PORR S.A.

Opinie o PORR S.A.

Jan

Dzień dobry. Poszukują Państwo kierownika robót drogowych w Żarach. Proszę o informacje w jakich widelkach jest wynagrodzenie.

Maniek

Przepracowałem w tej firmie 36 miesięcy bardzo chciałem ok 5 lat moze dłużej ale to co mnie spotkało i co się dowiedziałem dzisiaj od pewnej osoby z biura Porr odnośnie mojej umowy dlaczego nie przedłużają mi na czas już nieokreślony czyli stała to przechodzi ludzkie pojęcie. W tej firmie jest tak że idziesz na chorobowe to zapomnij o następnej umowie. Trzymałem się tego od początku jak się tylko przyjąłem ale wypadki w pracy są uległem wypadkowi i obawiałem się ze firma nie przedłuży ze mną umowy ale po rozmowie z konsultantem BHP wypadkowe nie wchodzi do umowy nie jest brane pod uwagę. Byłem przyjęty przez firmę Backhead w Opolu (nie polecam tej firmy Backhead i Pana Roberta G.) która współpracuje znajduje ludzi dla Porra polskiego pracy za granicą. Pracowałem nie chorowałem nie chodził w kratkę jak inni czyli tydzień pracował tydzień chorował i tak przez 7 tygodni. I jest dobrze i tacy otrzymują umowy a jak drugi (usunięte przez administratora) przez 36 miesięcy bez chorobowego to się nie należy umowa ciekawe jak by się ten artykuł znalazł na pierwszej stronie gazety wyborczej jakie by były sugestie w firmie PORR S.A. Ludziom się skończyły umowy to Porr za to że był nie wyspany ze było zachowanie to nie przedłużali umowy nie ze poszedł na chorobowe już to nie brali pod uwagę tylko zachowanie i niewyspany. Nawet majstry którzy nie nadają się do współpracy jak Pan Krzysztof L. z budowy Fair z Darmstadt który nie może się odnaleźć na tej budowie od 1,5 roku ale jemu trzeba przedłużyć umowę bo zna język ale ze nie ma zielonego pojęcia z budownictwa bo siedział na magazynie cały czas to musi być. I wiele innych osób.

@Maniek

Szanowny Panie Jarosławie, W odpowiedzi na przedstawioną przez Pana ocenę dotyczącą współpracy z firmą PORR SA pozwalamy sobie poniżej odnieść się zarówno do kwestii naszej współpracy jak i przedstawić generalne zasady dotyczące pracy na budowach PORR realizowanych poza Polską. Organizacja pracowników do pracy na budowach PORR zagranicą wygląda w sposób następujący: budowa zgłasza zapotrzebowanie na pracowników z konkretnymi kwalifikacjami, doświadczeniem i uprawnieniami. Następnie również budowa decyduje o tym, czy i do kiedy dany pracownik jest potrzebny. W trakcie pracy budowa/majster ocenia pracownika pod kątem swoich potrzeb, ale także jego zaangażowanie i stosunek do innych pracowników oraz do przełożonego. Każdorazowo po zakończeniu pracy na danej budowie analizujemy zapotrzebowanie innych budów i możliwość przeniesienia pracownika w celu kontynuacji zatrudnienia. W przypadku sprawdzonych, zaangażowanych pracowników, dla których w danej chwili nie ma pracy na budowie w Niemczech, proponujemy pracę na budowie w Polsce, zawsze adekwatnie do konkretnych kwalifikacji. Odnosząc się do Pana sytuacji, jak Pan pamięta, decyzję o zakończeniu współpracy poprzedziło kilka rozmów, w trakcie których przekazywaliśmy, że w tej chwili nie mamy zapotrzebowania na pracownika o Pańskich kompetencjach, a stanowiska poniżej kwalifikacji nie chcieliśmy proponować. Nie wykluczyliśmy dalszej współpracy w przyszłości, gdyż liczymy na kolejne projekty PORR w Niemczech, w których będziemy mogli ich wspierać naszymi pracownikami. Jak Pan wie, umowa była do końca stycznia 2021, ponadto sam Pan złożył prośbę o jej rozwiązanie za porozumieniem stron z datą wcześniejszą, przyspieszenie wyrejestrowania z ZUS i skrócenie A1, gdyż chciał Pan szybko podjąć nową pracę. Sądziliśmy, że rozstaliśmy się w zgodzie. Niestety, Pana wpis wskazuje, że ocenia Pan to inaczej, co jest dla nas niemiłym zaskoczeniem. Mimo wszystko życzymy sukcesów i satysfakcji z pracy w nowej firmie oraz liczymy, że powyższe wyjaśnienie jest wystarczające. Gdyby jednak tak nie było prosimy o bezpośredni kontakt, aby jeszcze raz wszystko precyzyjnie wyjaśnić. Pozdrawiamy! PORR SA

Rafał
@Maniek

Zgadzam się z tym mówisz kolego. Na niemieckiej robocie to się ludziami nie przejmują i tam to nie możesz być niczego pewnym, najlepiej siedzieć cicho i szwabom przytakiwać. Umowy dają na 6-7 miesięcy i tak ciągle nie, żeby po próbnej przedłużyli na dłużej tylko co umowa to na czas określony. Na budowach za byle gó...no ci premie wezmą. A teraz jeszcze jak ten wirus panuje to ludzi chcą trzymać tam jak psa przy budzie, za nic mają że my przecież mamy rodziny w Polsce i człowiek by chciał co jakiś czas jechać do niej. Co PORR szkoda kasy na testy żeby ludzie mogli na dekady zjeżdżać. parę lat tam robię już ale teraz co wyprawiają to już, jest lekka przesada.

@PORR S.A.

Wy się już nie tłumaczcie i nie zwalajcie winy na kolegę, może i coś było na rzeczy między nim a firmą ale rację ma i dobrze powiedział. Wy się nami delegowanymi w h... nie interesujecie tylko mamy robić na tych Niemców a, wy kasę zgarniacie a nam coraz to nowsze cięcia na budowach robią. I wróćcie ludziom możliwość zjazdów do domu do Polski, taka firma porządna a nie potrafi zapewnić ciągłości pracy 3/1 tylko ludzi nagonić do Niemiec a resztę niech tam siedzą i nikt nie wie do kiedy.

@Rafał

Umowa na czas określony podpisywana jest z pracownikiem maksymalnie trzy razy – zgodnie kodeksem pracy kolejna jest na czas nieokreślony. Czas trwania umowy na czas określony nigdy nie przekracza 33 miesięcy. Decyzja o tym, czy i na jaki okres umowa zostanie przedłużona, uzależniona jest od aktualnych potrzeb budowy oraz indywidualnej oceny danego pracownika. System premiowy jest precyzyjnie opisany i obowiązuje wszystkich pracowników. Szczególnie rygorystycznie podchodzimy do stosowania się przez pracowników do zasad BHP. Ma to na celu budowanie i rozwijanie kultury bezpiecznej pracy, na czym szczególnie powinno zależeć nie tylko pracodawcy, ale także pracownikowi. Sytuacja związana z covid jest trudna dla wszystkich, ale zarówno pracodawcy jak i pracownikowi powinno zależeć na takich rozwiązaniach, które pozwolą zachować ciągłość pracy. W tym właśnie celu konieczne było wprowadzenie nowych zasad zjazdów do Polski. Obowiązująca wcześniej kwarantanna w Polsce po wjeździe do kraju, a teraz obowiązkowa kwarantanna w Niemczech zmusiły do zmodyfikowania systemu czasu pracy, co pozwoliło na zachowanie ciągłości pracy i uniknięcie zamknięcia budów (nikt by na tym nie skorzystał). W dalszym ciągu obowiązują testy przy wjeździe do Niemiec, od samego początku firma pokrywa koszty wykonania testu.

System dekadowy zostanie przywrócony jak tylko sytuacja na to pozwoli. Wszyscy mamy nadzieję, że nastąpi to już w lutym, ale w dużym stopniu jest to uzależnione od wytycznych, które zostaną wprowadzone przez rządy Niemiec i Polski. System wynagrodzeń cały czas obowiązuje ten sam, nie zostały wprowadzone żadne cięcia

Budowlaniec z Niemiec
@PORR S.A.

Z tego co wiadomo to jak się mniej niż 10 dni spędzi w PL to po wjeździe do DE kwarantanna nie obowiązuje, a wolne na zjazd to 7 dni więc gdzie tu problem zeby ludzi puszczać. Szkoda kasy na testy które ttrzeba pracownikowi sfinansować przy powrocie na budowę z PL do DE. Firma woli ludzi trzymać na budowie żeby mieć dobre układziki z Niemcami.

mariuss191

Dzień dobry , czy jest aktualnie nabór na pracowników budowlanych lub kolejowych w woj .śląskim (posiadam uprawnienia na koparko-ładowarki , ostatnio pracowałem przy modernizacji infrastruktury kolejowej) i ewentualnie z kim można się kontaktować w tej sprawie?

Kuba pracownik Niemcy

Chłopy po co te nerwy i tak za chwilę nas wszystkich odeslo do domu. Ludzi mają więcej niż roboty. Kolega dostał teraz przedłużenie umowy tylko na 3 miesiące i to nie po próbnym tylko następna już umowa. Roboty nie ma więc fizyczni pierwsi polecom na odstrzał.

Witam. Szanowny kolego opowiedz o zarobkach dla kadry w niemczech. Jaka jest atmosfera pracy? Jakie są umowy? Gdzie płacą podatki? Itd.

Maniek

Kasuje się wypowiedzi innych na temat firmy Porr nie uaktywnia się tego co ludzie napiszą żeby inni przeczytali i nie pchali się w gniazdo szerszeni jakim jest firma PORR. Tu się wykasuje ale w mediach czy takiej gazecie wyborczej czy stołecznej, prawnej już się nie wykasuje tylko pójdzie na całą Polskę a może i telewizja pokaże ciekawe artykuły z gazet.

Maniek.

A jak ludzi (usunięte przez administratora) na wypłatach po ok 1300 euro brakuje co miesiąc na wypłatach to tyle podatki są potrącane a może trzeba się przejść do radcy prawnego i sprawę skierować do sądu pracy czy sądu cywilno prawnego żeby się w końcu wziol za tą firmę która (usunięte przez administratora) ludzi.

Maniek

Nie popieram tej firmy nikomu zdala od tej firmy. (usunięte przez administratora)Ocena od 0 do 5 ja daje - 1. To co robią z pracownikami fizycznymi którzy pracują na cały sztab umysłowych w biurze. Niepolecam

Xxxx

Witam czy w firmie Porr są premie za pracę w weekendy i święta w Kraju ??

@Xxxx

Szanowny Panie, za prace w weekendy i święta rozliczany jest czas pracy wg przepisów, czyli zapłata albo odbiór wolnego czasu. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt z działem personalnym PORR SA.

Witam, prosze o kontakt z osoba ktora bedzie odpowiedzialna za przyjecia ludzi do pracy na s16 Borki Wielkie Mrągowo. Interesuje mnie praca na koparce. Dziekuje

@Marcin

Dzień dobry, w sprawie zatrudnienia do pracy przy S16 Borki Wielkie Mrągowo prosimy o kontakt po 28. grudnia z p.Joanna Plusa, tel: 515 799 734; joanna.plusa@porr.pl. Dziękujemy za zainteresowanie.

Ola

Czy mogę prosić o kontakt z osobą zajmującą się poszukiwaniem kwater dla pracowników. Chciałabym złożyć ofertę noclegową.

@Ola

Szanowna Pani, w sprawie kwater pracowniczych kontakt powinien być nawiązany bezpośrednio z biurem budowy. Proszę o informację, ktorego miasta dotyczy Pani oferta. Pozdrawiamy.

Jan

Cześć . Jak można dostać się na budowę do Norwegii Porr? Jakiś kontakt ktoś posiada? Dzięki

@Jan

Dzień dobry, w sprawie pracy w Norwegii prosimy o kontakt z p. Hanną Mikołajczyk, tel: 505 435 897, email: hanna.mikolajczyk@porr.pl. Dziekujemy za zainteresowanie.

Maniek

Najgorsza firma. Nie polecam nikomu tej firmy. Lepiej znaleźć sobie inną.

Prawdziwy
@Maniek

Zgadza się pracowałem tam 11 lat i teraz twierdze ze był to czas stracony i najgorszy okres w moim życie, pracowałem na tworze zwanym baza. Przez te lata przeżyłem kilku kierowników , dyrektorów i za każdym razem było coraz gorzej ale uciekłem w porę, bo teraz czekałby mnie dojazd do nowego dworu, a podobno teraz to się tam dzieje, więcej dyrektorów jak ludzi do pracy. Cały czas zmiany, zwolnienia no i teraz tez mówią o zwolnieniach, nie ma jak stabilizacja. Inne firmy potrafią dać zwykłemu pracownikowi premie, nagrodę świąteczna, a tam robol nie widzi takich rzeczy, takie rzeczy dostaje kierownictwo, co pół roku siedzi na L4 u psychiatry. Najlepsza decyzja w moim życiu, ale trzeba podjąć to ryzyko i rzucić to wszystko.

Czy jest możliwość pracy na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego

@Paweł

Szanowny Panie, dziękuję za zainteresowanie pracą w PORR SA. W kontekście tej konkretnej inwestycji prosimy o kontakt w temacie zatrudnienia z p. Joanną Płusa, tel.: 515 799 734, joanna.plusa@porr.pl

Daniel

Witam. Poszukujecie pracowników na obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego?

@Daniel

MARCIN S

Czy jest możliwość pracy przy drodze ekspresowej S3 na odcinku Bolków - Kamienna Góra lub Kamienna Góra - Lubawka. Mieszkam w okolicy i podejmę się każde pracy w firmie PORR

@MARCIN S

Szanowny Panie, dziękuję za zainteresowanie pracą w PORR SA. W kontekście tej konkretnej inwestycji prosimy o kontakt w temacie zatrudnienia z p. Idą Jarzębiak-Warchoł, tel.: 500 113 419, ida.jarzebiak-warchol@porr.pl

Czy jest możliwość pracy w PORR S.A. na część etatu?

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość pracy na część etatu. Każdorazowo jest to kwestia do uzgodnienia z bezpośrednim przełożonym.

Nowy pracownik

Witam zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do PORR do pracy w Niemczech. Chciałbym się dowiedzieć od osób, które tam aktualnie pracują jakie tam są warunki jaka jest stawka, ile godzin pracy w ciągu dnia, co ile zjazdy, czy płacą delegacje. A może sama firma PORR S.A. coś powie o warunkach tam.

@Nowy pracownik

Dzień dobry, Wszystko zależy od kwalifikacji pracownika, uprawnień, doświadczenia oraz od tego na jaką budowę zostanie przydzielony. Zachęcam zainteresowanych do bezpośredniego kontaktu z p. Zuzanna Stachowicz, zuzanna.stachowicz@porr.pl, tel +48 22 266 95 52.

Rafał
@PORR S.A.

Orientuje się ktoś ile czeka się na odpowiedź z @PORR odnosnie pracy w Niemczech. Byłem na rozmowie w czerwcu i dalej cisza. Jeden znajomy mówił że podobno już tam nie mają miejsc. Ktoś coś wie w temacie.

@Rafał

Szanowny Panie, proponuję bezpośredni kontakt z p. Zuzanną Stachowicz, zuzanna.stachowicz@porr.pl, tel +48 22 266 95 52.

Inzynier

Czy kadra inzynierska jest objęta jakimś systemem premiowym? Czy jest rozroznienie na pracownikow biurowych/centrale, a kadre kierownicza na budowach? U konkurencji w bx bylo to jasno i klarownie opisane

były inżynier
@Inzynier

Premie dostaje tylko najwyższa kadra kierownicza, (ale nie każdy kierownik budowy) jeśli chodzi o budowy przynajmniej tak było w mostowym swego czasu, nie ma systemu premiowego jako takiego dla wszystkich inżynierów. Po prostu musisz być dobrym ziomalem dyrektora oddziału, który "da" ci budowę i obieca premię na jej koniec.

@Inzynier

W PORR SA w kontekście systemu premiowego stosowane jest rozróżnienie na kadrę w Centrali/Biuro a Jednostki operacyjne (Regiony/Oddziały). Kadra inżynierska kierująca projektami jest nagradzana w oparciu o osiągnięty wynik, zarządzanie cashflow i BHP.

Kuba

PORR S.A JAKIE OFERUJECIE WARUNKI DLA PRACOWNIKÓW NA BUDOWACH W NIEMCZECH? MOŻNA LICZYĆ NA BENEFITY

@Kuba

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 159.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PORR S.A.