DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Opinie o DSV International Shared Services Sp. z o.o.

leon

rozmowa o prace - 5 osob, kaza Tobie wlaczyc kamere, a sami tego nie robia. Zastanówcie sie czy warto :)

Goleniów Prime dsv

Lepiej zajmijcie się nowym goleniowskim oddziałem... Bo tam trzeba górę zmienić.... Bo zaraz firma padnie... Rządzi ktoś z konkubina... Ludzie są wystraszeni... Boją się kogoś niżej w hierarchii bo to związki z dyrem... Są więc....zamiast przyjeżdżać i rozmawiać piti pitu niech ktoś z dsv z góry ma jaja i przewietrzy goleniowski oddział bo niedługo nie będzie czego wietrzyć... To dla dobra firmy i ludzi....

Primko
@Goleniów Prime dsv

Wiecie na czym polega różnica dsv a prime? Bo tutaj mogłes napisać i nikt Tobie nie skasował opinii a tam na go work prime opinie moderatorem jest właśnie ta osoba z góry więc niepochlebne opinie na swój temat są usuwane.... Wiem że niektórym osobom z za wschodniej granicy takie komunistyczne zachowania jeszcze w krwi pozostały, ale śmiem zauważyć że są w innym już kraju w Polsce....

assfgh

Witam, jak wyglada praca w dziale HR? A dokładnie chodzi o stanowisko Asystentka ds. Procesów i Dokumentacji ? Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

anonimowy

Praca w weekendy norma, praca na zmiany nocne też norma, zlecone nadgodziny praktycznie ciągle, zdarza się że cały miesiąc po 9 h, Duże wymagania, małe zarobki. Przed przyjściem zapewniają że wszystko jest kolorowo i tak też się wydaje ale z czasemdaje się odczuć wyścig szczurów i naciski z góry, nie polecam.

Cóż mogę powiedzieć... Aplikowałem 2 razy do dsv. Za pierwszym razem odrzucono mnie ze względu na słabą znajomość języka angielskiego ( półtora roku temu). Zapisałem się na kurs, zrobiłem B2, przyznaje że z mówieniem nadal są problemy ale już mniejsze. Zaaplikowałem drugi raz na stanowisko asystent accounts payable i po ok. 3 tygodniach dostałem informację że firma nie zdecydowała się na moją kandydaturę bez jakiegokolwiek powodu. Także, uprzejma prośba do innych kandydatów by przemyśleli 2 razy swoją kandydaturę. Pozdrawiam

@Kandydat

To znaczy, że Twój angielski musiał być naprawdę kiepski, tak jak nie polecam DSV, to bardzo łatwo jest tam się dostać, mówiać chociaż przyzwoicie po angielsku

@GalAnonim

Odpowiedziałem na każde pytanie zadane przez dsv. Na większość pytań 2-3 zdania z mojej strony, oprócz jednego gdzie nie wiedziałem nawet po polsku. Dla jednych łatwo, a dla innych bez szans

Xxx
@Kandydat

Ale dlaczego myślisz ze wina jest Twój słaby angielski? Kandydatury są odrzucane raczej z powodu za wysokich oczekiwań finansowych kandydatów.

@Kandydat

Mógłbyś przybliżyć jak taka rekrutacja przebiega w DSV? Czego głównie dotyczyły te pytania i na jakie nie udało Ci się odpowiedzieć? Z jakich obszarów warto się do nich przygotować?

Witam serdecznie, Nie rozumiem skąd bierze się, aż tyle niepochlebnych opinii pod adresem DSV ISS. Jestem pracownikiem DSV ISS od niecałego roku. Szczerze - nie pracowałem w lepszej firmie. Podejście do pracownika 10/10 - tutaj poczujesz się doceniony. Atmosfera w pracy 10/10, zarobki jak na polskie realia dobre. Pomimo ogromnego (międzynarodowego) zasięgu nie odczujesz, że pracujesz w przysłowiowym "korpo". Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, praca tutaj to czysta przyjemność. Gorąco polecam każdemu kto jeszcze się waha.

@Anonim

Jakiego rzędu zarobków można spodziewać się w dsv? Czy zarobki są stałe czy też uzależnione od wyrabianych targetów?

piotrek
@Anonim

Moize dlatego, ze to twoja pierwsza praca?

piotrek
@Adam

ALe na stanowisko sprzataczki, recepcjonistki, junior enhineera czy CEO?

Nie polecam brać udziału w rekrutacji. Po godzinnej rozmowie zapytałam czy dostanę informacje zwrotna niezależnie od decyzji. Oczywiście zapewniono mnie że jak najbardziej. I jak możecie się domyślać nigdy takiej odpowiedzi nie dostałam. Standardy jak na skandynawska firmę mają żadne.

Kinga

cześć, czy w DSV są premie roczne?

Jak wygląda dzień pracy w dziale customs? Ile dni w tygodniu i mniej więcej w których godzinach?

@Kandydat

Tydzień pracy trwa standardowo 5 dni, od poniedziałku do piątku. Pracy w weekendy nie ma, ale zadarza się w polskie święta które nie są obchodzone w innych krajach europejskich (np. majówka, 11 listopada itp.) - w te dni pracuje raczej część zespołów a nie całe. Godziny pracy są różne w zależności od obsługiwanych krajów. Jest praca zmianowa (6-14, 8-16, 10-18, 14-22) ale bez zmian nocnych. Nowi członkowie zespołów w pierwszych miesiącach pracują głównie na zmianach dziennych a nie wieczornych.

@Kandydat

Niestety informacje odnośnie tygodnia pracy nie są zgodne z prawdą. Aktualnie tydzień pracy obejmuje również wybrane soboty. Dodatkowo system zmianowy obejmuje również zmiany nocne. Taki system pracy dotyczy tylko wybranych państw, obsługiwanych przez DSV ISS. Za pracę w sobotę przysługuje oczywiście odbiór wolnego w inny dzień tygodnia, tak że zawsze jest to 5 dniowy tydzień pracy.

@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Otóż zamiany nocne są, a nawet są narzucane. Początkowo miały one się zdarzać raz na trzy miesiące jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Plusem dla nowych pracowników moze byc to, że będą zarabiać wiecej niż pracownicy z rocznym stażem :)

mick

Jeśli pracownik ma narzucaną pracę w sobotę/święto i nie ma za to płacone dodatkowych pieniędzy a za to może sobie łaskawie odebrać dzień wolny to dla mnie jest to zwykłe (usunięte przez administratora)

kukuryku

Czy może ktoś się wypowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku customs specialist?

@kukuryku

Do głównych zadań na tym stanowisku należy: weryfikacja dokumentów celnych, przygotowanie deklaracji,szkolenie pracownijów,udział w przenoszeniu procesów z innych krajów do ISSC, wsparcie mertoryczne członków zespołu, usprawnianie procesów aktualnie obsługiwanych. Praca ma charakter zmianowy i może odbywać się w niektóre polskie święta (które nie są dniami wolnymi w obsługiwanych krajach). Zespoły są podzielone względem obsługiwanych krajów, więc każdy specjalista pracuje głównie jednym krajem. Mamy nadzieję, że ta odpowiedź przybliżyła Ci trochę to stanowisko. Czy masz może jeszcze jakieś pytania?

Agnieszka

Dzień dobry wszystkim, czy mógłby ktoś podpowiedzieć, czy obowiązuje jakiś dress code w danej firmie?

@Agnieszka

W DSV ISS panuje dość luźny dress code. Tak zwany smart casual byłby najodpowiedniszym ubiorem.

Uważam, że

Niestety uważam, że w DSV dzieje się gorzej . Wiekszy chaos, wymagania rosną, a podwyżki były żadne lub wręcz śmieszne. Podwyżki przez długi czas były wstrzymane ale uważam, że to, co dostaliśmy jest wyśmianiem nas prosto w twarz. Pracy więcej, kasy mniej. Jeśli się nic nie zmieni, ludzie zaczną uciekać. Zresztą, już wiele ucieka, co potwierdza nieustanne szukanie pracowników. Można zasłaniać się wewnętrznymi awansami i rozwojem firmy, ale ci, którzy pracują, wiedzą jaka jest prawda.

customs

Hej, a jak wygląda sytuacja w dziale customs? Jak atmosfera? Po jakim czasie można awansować? I czy oprócz podstawowych benefitów występują jakieś premie np. za wyniki? Dzięki za wszystkie odpowiedzi

@customs

Nie ma benefitów za wyniki, awans minimum rok czasu, moze wiecej, atmosfera zalezy od zespolu, sam zobaczysz po czasie

@GalAnonim

Hej, co do tego awansu.. to właśnie jest brany pod uwagę staż pracy czy też trzeba się w jakiś sposób wykazać? Jakieś kryteria? Pracodawca sam awansuje? :D

@Monika

Myślę, że najważniejsze jest duże tempo pracy w jakim wypełniasz deklaracje celne, staż ma mniejsze znaczenie ale minimum rok pracy, plus warto mieć przyzwoite relacje z ludźmi

zainteresowana

Cześć, gdyby ktoś mógł podzielić się opinia jak pracuje się w dziale AP? -czy język ang na poziomie B1 wystarczy? -jak wyglada proces rekrutacji? -czy jest duży stres? Z góry bardzo dziekuje za odp! ????

Domaniewski

Praca w księgowości: minusy: -za duzo o ksiegowosci to sie nie dowiesz, nawet pita nie bedziesz umial sobie rozliczyc. potem nie da rady sie przeniesc do zwyklej ksiegowosci -strasznie monotonna praca. dzien w dzien klepanie tego samego. czujesz sie jakbys grał w CS-a -przez monotonie i brak mozliwosci uzywania mozgu jest to praca dosyc meczaca psychicznie. przypomina obrobke skrawaniem czy jakas fizyczna robote -jesli ktos nie lubi pracy w mega duzym open space, to nie polecam -rozwoj w tempie 0,02% rocznie bo dunczycy przenosza tu najprostsze procesy -jesli zmienisz dzial to tez bedziesz klepac tylko co innego, wiec za bardzo mozliwosci zmiany nie ma plusy -terminowe wynagrodzenie, ladne czyste biuro, kiedys 8 dni w miesiacu home office, teraz 100% od pandemii -ludzie sa mili, atmosfera spoko, zadnego mobbingu itp. -da sie szybko awansowac (po roku lub i mniej) - z tym, ze zakres obowiazkow sie niezbyt zmienia -praca zupelnie niewymagajaca, przychodzisz, robisz swoje, wychodzisz -brak koniecznosci doksztalcania sie (sensu niestety tez) -zadnych nadgodzin, a jak juz to do odbioru i naprawde da sie odebrac co do joty Podsumowujac, dobra praca jesli np. masz male dziecko i nie czujesz parcia zeby sie rozwijac intelektualnie. Albo masz jakas czasochlonna pasje i chcesz jej sie poswiecic.

Hania
@Domaniewski

Którego działu to dotyczy? Accounting, Payment Factory czy Accounts Payables?

Hania
@Domaniewski

Którego działu dotyczy ta opinia? Payment Factory, Accounting czy Account Payables? Zastanawiam się czy nie składać CV do jednego z tych działów.

Ale po co
@Domaniewski

Mam inne doświadczenia. Zależy gdzie trafisz i na jaki kraj. Akurat mój team mial dużo roboty i dużo nadgodzin. Często praca w święta. Więc bardzo zależy gdzie trafisz. Zgadzam się że z prawdziwą księgowością ma to niewiele wspólnego.

Domaniewski
@Hania

Całego ISS - Payment Factory, IC, AP, MDM. To jest jedno i to samo różnica jest tylko w tym jaki excel klepiesz.

Ala
@Ale po co

hej zastanawiam sie nad ksiegowością , aby aplikowac czy mozecie mi powiedzieć jak jest w ty dziale czy fajnie, czy jest duzo nadgodzin, czy praca jest rozwijająca i jak work life bance?

W.
@Ala

Zależy jaki dokładnie dział. U nas nie ma nadgodzin. Praca monotonna, ciągle to samo, zero księgowości. Work life balance jest bowiem robisz swoje i wychodzisz. Wg mnie praca nie różni się niczym od monotonnej pracy w fabryce tyle tylko że nie pracujesz fizycznie. Ale robisz to samo, często możesz wyłączyć myślenie, robisz swoje, opuszczasz miejsce pracy i nie interesuje Cię nic.

good

MAKSYM

nie otrzymałem opłaty za przewoź ladunku za 09-10/2020. Dług ponad 11500 euro. Moji depository na tel nie odpowiada!

Pracownik Przyzwoity

Od ponad połowy rok mam okazję pracować w DSV i moja opinia jest przeciętna - razi bezradność polskiej strony wobec strony lokalnej i błędów jakie popełniają, wymagania wobec nas za to za duże co do perfekcyjności procesu i braku najmniejszych błędów. Warto zwrócić uwagę, że każdy zarabia tyle samo a podział obowiązków się różni - to tez może niektórym się nie podobać, tak samo jak zamrożone pensje od dłuższego czasu. Na plus zdecydowanie atmosfera pracy, brak nacisku na nadgodziny i przyjaźni współpracownicy, ale praca jest do bólu monotonna i nierozwijająca

Taka ja
@Pracownik Przyzwoity

A w jakim dziale pracujesz, że ta praca taka łatwa?

Pracownik Przyzwoity
@Taka ja

Celny, ale nie planuje dlugo zostawac

Jan

Praca w dziale OSS Plusy + praca nieskomplikowana, w większości bardzo powtarzalna (wystarczy ogarnąć obsługę komputera) + prace kończysz wraz z wylogowaniem, nikt nie zawraca głowy po godzinach + dobra praca na rozpoczęcie kariery zawodowej Minusy - nie wiesz na czym tak dokładnie polega twoja praca oprócz klikania według schematu - system wynagrodzeń i podwyżek jest porażką - kierownictwo nie posiadające wiedzy na temat szczegółów naszej pracy - ciągła rotacja - brak możliwości realnego rozwoju, gdyż wszędzie jest takie samo klikanie

Jjjakub

Dsv publikuje informacje o możliwości pracy z domu. Interesuje mnie praca gdzie około 80-90%, jest wykonywana zdalnie. Pani w trakcie rozmowy nie do końca była mi w stanie udzielić odpowiedzi. Jak jest z home office w dsv? Pytam nie tylko o czas covid ale ogólnie.

zorietowany
@Jjjakub

Hej. Przed epidemią co do zasady przysługiwało 8 dni pracy zdalnej w miesiącu. Od marca większość osób pracuje 100% zdalnie lub częściowo zdalnie (w zależności od działu, oraz indywidualnych potrzeb i możliwości).

@zorietowany

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Gdzie te 8 dni ? U nas nikt nie pracował z domu bo zwyczajnie managerka krzywo na to patrzyła. Może było 8 dni gdzieś tam w regulaminie, ale regulamin swoje a życie swoje.

zorientowany
@Anna

W błąd? Piszę o swoich doświadczeniach. Wierzę, że Ty masz inne. U mnie w zespole prawie każdy każdy wykorzystywał co miesiąc te 8 dni, poza osobami, które zwyczajnie nie chciały. Obstawiam, że wiele u zależy od przełożonego. Może warto na romzowie o pracę od razu pytać jakie w praktyce jest podejście w zespole, do którego się aplikuje.

@Jjjakub

Cześć Jakub, ze względu na obecną sytuację, na ten moment większość z nas pracuje zdalnie bądź w modelu hybrydowym. Oczywiście w zależności od stanowiska i tam, gdzie jest to możliwe. To kwestia ustalana indywidualnie z przełożonym. Jeszcze przed pandemią każdy z naszych pracowników miał do wykorzystania 8 dni pracy zdalnej w miesiącu.

Zostaw merytoryczną opinię o DSV International Shared Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DSV International Shared Services Sp. z o.o.