osób udziela się w tym wątku a chętnie dowiedziałbym się jakie są wrażenia ludzi dotyczące pracy w Toyota Material Handling.

Polecający

Witam, dziwią mnie negatywne opinie. Pracuję od ponad roku nqa stanowisku specjalisty i nie widzę kolesiostwa ani nic niezgodnego z prawem. Atmosfera jest dobra, ludzie pomocni, narzędzia są od razu po szkoleniu wstępnym. Może negatywne opinie są od osób, które np. musiały rozstać się z firmą? Warto sprawdzić Toyotę a nie polegać na opiniach. Lubię atmosferę w Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o. za: Pomoc ze strony innych, przyjazne nastawienie

Antek
@Polecający

Kto się na to nabierze... Litości

Ronald

Otworzyles juz oczy??

Hugh
@Polecający

Często musisz cukrowac? Tak szczerze napisz.... Znam tą organizację i wiem ze są 2 opcje Twojego wpisu: albo cukrujesz komuś albo nie jesteś zbyt rozgarniety :)

Szybkie pytanie. Wie ktoś jak wygląda u nich dział IT ? Podobno niedawno mieli tam rekrutację , zastanawiam się nad podrzuceniem im CV na helpdesk. Jaka atmosfera i zarobki? Jakich zadań mają najwięcej ?

Edi

Czy ktoś wie coś nt. procesu rekrutacji? Jak długo czeka się na odpowiedź? Czy rozmowa odbywa się w siedzibie pod Warszawą? Chodzi o technika serwisu.

lola

Witam, Aplikowałem na stanowisko związane z reklamacją. Język angielski, optymalizacja itp. Szykuję się na rozmowę rekrutacyjną. Czy są osoby, które mogłyby się wypowiedzieć rzeczowo na ten temat? Dojazd mam utrudniony przez odległość, a pieniądze oferowane przez Pracodawcę nie są porywające, ale w końcu jest to Toyota -szczyt fanatyków lean, co bardzo mnie interesuje i obecnie samemu optymalizuję z kierownictwem produkcję u obecnego pracodawcy. Chciałbym wiedzieć, czy warto się zaangażować i dać coś od siebie. Pozdrawiam.

TMHPL to porażka
@lola

Daj sobie spokój. Dyrektor sprzedaży i główna księgowa zwolnieni tylko w tym miesiącu. (usunięte przez administratora) i 2 metry mułu...

Ulo
@lola

Jaką kwotę masz na myśli pisząc o nieporywających pieniądzach?

Yung

Zdecydowanie nie warto.

ToyotaToyotaToyota

Firma wydaje się prestizowa pod względem znanej marki ale to jedynie pozory. Brak odpowiedniego wdrożenia, chamstwo, mobbing, dyskryminacja są na porządku dziennym. Liczne zwolnienia głównie na stanowiskach kierowniczych. Brak sprzętu biurowego dla pracowników. Niska pensja. „Kolesiostwo „ na każdym kroku. Ludzie przychodzą na 2 dni i już więcej się nie pojawiają. Cieszę się ze nie pracuje już w tej firmie. Jeżeli chcesz to odradzam stanowczo.

Cypisek

Ludzie odchodzą z tej firmy masowo. Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko brzmi ok a pozniej wielkie rozczarowanie. Bonus roczny w pełnym wymiarze to mit. W ostatnim czasie odeszła połowa zespołu specjalistów serwisu i części z CallCenter i dużo techników. To chyba o czymś świadczy. Większość ogłoszeń o pracę wynika z potrzeby łatania dziur po tych co odeszli.

Zostaw merytoryczną opinię o Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.?

Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.