Eurocast Sp. z o.o.

Opinie o Eurocast Sp. z o.o.

załamka

moja wypłata ta sama jak wcześniej... przez miesiąc był 2tygodniowy grafik i już się skończyło - dopiero dziś wywiesili na poniedziałek kto jak pracuje.... a do tego znowu wszystko z kosmosu - ci co mieli urlop mają jeszcze wolne, ci co pracowali ponad tydzień idą do pracy... ci którzy chcieli urlop lub wolne go nie dostali... utrudniają sobie i nam życie. chyba już lepiej tu nie będzie - trzeba szukać czegoś normalnego.

olgierd

co to za temat z tym 12 godzinnym dniem pracy? może ktoś wie, jak to w praktyce może wyglądać? 12 godzin pracy a potem ile wolnego?

KJ-tka
@olgierd

np. poniedzialek 6-18, wtorek 18-6, sroda-czwartek wolne... tak mi sie wydaje ze mialo to tak wygladac... Ale nie w tej firmie, taki system Ciebie zabije :D pozatym pojdzie ktos na L4 i bedziesz robil tydzien caly od 18-6... Jestem pzreciw takiemu systemowi !!!

mariuszek
@KJ-tka

a mi się wydaje, ze o mogło by być dobre rozwiązanie. Mielibyśmy dla rodzin więcej czasu. I można by było dorobić, jeśli ktoś musi. Inną rzeczą jest to, że taka zmiana byłaby bardzo męcząca, ale znam ludzi, którzy w innych firmach w Gdyni tak pracują. Kwestia przyzwyczajenia.

Normalny
@mariuszek

Po 12h w tej firmie mogą pracować kierownicy i wszyscy co ciężko fizycznie nie naginają . Zwykły pracownik produkcji nie wytrzyma tego i nie jest to kwestia przyzwyczajenia. W okresie tak gorącym jak obecnie powinno się na niektórych działach pracować po 6h , a nie jak "KJ-tka" piszesz 12 .

mariuszek
@Normalny

a zimą Ci powiedzą, że jest fajnie, ciepło i przyjemnie, to możesz pracować 16 godzin, skoro latem chcesz 6. Nie wiem, co myśleć o 12 godzinach. Znam ludzi, co tak pracują, jedni sobie o chwalą, inni wręcz przeciwnie, ale wiadomo - muszą pracować. Mi się wydaje, że to mogło by być OK, pod warunkiem, że na hali CPP zrobią coś z wentylacją

Zadowolony

Ja dostałem maksa z tego co obiecali czyli 800 wiecej. Ciekawe jak wyjdzie za lipiec.

śledczy

Wyłata była. Dostałem prawie 300 zł więcej niż wcześniej. Jak inni?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Eurocast Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Operator

Firma powinna płacić za wypracowane nadgodziny , a nie przeliczają na dni wolne w proporcji 1:1 i dają jak im pasuje , a nie pracownikowi . Na normalny urlop (2 tyg) też nie ma szans, ludzie mają zaległe urlopy , mają wypracowane nadgodziny, a o wolnym mogą tylko pomarzyć .

misiek

Nie da rady mieć płacone za dniówki. No chyba, że u prywaciarza na czarno, albo na truskawkach przez agencję pracy tymczasowej na umowie zlecenie czy innej śmieciowej. Już to przerobiłem w poprzedniej firmie i mój prawnik (znajomy), zasugerował, żebym odpuścił. U nas jest praca ciągła, więc zgodnie z prawem, norma tygodniowa: przeciętnie 40 godzin w okresie rozliczeniowym. A okres rozliczeniony jest 3 lub 4 miesięczny, więc możemy robić 48 godzin w jednym tygodniu, a w drugim np. 32 i tak przez te 3 czy 4 misiące.

misiek

wydaje mi się, że z tym czasem pracy jest wszystko OK. Zakład jest zbyt duży, aby coś kombinowali. Pewnie nie raz ispekcja pracy kontrolowała. W firmie u żony, insepkcja jest raz na 2-3 miesiące, więc pewnie u nas też tak jest. (usunięte przez administratora)

irek

Nazwa stanowiska:operator maszyn Nazwa zawodu:Technik mechanik Kod zawodu:311504 Identyfikator oferty:StPr/14/0852 INFORMACJE DOTYCZĄCE ZGŁASZANEGO MIEJSCA PRACY Liczba wolnych miejsc pracy:5 Rodzaj umowy:Umowa o pracę na czas określony Wymiar czasu pracy:Pełny etat Data rozpoczęcia pracy:2014-06-10 Zmianowość:trzy zmiany Miejsce wykonywania pracy:84-220 Strzebielino, ul. Wejherowska 9 System wynagradzania:Czasowy ze stawką miesięczną Minimalne wynagrodzenie brutto:2051.00 Liczba godzin pracy w tygodniu:40 Praca w wolne dni:NIE Zapewnienie zakwaterowania:NIE prosze zobaczyc(usunięte przez administratora)

Bum Szakalaka

JUZ 10lipiec hahaha ta sama wyplata co wczesniej zarabialem... chore..

iwona

a teraz mamy pracować po 12 godz hahahah jak w kopalni

waldek

Rozmawiałem z osobą z biura, która ma dostęp do dokumentów księgowych. Rzeczywiście najlepiej nie jest w tym roku pomimo większej produkcji. Może źle sprzedają? Ale ponoć perspektywy są

śledczy

O finansowym i dyrektorze technicznym w internecie jest bardzo mało informacji (usunięte przez administratora)

śledczy

U mnie teżpapiery podpisane i czekam na wypłatę. Zobaczymy czy będzie coś do przodu. Kierownicy mówili,że dyrekcja im przekazała, ze w tym roku sytuacja firmy się pogorszyła. Pewnie zaraz nam powiedzą,że słabo pprodukujemy, bużo odpadu, czyli stara gadka i z podwyżekkuj nic nie będzie. A wiecie kim jest dyhrekcja? Bo w wolnej chwili poszukałem na googlach. Najciekawsze informacje można znaleźć o prezesie. Oprócz tego, że nie mówi słowa po polsku i nigdy go nie ma w. Biurze, znalazłm ciekawostkę, że jest dyrektorem w kilku innych firmach, w tym w jedenj, dla której produkujemy folię! Skojarzyłem po etykietach. Może to o niczym nie świadczy,ale jak dla mnie to podejrzane, szczególnie kiedy nam się wmawia, że cienko przędziemy. Czy ktoś to kiedyś sprawdził?

Produkcja
@śledczy

Firma w obecnym czasie ma największy zbyt i bzdury wmawiają jak mówią , że jest cienko. (usunięte przez administratora)

czekałem kilka dni. czy wyjdzie na plus - to się okaże

Ja aneks dostałem i warunki takie, o których wcześniej rozmawiałem. Zobaczymy jak to będzie w praktyce (premia). I co najmniej 10 aneksów dla produkcji było u kadrowej przygotowanych dla następnych ludzi. Magazynier - pewnie musisz się uzbroić w cierpliwość, albo... jesteś do odstrzału. Albo Twój szef jeszcze nie obdzielił

KJ-tka
@pracownik

Wyjdzie cos na plus do pensji?

koza

mówił, że nowe umowy dostaniemy w miarę szybko, a ma to obowiązywać od czerwca, więc wypłata 10 lipca ma to już zawierać.

magazynier

Na magazynie zostało 4 "starych" magazynierów + 3 "niebieskie koszule" ... A Ci nowi co są teraz to nawet po pół nie można liczyć.

Niecierpliwy
@magazynier

I co, na słowach się skończyło, bo aneksów ciągle nie ma. Pewnie przygotowują coś nie z tej planety , by niewolników dalej mieć w garści, a chłopaczki tak się tym podniecają.

fiz-ol

To nie chodzi o kierowników oni gonią bo ten wyżej im każe bo śmieszne jest to że ciśnieniesz cały dzień staniesz na chwilę i wchodzi on wilki dyrektor i nagle okazuje się że cały dzień stałeś i oto tu chodzi a podwyżki powinny być za to co wcześniej zrobiłeś a nie za to co dopiero zrobisz człowiek to nie guma że wyrzuć i wypluc! !!!!!!!

zet
@fiz-ol

Gorzej kiedy wcześniej robiłeś niewiele. Tak mi się widzi, że ci, którzy rzeczywiście będą zap@=÷×+$/ć, zarobią niezłą kasę. Reszta dostanie tyle co teraz, albo niewiele lepiej. Na spotkaniu mówili, że do końca roku planują wydać dodatkowo milion. Na produkcji jest nas około 110 osób na magazynie pewnie z 10, nie wiem czy DUR też dotyczy - pewnie tak, to razem około 130 osób, więc do podziału jest całkiem sporo-średnio prawie 1100 zł na łeb. Zobaczymy.

koza

Jestem po rozmowie. Mam mieć nowe stanowisko, dostać nową podstawę - jakieś 400 zł więcej i premię do 50%. Jak to sobie policzyłem to będę mógł zarobić jakieś 1000 zł więcej. To pewnie brutto, ale i tak wygląda dobrze w miarę. Zobaczymy jaka będzie pierwsza wypłata po podwyżce. Nie uwierzę, póki nie zobaczę!

TonyTonyKgKg

Słyszałem ze ogólnie nie będzie podwyżek tylko premia mniejsza (???ZL) dadzą do podstawy wyjdziemy na to samo (pewnie) i jak chcemy większą kasę musimy robić 300%...Nie dajmy się tak zrobić w bałwana... Bo będzie śmiesznie :)

hmmm

"Prawie od początku" to może też znaczyć że 6 lub 7 bo wyżej ktoś pisał że pracuje 5 i że to dużo... a "zawiedziony" mógł tak specjalnie napisać żeby skierować podejrzenia napisania tego postu na inną osobę...ALE TU PRZECIEŻ NIE O TO CHODZI TYLKO O RZECZYWISTĄ OCENĘ FIRMY

robol kalitalista

Przy pracy ciągłej, trudno mieć wolne w długi weekend, chyba, że się ustali wcześniej urlop, lub pójdzie na "żądanie". Że "zawiedziony" napisał, "prawie od samego początku", to wystarczy, że przefiltrują tych, co mają ponad 8 lat pracy i już grupa podejrzanych się ograniczy do kilku osób. Na marginesie - ja się nie czuję gnębiony. Nigdy kierownik na zmianie mnie jakoś specjalnie nie gnębił. Nie wiem, może dlatego, że staram się jednak myśleć co robię. No może na początku, jeszcze na przewijarkach, jeden taki w białym fartuchu po mnie pojechał. Dawno było

dyrekcja

Myśle że dyrekcja nie będzie traciła czasu na próby kojarzenia tego co kto pisze z poszczególnymi pracownikami, ponieważ to nie są pomówienia tylko prawda. gdyby nie było źle to nie byłoby takiego zainteresowania tym tematem i chociaż jedna pozytywna opinia. Dyrekcja na pewno zajmie się próbą poprawy sytuacji bo przecież wszystkim wiadomo że "ryba psuje się od środka" i taka sytuacja może wykończyć całą firmę, którą tworzą przecież ci wszyscy ludzie... Z tego co wiem to jest już pomysł na poprawę, i właśnie zostaje wdrażany w życie. Czekamy na kolejne opinie - mamy nadzieję że pozytywniejsze.

Zostaw merytoryczną opinię o Eurocast Sp. z o.o. - Strzebielino

• Jak się pracuje w Eurocast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eurocast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eurocast Sp. z o.o.?

Eurocast Sp. z o.o.