Opinie o widoczni.pl - widoczni sp. z o.o. w Poznań

Opinie o Widoczni

Paulina

Może ktoś w z Was orientuje się, jak przedstawia się aktualna sytuacja w widoczni.pl? Jaka panuje u nich atmosfera, i jak wygląda system wynagrodzeń?

@Paulina

Atmosfera w firmie jest przyjazna i sprzyja stabilnej i rozwojowej pracy. Jeśli chodzi o system wynagrodzeń, jest on ustalany indywidualnie w zależności od działu i często obejmuje atrakcyjne premie. Prowadzimy cyklicznie rekrutacje i właśnie dołączyły do nas kolejne osoby :)

Mr. W

Cześć, byłem pracownikiem agencji przez jakiś czas i myślę, że cała ta fala obelg jest nieco przesadzona. Osobiście otrzymałem wsparcie i możliwość nauczenia się wielu, wielu umiejętności, które mimo tego że nie pracuję jako SEO dalej wykorzystuję. Jeśli widać po Tobie zaangażowanie, chęci do nauki oraz umiejętności to możesz liczyć na "lepsze warunki". Rynek pracy rządzi się swoimi prawami, jeśli coś wnosisz to coś też otrzymujesz - proste i logiczne. Grunt to odnaleźć się w nowym środowisku. Pozdrawiam

g

Polecam agencję widoczni jako miejscie do stawiania pierwszych kroków w świecie marketingu internetowego - komfortowa przestrzeń pracy i otwarty, przyjazny zespół, który stanowi realne wsparcie w codziennej realizacji zadań!

Figa

ja byłam na stażu w dziale Copy i jakoś nie narzekam. Staż nie dość że płatny, to jasny klarowny system pracy, konkretne ustalenia co do zadań, a i ludzie w porządku. Po miesiącu stażu dostałam propozycje pracy zdalnej, z której skorzystalam

Ania Zalewska

Pracuję tu prawie 6 lat. Zaczynałam, gdy firma miała siedzibę na Sienkiewicza na Jeżycach. Stara kamienica, warunki spartańskie, a w zespole 4 osoby + szef. Było ciężko, mieliśmy naprawdę zawalone grafiki maksymalnie różnorodnymi zadaniami. Nie było czasu na wizerunek, trzeba było obsługiwać klientów. Ale z roku na rok było nas coraz więcej. Pamiętam jak mieliśmy 11 osób i wydawało mi się wtedy, że już nas tak dużo ;) Po drodze agencja wybudowała swoją siedzibę na Złotowskiej i...ruszyło z kopyta. Teraz każdy ma swoje zadania, jest wyspecjalizowany. Cały czas się rozrastamy i dziś jest nas ponad 30. Czas na rozbudowę. Czy jesteśmy dużą firmą? Nie, więc oczekiwania, że warunki płacy czy benefity będą porównywalne z tymi z zagranicznej korporacji są naiwne. Co najbardziej tu lubię? Swobodę działania, ale to nie znaczy, że miałam ją automatycznie, gdy tylko dołączyłam do agencji. Najpierw ciężko na nią pracowałam, dowożąc wszystko w terminie, robiąc więcej niż się ode mnie oczekuje i otwarcie rozmawiając. Nigdy nie rozwiązywałam swoich spraw za pomocą Goworka, ani innego anonimowego kanału, jak niektórzy tutaj. Rozmawiałam, twarzą w twarz i negocjowałam. Dzięki temu ja jestem zadowolona. Otworzyło się dzięki temu wiele drzwi przede mną, za co jestem bardzo wdzięczna. Z szefem jest tak, że jak każdy człowiek czasem mnie wkurza, ale ja patrzę jednak na to, co dominuje - a dominuje zrozumienie, wsparcie i chęć dzielenia się sukcesem firmy, także w formie podwyżek i premii. Mogłabym wiele pisać, ale i tak większość kandydatów rozmawia ze mną osobiście. Kto ma pytania, znajdzie mnie na LinkedInie :). Tak się składa, że rozmawiałam ostatnio z wieloma kandydatami podczas rekrutacji i większość z nich przyszła, dzięki poleceniu od kogoś znajomego. Tylko się cieszyć, że panuje o nas taka dobra opinia w Poznaniu i ludzie przyprowadzają swoich znajomych.

Aplikowałeś do firmy Widoczni? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
Michał Michałowski

Polecam pracę w agencji Widoczni. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz rozwijać się zawodowo i realizować się w ciekawych projektach to jest to dobry wybór.

pracujący

Bardzo dobra atmosfera w pracy, wypłaty na czas, a nawet w wyjątkowych okolicznościach wcześniej :) Jest problem lub potrzeba zmiany? Nie mam oporów, by iść z tym do szefa. Mam poczucie, że każda propozycja zostanie rozpatrzona na poważnie. Możemy się sporo nauczyć! Polecam!

Copy

Wpadłam na chwilę, zostałam na dłużej. Tak opisałabym swoją współpracę z Widocznymi. Bardzo lubię panującą w firmie atmosferę oraz to, że na mój zespół zawsze można liczyć. Jestem tu mniej więcej od roku i ani razu nie spotkałam się z tym, żeby ktoś robił mi pod górkę (było zupełnie odwrotnie np. mogłam połączyć pracę ze studiami). Wypłaty na czas, wsparcie ze strony starszych stażem współpracowników. Nareszcie rano nie budzę się z myślą "o świecie, znowu muszę tam iść", jak miało to miejsce w poprzednich miejscach pracy - każdemu życzę takiej atmosfery i takich ludzi wokół.

Przemysław M.

Pracuje w firmie blisko 2 lata i bardzo cenię sobie tą współprace. Firma dynamicznie się rozwija dzięki czemu miałem więcej okazji współpracować z nowymi projektami, coraz to bardziej skomplikowanymi, gdzie wykorzystałem dotychczasowe doświadczenie i znacznie je rozszerzyłem. Szczerzę mogę polecić tę firmę potencjalnie zainteresowanym. Teraz chwila szczerości - nie twierdzę, że w firmie jest kolorowo: - w toalecie nie ma cukierkowego papieru toaletowego, - manager działu nie przynosi pączków co drugi dzień, - firma nie jest położona 50 metrów od poznańskiej stacji metra, - a czasem nawet trzeba poczekać w kolejce do ekspresu do kawy, ale jest normalnie: - zdarzają się problemy - szukamy rozwiązań, - zdarzają się sytuacje stresowe - szukamy rozwiązań, - zdarzają się awarie ekspresu - oddajemy go do serwisu, - zdarza się że zabraknie kawy - idziemy do sklepu, - co najważniejsze: jak szukamy rozwiązań to je znajdujemy, - atmosfera? cóż, subiektywnie jest wysoce zadowalająca ;)

Pracując w agencji Widoczni już od prawie roku - mogę śmiało polecić ją każdemu, kto chciałby zostać dobrym specjalistą SEO. Panuje przyjazna atmosfera, a wysoki poziom merytoryczny zapewnia szybki rozwój zawodowy.

Marlena

W Widocznych pracowałam krótko, ale współpracę wspominam z zażenowaniem. Jedna z czołowych agencji w Poznaniu; wrażenie fantastycznej atmosfery tworzone na Facebooku, a w rzeczywistości: brak stabilnych warunków współpracy - umowy śmieciowe albo własna działalność, upominanie się o wynagrodzenie (bo ktoś "zapomniał" je wypłacić). Wisienka na torcie to baterie do myszki i klawiatury , które ładowane po kilka razy rozładowują się po 2 dniach.

Ania, widoczni
@Marlena

Hmmm, jakby tak prześledzić historię zatrudnienia u nas, to żadnej Marleny nie było ;) Ale ok, załóżmy, że to pseudonim artystyczny. Tylko, że nie zgadza się również pozostała część opinii: >forma umowy - każdy ma taką, jaka mu odpowiada, są zarówno osoby na umowie o pracę, umowie B2B, jak i umowach o dzieło >terminowość wypłaty - tu w 200% się nie zgadza, bo nie tylko jest zawsze na czas, ale w wyjątkowych sytuacjach (urlop, święta) może być nawet ekstra wcześniej >baterie - tak już jest z bateriami, że się rozładowują, wszystkie uwagi odnośnie sprzętu można przecież zgłaszać - wymienialiśmy na prośby zespołu baterie, klawiatury, myszki, monitory, komputery...Czasami wystarczy tylko powiedzieć, że jest problem. Przykro nam, że masz takie wspomienia, ale trudno nam to zrozumieć, bo jak wyżej napisałam, sytuacje z umową i wypłatami nie mają miejsca. Czy na pewno chodzi o widocznych?

Marlena
@Ania, widoczni

Gdyby sytuacja z wypłatą nie miała miejsca, to bym o niej nie pisała. W moim przypadku zdarzyła się 2x. Może to niechlubny wyjątek. Nie mam intencji oczerniać agencji, lecz poinformować zainteresowanych o warunkach pracy. Cieszę się, że sytuacja z bateriami się poprawiła.

ada
@Ania, widoczni

Jeśli chodzi o formę zatrudnienia zawsze w tej kwestii była duża elastyczność. W momencie kiedy chciałam przejść na umowę o pracę, nie było z tym żadnego problemu. Pracuję już tutaj prawie dwa lata i nie słyszałam o przypadku, aby pracodawca narzucał z góry rodzaj umowy.

zatrudniona
@ada

Wiem jak to jest mieć problemy z terminem wypłąty, bo kiedyś w innej firmie miałam. Wypłata przychodziła nawet 20 dnia miesiąca... A tu max do 6 dnia mam wypłatę, nie muszę się upominać. Więc najwyraźniej u Marleny zdarzyło się jakieś niedopatrzenie, każdy jest tylko człowiekim i może się pomylić. Nawet osoba robiąca przelewy i wcale nie świadczy to o całej firmie.

copywriterka
@Ania, widoczni

W widocznych nie pracuję długo, ale od razu jak tu przyszłam dostała umowę o pracę, bez żadnego proszenia się. Można? Można

@copywriterka

Przyszłam do Widocznych tuż przed skończeniem studiów - jak powiedziałam, że potrzebuję ubezpieczenie, bo kończę studia, dostałam umowę o pracę zarówno na okresie próbnym, jak i po nim. Wypłata jest nie tyle na czas, co zazwyczaj przed czasem, bez żadnego biegania i proszenia się.

Klaudia
@Ania, widoczni

Już na pierwszym spotkaniu dostałam informację, że mogę wybrać opcję, która odpowiada mi najbardziej - w tym umowa o pracę. Co do przelewów - osobiście nie spotkałam się z sytuacją, kiedy wynagrodzenie nie zostało wypłacone na czas.

Asia

Miałam okazję pracować w agencji Widoczni na stanowisku Specjalista ds. marketingu internetowego. Polecam to miejsce wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem. W biurze panuje miła atmosfera, wszyscy są bardzo pomocni :) Pozdrawiam obecnych pracowników!

Moi uczniowie uczestniczyli w lekcji nt Marketingu Internetowego. Bardzo ciekawie i merytorycznie poprowadzone zajęcia. Uczniowie byli zaangażowani, poznali przydatne w życiu informacje.

Mateusz

Opinię piszę po 4 miesiącach pracy, jako specjalista SEO. Nie jest to pierwsza Poznańska agencja dla której pracuję, z mojej perspektywy jako pracownika - najlepsza. Zróżnicowane portfolio klientów, jasny zakres obowiązków, dobre warunki finansowe i ogromne możliwości rozwoju. W ciągu ostatnich 4 miesięcy nauczyłem się więcej, niż przez rok pracy w poprzedniej agencji. Wysokość wynagrodzenia i zakres obowiązków pokrywa się z moimi oczekiwaniami postawionymi na rozmowie o pracę. Pracy jest dużo i jest wymagająca, potrzebne jest duże zaangażowanie i nieustanny rozwój, ale naprawdę warto.

Była pracownica

Pracowałam z Widocznymi i nie mam zbyt pozytywnych doświadczeń. Na początku firma sprawiała bardzo dobre wrażenie, co oczywiście jest w dużej mierze efektem marketingu wewnętrznego. Współpraca przebiegała przez jakiś czas całkiem w porządku i chociaż zarobki pozostawiały wiele do życzenia to przynajmniej miałam możliwość podnoszenia kwalifikacji. Niestety okazało się, że kiedy potrzebowałam ze względu na egzaminy 3-4 dni wolnego (byłam gotowa w razie kłopotu przyjeżdżać na późniejszą godzinę do pracy lub popracować zdalnie w tych dniach popołudniami) zaproponowano mi współpracę zdalną, ale na stałe. Początkowo sprawa była przedstawiona w zupełnie inny sposób niż się później okazało - miałam podać stawkę, jaka mnie interesuje, a do tego przekonywano mnie, że firma zmienia politykę dotyczącą pracowników i każda nowa osoba na podobnym stanowisku będzie w ten sam sposób pracować. Ostatniego dnia współpracy, kiedy zaproponowałam stawkę (nie była wygórowana na to, jakie są wymagania) usłyszałam, że będzie wzięte to pod uwagę, a następnie, że nie wiadomo kiedy otrzymam pierwsze zlecenia i nie mam traktować tego jako jedyne źródło dochodu. Nie minęło pół miesiąca i otrzymałam pilne zlecenia "na już". Oczywiście napisałam, że najpierw muszę dogadać szczegóły umowy. Mojej stawki nie wzięto w ogóle pod uwagę tylko zaproponowano mi dużo niższą. Kiedy napisałam, że niestety jest za niska napisano mi taką samą stawkę tylko innymi słowami (podaną w kwocie brutto), aż w końcu kiedy zwróciłam na to uwagę i podałam sensowne argumenty udało wynegocjować się 1 zł na rękę więcej. Popracowałam dla firmy zdalnie pół miesiąca, po czym dostałam wiadomość, że na tamten czas nie było więcej zleceń dla osób pracujących zdalnie. Zauważyłam też ogłoszenie o pracę na moje stanowisko. Firma nigdy więcej nic nie zleciła i nawet nikt nie odezwał się, aby podziękować za współpracę. Uważam, że to bardzo nieprofesjonalne. Przychodząc do firmy czytałam opinie, jakie się tutaj znajdują i wyraźnie przeważają pozytywne, jednak prawda jest taka, że już na początku współpracy nowi pracownicy otrzymują e-mail z poleceniem wystawienia opinii. Dużą wadą było też to, że o każde wynagrodzenie musiałam się co miesiąc sama upominać. Obecnie współpracuję od kilku miesięcy z inną firmą marketingu internetowego i jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Mają zupełnie inne podejście do pracownika, bardzo łatwo i szybko można skontaktować się ze współpracownikami, jeśli zajdzie jakaś nagła potrzeba, są dużo większe możliwości zarobków i nie trzeba się upominać o wynagrodzenie, ponieważ przelewane jest na konto zawsze w tym samym terminie. Być może Widoczni nie są najgorszą firmą z tej branży, ale uważam, że w Poznaniu można znaleźć dużo lepszą pracę na podobnym stanowisku.

Joanna Oprawa-Karwat
@Była pracownica

Kompetencje to dla nas główne i decydujące kryterium doboru pracowników. Realizowanie zadań niezgodne z naszymi wymaganiami (pomijając okres początkowy, kiedy ktoś dopiero się wdraża) sprawia, że nie przedłużamy współpracy z daną osobą. W naszym biurze pracują też ludzie o wysokich zdolnościach komunikacyjnych, którzy potrafią pracować zespołowo i takich właśnie osób docelowo poszukujemy. Dzięki temu możemy pracować efektywnie i w fajnej atmosferze. Jeśli ktoś po kilku miesiącach nie przejawia w tym zakresie postępów, tzn. popełnia wiele błędów merytorycznych i komunikacja z tą osobą jest utrudniona, z oczywistych względów nie możemy sobie pozwolić na kontynuację współpracy.

@Była pracownica

Każdy pracownik dostaje pytanie, czy może wystawić opinię. Część osób, szczególnie nowych, odmawia, mówiąc, że to za wcześnie na rzetelną opinię, ale dla większości jest to normalna prośba, którą realizują zgodnie z własnymi przekonaniami. Bo jak widać na Twoim przykładzie, dużo łatwiej jest samemu zmotywować się do wystawienia firmie negatywnej opinii. Jak wszystko jest w porządku, to się o tym zwyczajnie nie myśli i stąd nasze prośby do pracowników, aby dzielili się pozytywnymi doświadczeniami.

Obecna pracownica
@Była pracownica

Nie zgodzę się. Również potrzebowałam kilka dni wolnych ze względu na studia i obronę - nie było najmniejszego problemu ze strony szefa. Co do wypłat, tu również się zastanawiam, czy na pracowałaś w tej samej firmie co ja. W widocznych wypłaty zawsze na czas, z początkiem każdego miesiąca

@Była pracownica

Pracuje obecnie w Widocznych i nikt spotkałem się z próbą wymuszenia opinii na pracownikach. Co do zarobków uważam, że można dużo osiągnąć ale trzeba być zaangażowanym w firmę. Osobiście nigdy nie odmówiono mi wolnego nawet jak mi nie przysługiwał w danym okresie :)

Była pracownica
@Była pracownica

Nie twierdzę, że każdy pracownik jest traktowany w taki sam sposób, tym bardziej że są różne umowy. Opisałam swoją indywidualną sytuację i tylko wyłącznie na podstawie prawdziwych faktów. Jeśli kompetencje czy inne czynniki zadecydowały, że firma nie chciała kontynuować ze mną współpracy to wystarczyła zwyczajna szczerość zamiast kombinowanie, żeby się mnie jakoś pozbyć. Nikt nie poinformował mnie, że taki jest powód zmiany warunków współpracy ani nawet oficjalnie nikt jej nie zakończył. Tym bardziej było to dla mnie zaskoczenie, ponieważ do ostatnich zleceń, które wykonywałam nie było żadnych zastrzeżeń. Uważam, że to nieprofesjonalne i szkoda, że firma nie potrafi w takim momencie przyznać się do błędu. Co do opinii oczywiście można było odmówić jej wystawienia. Ja co prawda nie odmówiłam, ale kiedy jej nie wystawiłam otrzymałam kilkukrotnie e-mail z przypomnieniem. Dla nowego pracownika jest to pewna presja, ponieważ chce pokazać się z jak najlepszej strony.

Ola

Agencja Widoczni to doskonałe miejsce, do tego aby rozwijać siebie i swoje umiejętności. Świetna atmosfera, którą tworzy wyjątkowy zespół, pełen pozytywnie nastawionych i zawsze uśmiechniętych profesjonalistów. Polecam wszystkim, którzy szukają pracy!

Arek

Firma Widoczni to bardzo dobre miejsce do rozwoju. Dobre warunki pracy, młody team, który tworzy fajną atmosferę. Wynagrodzenie zawsze na czas.

Klaudia

Agencja Widoczni to zarówno doskonałe miejsce pracy, gdzie w świetnej atmosferze rozwija się swoje umiejętności, ale i miejsce, w którym klienci mogą liczyć na profesjonalne podejście do ich potrzeb. Wciąż to nowe wyzwania, wspaniali ludzie i duża dawka specjalistycznej wiedzy, przekazywanej w umiejętny sposób sprawia, że praca w Widocznych to czysta przyjemność!

Paulina

@Errri Warto dopytywać, gdyż w ten sposób można pomóc tym, którzy chcą zdobyć jakąś wiedzę na temat pracy w widoczni.pl? A Ty tam pracowałaś? Jeśli posiadasz jakieś informacje o tym pracodawcy to podziel się nimi.

widoczni.com
@Paulina

Pani Paulino, gorąco zachęcamy do aplikowania do naszej agencji. Aktualnie mamy otwartą rekrutację. Dzięki temu zaspokoi Pani swoją ciekawość, a także dowie się, jak wyglądają #widoczniodzaplecza :)

Paulina

@Maroon Bardzo się cieszę i Ci gratuluję. Czy możesz zatem podzielić się z nami wszelkimi informacjami dotyczącymi pracy w widoczni.pl? Jak wyglądał proces rekrutacyjny? Czy pracodawca jak dotąd spełnia stawiane przez Ciebie oczekiwania?

Errri
@Paulina

A czemu pani tak dopytuje, jeśli można wiedzieć? Też chce pani aplikować?

Paulina

@Maroon Super, to bardzo dobrze świadczy o tej firmie. Skoro poszukują ludzi, to znaczy, że się również rozwija, stwarzając nowe perspektywy dla pracowników. Czy zdecydowałeś się zatem aplikować do widoczni.pl? A może już bierzesz udział w procesie rekrutacyjnym? Informuj użytkowników o swoich poczynaniach.

Maroon
@Paulina

Tak, aplikowałem kilka miesięcy temu i pomyślnie przeszedłem wszystkie etapy rekrutacji. Także obecnie jestem częścią zespołu :)

Zostaw merytoryczną opinię o Widoczni - Poznań

• Jak się pracuje w Widoczni?

Zobacz opinie na temat firmy Widoczni tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Widoczni?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 19 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Widoczni