PORR S.A.

Opinie o PORR S.A.

Pasażer

Kruszywowy potentat z budowy, wprowadzający konkretbud jako firmę słup, postanowił dać upust swojemu biznesowemu geniuszowi i jeździł służbowym samochodem na blabla car hahaha CALA BRANŻA BUDOWLANA JEST POD WRAŻENIEM WASZEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI :)

@Pasażer

Dziękujemy za informację. Sprawdzimy zgłoszone nieprawidłowości.

I W I

(usunięte przez administratora) Konkretbudowiec kazał mi nawet rozliczać swoje służbowe mieszkanie. Gamoniarz zezowaty, myśleli, że komuś robią łaskę. Historia na osobny rozdział książki.

Wszyscy się z Was śmieją

A może wożą towar blablacarem? Wszystko będzie opisane w książce, która właśnie powstaje, zapraszam do współpracy :)

Kiedyś to była firma budowlana, z premiami, imprezami firmowymi.Teraz jest korporacja, która nie szanuje swoich pracowników. Odchodzą najlepsi pracownicy , długoletni oraz bardzo wykwalifikowani przez zdobyte doświadczenie. Dlaczego? W niektórych oddziałach są tzw pieczary. Ludzie pracują za śmieszne pieniądze, ledwo dociągają do ostatniego dnia miesiąca. Wmawia im się, że lepiej niż w Porr nie może być, bo oni maja bazę szkoleń i pakiet medyczny. Prawda jest taka, że modły inżynier pracuje za 2400 na umowę zlecenie, inżynier na umowę o prace za 3000, człowiek po ponad 10 latach pracy dostaje ok 4000-4500, kierownik projektu ok 11000, kierownik budowy ok 8000 Podwyżki przez 10 lat może 3 były. Masz się cieszyć jak dostaniesz max. 500 zł brutto. Szkolenia są….ale ktoś musi Cię wysłać. Może zaliczysz 2, ale zapomnij o podwyżce, bo szef Tobie powie….jaka podwyżka przecież byłeś na szkoleniu.

W.

Albo spóźniłeś się 15min i nie ma rozmowy. A ja nagle jestem zajęty i poza tym ze mną ciężko się negocjuje, więc najlepiej, żebyś nawet nie podchodził po tematu podwyżki. Wstyd tu pracować, agresja, niechęć do lepszych od siebie.

Szanowny Panie, Nie wiemy skąd czerpie Pan informacje o stawkach wynagrodzeń, gdyż uprzejmie informujemy, że PORR SA nie płaci poniżej minimalnego wynagrodzenia, które w 2021 wynosiło 2.800,- brutto, a w 2022 – 3.010,- brutto. Nie zatrudniamy inżynierów budowy na umowach zleceniu. Dodatkowo mamy program dla młodych kadr, który zakłada 6 miesięczne umowy cywilne dla absolwentów uczelni bez doświadczenia. Od zeszłego roku wprowadziliśmy coroczny przegląd wynagrodzeń, który pozwala nam weryfikować stawki zarówno w kontekście tych oferowanych na rynku, jak i stanowi element oceny pracownika. Odnośnie podwyżek to nie stosowaliśmy podwyżek systemowych, którymi objęci byliby wszyscy pracownicy. Wnioskowanie o podwyżkę jest w kompetencjach przełożonego. Rozumiemy rozgoryczenie, jeśli ktoś nie miał podwyżki przez dłuższy okres, ale powinno być to przedmiotem dyskusji podczas rozmów rocznych z przełożonym, które są w PORR obligatoryjne. W kontekście zarzutu dotyczącego braku imprez firmowych to sytuacja epidemiczna trwająca od blisko 2 lat ograniczyła wyjazdy integracyjne w większości firm. W trosce o zdrowie pracowników i ich rodzin. Mam nadzieję, że Pan również podziela pogląd, że zdrowie jest ważniejsze od nawet najlepszej zabawy. Z poważaniem

On

Potwierdzam. W zeszłym roku odeszło pełno ludzi. Pan prezes powinien wreszcie otworzyć oczy i zobaczyć do się dzieje na jego podwórku. Całe zespoły się rozsypały przez brak podwyżek i awansów. Dyrektorzy tylko mowa ze niby są blokowani w dawaniu podwyżek albo się nie przysłużyło firmie według ich opinii.

@W.

Dzień dobry, prosimy o zgłaszanie wszelkich zachowań niezgodnych z przyjętymi normami, w tym zachowań agresywnych do działu compliance. W przeciwnym razie trudno je eliminować. pozdrawiam

@On

Dzień dobry, każdy ma prawo do zmiany pracy. W miejsce osób, które odeszły zatrudniono nowe, które również wcześniej gdzieś pracowały i złożyły wypowiedzenie, aby przejść do PORR. Obecnie rzadko zdarza się, aby ktoś pracował całe życie w jednej firmie. Co do powodów odejścia zawsze prosimy o wypełnienie ankiety offboardingowej, aby poznać przyczyny wypowiedzenia, a w chwili przekazania informacji o chęci rozwiązania umowy przeprowadzana jest rozmowa, której celem jest przekonanie pracownika do pozostania. Niemniej jednak każdy ostatecznie sam podejmuje decyzję. pozdrawiam

Zainteresowany pracą
@PORR S.A.

Jestem zainteresowany praca w Państwa firmie. Proszę o podanie widełków płacowych na stanowisko kierownika robot w obszarach Warszawa i Kraków. Odgórnie dziękuje za rzetelne informacje!

Była
@PORR S.A.

Nigdy nie było ankiety. Rozsypały się całe zespoły z dużym doświadczeniem głównie przez pieniądze i braki możliwości rozwoju. Przykład to zespół kolejowy oraz kubatura na zachodzie.

Mjer

Życie jest za krótkie, żeby męczyć się w porr'ze :-D

Honorata
@Mjer

Ale czemu tak sądzisz? W sensie czemu się męczyć? Masz jakieś doświadczenie i pracowałeś u nich?

Mjer
@Honorata

Tak jak już ktoś poniżej celnie napisał: "patologiczne środowisko pracy". Tyle.

KonkretBudowy słupiarz z blablacara chciał mnie ustawiać kwitami, heh.

Darek

Trochę racji jest w temacie zarobków.Dojazd 500 na ppaierze premia fikcja.Majac 176 godzin na koncie 1860 e ! A gadają o stawce 15.70 .Rachunkowość działa jak złodzieje.A za cieśle mają 35 e .Pani Zuzannno pasuje sobie trochę od garczka odjąć !!!!

@Darek

Panie Darku, zarówno premie, jak i stawka godzinowa, które Pan podaje, są kwotami brutto. Na konto wypłacana jest kwota netto. Różnica pomiędzy brutto a netto to zaliczka na podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Odnosząc się do sugestii dotyczącej Pani Zuzanny, podobnie jak Pan jest ona osobą zatrudnioną w PORR i otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę. Poziom jej wynagrodzenia nie wpływa na poziom wynagrodzenia innych osób. Zadaniem pani Zuzanny jest między innymi dbanie o Pracowników. Dlatego jeżeli nie jest Pan zadowolony ze swoich zarobków zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z panią Zuzanną 509781544. pozdrawiamy

Matrax
@PORR S.A.

Wszystko się zgadza - tylko minimalna stawka godzinowa (od 01.01.2022) brutto to 19,70 zł, dla 176 godzin daje to 3 467,20 brutto, co przekłada się na 2 682,00 netto na umowę o pracę, oraz 2 315,42 netto na umowę zlecenie przy najbardziej oskładkowanej opcji (łącznie z dobrowolnym chorobowym)

Kot

Ameby, myślą, że robią komuś łaskę

Będzie zabawa

Zobaczycie, że ta firma też padnie. Nabrali matolow ze skanska, energopolu i każdego badziewia, które padło. Koleją rzeczy wynik musi być taki sam.

WHT

Proszę o sprawdzenie stanu trzeźwości pracowników brygady pana Sła. w NML na obwodnicy, zdumiewające że wszyscy to tolerują i zamykają oczy. Brygadzista się do niczego nie nadaje.

@WHT

Dziękujemy za informację. Natychmiast się tym zajmiemy.

Hycel

Patologiczne środowisko pracy.

@Hycel

Cenimy sobie wszystkie uwagi i pomysły, które mogą poprawić atmosferę współpracy, dlatego w kontekście zamieszczonej oceny prosimy kontakt z działem HR albo Compliance, który z chęcią przyjmie wszelkie uwagi oraz zaproponuje rozwiązania konkretnych sytuacji i problemów.

Antoni
@PORR S.A.

Skontaktowalem się już, ale z Państwową Inspekcją Pracy i prokuraturą, to z pewnością poprawi waszą jakość.

@Antoni

Szanowny Panie, nie wiem, czy ANTONI i HYCEL to ta samo osoba, choć dodał Pan wpis w kontynuacji wątku. Dziękuję za informację o powiadomieniu PIP i prokuratury. Żałujemy, że w sprawach dotyczących relacji wewnątrz firmy, platformą wyrażania skarg i niezadowolenia jest zewnętrzna serwis internetowy, a nie dedykowane do tego osoby i struktury w firmie. Równocześnie przypominamy wcześniej zawartą na koncie PORR w gowork prośbę, aby krytyczne uwagi, które są skierowana przeciwko konkretnym, łatwym do zidentyfikowania osobom umieszczać pod własnym imieniem i nazwiskiem, a nie pseudonimem. Tak postępują ludzie, którzy są uczciwi i mają odwagę cywilną. z poważaniem

Brawo za odwagę.

Panna
@PORR S.A.

To może vice versa i ze strony PORRa będziecie się podpisywać imiennie? Bo podpis PORR świadczy, że ktoś wypowiada się za całą firmę a tak nie jest.

@Panna

Dzień dobry, zapraszamy zatem do Działu Komunikacji - chętnie wszyscy się przedstawimy. Odnośnie wypowiadania się za całą firmę - gowork jest w zakresie naszych kompetencji. Na pytania merytoryczne zawsze uzyskujemy informację z właściwych działów w firmie, a następnie zamieszczamy. Na posty, które zawierają skargi prosimy o kontakt, aby móc eliminować sytuacje i zachowania niepożądane. Wpisy, które są obraźliwe albo zawierają dane osobowe zgodnie z regulaminem gowork archiwizujemy. Mam nadzieję, że wyjaśniliśmy zasady zgodnie z którymi działamy na tym portalu. pozdrawiam

Felek

Widzę że w Porr dzieje się coś nie dobrego.Od kilkunastu miesięcy nie ma pozytywnego komentarza!!!3 lata temu było spoko.Pieniadze w miarę i praca.Teraz zamiast żeby były podwyżki to obcinają coraz więcej.Nie bez powodu w ostatnich miesiącach zwolniło się kilkanaście osób.O podwyżkach nie ma ani jednej wzmianki.! Szkoda trzeba dzwonić do konkurencji jednak 1900e to trochę malo

Szanowny Panie, nikt nie usunął Pana wpisu z dn. 7. maja. Proponuję sprawdzić to, wpis nadal jest. Ponadto w kontekście treści posta poprzedniego oraz obecnego mała sugestia: jeśli oczekujemy szacunku dla siebie to okazujmy go też innym, a nie nazywajmy ich ,,ciapatymi" czy ,,gnojami". pozdrawiam

Aaa

Dobra firma, dobra kadra, oddane 2 lata temu S6 już do naprawy, a z tego odcinka wywodzą się nowi dyrektorzy oddziału

Panie Dawidzie, prosimy o zaprzestanie zamieszczania wpisów na temat PORR. Rozumiemy, że fakt braku przedłużenia umowy przez naszą firmę, mimo upływu kilku lat, dalej wywołuje u Pana potrzebę rewanżu. Niemniej jednak informujemy, ze dalsze zamieszczanie opinii naruszających wizerunek firmy nie pozostawimy bez reakcji. życzymy miłego dnia

Marek S.
@PORR S.A.

Akurat tutaj ten ktoś pisze prawdę. Tak jest na wielu budowach.

Hydrolog
@PORR S.A.

Tych ludzi poniżej też będziecie straszyć?

d
@PORR S.A.

To ja zerwałem z wami umowę, to raz. Nie będziecie mnie szczuć, to dwa. Bo tacy już byli i już ich nie ma.

@PORR S.A.

Człowiek zgłasza zachowania niezgodne z normami, o co prosiliscie niżej, a wy mu grozicie? Chore...

Z.W.
@PORR S.A.

Wasze działania naruszają wasz wizerunek, więc straszcie samych siebie.

@PORR S.A.

Chvja możecie mi zrobić. Co najwyżej wyskrobać mi pięty.

Felek

I teraz nie odpiszecie ? Jakie macie zdanie na ten temat ?

Sebastian

Dlatego zem się zwolnił jeżdżę se teroz altem po kraju i mom tysiąc mni.

Porrianin

Mieliśmy na jednej z budów problem z transportem dla masy, bo kierowniczek chciał procent z faktur, na co poważna i szacowana firma nie chciała się zgodzić. Więc zablokowali im wypłacanie dotychczas wystawionych faktur. Powinni was zalać chvje w.betonie za takie numery.

@Porrianin

Dziękujemy za informację i równocześnie prosimy, aby tego typu sytuacje i zachowania niezgodne z zasadami PORR były zgłaszane do właściwych komórek organizacyjnych. W PORR nie ma zgody na tego typu incydenty.

@PORR S.A.

Niestety mam problem z rozpoznaniem, które komórki są tymi właściwymi, ponieważ wszyscy kradniecie, albo zamiatacie pod dywan.

@Porrianin

Szanowny Panie, po pierwsze proponujemy, aby nie wrzucać wszystkich do tzw. jednego worka, bo dla większości osób pracujących w PORR taka ocena jest krzywdząca. Po drugie, zgodnie z kodeksem karnym, każdy kto wie o popełnieniu przestępstwa ma obowiązek zgłosić ten fakt, w przeciwnym wypadku jest współwinny. Nadal zachęcamy do kontaktu jeśli posiada Pan informację, która chce się podzielić. pozdrawiamy

RozPORRek
@PORR S.A.

Osoba, która komentuje w imieniu całej firmy jest bardzo arogancka i zbyt pewna siebie w wypowiedziach. Sposób jej odpowiadania bardziej przypomina szczekanie niż chęć wyjaśnienia nieporozumień i wątpliwości. Brawo Porr, tą niewyparzoną czyjąś (usunięte przez administratora)pogrążacie się jeszcze bardziej. Przypominam, że na Gowork wchodzą głównie kandydaci do pracy, często też klienci i podwykonawcy. Sami na siebie wylewacie szambo tutaj. Osoba prowadząca wasze SM powinna co najwyżej prowadzić rubrykę z horoskopami, a nie budować wizerunek firmy w sieci. Żenada.

PODWYKONAWCA
@RozPORRek

Merytoryka tej opinii jest rzeczywiście na poziomie rozporka.

Leon

Obecnie pracuję w Wiedniu pod firmą PORR to co tam się dzieje to SZOK ciapaci mają większy szacunek niż My POLACY Nas traktóją najgorzej że wszystkich Europejczyków Polierzy (kierownictwo) organizacja pracy od 1-10 to daje 2 wstyd że skończyli pseudo studia praca po 11 godz od poniedziałku do piątku żeby skończyć pracę o godz 14 musowo się prosić żeby zjechać do domu na weekend TOTALNY (usunięte przez administratora) CZYLI JAK W POLSCE też robiłem pod POREM na koleji w Jawiszowicach TRAGEDIA TAM TEŻ (usunięte przez administratora) L

@Leon

Szanowny Panie, dziękujemy za informację i równocześnie prosimy, aby nie używać w stosunku do określenia osób z innego kręgu kulturowego słowa ,,ciapaci". To kwestia podstawowej kultury i szacunku dla innych, który jest jedną z 5 wartości PORR. W kwestiach organizacji pracy oraz możliwości wyjazdów na weekend prosimy o kontakt z p. Zuzanną Stachowicz, zuzanna.stachowicz@porr.pl

Dzień dobry, chętnie poznamy szczegóły dotyczące zarówno osoby jak i sytuacji poniżania innych pracowników. Tylko tak możemy przeciwdziałać podobnym sytuacjom. Prosimy o kontakt z Działem Komunikacji. pozdrawiamy

@PORR S.A.

Nie umie po polsku nawet, bo w Internecie pisać "znaleŚć" to wstyd, a co dopiero po angielsku. Nie umie nawet rozliczyc slyzbowego mieszkanka, handlarz kruszywem i (usunięte przez administratora)

Doskonały

Wstyd dla firmy takie zachowanie. Pracownik w delegacji cały miesiąc, a nie chcieli płacić za weekendy, pytając czy w weekendy się pracowało. Wg prawa polskiego samo przebywanie w delegacji upoważnia do diety również w weekendy i za to będzie kontrola.

Doskonały
@Doskonały

Ja przez to nie zbiednialem, wy się nie wzbogaciliście, ale macie za to wstyd i śmiech, bo to jest wasze zachowanie.

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 159.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PORR S.A.