DSV International Shared Services Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o DSV International Shared Services Sp. z o.o.

pawel

jakie zarobki na specjalista obsługi klienta/cust service spec - w wawie - opłaca się aplikować? bo widełek brak

Zastanów się

Max 5 brutto

Pablo
@pawel

Absolutnie się nie opłaca. Mizerne pieniądze jak to w ISS, chyba ze jako opcja na pierwszą pracę po studiach, bo na więcej niż akademik to nie zarobisz

@Zastanów się

Niezłe mają tam poczucie humoru, płacą najniższą krajową a na liście benefitów oferują stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.. haha… z tego co wiem to za ładownie hulajnóg z aplikacji odpowiedzialny operator i nie trzeba robić tego w domu, hahah ????

RF
@Zastanów się

Ale to dadzą tak na start 5 tysięcy brutto? Czy raczej trzeba dłużej popracować, aby otrzymać taką pensję? Od czego zależy wysokość wynagrodzenia? W niektórych komentarzach widziałem, że otrzymuje się nawet najniższą krajową... Więc jak to jest? Myślę nad złożeniem CV, więc dobrze byłoby wiedzieć, ile bym zarabiał na dobry początek.

RF
@RF

Jak sobie zażyczysz na „dobry początek” 4500 brutto to masz dużą szansę na to, że twoje CV trafi na biurko przyszłego managera. A potem jakieś podwyżki są, ale to bardziej na waciki :)

FU
@RF

Rozumiem, że piszemy o zakresie pensji zasadniczej, i o tym, jak wyglądają podwyżki? A co z premiami, czy dodatkami? Jeśli takie tu występują, to od czego zależą i jakie z nich pieniądze?

@FU

Premie i dodatki nie istnieją. Jedynie nadgodziny jeśli sobie ich nie odbierzesz. Podwyżka raz w roku, uznaniowa, symboliczna. Dostajesz dofinansowanie do obiadu, masz możliwość wykupienia pakietu medicover czy karty multisport które też będzie w jakimś stopniu dofinansowane przez firmę.

Cath
@RF

4500 brutto?!!! W 2023 r.?!!! To chyba jakiś żart.

WW Nowy wpis
@@RF

Jeśli nie odbiorę nadgodzin to wtedy wypłacana jest dodatkowa kasa za ten czas? To ja bym wolała takie rozwiązanie. Jest jakiś przymus, aby odbierać te dni wolne? Ta podwyżka raz w roku to o ile % mniej więcej zwiększa pensję? Premii nawet nie ma okresie świąt?

Cath Nowy wpis
@Cath

Nie jest to żart. Jak chcesz dostać więcej to się dowiesz od managera, że w oddziale w Manili za te pieniądze mają 5 pracowników i jak się niepodoba praca za zwrot kosztów przeżycia to dowidzenia :)

WJ

Czytam tutaj, że jedni mają możliwość pracy na home office, a inni nie. A jak to jest w przypadku asystentki ds. zarządzania zamówieniami? W ogłoszeniu, które znalazłam, podają, że to hybryda, ale no w związku z tymi komentarzami chciałabym wiedziec, jak to w praktyce działa.

@WJ

W DSV ISSC pracujemy w modelu pracy hybrydowej, który zakłada pracę 2 dni z domu i 3 dni w biurze, niezależnie od stanowiska.

FJ
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

I te dni do wybrania są dowolne? Można przykładowo pracować w domu w poniedziałek i piątek? Czy takie dni do wyboru należy podać wcześniej ?

@FJ

Tak, jest pełna dowolność co do wyboru dni pracy zdalnej. Możesz wybrać poniedziałki i piątki lub dostosować dni do swoich preferencji.

MY
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Ok, ok, fajnie. A czy trzeba te dni zgłaszać do grafiku? Czy jak jednego tygodnia biorą dni wt i śr, a w następnym tygodniu chcę zmienić na czw i pt, to można tak zmieniać na bieżąco? Czy jest wymóg, aby wcześniej zgłaszać np. miesiąc wcześniej?

@MY

Cześć! Trzeba to rejestrować w systemie wcześniej, ale jest dowolność doboru dni na pracy zdalnej. Dany dzień, który chcesz wykorzystać na pracę zdalną trzeba zaznaczyć w systemie minimum 2 tygodnie wcześniej. W przypadku chęci wycofania się z niego - jest oczywiście taka możliwość i ten dzień "nie przepada".

XD Nowy wpis

No chyba jednak jest 6dni bo i to po 3miesiscsch nie dajecie laptopa ani nic

Kobieta Nowy wpis

Firma ma ponad 60 ofert pracy, skąd tak duża ich liczba, firma się prężnie rozwija? Specjalistka ds. rekrutacji, interesuje mnie to stanowisko, wyczytałam, że zdarzają się podróże służbowe, sama wychowuje dziecko i zastanawiam się ile średnio takie wyjazdy trwają? Ogólnie opłacalne są pod względem finansowym, jakiś dodatek do wynagrodzenia za nie jest?

Polecam współpracę z firmą DSV ISSC :)

specjalista

Z perspektywy działu Customs: kokosów raczej się nie dorobicie (ISS musi być w miarę tani żeby się firmie opłacać), ale atmosfera jest spoko, liderzy ludzcy a ludzie przyjaźni i jak mogą to wam pomogą. Zespoły realnie młode i dynamiczne, ale to przez spory turnover rate. xD Biuro jest realnie wygodne i nowoczesne a dofinansowanie do obiadów w kantynie to całkiem dobry deal. Ze strony managementu są czasem próby myślenia z wyprzedzeniem, planowania i ogarniania sytuacji, a czasem są codzienne spotkania z wyświetlaniem tego jak komu ******* (źle) poszło i ciśnięcie o (słabo mierzoną) produktywność, różnie bywa. Ogólnie jako pierwsza albo jedna z pierwszych prac spoko, można zdobyć doświadczenie i potem na spokojnie szukać czegoś innego. Poza tym komunikacja dość dobra, blisko stacji kolejowej, dużo autobusów z metra. (Parking albo płatny albo powodzenia z szukaniem miejsc, więc nie wiem czy dojazd samochodem to najlepszy plan. Za to parking na rowery w garażu zdaje się jest za darmo.) To co wydaje się być największym minusem to że pracy zdalnej nie jest tak dużo, a na ogół o home office trzeba złożyć wniosek z wyprzedzeniem, a więc zaplanować go sporo wcześniej. (Jest coroczna pula dni do wykorzystania bez wyprzedzenia, ale to średnio 2 na miesiąc. Poza tym 6 dni / miesiąc które trzeba zarequestować minimum dwa tygodnie wcześniej.) Więc jak mieszkacie daleko i pociągi różnie jeżdżą w zimę to możecie się rozczarować trochę.

@specjalista

Cześć! To my tylko dopowiemy co nieco o tej pracy zdalnej ;) Rzeczywiście DSV jako pracodawca przyznaje 6 dni/miesiąc pracy zdalnej. Jednakże pracownicy mają także do wykorzystania 24 dni pracy zdalnej tzw. okazjonalnej w ciągu roku. I o ile te 6 dni faktycznie trzeba zaplanować i ustawić w systemie na co najmniej 2 tygodnie przed wykonywanym home office, to dni z 24-dniowej puli mogą zostać wykorzystane nawet tego samego dnia, tuż przed rozpoczęciem pracy ;) Dla przykładu: jeśli rozpoczynacie pracę o 8:00 według systemu, to możecie zgłosić home office o 7:50.

Zenek
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Czy dobrze rozumiem, że ogólnie pracownik ma do dyspozycji 8 dni pracy zdalnej w ciągu miesiąca, z czego 6 trzeba zgłaszać z wyprzedzeniem a 2 są, powiedzmy, "na żądanie"? I czy obowiązuje tu, podobnie jak przy urlopach, możliwość kumulowania takich dni zdalnych? Na przykład w jednym roku wykorzystać 10 takich dni a w następnym całą pulę + "zaległości"?

@Zenek

Cześć, niestety wspominane 6 dni do wykorzystania na pracę zdalną od pracodawcy nie kumulują się i nie przechodzą na kolejny miesiąc. Kumulować można jedynie te 24 dni przyznane na rok (one jednak nie kumulują się z roku na rok). Czyli w każdym miesiącu "na sztywno" pracownik ma 6 dni pracy zdalnej. I dalej może dobrać dowolną ilość z puli 24 dni (przyznanych na rok).

Jasiek
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Dziękuję za precyzyjne info. A czy w przypadku pracy z domu robiłbym na swoim komputerze / laptopie, czy firma zapewnia do tego sprzęt?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do DSV International Shared Services Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

MT

Kto odpowie na pytanie, czemu firma ma wystawione 63 oferty pracy na tę chwilę? Jak z ilością roboty, która przypada na jednego pracownika? Można mieć problem, by znaleźć 30 minut w ciągu pracy na zjedzenie, picie i po prostu relaks? I jakiej kwoty spodziewać się przy posadzie Spedytora Krajowego Drobnicowego? Co do kasy w ogłoszeniu jest zaledwie wzmianka o systemie premiowym, a na forum pojawiały się kwoty 4500 zł brutto. Tylko, nie napisano, przy jakim stanowisku.

@MT

Cześć! Dzięki za Twój komentarz! Chcielibyśmy jednak podkreślić, że to forum jest poświęcone jednej ze spółek firmy DSV - International Shared Services, a nie wszystkim spółkom z grupy DSV. W przypadku pytań dotyczących stanowiska Spedytora Krajowego Drobnicowego, sugerujemy skontaktowanie się bezpośrednio z przedstawicielem działu HR lub rekrutacji w DSV Road poprzez adres mailowy: hrbp.road@pl.dsv.com, aby uzyskać precyzyjne informacje na temat zarobków, systemu premiowego i innych korzyści związanych z zatrudnieniem.

Eva

Szanowni Państwo, prośba o garść informacji odnośnie pracy na stanowisku związanym z likwidacją szkód + języki obce. Pracodawca wystawia przeróżne ogłoszenia, ale czytając opinie na forum ciężko nieraz się rozeznać o czym piszą (zwłaszcza niezadowoleni) i do czego konkretnie odnoszą swoje uwagi. Czy praca w Likwidacji Szkód jest mocno na czas/target i w stylu - "nie ma jak wyjść do toalety"? Czy szkody transportowe to działka mocno "analityczna" i potrzeba tu osób o szczególnych predyspozycjach/wiedzy? Budowa maszyn, "Mistrz excela", sama nie wiem ? Czy jest to bardziej szablonowa obsługa wg. procedur i powtarzalne sprawy, które obsługuje się hurtowo i każda "ogarnięta" osoba po wdrożeniu może działać ? W opiniach ciągle pojawia się info o zarobkach na granicy najniższej krajowej i to w stolicy ... Czy to także dotyczy ogłoszeń gdzie są oczekiwania od kandydata znajomości 2 języków obcych? Model pracy hybrydowej: czy pracownik w pełni samodzielny i doświadczony musi być w każdym tyg. w biurze, czy może odrobić te dni zbiorczo? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

@Eva

Dziękujemy za Twoje spostrzeżenia dotyczące ilości ofert pracy i warunków zatrudnienia. Chcielibyśmy podkreślić, że to forum jest poświęcone jednej ze spółek firmy DSV - International Shared Services, a nie wszystkim spółkom z grupy DSV. W przypadku pytań dotyczących stanowiska Spedytora Krajowego Drobnicowego, sugerujemy skontaktowanie się bezpośrednio z przedstawicielem działu HR lub rekrutacji w DSV Road poprzez adres mailowy: hrbp.road@pl.dsv.com, aby uzyskać precyzyjne informacje na temat zarobków, systemu premiowego i innych korzyści związanych z zatrudnieniem.

Mańka

Stoję przed wyborem nowej pracy, wpadła mi w oko oferta Administrative Specialist. Ale nie ukrywam, że nie jestem super doświadczona. Powie ktoś coś więcej o onboardingu? Dostosowują się do poziomu kandydata, jeśli się uda?

StaryWyjadacz
@Mańka

@Mańka… śmiało aplikuj ! :) DSV ISS jest tworzone głównie przez młodych ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym. Programy onboardingu są dobrze opracowane, w firmie panuje koleżeńska atmosfera. Zatem jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to złóż aplikację i czekaj na telefon od dziewczyn z HR’u :)

Mania
@StaryWyjadacz

Długo trwa onboarding? Potem ludzie w codziennej pracy też pomagają jak coś? No i czy jakieś mozliwości na rozwój są tutaj? :)

@Mania
@Mania

Onboarding trwa 7 miesięcy, tyle masz czasu na to żeby się „usamodzielnić”. Buddy, czyli doświadczony na tym stanowisku pracownik ma za zadnie Ci w tym pomoc. Generalnie w DSV nie ma atmosfery typowego korpo, i koledzy co do zasady sobie pomagają, są od tego spotkania zespołowe etc. bo mamy politykę ONE DSV czyli w skrócie wszyscy we wspólnym celu. Oczywiście jeśli przełożony będzie widział, ze coś jest nie tak to bedziesz mieć na bierząco feedback i będą podejmowane kroki, żeby pomóc Ci się zaadoptować :) a rozwój… zależy od tego jak go definiujesz :) jest program przejść wewnętrznych, i jeśli masz dobrą opinię służbową to będzie do Ciebie wyciągana pomocna ręka w rozwoju :)

StaryWyjadacz38.
@@Mania

To akurat jest nie prawdą jeśli chodzi o oddział DSV Goleniów. Liderzy i kierownicy mają w nosie osobę wdrazającą się w obowiązki. Jeśli samu się nie pójdzie i nie zapyta to niestety niczego się nie nauczymy. Jeśli chodzi o dłużej pracujące tam osoby to po części są one pomocne.

T
@StaryWyjadacz38.

Czyli suma sumarum dociekliwa osoba dzieki pomocy kolegów starszych stażem da rade się dobrze wdrożyć :)? Przy okazji ciekawi mnie ile na start dostaje spedytor ze sporym doświadczeniem. ktoś wie?

StaryWyjadacz38.
@T

Tak myślę że przy pomocy starszych kolegów bez problemu nowa osoba wszystko ogarnie. Bo przy pomocy liderów i kierowników niestety nie. Bo mają wszystko (usunięte przez administratora)

T
@T

Dostaje kwotę w okolicy najniższej krajowej + to co sobie zarobi na transportach. Podstawa jest znikoma, żeby potencjalnie nie być kosztem w gorszym miesiącu

Nieprawda
@@Mania

Dlaczego tak klamiecie? ?? Nigdy nie dostalam zadnego 'buddyego' ani nigdy nikt z mojego zespolu takiego czegos/kogos nie mial. Troche jak z home office - jeden zespol ma nawet 3 x w TYGODNIU, a drugi nie ma, bo Team leadowerowi sie to nie podoba. Nie wiem gdzie ten buddy jest, chetnie sie dowiem. U nas nikt o tym nie slyszal!

Cześć @PRAC_, DSV to jedna z czołowych firm branży TSL z siedzibą w Danii. W Polsce i na świecie obejmuje spółki Air&Sea, ISS, Road, Solutions oraz Services. To jest strona poświęcona DSV ISS. Prawdopodobnie chodziło Pani/Panu o inną spółkę.

Kandydat 321

Witam. Ile trwa proces rekrutacyjny w firmie dsv na operatora wózka widłowego w Niemczech? Wysłałem uprawnienia w zeszły czwartek i na razie cisza

@Kandydat 321

Cześć! DSV to jedna z czołowych firm branży TSL z siedzibą w Danii. W Polsce i na świecie obejmuje spółki Air&Sea, ISS, Road, Solutions oraz Services. To jest strona poświęcona DSV ISS. Prawdopodobnie chodziło Pani/Panu o inną spółkę.

wzsck
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Na czym polega praca spedytora w DSV, jest to prowadzenie samochodœw, kupno/sprzedaz ładunkow czy jest to moze praca pomieszana? Pozdrawiam.

@kandydat

Fatalne zachowanie rekruterów. Kandydat dostaje informacje, że niezależnie od decyzji, w ciągu 2 tygodni otrzyma informację zwrotną o wyniku rekrutacji, niby taki mają regulamin. Informacji oczywiście brak. Pokazuje to tylko brak kultury rekruterów względem kandydatów. Po co kłamać?

@@kandydat

@KANDYDAT Cześć! Cześć! W DSV ISS nasi specjaliści ds. rekrutacji standardowo wracają z każdą informacją zwrotną do 2 tygodni od ostatniego spotkania. Cenimy każdego kandydata, który poświęcił swój czas i wysiłek na udział w naszych rozmowach rekrutacyjnych. Bardzo nam przykro, że taka sytuacja miała miejsce i podejmiemy wszelkie starania, aby jak najszybciej dostarczyć pełną informację zwrotną o wyniku rekrutacji. Prośba o kontakt na adres rekrutacja@pl.dsv.com w celu doprecyzowania szczegółów.

@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Z całym szacunkiem, ale dlaczego to ja mam do Państwa w tej sprawie pisać i upominać się o tę informację? Uczciwiej by było, gdyby Państwa specjaliści wrócili z odpowiedzią do wszystkich kandydatów, którym to obiecali, a którym nie śmieli przesłać nawet podziękowania za udział w rekrutacji. Proszę przemyśleć, czy warto publicznie podawać jaki jest standard czasowy odpowiedzi na rekrutację, bo z opinii na tej stronie ewidentnie wynika, że nie jestem jedyną osobą, która takiej odpowiedzi nie otrzymała.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie DSV International Shared Services Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 28 lutego

Lena

Czy ktoś się orientuje jakie są widełki jeżeli chodzi o stażystów?

Wika

I jaki wymiar godzin dla stazystów jest wtedy? Łatwo tu na staż się dostać tak w ogóle czy niekoniecznie? Są skłonni zatrudniać potem na stałe?

@Wika
@Wika

Bardzo łatwo jeśli przejawiasz jakąkolwiek chęć do nauki i pracy :) Tylko po stażu nie oczekuj niczego więcej niż najniższa krajowa :) ale potem w CV masz korpo ;)

Krystyna
@@Wika

A po jakim czasie można liczyć na coś wyższego niż najniższa, realne to w ogóle? Wystarczy zapewnić firmę o tym, że chce się odbyć staż ?

@Krystyna

Cześć, zarówno jeśli chodzi o wynagrodzenia dla specjalistów, juniorów oraz stażystów, a także zakresu obowiązków służbowych - stawki są zróżnicowane. O wynagrodzeniu stażysty decyduje między innymi jego doświadczenie , dyspozycyjnośc i inne przydatne na tym stanowisku umiejętności / cechy. O ewentualnej kontynuuacji współpracy decyduje obustronna chęć i możliwości.

Rekrutujący

Potwierdzam to co inni pisali, najpierw rozmowa przez tel, sprawdzenie angielskiego, później po pozytywnej weryfikacji zostałem zaproszony na rozmowę na teamsach z potencjalną kierowniczką i panią z HR, rozmowa około 40 min, szczegółowe pytania, znowu sprawdzenie angielskiego - kilka pytań, na końcu zapewnienie, że niezależnie od decyzji dostanę informację czy tak czy nie, najpóźniej w ciągu tygodnia. Minęło 1,5 miesiąca i kamień w wodę. Słabe traktowanie ludzi.

Lidia
@Rekrutujący

Cała rozmowa telefoniczna jest prowadzona po angielsku? Pamiętasz może jakie pytania zadawali Tobie na rozmowie na żywo, jakieś specjalnościowe? Myślisz, że rekrutacja już się skonczyła?

@Rekrutujący

Cześć! Prośba o kontakt na adres rekrutacja@pl.dsv.com w celu doprecyzowania szczegółów. W DSV ISS nasi specjaliści ds. rekrutacji standardowo wracają z każdą informacją zwrotną do 2 tygodni od ostatniego spotkania z kandydatem.

Nie badz glupi - uciekaj!

Jestem miesiac pod odejsciu z DSV do innej, duzej korporacji. W mojej nowej firmie jesy mnostwo socjalnych dodatkow, caly dzien mamy owoce, wybor herbat, a nawet goraca czekolade :D Jak wspomne DSV to bieda swiszczy i piszczy. Dobra praca na start, dla studenta. Zreszta firma nigdy nie inwestowala w rozwoj pracownikow, a wolala zatrudniac nowych za takie sam pieniadze by ci doswiadczeni ich uczyli. I oczywiscie nie ma w tym nic zlego, ale dlaczego po 2 latach pracownik dostaje 200 zl podwyzki ?! DSV nie ma nic do zaoferowania i ten kto cos potrafi, ucieka. Wg mnie zle swiadczy o osobie, ktora pracuje dlugo w tej firmie.Albo jej pasuje brak rozwoju i stagnacja albo nie potrafi nic kompletnie i nie znajdzie nic innego, a fakt - DSV stoi niewykwalifikowanymi ludzmi, ktorzy nie lubia sie przepracowywac.

Kandydat asystent

Stanowisko asystenckie Jak długo czeka się na kontakt telefoniczny od momentu zmiany statusu na „rozpatrywanie” aplikacji? Czy w okresie wakacyjnym proces rekrutacji rozciąga się w czasie?

Joasia
@Kandydat asystent

I jak mowa o rekrutacji, czy jest tu przewidziany etap na zadanie rekrutacyjne? Może sa tylko rozmowy bez zadań? Dzięki.

Krysia

Witam. Pytanie w sprawie ogłoszenia EDI Business Analyst, które jak pamiętam kiedyś było tutaj nawet, czekam jak się pojawi znowu. Jak wygląda polityka firmy odnośnie zachowania tzw. work-life balance?

XX

Na rozmowie informują, że otrzymasz komputer służbowy, natomiast później nielegalnie podłączają Twój telefon do systemu i wymuszają pracowanie na swoim komputerze. Nie informują, że należy mieć Windows 10, wysyłają napisaną na kolanie wewnętrzną instrukcję. Wymuszają pracę zdalną, jednak nie dają warunków do niej.

Brak informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji po teście i rozmowie.

@Kandydat

K.
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Niestety, ale to nieprawda. Czekałam o wiele dłużej, przypominałam się i dopiero po miesiącu ktoś się odezwał.

Zostaw merytoryczną opinię o DSV International Shared Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 5 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DSV International Shared Services Sp. z o.o.