GEDIA Poland Sp. zo.o.

Opinie o GEDIA Poland Sp. zo.o.

Gutek

Może ktoś podpowie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Arek

Nie po to firma szkoli pracowników żeby odchodzili do konkurencji! Szkolenie za pracę

Pracownik narzedziowni

Zeby pracowac w duzej firmie trzeba sie do tego mentalnie przygotowac, spore grono ludzi najnormalniej w swiecie do pracy w korporacji sie nie nadaje, osoba ktora przez kilkanascie lat pracowala zalozmy jako monter rusztowan lub tynkarz podaje tylko przyklady, poprostu na niektorych dzialach nie jest w stanie przyzwyczaic sie do ciaglego stania w jakims ograniczonym miejscu i powtarzania ciagle i ciagle tych samych ruchow z niekiedy ciezkim detalem w dloniach. Generalnie opinie sa zle bo fakt w gedii dobrze nie jest, a bylo, sadze ze dla wiekszosci sie tutaj wypowiadajacych najbardziej uwlaczajace jest to ze zwykle dzien dobry od osob nie ukrywajmy niekiedy kompletnie nie wyksztalconych a zasiadajacych na wyzszych stanowiskach typu, lider, kierownik itd jest ciezkie do wypowiedzenia. Powiem tak zeby pracowac w gedii trzeba miec jajca, jest sporo dzialow z ktorych naprawde mozna jakos sie wybic niekoniecznie wlazac w tylek, ale poprostu checia do pracy, gedia oferuje szerg szkolen typu widlak, uprawnienia spawalnicze itd, na pewno teraz ktos odpisze pewnie wlazisz w d...pe itd i dlatego masz szkolenia, przeciez kazdy z nas jest wolnym czlowiekiem i tym bardziej nie rozumiem po co ciagle pisac jak to nie jest zle, tragicznie, ale my polacy mamy juz to w genach :) przeciez jest tyle firm w okolicy ktore oferuja podobne zarobki, owszem jest kiepsko poniekad przez zbyt duza ilosc pracownikow z ukrainy i pozwalaniem im na zbyt wiele, ale tak jest i tego nie zmienimy. Nie kocham i nie wychwalam tej firmy, ale pracuje tutaj bo chce pracowac, musze utrzymac rodzine i z pensji ktora aktualnie mam, calkiem dobrze mi to wychodzi. Moze kilka slow dla potencjalnych pracownikow, jako nowy na 3zmianach sadze ze zarobisz bez nadgodzin 2300, natomiast w systemie 4brygadowym mysle ze okolo 2700. Pozdrawiam i zycze odrobiny wiecej usmiechu.

były z jajcami
@Pracownik narzedziowni

Pewnie i tak usunie to gowork bo dobrze ich musiał r...k podpłacić że wszystkie niepochlebne komentarze nie są przedstawiane. Jeśli chodzi o możliwość wybicia - bez koneksji tylko w dół...i tyle, koniec pieśni. Jeśli chodzi o pracowników z jajcami - tych już prawie nie ma, bo właśnie oni ze względu na brak jakichkolwiek perspektyw dali stąd nogę, a zostały spady z opuszczoną głową do poziomu rozporka wysokiego pana w okularach....Nie polecam pracy tutaj, a jak sa jakies szkolenia to dostaniecie na nie taką wysoką,sztucznie nakręconą lojalkę na wiele lat że za 20% tego sami możecie sobie te kursy porobić. Temu tu służą szkolenia,zwłaszcza po ucieczce między innymi logistyków do nowej firmy na strefie.

@były z jajcami

O jakich kursach i cenach mowisz? Z tego co wiem, szkolenia dla pracownikow gedii pracujacych na produkcji nie przekraczaja 2000tys zlotych i przy tej kwocie umowa lojalnosciowa nie jest podpisywana na dluzej niz 24 miesiace, zaten wychodzi okolo 100zl za miesiac. Jezeli robisz kurs warty 600 zl nie dostaniesz lojalki na wiecej niz pol roku, po 2 miesicach od zdania mowisz czesc jak czapka, oddajesz 4 stowki i po temacie.

Natalia

Czy ktoś nie aplikuje może do firmy Gedia Poland Sp. zo.o.?Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator wózka widłowego, Pracownik działu jakości, Pracownik utrzymania ruchu, Pracownik linii produkcyjnej i czy macie jakieś pytania odnoszące się do tych stanowisk?

Samozaorana.
@Natalia

Tak ja. Wiem ze bym sobie poradziła na logistyce jako operator wózka bo jestem zdyscyplinowana ale na rozmowie nie bardzo mi poszło bo innych pytań się spodziewałam i się zakreciłam troszkę i zestresowalam .Na pytanie czy umiem obsługiwać komputer wypaliłam ze nie bo wyobrażałam sobie program SAPi jakiś kosmos a to tylko obsługa komputera kto dziś z tym nie obcuje już maluszki gniotą klawiaturę.Tak że poległam ,kłamać nie potrafię i nie chcę jak inni to robią na rozmowie by tylko dostać te pracę a później co oczami świecić jak pojęcia się nie ma .Potrzebuje tej pracy i nie odpuszczę .

Wrona
@Natalia

Jaki pracownik działu jakości? Dział jakości został zaorany w momencie likwidacji kontroli wydziałowej.

Na rozmowie dowiedziałem się, że cytuję: "Pracodawca nie bierze pod uwagę byłych pracowników firmy oraz osób z poprzednich rekrutacji". Ogłoszenie przykładowe data publikacji 2019-01-09, a tymczasem co najmniej kilka osób które były pracownikami Gedii a odeszły do innych zakładów po tej dacie wróciło :) Naprawdę? A może dla niektórych osób są jednak wyjątki, jest co najmniej kilka osób które sobie wróciły :) No ale kryteria są przecież jasne i czytelne, no nie?

Jak to?

Zainteresowana

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

Gabriela

@Pracownik, a jak oceniasz pracę w Gedia Poland Sp. zo.o. jeśli chodzi o kwestie pozapłacowe? Czy firma zapewnia możliwość rozwoju, szkolenia? Czy jest perspektywa awansu? @Wrona, a ty co myślisz o pracy w tej firmie? Jesteś tam obecnie zatrudniony? Wszystkie komentarze umieszczone z perspektywy pracownika są bardzo cenne dla czytelników forum.

@Gabriela

Rozwój, szkolenia, awans ? Zapomnij, nic takiego nie otrzymasz. Jaki rozwój, tu trzeba tyrać ! O szkoleniach nie ma mowy, bo kogo szkolić i w czym ? Ukraińców ? Awanse tylko dla znajomych.

tłocznia
@Gabriela

To może i ja dodam coś od siebie. Pracuję tu już przeszło 5 lat. Wydaje się, że to krótki okres, ale patrząc na to, co dzieje się z nowo przyjętymi osobami, które pękają w przeciągu pierwszych tygodni pracy i rezygnują, to ja jestem jak stary pracownik. Pracuję na tłoczni. Praca nie jest lekka, ale też nie jest jakaś super ciężka. Wszystko zależy od własnej motywacji do pracy. Czasami przyjdziesz i trafisz na robotę, gdzie po godzinie masz dość, a czasami po 8h pracy jesteś wypoczęty. Każdy narzeka, że nie ma możliwości szkoleń i awansu. Sam mam zrobione wszystkie potrzebne szkolenia na moim dziale suwnica/agab/wózek widłowy/SAP (które nie miałem zrobione z miesiąca na miesiąc, tylko trwało dłuższy czas). To też nie jest tak, że wyślą Cię na szkolenie "bo mi się należy", jest zapotrzebowanie na takich pracowników z uprawnieniami, to lider dostaje rozpiskę, żeby wysłał kilka osób (wiadomo dodatkowo to jest podyktowane lojalką, ale nie po to się szkoli pracownika, żeby ten 3 dni po otrzymaniu uprawnień się zwolnił, bo firma też w takiego człowieka inwestuje). Możliwość awansu też jest. Co chwilę wyskakują oferty, czy to na operatora pras gorącego tłoczenia, czy logistyka, pracownika utrzymania ruchu. Jednak i tu jest problem. Firma ma spore braki z doświadczonymi operatorami, których jest coraz mniej (chociażby na korbowych). Sam czekam na okazję, żeby zmienić stanowisko, bo robiąc ciągle to samo, człowiek traci motywację. Nowe stanowisko dałoby mi możliwość rozwoju, nabywania doświadczenia, nowe cele by wyznaczało. Jednak wiem, że będzie ciężko, bo braki doświadczonej kadry, skutecznie blokują zmianę stanowiska na np Logistyka/Technologa/etc. Najgorzej w firmie wygląda praca z ludzmi z Ukrainy. Czasami na 10 pracowników 2-3 wykazuje własną inicjatywę, zainteresowanie. Reszta opiera ścianę i szuka okazji żeby usiąść i póki nie pokażesz palcem co ma zrobić, to będzie tak stał nawet 30 minut. A najgorsi są ci, za których trzeba pracować. Poprawiać detale w pojemniku, przekładać dodatkową operację, bo przecież normy nie wyrobię, bo on nie daje rady. Przez takie rzeczy, pretensje są potem do operatora, a nie do takiego pracownika i z tego powodu robią się kwasy, nieprzyjemne sytuacje i tworzy się napięta atmosfera.

@tłocznia

Tak, to jest najgorszy problem ze ta garstka doswiadczonych i w miare obrotnych ludzi musi to wszystko trzymac bo inaczej jest lipa. Tylko ile mozna...

Wrona
@Gabriela

@Gabriela, myślę że na W2 nie panujecie już nad produkcją. Myślę że czas szukać nowej pracy bo W 2 się sypie. Myślę że Polacy dostają nagany i wypowiedzenia. Myślę że Ukraińcy niewypełniają swoich obowiązków czyli kontrola na sprawdzianie, porównanie ze szkicem. Jak lider koordynator czy logistyk wyłapie bubel to się czepia jak nie wyłapie to dostanie naganę lub wypowiedzenie. Myślę że jeszcze w tym roku ktoś pójdzie do sądu pracy bo nagonka osiąga już zenitu. Myślę że zatudniałem się w poważnej firmie a będę odchodził z przedszkola.

Groeer

Reklamacja goni reklamację, pilnować trzeba bardziej jak przedszkolaków a w necie czytam tylko. Cytat: Z danych Upper Job wynika, że oczekiwania płacowe Ukraińców rosną. 56 proc. chce zarabiać co najmniej 3 tys. zł netto, a co piąty - ponad 5 tys. zł. Badania tej firmy potwierdzają, że na razie Polska jest dla nich najatrakcyjniejszym rynkiem.

oddany kiedyś

jesli komuś norma i płaca pasuje to niech ta gedia będzie lecz zachowanie pewnych donosicieli i władczość niektórych zwykłych pracowników potem liderów to fenomen coś ala tajni agenci działają widocznie na szkodę firmy czasem widzi się niedbałość o sprzęt lecz oni są i to dobrze się mają nikt ich nie wywali od produkcji do logistyki znam dwie gedie i kilka działów z takimi kantami i jawnymi procederami że hej ,a widziałem na przestrzeni 10lat zwykłych uczciwych pracowników tak szmaconych że aż boli ,a łapówy za wejscie firm kooperujących z gedią są wam znane? to dopiero historia- transport, usługi, handel, pośrednictwo ,ag pracy, zaopatrzenie serwis sprzętu,zakupy bhp,utylizacja bhp,złom ,śmieci ,drewno itp ale byłby kryminał ,jest sprawa wielkiej ilości kierowników a to opłacone z pracy roboli na maszynach

Guciu
@oddany kiedyś

Prawda to co piszesz. A dodatkowo tolerowanie i zamiatanie pod dywan pijaństwa Niemców,pamiętasz jak się jeden od razu na rondzie rozwalił i jakie było tuszowanie? Przyjeżdżają do zakładu kompletnie pijani że wszyscy pracownicy to czują, ale kariera najważniejsza,więc żaden nie zwróci uwagi,nawet jak z auta i do auta tak idą. kierownictwo to karierowicze którzy robotę mają tylko dzięki koneksjom, i się będą za wszelką cenę trzymać stołków, no bo w innym zakładzie nie ma szans na pracę nawet na stanowisku specjalisty. Kierownictwo to rak który toczy tą firmę od początku.

Generał

Pracowałem na wydziale w2 gdzie jest stosunkowo nowy sprzęt. Na wydziale pras też jest nowy sprzęt : nowe linie tłoczenia na gorąco. Jest czego i od kogo się uczyć. W Gedii zdecydowana większość szuka nowej pracy. Każdy narzeka że są jakieś układy.... nie oszukujmy się wszędzie one będą w jost, resusie czy też idealu. Jedno co jest dobre to że "matka Gedia" szkoli naprawdę dobrych pracowników. Przychodząc do Gedia dostałem pensje w wysokości 2700, odchodząc w nowej firmie dostałem ponad 2 razy wiecej. Jak na 6 lat w Gedia ponad 100 procent więcej.... chyba nie jest źle.

Pablo
@Generał

Na W2 nowy sprzęt? To nie w tej samej firmie pracowaliśmy.

Koordynator
@Generał

To powiem Tobie, ze 2700 ,po sześciu latach to chyba nie na produkcji w2, znam ludzi którzy robią tam 12, 13 lat i więcej i na dzień dzisiejszy 3000 nie mają.

@Pablo

Jeżeli będziesz patrzył na park maszynowy to gedia przedstawia się bardzo dobrze. Ciężko w pobliżu znaleźć lepiej zaopatrzony zakład pracy. Lasery, roboty, prasy - high tech. Co prawda szczerbaty i osoby jemu podobne.... w znacznym stopniu psują krew. Nigdzie nie jest idealnie.

były
@Generał

ale co tam robiłeś lub komu pomagałeś

Rościsław

Co zrobisz jak nic nie zrobisz, nic nie zrobisz bo co zrobisz. Całe szczęście że w ofertach pracy można przebierać a i za pieniądze niemniejsze. Mit najlepszego płatnika dawno nieaktualny a funkcyjni z Gedii przechodzą za naprawdę porządne pieniądze. Są cenieni w innych firmach tylko nie w swojej.

thucer

A propos wschodnich braci, produkcja opiera się na samokontroli operatora. W tym celu są instrukcje plany wizualizacje. Tylko odpowiedzialność spada na liderów i koordynatorów. Do tej pory tracili premię a teraz? Tak, ktoś zawinił a innego powiesili. Teraz pozostały chyba nagany i półprzyjemne wysłuchiwanie oderwanych od rzeczywistości przełożonych. Tylko co będzie jak osoby które mają jeszcze jakąkolwiek wiedzę poprostu odejdą, przecież są działy gdzie niema już zastępców jak ktoś pójdzie na urlop czy zachoruje. Co będzie jak się zwolnią? Kto wyprodukuje części zamienne które na oczy widziało kilka osób na wydziale. Zamiast chuchać i dmuchać na pośrednioprodukcyjnych i śladowe ilości operatorów coraz więcej pretensji a przecież to kadra zarządzająca rozbiła w pył takie zgrzewarki gdzie nawet nie ma sensu szkolić braci bo i tak zaraz jeden z drugim wyjedzie na wschód. Pracuję ładnych parę lat, dłużej niż kierownik i niebędę na tyle butny że powiem że iż wszystko wiem bo tak nie jest. Ale powiem inaczej nikt nie wie więcej niż my.

pączek
@thucer

Sama prawda!

Robo
@thucer

Poważnie to już nie ma się z czego śmiać. Nie kontrolują nic. Ani czujników ani sprawdzianów. Żal patrzeć jak lider i koordynatorzy zbierają joby. Zastanawiam się czy to jeszcze firma czy już przedszkole gdzie trzeba za rączkę na siusiu zaprowadzić. Może ktoś przypomni jakie były konsekwencje jak Polacy mimo produkowania dobrych części wypisali omyłkowo przyniesiony niewłaściwy plan. Teraz ja nie panimaju i ma w czterech literach wszystko winny będzie lider albo koordynator, ustawiadcz logistyk. Na zachodzie polacy byli i są traktowani jak gorszy sort ale żeby we własnym kraju!!!

Generał

W Gedii pracowałem 6 lat. Dobrze wspominam pracę oraz ludzi (na moim wydziale) z którymi tam pracowałem. Prawdopodobnie gdyby mnie mój bezpośredni przełożony ( swoją postawą intensywnie mnie motywował do zmiany pracy) prawdopodobnie nadal bym był pracownikiem Gedii. Na produkcji już nie jest tak kolorowo. Ludzie bez wykształcenia zostają kierownikami w myśl zasady " mierny, bierny ale wierny ". Próba wytłumaczenia czegoś takiej osobie to walka z wiatrakami. Dzięki takiej postawie kierownictwa dużo osób dziękuję za współpracę w Gedii z tym że nie odchodzą osoby które pracowały tam miesiąc, dwa czy nawet rok ale osoby z 5 letnim doświadczeniem. Szkoda że kadra zarządzająca nie widzi problemu..... Nowym pracownikom którzy szukają pracy na produkcji... szczerze odradzam. Jedynym sensownym rozwiązaniem są stanowiska techniczne. Genialny sprzęt, miła atmosfera i zgrana załoga....

Bodzio
@Generał

tak tak genialny sprzęt, sypiące się prasy i zgrzewarki, albo stare jak świat wózki o których można poczytać na stronie gediowskich związków zawodowych albo dowiedzieć się od "zbiegłych pracowników" których można spotkać w (usunięte przez administratora), a ostatnio dużo (usunięte przez administratora). Sam pracowałem w Gedii i uciekłem (usunięte przez administratora)

Żż
@Generał

Hm.. zbyt elokwentnie napisane jak na "Generała".

Ldwk
@Generał

@General, miernoty zawsze narzekaja na swoich przelozonych..pozniej zmieniaja prace i zaczyna sie od nowa kolo sie kreci.

Kuba

Jak się komuś nie chce pracować to zaczyna pracę od oceny ludzi już dawno pracujących. Stop

Pracowałem 3 miesiące na W3 i dałem sobie spokój bo szkoda zdrowia i życia na tą firmę. Oderwani od rzeczywistości kierownicy oraz niektórzy liderzy (w szczególności A.S) normy wyrobieniowe często niemożliwe do zrobienia oraz Ukraińcy którzy w 90% nie znają ani słowa po polsku. Do tego rozpadające się maszyny które co chwilę odmawiają posłuszeństwa. Za takie same lub większe pieniądze można spokojnie znaleźć dużo lżejsza i mniej monotonną pracę w Nowej Soli. Jeżeli nic się nie zmieni a południowa strefa przemysłowa ruszy pełną parą to w Gedii będzie można tylko zgasić światło bo wszyscy razem z Ukraincami uciekną.

Bo najlepszych liderow juz nie ma. W ostatnim czasie kilku odeszlo.

Gedia! Gedia i tylko Gedia! Bo bez gędii żyć się nie da????

Da da da

Zrobotyzowany

dostali 780zł i teraz mają płacę zasadniczą 2780zł, więcej zarabiają jak Polacy. Polakom zamiast podwyżki to premię obcięli i dali do podstawy.

Spawacz

Firma tonie, podobno ostatnio nawet Ukraińcy chcieli strajkować, ale dostali podwyżki i odpuścili.

Gediowy

Jakas dziwna cisza na tym forum. Czyzby wszystkie niepochlebne opinie byly odrazu usuwane?

andrju
@Gediowy

dokładnie tak, moje kilka zostało usunięte. chyba R. z kasy wyskoczył.

@Gediowy

Odpowiedź zawiera się w pytaniu...

Po ponad 10 latach pracy w tej firmie mogę powiedzieć że gorzej być nie może. Zarobki dla pracowników produkcji żenujące. Zaczęli dbać o logistyków bo nie ma komu jeździć widlakiem i im coś dali. Kiedy podwyżki dla bezpośrednio produkcyjnych ??

Były Partcypujący w sukcesie.

O! nareszcie jakaś konkretna informacja która potwierdza odpływ logistyków do Reuss Seifert. Do R, R, A - BRAVO TY! Dobra robota Panowie, oby tak dalej, Gedia = Competence Center dla firm w Nowej Soli. Firma stoczyła się, na kompletnym dobiciu, i to podczas wielkiego rozkwitu innych firm w Polsce. Żenada.

Pracownik Logistyki

Odpowiedz jest prosta , jak zabraknie Ukraińców oraz prawdopodobnie (najnowszy pomysł) obywateli Bangladeszu :)

@Pracownik Logistyki

A pracownicy z Bangladeszu już pracują czy dopiero będą? :D

Pracownik Logistyki

Jak na razie to chyba dopiero przymiarki , bo żadnego nie widać na zakładzie , ale myślę ze to tylko kwestia czasu a w biedronce będzie słychać "menttkom angielszczyznę" ;)

Logistyk

Firma jaka jest każdy widzi. O ludzi trzeba zacząć dbać bo niedługo zostaną tu tylko Ukraińcy, a oni nie zagwarantują ciągłości produkcji. Tyle się mówi o inwestycjach, nowych technologiach itd. ale ciągle zapomina się o jednym. O pracownikach. Prawda jest dla firmy brutalna. Przez te wszystkie lata (usunięte przez administratora) różnej maści "kierowników" którzy bezkarnie(usunięte przez administratora)ludzi zbiera właśnie swoje żniwo. To dlatego nikt nie chce tu pracować. Nie rozumiecie tego, (usunięte przez administratora)? Nowa Sól jest mała, kilku (usunięte przez administratora) pracowało na wizerunek firmy latami, a Wy chcecie zrobić drzwi otwarte czy trochę posłodzić na stronie internetowej i grubą kreską zapomnieć nagle o przeszłości? To se ne da pane Hawranek, jak mawiają Czesi ;-) Pracuję tu ponad 10 lat, widziałem już wszystko. (usunięte przez administratora) które niszczyły reputację i wizerunek firmy pracują tu nadal, a porządni ludzie odchodzą lub odeszli już dawno. Możecie sobie wprowadzać nowe technologie, maszyny, systemy zarządzania prosto z Japonii. Ale zapominacie tylko o jednym. O nas, pracownikach ... (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o GEDIA Poland Sp. zo.o. - Nowa Sól

• Jak się pracuje w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEDIA Poland Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Kandydaci do pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o. napisali 104 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEDIA Poland Sp. zo.o.