ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Ja również dzisiaj otrzymałem pensję

Odczucie

Po lekturze mam odczucie, że w błąka się po środku pustyni, przy czym zapas wody skończył się kilka dni temu, ale za z to bardzo dużym i ciężkim zapasem płynu do udrażniania rur.

Partner

To właśnie pokazuje stosunek do Partnerów

Truer

Nie bój się już raczej nikogo nie zatrudnią.

Może u większość dostała, może i znacząca większość, ale znam wyjątki. Jeśli wszyscy dostali to czemu CFO/Zarząd tego nie potwierdzi tu przecinając wszystkie dyskusje?

On

Bo Zarząd ma ciekawsze rzeczy do roboty niż komentowanie niczego nie wnoszących wpisów na forum gdzie nikt się nie podpisuje z imienia i nazwiska.

UI Designer

Przed rekrutacją byłam zapewniana, że dostanę odpowiedź, nieważne czy pozytywną czy negatywną. Nie dostałam żadnej. Mimo, że odzywałam się mailowo do HR z pytaniem o wynik. Bardzo niekulturalnie i niesłownie.

Pytajnik

Jakie potwierdzenie? Zarząd coś napisał? A napisał dlaczego odchodzą kluczowe osoby?

Prezes

Jak żyć?

niedoszły kandydat
@Prezes

A na pracuj(kropka)pl rekrutacja trwa w najlepsze :)

Szopka rekrutacyjna.
@niedoszły kandydat

to taka wirtualna rekrutacja. Ktoś tu napisał, że firma się rozwija itd. a ogłoszeń nie ma tam, więc umieścili za dwa dni później.

Koniec

Jakieś ciekawy ruchy na koniec miesiąca?

Tak firma funkcjonuje dobrze, wszyscy pracują dlatego nie maja czasu na odpisywanie na gorzkie żale na goworku. Miłego dnia :)

???

Czy firma jeszcze funkcjonuje? Nikt nie broni jej imienia.

Zasuszony Pomidor

Towarzysze(!), zakładam że dostaliście potwierdzenia opłaty z banku. Nik nie bawiłby się w fałszowanie takich dokumentów bo potrzeba na to czasu i zyskali by najwyżej weekend (nie mówiąc już o prawie). Wszyscy ludzie z którymi miałem przyjemność porozmawiać o naszej niedoli dostali już potwierdzenie przelewu lub kasę. Pamiętajmy że to forum jest anonimowe i pisać może na nim każdy, w tym konkurencja. (np. pocieszyciel "HR Manager"). Pamiętajmy też że 400+ programistów to bardzo łakomy kąsek dla wszystkich firm więc pewnie co 3 post pod tytułem "żucam papirem i uciekam" to pewnie jeden z takich ludzi. Proponuje więc wyluzować poślady bo zawsze można pobawić się w faktoring i kasa się zgadza minus drobny % a jeśli ktoś faktycznie ma problem zadzwońcie/wyślijcie maila prosto do DDL'i. Pozdro ~człowiek który widział Adama nurkującego na flyboardzie :)

Spekulant

Już nie rozważam zakupu w ogóle.

Grabarz

Ja mogę pracować nawet społecznie.

wyrozumialy
@Grabarz

Fajnie jak by CFO odpowiedział wtedy by internet zapomniał o jakiej jednej drobnej obsuwie z płatnościami. Bo brak jasnego przekazu że wszyscy zapłacenia. A takto trolle, głupie komentarze. Szkoda psuć dobra opinie i ciężko budowany fajny przyjazny innowacyjny wizerunek milczeniem.

null

Cześć! Jestem pracownikiem ITM od prawie dwóch lat i polecam pracę tutaj! ...i nikt mi nie płaci za dobre opinie (jeśli można, to chętnie przygarnę) A teraz do kolegów hejterów... Poważnie, w zadach Wam się poprzewracało od dobrobytu. 1. Owoce - no fakt, w tym tygodniu brakło - a przez ostatnie 2 lata jedliście? Ja tak :) 2. Wypowiedzenia, faktoringi, czarne dziury, czarna wołga... - ej bez jaj, ale nikt z znanych mi osób nie wypowiedział umowy, nie podjął kroków prawnych, nie poszedł z tym do rozmów w toku - może dlatego, że gdyby ktoś z innej branży słyszałby, że jest tragedia narodowa z tego powodu, że firma po raz pierwszy miała większy zator i wypłaciła faktury TYDZIEŃ później to wyśmiałby taką personę. Był fakap, ale dajcie im działać i lepić ta dziurę. Nie powinno się to zdarzyć - fakt, powinni poinformować wcześniej - 1000000% true. Umarliście z głodu? Ja nie. 3. Krzesła, biurka, laptopy - w żadnej mojej poprzedniej pracy nie było takich wygód (nie mówię, że to jedyne miejsce gdzie są - ale są i to z wyższej półki) 4. Integracje co kwartał + 2 duże co daje nam aż SZEŚĆ wyjść w ciągu roku kompletnie sponsorowanych przez firmę - wszyscy lubimy się razem napić i dobrze zjeść :) Zawsze jest grubo! 5. Rozwój - chcesz zmienić ścieżkę kariery? Idź i poproś - działa #trustmeimanengineer 6. Klienci z wyższych półek - ja się chwalę na linkedin, że mam możliwość pracy z grubymi rybami = +10 do doświadczenia 7. Piłkarzyki, xbox - zawsze zajęte (przydałby się drugi stół w HQ) I wiele wiele innych... Są wady - każda firma je ma, ale przez jedną akcję (która mamy nadzieję że się nie powtórzy) wylało się prawdziwe morze cebulaków. Dlatego hejtujcie sobie dalej, że darmowego banana nie było we wtorek #CEBULAALERT ITM - mamy nadzieje, że szybko się otrzepiecie z popiołu bo naprawdę fajna firma tylko komunikacja wewnątrz leży - to już wiecie, ale to da się łatwo naprawić #outlookdziała

Udanego dnia

Czytając te opinie pojawia mi się obraz grupy cierpiących osób. 1. Problem z płynnością się pojawił - rzecz, która wydarza się w dynamicznie zmieniającym się świecie(mało komfortowa dla obu stron), zwłaszcza tak dynamicznym jak IT. Wszyscy wynagrodzenia dostali, za opóźnienie zostaliśmy przeproszeni - takie są fakty. Tak, jak ktoś wspomniał jeżeli opóźnienie w płatności o kilka dni aż tak kogoś boli to znaczy, że powinien popracować nad sobą i zarządzaniem swoimi finansami. Osoby, które zaczną wypisywać swoje mądrości o zasadach i byciem fair niech lepiej zaczną podpisywać swoje posty. Swoją drogą ciekawe ile z tych osób rozmawiało z Danielem A. do czego zachęcał - anonimowe cwaniakowanie jest słabe (przepraszam jeżeli kogoś uraziłem) 2. Jeżeli ktoś nie jest zadowolony, to przecież rynek IT jest duży. Żyj i daj żyć innym. 3. Firma dała mi bardzo dużą samodzielność i możliwość rozwoju. 4. Powiedzcie mi gdzie jest idealnie, chyba tylko tam gdzie nas nie ma :). Ja ciesze się, że mogłem pracować w ITM. Zarobiłem fajną kasę, miałem rewelacyjny Zespół, rozwinąłem się. Czy coś mi czasami nie pasowało - jasne. Czy próbowałem to zmienić - tak, czy się udało - tak ale musiałem nauczyć się przy okazji kilku rzeczy. Taki jest Biznes drodzy Koledzy i Koleżanki, taki jest świat. Nie ma co się nakręcać. Polecam analizę swojego cierpienia, które tu się pojawią - czy oby na pewno jest tylko pochodną kilku dni opóźnienia w płatności ? Trzymam kciuki aby po weryfikacji inwestycji oraz uzyskaniu zaległych płatności ITM dalej mógł skupić się na realizacji projektów i swoim działaniem, a nie PR pokazał że jest silny, silny siłą swojego Zespołu. Życzę Wam wewnętrznego spokoju i dojrzałych czynów. Ps Nie jestem z HR gdyby ktoś w ten prosty sposób chciał podważyć moją wypowiedź. Z góry przepraszam ale nie będę uprawiał tutaj polemiki. Jest tyle fajnych rzeczy, które mogę robić w tym czasie :)

Barometr

Szanowni Zostawiający opinię (zarówno obecni jak i byli Współpracownicy, Ci czujący się pokrzywdzenia jak i zadowoleni). Mam wrażenie, że kilkanaście osób stanowi obraz całej firmy, która ma 400+ Programistów, a przez którą znając życie przewinęło się przez te lata dodatkowo kolejne kilkaset Osób. Mam więc propozycję, niech każdy powie kilku swoich Kolegom, byłym lub obecnym współpracownikom o toczącej się tu dyskusji z prośbą o lekturę, odniesienie lub przynajmniej polubienie. Zobaczymy wtedy w krótkim czasie jakaś jest faktycznie sytuacja wewnętrzna.

Mariusz G

Integracje także odwołane.

Radca

Jeżeli to prawda to być może faktycznie nie ma się czym martwić. Jak wiadomo takie rzeczy się zdarzają i nie jedna firma ma dłuższe lub krótsze okresy, gdzie widoczne są problemy z płynnością. Szczególnie ma to miejsce przy finansowaniu się długiem, którego obsługa jest kosztowna. Co do opóźnień płatności od klientów to zdarza się to często, szczególnie gdy klienci mają długie terminy płatności faktur lub projekty są zbyt optymistyczne szacowane.

bahamaboy

Dużo, dużo wcześniej.

bahamaboy

Nie.

@bahamaboy

Czyli nic Ci nie zalegają :)

Rozumiem. Jest sporna?

Odpowiednik
@Pytajnik

Daj już spokój. Przecież to troll.

@Odpowiednik

ok

zbyszek

za długie, nie czytałem

Pasibrzuchon
@zbyszek

Ja tak samo, za duzo czytania.

Ciekawy

Bardzo mnie interesuje ile osób złożyło wypowiedzenia w listopadzie.

Co znaczy że się wycofał? Bo nie zrozumiałem. Dziękuję uprzejmie

kk

Witam serdecznie. Tak się składa, że jestem pracownikiem ITM o podanym przez Ciebie nazwisku. Dla sprostowania, nigdy nie rekrutowałem, nie oceniałem innych obecnych bądź potencjalnych pracowników. Basiu, zweryfikuj proszę o kogo Ci dokładnie chodzi. Nieładnie tak wobec człowieka z którym nie zamieniłaś nawet słowa.

kk

Basiu, jeszcze raz informuję Cię, że nie ze mną rozmawiałaś. W celu weryfikacji zapraszam do kontaktu. Równocześnie polecam zajrzeć do regulaminu gowork.pl: "8. ...Musisz pamiętać, że opinie noszące znamiona pomówienia lub w inny sposób naruszające prawo (np. poprzez ujawnianie danych osobowych, w tym personaliów czy numerów telefonów) będą przez nas archiwizowane (zob. pytanie 10). Ponadto pracodawca może sam wystąpić przeciwko Tobie na drogę sądową, a w takim wypadku będziemy zmuszeni przekazać Twój numer IP organom ścigania (zob. pytanie 7)."

JakiRadom

Pany - przecież ITM nie ma oddziału w Radomiu. To jakiś sposób konkurencji by podbijać temat.

Pasibrzuchon

Piszesz o sobie?

Jako pracownik firmy z kilkuletnim stażem zgadzam się z częścią z Was. Ostatnia sytuacja, która miała miejsce nie była normalna i nie powinna się wydarzyć. Rozumiem też wasze obawy, co do najbliższych miesięcy, bo też się nad tym zastanawiam. Zarząd dokładnie wyjaśnił, co było przyczyną całej tej sytuacji i wiem, że zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do podobnych akcji w przyszłości. Dostaliśmy feedback, przeprosili, nie widzę więc powodu do tworzenia niepotrzebnego hejtu :)

Weryfikator

Szanowni Współpracownicy. Za godzinę ostatnia sesja Eliksir. Czy ktoś jeszcze nie dostał przelewu?

ReceOpadaja
@Weryfikator

Są tacy. Mimo maila potwierdzeniem od CFO.

TheEnd
@Weryfikator

Nie

Weryfikator?
@ReceOpadaja

Szanowny ReceOpadaja nadal nic?

ReceOpadaja
@Weryfikator?

Nic. Przelew do mnie nie doszedł.

Rafael
@Weryfikator?

Nadal nic.

@Rafael

też nie mam :(

@notHappy

Wszyscy już mają kasę? Biuro działa normalnie?

Żartujesz prawda?

@notHappy

Szanowny notHappy przepraszam może jestem poza byciem ciekawskim mało kumaty. Czy na serio są jeszcze nie opłaceni/niezmotywowani Współpracownicy?

@Ciekawy

A skoro pytasz to dostałeś przelew czy nie?

Tak

To po co pytasz?

@Ciekawy

Aby oszacować czego można zapodziewać się za miesiąc.

Ciekawy

Dziękuję Ci uprzejmie za radę.

HR Manager

Weszłam na tą stronę, gdyż dostałam w ostatnich dniach bardzo dużo CV od współpracowników Waszej Firmy. Chciałam przekazać Wam wyrazu współczucia. U nas staramy się grudniowe wynagrodzenie w części stałej wypłacić jeszcze kilka dni przed Wigilią.

@HR Manager

Proszę napisać gdzie :)

On
@Zainteresowany

Też jestem ciekaw gdzie :)

Kuba
@HR Manager

ITMO W części stałej jest 0 więc problemów brak

Wave

Dla mnie symtomatyczne jest to że taka dyskusja toczy się na gowork, bo to oznacza że w firmie nie ma na to przestrzeni. Moje doświadczenia z ITMAGINATION są słabe, wartości firmowe jedynie na papierze, co widać również na tym forum, Zarząd oderwany od rzeczywistosci. Przerost ambicji nad mozliwosciami. Firma mocno inwestuje w promocje w social mediach, zamiast w ludzi. Ale jak widać kij ma dwa końce. Teraz Internet się zemścił, trudno będzie zatrzeć źle wrażenie. Nie polecam pracy w tej firmie osobom które lubią doskonalić rzeczywistość, innowacyjność jest tu kolejnym pustym hasłem. Szkoda współpracowników, którzy są naprawdę ok, ale i tych zaraz nie będzie, znajdą sobie lepsze miejsce...

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.