Opinie o Filplast w Kietrz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Filplast. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Filplast o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Filplast w Kietrz

Witam, czy jest tu może ktoś kto pracuje jako technik utrzymania ruchu i mógłby podzielić się opinia z pracy? Niestety w ofercie na stronie nie zostały zamieszczone żadne widełki płacowe a interesuje mnie ocena adekwatności zarobków do wykonywanej pracy. na moim zakładzie jest coraz ciężej. Może tu się milej zaskoczę?

Filplast HR Nowy wpis

W celu poznania szczegółów zapraszam do kontaktu bezpośrednio w rekrutacji. Warunki płacowe określone są w siatkach płac i są dopasowane do poziomu doświadczenia, zakresu wykonywanych zadań i kompetencji. Zapraszam.

Filplast HR Nowy wpis

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, chętnie udzielę szczegółowych informacji.

Martysia Nowy wpis

Hejka, chłopak ma już doświadczenie z pracy jako monter a widziałam właśnie na stronie, że jest opcja by zatrudnić się przy konstrukcjach aluminiowych. Myślę, że podeśle mu ofertę. jest tu ktoś kto teraz pracuje i by opisał jak praca wygląda? warto by aplikował?

Czy stawki tutaj nie są jawne? Kolejny już raz nikt nawet widełek nie podaje w ramach odpowiedzi.... Ta wspomniana premia ile wynosi w ostateczności? Interesuje mnie również poruszany chyba ze 2 lata temu temat nadgodzin. Kiedyś były jedynie do wyboru, czy może do dziś się to zmieniło? Fajnie byłoby móc sobie jakoś jednak dorobić. One teraz tak w ogóle dość często występują?

Przecież to jest zewnętrzny portal, nie prowadzi go firma Filplast. Chcesz poznać stawki, napisz lub zadzwoń do firmy

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Filplast?

Jurek

Jakie płace na start ? Pracownik produkcji. Przygotowanie cięcie stali na pile do wzmocnień profili PVC ? 4 letnie doświadczenie na stanowisku

Serio tak? Przecierz to jest jakaś kpina .Nikt nieodpisuje.Więc zapytam ile jest na start? Netto + premia ? Bo zjechaliście już do 1,7 gwiazdki to już gorzej niż Eko. Eko stoi w miejscu jest 3500 na start idarmowy transport

Honorata

Zauważyłam na forum, że ktoś był zainteresowany zatrudnieniem jako pracownik produkcyjny, mnie zainteresowała także jedna z opcji na stronie, otóż ta dla opiekuna klienta z językiem francuskim. Jak pracę na tym stanowisku względnie oceniacie? Widziałam, że przysługuje na nim szkolenie branżowe. Czy ktoś poda szczegóły odnośnie jego przebiegu?

Opiekun klienta
@Honorata

Najlepiej zadzwonić do kadr i zapytać. Ja pracuję na rynku niemieckim i moje zadanie to obsługa zamówień. Stali klienci wysyłają zapytania, ja tworzę oferty. Oczywiście muszę rozmawiać i wyjaśniać, jeśli mają wątpliwości, ale generalnie to spokojna, techniczna praca. Uczysz się obsługi programów do ofertowania i przygotowujesz oferty pod konkretne wytyczne klientów.

interesant

Czy są przyjęcia do pracy : Pracownik produkcyjny? Praca jest ilu zmianowa? Jak wygląda praca obecnie w soboty? Przymusowe? Na jakie zarobki można liczyć na starcie? Jakie są benefity? Umowa o prace na czas okręślony? Stawka godzinowa czy miesięczna?

Czy firma Filplast oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

Filplast HR

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami. Najczęściej kandydaci otrzymują odpowiedź zwrotną jednak nie zawsze mam możliwość poinformowania każdego kandydata o zakończonym procesie rekrutacji, zwłaszcza kiedy jest dużo kandydatów.

@Filplast HR

Czyli nie ma feedbacku dla wszystkich? Mógłbym się dowiedzieć ile zwykle jest etapów rekrutacji? Od razu wiadomo jakie są warunki jeśli chodzi o umowę lub finanse? Czy jest to omawiane dopiero na koniec przed przyjęciem?

Filplast HR
@Bartosz

Etapy rekrutacji uwarunkowane są od rodzaju stanowisk na jakie zatrudniamy. Na ustalone warunki wpływa kilka czynników, między innymi kompetencje kandydata, jego doświadczenie, wiedza a także rodzaj odpowiedzialności na danym stanowisku. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu na maila praca@filplast.pl lub pod numerem telefonu +48 693 309 881.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Filplast?

Mają robić każdą sobotę w miesiącu (do banku godzin).nie wychylać się.a teraz gdy jest problem z dostawcą materiału,to ludzi doją z wypracowanych nadgodzin (soboty i nadgodziny). krótko mówiąc robisz 3/4 roku nadgodziny z myślą że zarobisz,a na koniec roku wysyłają cie do domu (w tym czasie biorąc ci nadgodziny 8/12)..po całym roku nadgodzin budzisz się z ręką w nocniku,bo czas który mogłeś spędzić z rodziną lub na odpoczynku byłeś w pracy za darmo

@Nowy

Wiesz, że nie wszystkie firmy płacą nadgodziny tylko można odebrać wolne. Więc dostałeś płatne wolne na koniec roku, tylko pewnie bez uzgodnienia z tobą. Wiadomo, że lepsza kasa. Nie dało się dogadać z szefem?

Pracazadarmo00
@Nowy

Dokładnie praca za darmo lepiej dać wolne niż zapłacić za prace brak słów daleko tak nie zajdą

Olga
@Pracazadarmo00

W sensie co? Pieniędzy nie płacą?

produkcja
@Olga

Nadgodziny wybierasz w wolnych dniach, więc zarabiasz tyle samo, nawet jak pracujesz w sobotę

Jest ok

Nie ma idealnych firm, ale teraz, w czasie pandemii, szczególnie doceniam, że pracuję w firmie, która rozwija się tak stabilnie. Nie jak w konkurencji, gdzie dopiero co było słychać o wielkich inwestycjach, a teraz płacz i zgrzytanie zębów. Wypłata jest, praca jest, zespół się wzmocnił, atmosfera taka, że chce się starać. Widać, że ludziom zależy - od produkcji po administrację.

@Jest ok

Czytam to i widzę,przed sobą pewnego majstra z tej firmy,który ciągle porównuje filplast do EKO OKIEN...konkurencja płacze budując hale 44tys M2 a filplast jakąś małą klitkę...filplast szuka pracowników,lecz coś mało ich się zgłasza do pracy

@Nowy

Serio szukają teraz pracowników? Widziałeś ogłoszenie, czy po prostu wiesz z pracy? Jest mało chętnych ze względu na kasę? Ile teraz płacą nowo przyjętym?

Looki
@Bartosz

Średnia krajowa dla nowych pracowników. Na początek więcej się nie dostanie.

Szymon
@Looki

To i tak spoko, średnia krajowa na start to niezła opcja. Wliczasz w to już jakieś dodatki i premie? Czy to sama podstawa?

Tako
@Looki

Sorry kolego ale trochę cię poniosło z tym średnim wynagrodzeniem na początek tj 5929,05 brutto czyli 4249 netto, gdyby tak było to ludzie pchali by się tam drzwiami i oknami a jakoś się tam nie garną a nawet jest odwrotnie, tzn szukają innego miejsca pracy, myślę że chodziło ci o płace minimalną 2800 brutto czyli jakieś 2050 netto co według mnie no i nie tylko mnie jest jakimś wolnym żartem ,bo ta kwota jest już razem z premią czyli tak na prawdę nie dostajesz na rękę nawet minimalnej kwoty a praca jest (usunięte przez administratora) ciężka

Honorata
@Tako

Aż tak nisko? I co, przy aktualnej inflacji nie ma co wróżyć nawet zwiększonych stawek? Może kiedyś będą jakieś zapomogi lub cokolwiek? Bo z czegoś trzeba przecież żyć, a gdy widzę aktualne ceny w sklepach to mi ręce opadają

Czy pracownicy w Filplast dogadują się między sobą?

Pracownicy między sobą tak...lecz z miejscowym majstrem już nie bardzo

ZADOWOLONY po 1,5roku pracy

Informacyjnie: Osoby zaiteresowane podjeciem wspólpracy uczulam aby nie sugerowali sie opiniami z forum. Jednym słowem wyssane z palca ???? ZACHECAM ZDECYDOWANYCH DO ROZMOWY WSTĘPNEJ W DZIALE HR, SKORZYSTANIA Z PREZENTACJI FIRMY OD PODWORKA. Wszystko jest jasno i czytelnie przedstawiane. A jesli chodzi o punktacje - świetna sprawa, dajaca możliwości rozwoju, dajaca możliwosci zwiększenia wynagrodzenia.... ????

MJ
@ZADOWOLONY po 1,5roku pracy

Ale dział HR zawsze firme przedstawi w superlatywach, ponieważ taki jest ich obowiązek. A jeżeli są aspekty na minus/nie korzyść firmy to są pomijane. Przykładowo: HRy potwierdzą tak u nas pracownik wysyłany jest na szkolenia, ale pominą fakt, że na takie szkolenie pracownik wysyłany jest raz na 3 lub 4 lata.. Lub powiedzą tak u nas są podwyżki, nie ważne, że podwyżka jest dla osób, którym trzeba podnieść wynagrodzenie do aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia w kraju.... Typowe HRowe zagrywki żeby zachęcić kandydatów do zatrudnienia, a realia potem ten stan weryfikują

DJ Space

Co do komentarza wcześniejszego mydlić oczy ludziom pewnie że można,ale tylko tym którzy nie mają własnego rozumu, bo trudna sytuacja w firmie była już dużo wcześniej niż zrobiło się głośno o C19,poza tym jakie przekwalifikowanie i przeniesienie zaproponowaliście?jednej osobie która i tak większość czasu spędzała na wolnym?ap ropo przekwalifikowania, ludzie czy chcą czy nie, i tak muszą zasuwać i uczyć się pracować na wszystkich stanowiskach i maszynach, więc o jakim przekwalifikowaniu czy przejściu ty piszesz? tak rzeczywiście, zaproponowaliście ludziom inną ścieżkę kariery i rozwoju niż dotychczas, w lokalnym pośredniaku.Super!!! brawo!! brawo!!brawo!! gratuluję pomysłu, świetne rozwiązanie.

Angelika

@Dawid na chwilę obecną zostały oficjalnie przeniesione dwie osoby. Znacznie więcej otrzymało takie propozycje, pozostaje jedynie kwestia tego czy taka osoba się zgadza na przedstawioną propozycję czy odmawia. Niestety firma nie ma wpływu na decyzje pracowników.

Angelika

Nie mogę się zgodzić z poniższymi komentarzami. Firma mimo trudnej sytuacji związanej z covid-19 oferuje pracownikom przekwalifikowanie oraz przejście na inne stanowisko po to aby utrzymać miejsca pracy. Jak w większości firm cięcia etatów są konieczne dla przetrwania jednostki. Jednak widać, że Filplast chce ograniczyć zwolnienia do minimum, dlatego właśnie oferuje pracownikom inną ścieżkę rozwoju niż dotychczasowa.

Dawid
@Angelika

Tak.na około 20 zwolnionych...2 osoby zostały przeniesione..faktycznie zwolnienia ograniczone do minimum....Poza tym po co się tu produkujecie skoro to nic w filplascie nie zmieni.... A w dodatku ..miejscowy" to czyta i się z was smieje.

Covid 19 new

Potwierdzam wypowiedź użytkownika covid 19...zwalniają Polaków A Ukraińców trzymają...do tego dodam że brak w filplascie(Głogówek) jakich kolwiek zabezpieczeń przed koronawirusem..Nie pozdrawiam serdecznie

Covid 19

Oczywiście że są idealne firmy, ale nie Filplast, nigdy nie był, nie jest i nie będzie idealny a w szczególności Filplast Głogówek, dlaczego tak uważam, ano dla tego że twierdzisz że to taka super firma jak to cudownie się rozwija i jest praca, a konkurencja podobno tylko dużo krzyczała o inwestycjach a teraz jest na kolanach,nie no jasne jasne Filplast prężnie działa, jakiś miesiąc temu dali nam do przeczytania kartkę z informacją że ze względu z całą sytuacją która ma obecnie miejsce nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie mam tu na myśli szalejącą epidemie korono wirusa może się tak zdarzyć że będzie tej pracy mniej lub w ogóle i w tym czasie pracownik pozostanie w domu na tak zwanym postojowym ale otrzyma wynagrodzenie w wysokości 60% wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę,jednak nie mniej niż wysokość wynagrodzenia minimalnego, czyli co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego który ma w umowie zapis 1700 lub 1800 brutto,nie no muszę jeszcze dodać że to bardzo hojna firma bo premię daje każdemu nawet jeśli byś jej nie chciał to ci dadzą,no i w ten oto bardzo szlachetny sposób dostajesz płace minimalną czyli najniższą krajową 1900 pln ,no ale już liderzy,liderka,majstrowie kierownicy produkcji i cała ta banda wyżej spijają śmietankę czyli konkretne pieniądze za twój,twój i mój zapier..l no i jak to teraz mieli by dostać tylko 60% tego,i jeszcze przeciętnemu Kowalskiemu dać po 1900 zł za siedzenie w domu?no oczywiście że nie to nie możliwe i rozwiązanie nie do przyjęcia więc najlepiej żeby oni nic nie stracili to rozwiązanie tego problemu stało się bardzo proste zwolnić kilkunastu Kowalskich, nie ważne że był dobrym i starym pracownikiem że (usunięte przez administratora) za dwóch a czasem za trzech że się starał zostawał po godzinach tyrał w soboty nawet na popołudniowych zmianach czy przychodził w jakieś tam dni wolne gdzie ustawowo są to święta,nie ważne że Kowalski przyszedł w sobotę do pracy i pracował za darmo, tak za darmo bo góra sobie wymyśliła jakiś bank godzin do tego rzekomego ich postojowego które miało być żeby utrzymać miejsca pracy i co ? i przysłowiowych Kowalskich mimo tego pozwalniali, tak, dostali ludzie wypowiedzenia jedni do końca kwietnia inni do końca maja,wiec proszę cię kolego nie wypisuj takich bzdur że to taka (usunięte przez administratora) firma, jest praca,firma super się rozwija i że jest cudowna atmosfera bo tak nie jest,nie no cudowna atmosfera jest, ale tylko w śród liderów i pseudo majstrów szczególnie ten miejscowy widzę jaki dumny chodzi wraz z tą swoja liderką bo co ich to nie dotyczy, mają dalej swoje ciepłe posadki za grubą kasę a nie tylko 60% tego co mieli dostać za nic nie robienia ,są nietykalni bo mają kogoś z rodziny w biurze wyżej od nich i to jest takie fajne? tak ci co zostali to same (usunięte przez administratora)ale nawet w śród nich da się zauważyć że zaczynają (usunięte przez administratora) bo boją się że mogą podzielić los swoich kolegów i koleżanek którzy wypowiedzenie już dostali,dla tego im zależy na tej ciężkiej i za gówniane pieniądze pracy, a co będzie kiedy to wszystko ruszy z grubej rury? czy zwolniony Kowalski będzie jeszcze chciał wrócić i (usunięte przez administratora) dla tak nie lojalnej i zakłamanej firmy? tego nie wiem (możliwe że polaków pozwalniają a firma LendX ściągnie Ukraińców na te wolne wakaty) wiem natomiast że w Filplast Głogówek nie ważne jest jak ciężko (usunięte przez administratora)ważne jest to jak (usunięte przez administratora) to na pewno cię nie zwolnią jeśli tego nie robisz to nie masz najmniejszych szans, będziesz tam tylko przez jakiś czas,a w między czasie będziesz traktowany jak śmieć totalne zero, a po mimo ich fałszywych uśmieszków wykorzystają cie do maximum twoich możliwości a potem kopną w (usunięte przez administratora) i to tyle o tej super stabilnej i mega hojnej firmie której warto się poświęcać i należy być dumnym z prężności niszczenia ludzi.

Co jaki okres czasu w Filplast można ubiegać się o podwyżkę?

Robus15

człowieku o czym ty piszesz? jaką podwyżkę, zejdź na ziemię ha ha ha..................

Waldemar

Załoga się bardziej scali i mam nadzieję, że będziemy się starali utrzymać firmę.

Henryk

Skoro jest dobrze w firmie to nie ma specjalnie chętnych do korzystania z forum.

nie za do wolo nnny

nie oskarżać Panocku, tylko przestrzegać i to służy temu, żeby ktoś sobie życia zawodowego nie zabrudził jak idzie nie do tej firmy co trzeba, czytam to i cio? i nicio... nawet nikt nie odpowie na zadane pytanie, to po co mam tam aplikować? Idąc tym tokiem myślenia, to zatrudnie sie do nich i zostane pożarty przez rekiny bo sam sobie rzepe bede skrobał. Czy tak? Mam racje?

Zostaw merytoryczną opinię o Filplast - Kietrz

• Jak się pracuje w Filplast?

Zobacz opinie na temat firmy Filplast tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Filplast?

Kandydaci do pracy w Filplast napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Filplast
1.9/5 Na podstawie 53 ocen.
  • 3 Maja 33
    48-250 Kietrz