The Software House Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o The Software House Sp. z o.o.

Po swojej przygodzie mogę w pełni polecić proces rekrutacyjny. Przede wszystkim tutaj obyło się bez klasycznego odpytywania z regułek, natomiast rozmowa skupiała się na konkretnych przypadkach w połączeniu z doświadczeniem, co dodatkowo w fajny sposób pokazało podejście firmy do codziennych zadań itd. Na koniec przedstawiono mi plan wdrożenia i tutaj również duży plus bo widać, że firmie zależy na profesjonalnym onboardingu nowych osób. Jakby tego było mało - firma zaakceptowała obowiązujący mnie okres wypowiedzenia. W innych firmach wręcz nachalnie pytano mnie o możliwość jego skrócenia, a gdy z mojej strony padło pytanie o onboarding oraz docelowy projekt (zakładam, że skoro danej firmie się spieszy to chyba ma sprecyzowane plany...), to wówczas następowała magiczna cisza i jedno wielkie lanie wody. Podsumowując wszystkie powyższe czynniki to było coś czego zdecydowanie zabrakło mi podczas procesów rekrutacyjnych w innych firmach.

@Adam

Dziękujemy za miłą i motywującą opinię! :)

Gość Nowy wpis

Widzę, że się pozmieniało w sposobie rekrutacji, kiedyś w 2013 co tu oferta była to stacjonarnie, teraz widzę wszystko zdalnie? Senior DevOps Engineer Mnie interesuje oferta, na stronie tak piszą. Praca też na home office od razu mam nadzieje?

Nowy wpis

@Gość

Cześć, można pracować 100% zdalnie od razu lub odwiedzać nasze biura (w Gliwicach i Warszawie).

A Nowy wpis

Jak wygląda kontakt z klientem ze strony programisty? Czy sam umawia się, przeprowadza prezentację projektu i zbiera informacje?

frontend Nowy wpis
@A

Kontakt jest bezpośredni. Project Managerowie pomagają w organizacji spotkań i je moderują, ale ogólnie programiści bezpośrednio rozmawiają z klientem, zadają pytania i prezentują efekty pracy w trakcie sprintu.

Przyszły kandydat

Czy będę mógł rozpocząć pracę w TSH po zakończeniu okresu wypowiedzenia, który jest zawarty w mojej obecnej umowie i trwa 3 miesiące, zakładając, że zostanę przyjęty? @Pracodawca

@Przyszły kandydat

Tak :)

X
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Jaki odsetek kandydatów na Senior React Native Developera przechodzi rekrutację?

Graphic Designer

Kilku etapowa rekrutacja. Po pozytywnej ocenie CV oraz portfolio otrzymałem zadanie rekrutacyjne. Gdy ono zostało pozytywnie ocenione, to zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Atmosfera była dość przyjemna, acz była mocno stresująca, gdyż rozmowa była przeprowadzana w pięcioosobowym składzie istotnych pracowników TSH. Po ponad godzinnej rozmowie zostałem poinformowany o czasie oczekiwania na odpowiedź. Bardzo ważnym plusem jest, to iż jeżeli tylko zechcesz, to możesz poprosić o informację zwrotną na temat twojego zadania testowego. Otrzymasz wówczas informacje, co dokładnie się nie spodobało zespołowi. Przy kolejnych rekrutacjach istnieje możliwość ponownej aplikacji (zadania rekrutacyjne się nie powtarzają).

Zadanie rekrutacyjne: LP na podstawie przesłanego briefu. Rozmowa: prezentacja prac z portfolio oraz zadania rekrutacyjnego, pytania o widełki, pytania o doświadczenie i preferowane zadania. Dodatkowo krótka konwersacja w języku angielskim.

Candy

Niestety nie polecam szanującym się specjalistom brać udziału w rekrutacji do tej organizacji. Dlaczego? Bo Państwo z TSH dobrych, wysoce kompetentnych ludzi z latami doświadczenia odrzucą choćby w ostatnim etapie procesu rekrutacji, gdy tylko wyczują, że potrafisz więcej? i lepiej niż oni sami. A przecież mieli być waszymi przełożonymi! Jeśli liczysz na profesjonalizm w zakresie uzyskania rzeczywistej i obiektywnej oceny - zawiedziesz się. W uzasadnieniu odrzucenia będzie zwykłe ple ple ple, jesteś super, ale coś tam (nie powiemy co, bo jeszcze mógłbyś alobo skorzystać z feedbacku albo domyśleć się, że ściemniamy) nie podobało nam się. Żałuję osobiście aplikacji. Nigdy więcej do tego typu organizacji, żadnych zadań, żadnego rzucania pereł między... Tyle z mojej strony

@Candy

Dziękujemy za opinię. W większości procesów, jakie prowadzimy, przesyłamy szczegółowy feedback. Zdarza się jednak, że mamy tylko 1 albo 2 wakaty na dane stanowisko, a kandydatów na ostatnim etapie, prezentujących naprawdę wysoki poziom, jest więcej, a o ostatecznej decyzji przesądzają niuanse. Rzeczywiście powinniśmy byli uzasadnić naszą decyzję w precyzyjny sposób. Przepraszamy za to.

Co masz na myśli, znaczy co trzeba robić, żeby im pasowało? Domyślam się, że chodzi ci o kierownictwo. Chętnie bym poznał ich wymogi, może dla mnie nie będzie źle. A rozmowy jak wyglądają?

Hejka, ja się czaje na business analyst aktualnie bo widzę ofertę ale zastanawia mnie czemu jest taki rozstrzał widełek ? :p od czego ta stawka zależy i czy nadal pracujecie zdalnie ? Bo na tym mi głównie zależy. Czy sprzęt w ogóle dobry dają ? Widzę też że firma zapewnia szkolenia, czy one są online czy może jakieś wyjazdowe ?

@on

Rozstrzał widełek jest zależny od Twojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności negocjacyjnych. Przynajmniej wiadomo czego możesz się spodziewać a nie, że po 2 czy 3 etapie rekrutacyjnym się dowiadujesz że będziesz (usunięte przez administratora) zarabiać. Niestety praca tylko na MacBookach Pro i trybie 100% zdalnym. Jeśli zależy Ci tylko na pieniądzach i pracy zdalnej to nie wiem czy się odnajdziesz bo firma stawia na ludzi, świetną atmosferę pracy i rozwój zawodowy.

Angelka
@@on

Skoro piszesz już o etapach rekrutacyjnych, to ile właściwie ich jest? :) Jeśli firma stawia na rozwój zawodowy, to można spodziewać się awansu na wyższe stanowisko? :3 Jest to możliwe?

Jak wygląda ścieżka kariery w The Software House Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Bartek

Miałem okazję pracować w TSH przez blisko 3 lata i bez wahania mogę polecić to miejsce dla wszystkich, którzy: - chcą rozwijać się zawodowo, nie tylko pod kątem technicznym, ale na przykład chcą spróbować swoich sił jako prelegenci na konferencjach (firma wspiera i zachęca do takich inicjatyw) - pracować nad ciekawymi projektami, z których spora część powstaje dla dużych i rozpoznawalnych klientów - nie boją się podejmować nowych wyzwań i zadawać pytań - cenią sobie pracę w pełni zdalną, opartą na wzajemnym zaufaniu na linii pracodawca-pracownik - chcą poznać świetnych specjalistów z dużym know-how, od których można czerpać garściami Oprócz tego, TSH oferuje szereg benefitów, na które osobiście nie natrafiłem w innych firmach. Co istotne, benefity są takie same, niezależnie od formy współpracy. Obejmują one w pełni anonimową opiekę psychologiczną, różnorodne szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne, webinary wspierające rozwój osobisty. To tylko niektóre z nich, z pominięciem klasyków takich jak multisport, prywatna opieka medyczna, wsparcie w uzyskiwaniu certyfikacji, platformy benefitowe, itd. TSH to najlepszy software house w jakim miałem okazję pracować. Luźna atmosfera, codzienne heheszki na Slacku, integracje projektowe, mentoring i niezapomniane prezentacje Wigilijne to rzeczy, które charakteryzują ten dom oprogramowania.

@Bartek

Bardzo Ci dziękujemy za tak miłą opinię! :)))

Dusia

na stronie internetowej znalazłam ofertę pracy na stanowisko business analyst. widzę, że na umowie o pracę firma oferuje od 6700 zł do 12 000 zł brutto. wiecie może co trzeba zrobić, aby mieć większą szansę na dostanie wynagrodzenia w kwocie górnych widełek? :) Jeśli tak, to dajcie jakieś wskazówki, jak to zrobić. Myślę nad zatrudnieniem do tej firmy i taka pensja byłaby bardzo przyjemna :)

Jaki dress code obowiązuje w The Software House Sp. z o.o.?

giggle

Dress code jest dla QA (pozdro Marcin), pracowników obowiązuje dres code, czyli trzeba przychodzić w dresach.

Były młodzik (Wiadomo kto)

Po roku pracy w TSH i zakończeniu umowy z mojej inicjatywy mogę w pełni polecić firmę. Atmosfera jest mega fajna, natomiast czasami zarząd jest wręcz "za dobry" dla pracowników. Przez wzrost IT pojawiło się tam dużo developerów / QA / PMów średniej jakości którzy po prostu zaniżali poziom i trzeba było ich pilnować (tzn inni developerzy), ale myślę że to kwestia całej branży a nie tylko TSH. Podejrzewam że to oni głównie mówią o problemie z podwyżkami bo mi najzwyczajniej przychodziło to bez problemu. Można często było poczuć wręcz rodzinna atmosferę szczególnie podczas cotygodniowych "kawek" z TMem. Cele rozwojowe też często bardzo trafne co dotarło do mnie dopiero po czasie :) Po pracy w kilku firmach po mojej przygodzie w TSH mogę tylko polecić te firmę. Plusy: - Atmosfera - Rozwój (Opłata certyfikacji) - Najwyższej jakości sprzęt - Ciekawe projekty - Adam / Andrzej przekoty technologicznie - Lidia to najmilsza osoba jaką w życiu spotkałem - Team Managerzy z działów Node i Frontend są naprawdę ciepłymi i wyrozumiałymi osobami (A przynajmniej byli w momencie mojej pracy) Minusy: - Czasami poziom devów jest różny - W czasie jak ja pracowałem nie było integracji (Ale to pewnie kwestia covida)

@Były młodzik (Wiadomo kto)

Awww, bardzo Ci dziękujemy za miłe słowa!

prg

proces rekrutacji do firmy bardzo słaby

Róża
@prg

Co spowodowało Twoje negatywne myślenie na temat procesu rekrutacji? Tak poza tym, to z ilu etapów się składa? I jak on przebiega? Może da się jakoś specjalnie przygotować?

ObecnyPracownik

Pracuję w The Software House od dłuższego czasu i wrażenia z pracy w niej są bardzo pozytywne. W pracy projektowej jak i organizacyjnej zawsze mam okazję dodać coś od siebie, oczywiście przestawiając pomysł wraz z argumentami i przestrzenią na dyskusję z zespołem. Nie raz udało się tym usprawnić pracę i zespół oraz klient był zadowolony. Jest przestrzeń na rozmowy ze swoim TM, co bardzo sobie cenię. Jest to czas podczas którego rozmawiamy o rozwoju, dzielimy się doświadczeniem - zawsze dostaję cenne wskazówki ,które mogę wykorzystać w swojej pracy. Patrząc na obecną sytuację na rynku, możliwości jakie daje firma są na wysokim poziomie.

Kamil

Bardzo dobrze nastawiony marketing, SEO i employeer branding co przyciąga do firmy ciekawych klientów i kandydatów, plus całkiem dobry sprzęt do pracy, ale na tym pozytywy się kończą. Większość pracowników to studenci albo ludzie zaraz po studiach, natomiast zarząd składa się z kilku kolegów informatyków, którzy nie wiedzą jak prowadzić biznes i gonią własny ogon. Spora rotacja na menadżerskich stanowiskach, co daje do myślenia. Mimo prezentowania się jako turkusowa organizacja, firma ma bardzo silną strukturę. Kultura firmy polega na "albo jesteś z nami albo przeciwko nam", wszelkie innowacje i pomysły są ubijane w zarodku przez ludzi, którzy pracują w firmie od dłuższego czasu i mają wygrzane siedziska. Spory nepotyzm i kumoterstwo, które w firmie nazywane są "polityką". Moje doświadczenia były bardzo negatywne, ale poznałem kilka osób, które odnajdywały się w tym środowisku idealnie. Zależy czego się szuka.

@Kamil

Cześć Kamil, dziękujemy za opinię, jednak czy na pewno dotyczy ona TSH? :) Nigdy nigdzie nie prezentowaliśmy naszej firmy jako turkusowej organizacji, nie jesteśmy taką. Studenci czy osoby świeżo po studiach stanowią u nas raczej mniejszość w firmie, a nie większość. Oprócz tego nie mamy dużej rotacji na stanowiskach menedżerskich, zarówno wśród headów jak i team managerów. Jeśli jednak Twoja opinia rzeczywiście nas dotyczy, to oczywiście przyjrzymy się bliżej kwestiom o których napisałeś. Pozdrawiamy :)

Kamil
@The Software House Sp. z o.o.

Ależ proszę. Tak, wiem gdzie pracowałem :) Możesz tak naprawdę napisać w odpowiedzi na mój komentarz cokolwiek i zwieńczyć to podziękowaniem - taka jest Twoja praca - ale nie zmienia to faktu, że wszystko co opisałem jest prawdą. Podsumowując - firma jak każdy inny polski Januszex i nie warto zwieść się dobremu marketingowi. Pozdrawiam wszystkich poszukujących fajnego miejsca pracy i powodzenia!

Noname

Postaram się krótko. Wszystko fajnie na początku i z boku, potem jesteś zwykłym robolem (typowe korpo). Lepiej przecież zatrudnić żółtodzioba i go wykorzystać, niż docenić starego pracownika (autentyczna historia; junior z kilkumiesięcznym doświadczeniem w branży miał IDENTYCZNE zarobki przy tej samej formie zatrudnienia co ponad 2 letni pracownik tego samego działu). Przez 2.5 roku brak awansu (XD), head designu to jakiś nieśmieszny żart, organizacja leży - przynajmniej w tym dziale. Po ponad 2 latach do pokazania jeden projekt, który i tak ma jakieś problemy wizerunkowe. Dużo by opowiadać, generalnie raczej słabo. :) Z plusów: - dobry sprzęt - można się podszkolić, bo firma oferuje różne kursy i szkolenia - możesz poznać spoko ludzi jak masz farta - chyba tyle

@Noname

Dziękujemy za opinię. :)

NoCzescBartek
@Noname

A nie jest tak, że awans należy się dopiero wtedy jak faktycznie coś potrafisz i ludzie w okół ciebie to widzą? A nie za przesiedzenie x czasu na jakimś stanowisku?

Nadia
@NoCzescBartek

Też właśnie myślę, że trzeba się jakoś wykazać, a co do zarobków, to pewnie zależą też od umiejętności negocjacyjnych, zawsze można spróbować pogadać na temat podwyżki. Też pracujesz w firmie? Jak tak, to napisz, jak to wygląda z Twojej perspektywy.

Patrycjum Kowalskie (ono/jeno)
@NoCzescBartek

serio NoCzescBartek? człowieku, czy pracownik ma się obnosić z tym że wie więcej i błagać na kolanach o awans/podwyżkę? czy skoro ktoś daje radę wykonywać swoje zadanie wystarczająco dobrze, by go nie wywalić przez ponad 2 lata, to nie jest wystarczający i logiczny powód, by przełożony uświadomił sobie, że dany pracownik zyskał biegłość i umiejętności, by nie tylko robić bardziej odpowiedzialne rzeczy, ale też szkolić nowych pracowników? to nie jest wina pracownika, że nie dostaje awansu przez 2 lata tylko managementu, który jest poinstruowany by to ignorować jego zasługi ze względu na chciwość i oszczędność danej placówki

NoCzesc
@Patrycjum Kowalskie (ono/jeno)

To co napisałeś jest dokładnym przeciwieństwem tego co zostało przeze mnie napisane. Czas spędzony w danej firmie o niczym nie świadczy. Dopiero doświadczenie które nabyłeś i wiedza mogą pozycjonować cię wewnątrz organizacji wyżej lub niżej. Nikt nie mówi o tym aby błagać o podwyżkę. Chodzi o to ze jeżeli ludzie wokół ciebie nie widza ze twoja praca ma pozytywny wpływ na projekt, lub na twoich kolegów to nie oczekuj dodatkowej gratyfikacji. To ze ktoś daje radę robić zadania mu przeznaczone świadczy o tym ze jest na odpowiednim stanowisku. Ponadto zarzucanie winy na zarząd ze ktoś nie dostał awansu miałoby sens gdyby żadna osoba w firmie nie była awansowana. A chyba tak nie było?

Kazimierz
@Patrycjum Kowalskie (ono/jeno)

A próbowałeś starać się o awans? Czy po prostu czekałeś aż ci ktoś to zaproponuje? Duża podwżyka by się z tym wiązała że piszesz że firma w ten sposób oszczędza? Nikt ostatnio nie awansował właśnie ze względu na kasę?

Nicky

Ile dni urlopu przysługuje na B2B?

@Nicky

20 lub 26 w zależności od stażu pracy

Sebo
@The Software House Sp. z o.o.

Tu pracuje się głównie na B2B czy jest możliwość etatu na uop? Można mieć wybór czy na niektórych stanowiskach forma współpracy jest narzucona?

@Sebo

Nie jest narzucona, jest możliwość pracy na umowie o pracę, z czego wiele osób w TSH korzysta.

Adaś
@The Software House Sp. z o.o.

O to super. A jak umowa o pracę to na jak długo jest podpisywana? Rok czy dłużej? Są tacy co mają na czas nieokreślony?

@Adaś

Najpierw na okres próbny (3 miesiące), następnie na czas nieokreślony. Co do pytania, czy są tacy co mają na czas nieokreślony - tak oczywiście :)

Witam, uczę sie w szke policealnej na kierubku technik programista i szukam praktyk do odbycia w wymiarze 280 godzin najlepiej w formie zdalnej czy jest taka możliwość?

@Kasia

Na ten moment nie.

zenada

pracowalem w TSH dwa lata w dziale node. jezeli szukasz firmy gdzie nie bedziesz doceniany i traktowany jak trybik w fabryce to TSH bedzie swietnym miejscem pracy dla ciebie. rozmowa rekrutacyjna - srednio przecietna, ale sympatyczna plusem pracy w tsh jest to ze pieniadze bedziesz mial zawsze na czas i jesli jestes juniorem lub midem to bedziesz mial okazje podciagnac swoje kwalifikacje poprzez rozne kursy ktore TSH oferuje wspolpracownikom i na tym plusy sie koncza przez 2 lata pracy w TSH ani razu nie uslyszalem zadnej pochwaly od swojego przelozonego, jak przychodzil to zespoly (bo bylem w dwoch czy trzech roznych przez ten czas) wiedzialy ze przychodzi bo bedzie opierdzielac i czepiac sie. non stop stres w pracy. ty jako pracownik sie nie liczysz - najwazniejszy jest klient, niezaleznie od tego kto ma racje czy Ty czy klient to klient zawsze wygrywa i nie bedziesz mogl liczyc na wsparcie swojego przelozonego bo.. jestes trybikiem i sie nie liczysz. zostalem przydzielony do projektow do ktorych mialem byc nie przydzielany - tak bylo ustalane zanim zostalem przyjety, mimo wszystko to nie mialo zadnego znaczenia. po zatrudnieniu dostalem informacje ze CTO na pewno ze mna sie spotka i porozmawia aby sie zapoznac tylko moze nie od razu bo jest zajety - i byl tak zajety przez kolejne dwa lata, z panem CTO nigdy nie mialem okazji porozmawiac widzialem go tylko dwa razy na ogolnych callach przed swietami. nawet przed odejsciem mimo wyslania wiadomosci z podziekowaniem za wspolprace nie dostalem zadnej odpowiedzi od swojego przelozonego. chamstwo w tsh wychodzi na kazdym kroku tylko ciezko jest je zauwazyc na poczatku bo wszyscy pieknie to ukrywaja. sa bardzo duze dysproporcje w zarobkach na tych samych stanowiskach - mialem wiecej niz osoba ktora pracuje tam ok 5 lat i wg mnie miala wieksze doswiadczenie niz ja. nawet po podwyzce ktora dostal w dalszym ciagu zarabial pare tysiecy mniej niz ja. w tym samym czasie ucieklo kilku project managerow i testerow z tych samych powodow ktore opisalem powyzej. nie polecam. sa jakies marne benefity - mi na nich nigdy nie zalezy wiec nie biore ich pod uwage

@zenada

Dziękujemy za feedback, zawsze staramy się brać sobie do serca opinie, więc tak będzie i w tym przypadku. Życzymy Ci wszystkiego dobrego. Lidia, Head of HR

Teresa
@zenada

Ale to przenosili cię tak mimo tego, że się na to nie zgadzałeś? :/ Przecież w umowach zazwyczaj określane jest jakie są twoje obowiązki, co i gdzie będziesz robił, więc jest to dla mnie dość dziwne. I ta atmosfera w ogóle się nie poprawiła przez te dwa lata jak tam pracowałeś? Nikt tego nie próbował gdzieś zgłaszać? Z doświadczenia wiem, że warto o tym rozmawiać żeby zobaczyć jakąś zmianę na plus.

zenada
@Teresa

rozmawialem, uslyszalem od przelozonego ze on tez robi w zyciu wiele rzeczy ktore mu sie nie podoba i mam robic niezaleznie od tego czy mi to sie podoba czy nie

Lidia
@zenada

A innych pracowników też tak przenoszono bez ich zgody? Co do tych nierównych zarobków, to w takim razie co firma bierze pod uwagę? Tak dobrze wynegocjowałeś stawkę? :D Wynagrodzenie jest rynkowe, czy proponują więcej?

Nikt

Opinia niezwykle krzywdząca. Mało tego bardzo obraźliwe słownictwo czego nie powinno być na tej stronie.

Zostaw merytoryczną opinię o The Software House Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w The Software House Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy The Software House Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w The Software House Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 15 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy The Software House Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w The Software House Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

The Software House Sp. z o.o.