ABJ Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o ABJ Sp. z o.o. sp.k.

Klarysa Nowy wpis

dzień dobry. nie mam pojęcia czy tego nie przeoczyłam w ogłoszeniu na stronie dla inżyniera projektu ale tu chyba także takiej informacji nie widzę. mam na myśli formę zatrudnienia. jaka umowa jest możliwa teraz do zawarcia?

Nowy wpis

@Klarysa

Sz.P. - przeważnie rozmawiamy o umowie o prace, z uwagi , że jest to praca w delegacji, w zależności od doświadczenia kandydata, dopuszczamy inne formy zatrudnienia. Najlepiej rozpocząć proces rekrutacyjny od przesłania CV.

JERZY

A jak firma się zapatruje na pracowników którzy odeszli do innych firm a chcieliby wrócić??

@JERZY

Przecież poszli do lepszego - to po co chcą wracać ? Są bardziej szczęśliwi i delektują się Ameryką, Szwajcarią i innym wspaniałymi miejscami pracy i płacy... Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (czyt, firmy)... Pozatym betoniarka nie pomieści więcej ludzi....

Czemu twierdzisz, że nie pomieszczą więcej ludzi skoro normalnie maja oferty na stronie powystawiane? Nie wiem czy zawsze tyle, ale teraz trzy są ale myślałem ze o pracy brygadzisty sobie tu poczytam tylko teraz kwestia tego wspomnianego szacunku do przełożonego mnie zmartwiła. Jakie ludzie maja podejście do brygadzistów teraz?

Czy ponad brygadzistę da się jeszcze gdzieś wyżej przejść? Ktoś w wątku dotyczącym zapytania o awans nawiązał właśnie do przejścia na to stanowisko a jak patrzę teraz w oferty na stronie to piszą przy brygadziście, że oferowane są szkolenia podnoszące kwalifikacje oraz ogólny rozwój. w jakim zakresie?

Syn marnotrawny

A to prawda że ludzie odchodzą do konkurencji że ma być lepie a po dwóch miesiącach wracają(usunięte przez administratora) ??

Tata Mikołaja
@Syn marnotrawny

Prawda to jest taka, że jedyna konkurencja to firma z Brzeska, z której wiele osób przyszło, ale nimt tam nie odszedł. Reszta okolicznych firm to konkurencją nie są i nigdy nie będą…. Do jednej takiej odeszli (i całe szczęście że nie wrócili) - brygadzista z za dużym mniemaniem o sobie, mechanik - który myślał że jest dobrym spawaczem i w sumie jeden „filozof” który tutaj był nikim (ani spawacz, ani mechanik a tym bardziej nie elektryk)…. krótki epizod zaliczył jeszcze elektryk, ale szybko się nawrócił, bo dotarło do niego, że terminowe wypłaty i współpraca z ludźmi którzy znają sie na rzeczy jest lepsza niż naciągane historie ( „jak to nie jest u nas super”, albo „zróbmy im na złość” ) jego „bożyszcze” z mchem na twarzy

Wujek syna marnotrawnego
@Tata Mikołaja

Prawda jest taka że kto rzeczywiście chciał odejść to poszedł, znalazł lepszą posadę i ani myśli o powrocie... a wracają tylko Ci którzy musieliby coś pokazać w nowych firmach ale im się nie chce.

Ciotka Heńka
@Wujek syna marnotrawnego

Dokładnie tak. I nikt temu nie zaprzecza. Rotacja jak w każdej firmie na świecie - ludzie przychodzą i odchodzą - przecież to norma. Nie rozumiem tylko po co niektórzy z tych co poszli to później tutaj wypisują dziwne i śmieszne komentarze… czy ktoś ci bronił odejść i iść gdzieś indziej ? Ktoś ci bronił rozwijać karierę ?? Ktoś ci bronił iść tam gdzie lepiej płacą ? Raczej nie… odszedłeś i masz lepiej ? Super !!! Odszedłeś i masz gorzej ?? Przykro mi…. Ale zamiast wylewać swoje żale za pomocą klawiatury polecam skorzystać z pomocy psychologa - oni diagnozują i pomagają pozbyć się frustracji….

@Wujek syna marnotrawnego

Prawda jest taka, że nadal ABJ oferuje najlepsze stawki na lokalnym rynku. Moze system jest męczący ale zarobki wynagradzają. Dlatego tak dużo osób pracuje tutaj od wielu lat, odeszli sami pyskacze i rozczeniowcy. Z reszta jakby było źle to firma by nie funkcjonowała i ludzie by tu nie pracowali a tak to każdy lubi ponarzekać ale jak przyjdzie moment wypłaty to nikt się nie zwalnia. Kto komu broni iść na rozmowę do konkurencji?

To ilościowo jak można byłoby to przedstawić? Mam na myśli rozkład osób stale zatrudniających się jak również tej części rotującej. Jak osoby nowe są przyjmowane? odnajdują się w pracy tutaj? Dostana wsparcie od starszych kolegów?

Z Brzeska
@Tata Mikołaja

Ale w firmie z Brzeska ludzie w zespole lepsi, z zespołem jaki tu mamy się nie da pracować (usunięte przez administratora)cwaniactwo na potęgę

Aplikowałeś do firmy ABJ Sp. z o.o. sp.k.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
Prawilny

Wszystko fajnie firma wprowadzila system 5/1, 5 tygodni jest bardzo dlugim okresem Szefostwo nie zbiednieje a moze xyskac nowych ludzi i utrzymywac starych pracownikow robiac system 4/1

@Prawilny

Ja jeszcze nie ogarniam firmy, bo dopiero się interesuje pracą tutaj, więc możesz rozwinąć? System 5/1 - to 5 tygodni w pracy i tydzień w domu? Z racji tak długiego czasu pracy na wyjeździe są jakieś dodatki? Jakie ( jeżeli jakieś są )?

Prawilny

System 5 tygodni i tygodnia w domu, ludzie uciekaja i beda to robic skoro starzy pracownicy maja podobne stawki do nowych wiec jaki tu sens pracowac ? 5 tygodni posiadając rodzine jest za dlugo i nadal ludzie wola stary sytem 3.5 tygodnia na 4 dni dlatego Szefostwo powinno przemyslec system 4/1 szczegolnie ze budowy w Niemczech to odleglosc 1000km +/-

Mikołaj syn Cyca

@Prawilny - a komu to przeszkadza, że nowi ludzie się zatrudniają ?? Takich krzykaczy i narzekaczy jak Ty w tej firmie jest wielu…. I ich odwaga kończy się na chodzeniu po budowie i stękaniu jak to mu jest źle, kolejny etap to wylanie łez na Goworku, ale w biurze żaden się nie odezwie. Poza tym jak Ci nie pasuje system pracy to poprostu złóż wypowiedzenie i idź do konkurencji…. Niektórzy poszli i wrócili z podkulonym ogonem, a niektórzy poszli i zostali tam, a niektórzy poszli i chcieliby wrócić - ale ich już nie chcą….

Jak wygląda ścieżka kariery w ABJ Sp. z o.o. sp.k.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Witam a co z inżynierem projektu? Czy może na warunki pracy na tym stanowisku ktoś odpowie? Widzę, że wcześniejszym kolegom nie udzielono odpowiedzi a chcieli się zorientować w warunkach dla elektryków / elektromonterów. Na stronie widnieje tez oferta na inżyniera. proszę wiec o informacje. od przyszłego roku ile będą wynosiły te atrakcyjne zarobki z opisu?

Zarobki roczne kształtują się w granicach 90tyś - 300tyś PLN brutto rocznie w zależności od umiejętności i doświadczenia pracownika, czy pracownik pracuje na miejscu czy w delegacji. Szczegóły dla konkretnego kandydata mogą być podane przy rekrutacji, zapraszam do wysłania CV.

Biesiadki

Witam chciałem aplikować na stanowisko elektromontera. Na jakie mniej więcej stawki można liczyć?

@Biesiadki

Zarobki roczne kształtują się w granicach 120tyś - 230tyś PLN brutto rocznie w zależności od umiejętności i doświadczenia pracownika. Szczegóły dla konkretnego kandydata mogą być podane przy rekrutacji, zapraszam do wysłania CV.

Widziałem, że ktoś pytał kiedyś o to, czy pracodawca zachęca do podjęcia współpracy. nie wiem czy to tez nie jest w pewnym sensie zależne od samego kandydata oraz jego oczekiwań, ale będąc na stronie w zakładce z karierą było widać, że oferowane są szkolenia i możliwości na rozwój. czy może ktoś to rozpisać w kontekście pracy jako elektryk? Na takim stanowisku chce się docelowo zatrudnić

jestem zainteresowany podjęciem pracy chciał bym zapytać co firma oferuje pracownika? pytam o warunki współpracy i wyjazdów, i czym firma zachęca do podjęcia pracy?

Lusterko

Ogromny plus dla ABJ że pozbyli się handlarza obwoźnego materiału zajebangego z budowy ale jakby ktoś chciał skorzystać z jego usług to olx się właśnie aktywował ???? https://www.olx.pl/d/oferta/kabel-ziemny-nyy-j-5x16-CID628-IDUROYC.html

Czy w ABJ Sp. z o.o. sp.k. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Młody

Jedyną nagrodą w tej firmie może być tekst że firma cały czas dokłada do projektów.

Zawisza Czarny

No jasne ze tak premie sa chyba tylko dla osob z biura jak oszczedza na mieszkaniach, pracownicy maja impreze firmowa jesli na niej są.....

@Zawisza Czarny

Czyli premii żadnych nie ma? Bo jeśli tak to słabo. :( A te imprezy chociaż to jak często są i jak wyglądają?

Subaru
@Sylwia

Ale czy na imprezy pracownicy chętnie idą?? poza pracownikami z biura, czy nie wola tego czasu spędzić w domu z rodziną ?

@Subaru

A tego to ja nie wiem. Czyli nie ma tu jakiś imprez rodzinnych? Dla dzieciaków coś organizują, np., paczki teraz na święta?

@Sylwia

Są imprezy pracownicze na które można zabrać żonę

Brygadzista

Tylko dej, dej, dej wy sie do roboty wezcie!!!

@Brygadzista

To sie wez za robote a nie siedz na internecie ofiaro losu

@Zawisza Czarny

A jakaś konkretna jest teraz do wykonania, że tak wzajemnie się zaganiacie? występuje może pewnego rodzaju sezonowość? jeśli tak to, w których okresach i jak wtedy praca jest poukładana?

mlody
@Zawisza Czarny

siedzą pochowani po kontenerach albo na telefonach cały dzień ale stanowisko się dostało to robić nie trzeba. Proponuje żeby w końcu szefostwo zaczęło robić niezapowiedziane wizyty na budowach i gdzieś z cichacza obserwować co się dzieje.

Zgadza się żaden z brygadzistów nie ma stopnia mistrzowskiego w zawodzie elektryk który obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania psychologi i stosunków międzyludzkich wyjazdy przez to wygladaja jak wygladaja i brygadzista uważa ze ma władze absolutna nad wszystkim w dodatku co niektórzy myślą ze są w wojsku a czy brygadzista czy pracownik wykonują te same zadania

Wasu

Pytanie do pracowników czy po odejściu BRODY z pracy lepiej się zrobiło w firmie ??

Bogdan

Najśmieszniejsze w tej firmie a wrecz dziwne ze nie ktorzy brygadzisci mysla ze sa nie wiadomo kim i moga w kazdej chwili wyrzucic dana osobe z budowy a nawet z firmy role im sie mylą ? Sa tak samo zwyklymi pracownikami a nie właścicielami firmy, szefostwo powinno w tej kwestii zainterweniować i ustawic ludzi w odpowiedni sposób i troche ambicji wybić z glowy......

Bogdan v2
@Bogdan

Taka prawda wiele osób myśli że są świętymi krowami

@Bogdan

Napisałeś, że tak "myślą" czyli tego ostatecznie nie zrobili? Bo jeśli nie to skąd to przypuszczenie co do tych intencji? Nie narzekają tu na braki kadrowe, że mogliby sobie pozwalać na takie rutynowe podziękowania za współpracę?

Kinol
@Sylwia

W tej firmie liczy się szacunek ale dla pieniędzy szefostwa, reszta jest nie ważna ,aby tylko firma jak najwięcej zarobiła, parę lat temu włamali się na mieszkanie które firma zapewniła na czas delegacji i jak chłopaki zapytali co będzie z rekompensata za skradzione rzeczy to usłyszeli że to koszmar z którym trzeba żyć , PAMIĘTAJ RYBA PSUJE SIE OD GŁOWY

@Kinol

a postanowienia odnośnie takiego wyjazdu jakie są? jak jedziesz to masz jakieś regulamin, który by właśnie sprawdzał się w tego typu sytuacjach czy dopiero go wprowadzają? coś jeszcze związanego już z samą pracą może się stać?

Pająk
@Sylwia

Sylwia myślą ze sa nie wiadomo kim to znaczy ze w ich rozumowani stoja na rowni z szefostwem (usunięte przez administratora)..

@Bogdan

Brygadzista musi dopełnić terminów oddania linii do użytku, bo to on odpowiada pozniej przed szefem dlaczego sa opoznienia, jezeli pracownik nie wykonuje swojej pracy nalezycie to dlaczego osoba prowadzaca ma przymykac na to oko, musi go usunac z budowy. Jezeli ty nie wykonujesz sumiennie powierzonych zadan i robisz to zbyt wolno to reszta brygady musi za Ciebie to nadrobic, niestety norme trzeba wykonać a czarna owce wyeliminowac bo do całkowitych godzin z projektu jest liczona jak wszyscy. Widać twoje oderwanie od rzeczywistosci i szczerze wspołczuje

@Brygadzista

Piszesz to jako faktyczny brygadzista czy to tylko nick? Generalnie właśnie zastanawiam się czy macie u siebie wprowadzone jakieś coachingi albo ogólnie wyodrębniony czas na tego typu wyjaśnienia. Pracownicy znają Misję firmy? Jaka ona w zasadzie jest?

Pan Wiesio
@Brygadzista

Ty dobry jestes hahahaha brygadzista ma dopilnowac większość z nich siedzi na telefonie albo maja swoich wazeliniarzy co tepo ich mozna nazwac tepem praktykanta a później przyjdzie co do czego w biurze trzeba pochwalic wazeline i dzięki temu ma podwyzke a ktos kto nie pasuje a pracuje sumiennie i nie wchodzi brygadziscie w (usunięte przez administratora) ma po prostu gorzej dopoki szefostwo nie wezmie za prawdziwa weryfikację tego co sie dzieje na budowie tak bedzie i jeszcze gorzej bo raczka raczke myje chca cos wiedziec trzeba pytac opinie neutralnych ludzi a nie tych smiesznych brygadzistow co zostali nimi dzieki jezyka a pozniej przesiaduja pochowani po kontynerach

@Pan Wiesio

Wiesiu jak ty jesteś kandydatem to skąd możesz to wiedzieć, chyba że nie znasz znaczenia tego słowa. Zresztą zauważam u Ciebie postępujacą afazje i problemy z dysgrafią. Zapraszam wiec do lekarza specjalisty po poradę.

Nadia

(usunięte przez administratora) słyszałam ze szefostwo ma pretensje do pracowników o to ze nie wychodzą budowy ale sami nie potrafią dopilnować swoich brygadzistów tylko zwalają winne na wszystkich a oni umywają ręce . Niech zaczną pilnować swoich brygadzistów lepiej to będą wychodziły te (usunięte przez administratora) budowy , może wtedy tez brygadziści będą bardziej szanować pracowników z którymi są na projekcje ....

STARA

Czy w abj sa premie świąteczne firma tak duza to chyba w nagrode cos dla pracownikow wyplaca ?

Wiór
@STARA

Tak, firma na święta daje możliwość pracy :)

Beata
@Wiór

Serio z tymi dodatkami? Widziałam że szukali kiedyś Brygadzisty i jestem ciekawa czy na tej pozycji jest opcja na awans na lepsza posadę?

Zbigniew

Chcę się zatrudnić w Abj.Interesuje mnie praca na wyjazdach,jak wygląda sprawa z noclegami?Jaki standard mieszkań,pokoi? Rozumiem ze sa to pokoje jednoosobowe?

Jędrek
@Zbigniew

Zapomnij o jedynkach... Dwójki to jest standard a czasami bywa że 3 albo 4.

Pracowałem
@Zbigniew

Pokoje jedno osobowe są tylko dla brygadzistów, zwykli pracownicy mieszkają standardowo po dwi osoby w pokoju, ale i też po 3 i czasem po 4 , zawsze są to domy , jak myslisz ze się zatrudnisz i będziesz miał swój osobisty pokój to zapomnji ????

@Pracowałem

A na własną rękę ktoś się decydował czy totalnie się to nie opłaca?

@Sylwia

Pracując w firmie w formie oddelegowania dlaczego ktoś miałby sobie sam załatwiać mieszkania? W biurze ich parę siedzi a itak mają problem z załatwianiem mieszkań... I ich standardowy tekst ,,jakoś przeżyjecie,,

@Gość

Nie licza sie warunki zycia pracownikow w delegacji tylko komfort pracownikow w biurze..... w innych firmach (usunięte przez administratora)pokoje jednoosobowe to standard

@Zawisza Czarny

No właśnie dlatego pytam, bo jednak fajne byłoby móc czuć komfort podczas odpoczynku. Tylko tutaj pewnie taniej jest niż w innych skoro standard tu niższy podobno?

Kinol
@Zbigniew

Z pokojami jedynkami jest tak jak z nagrodami za 5 lat pracy tylko dla wybranych, zapomnji o jedynce ????

Agent

Słyszał ktoś może o betaniarce? Bo chodzą słuchy że już się pomału kończy robienie zamieszania?

@Agent

Cos konkretnie?

@Agent

Owszem była chwila spokoju jak J. był na urlopie ale teraz wszystko wróciło do ,,normy,,

Dudek

Niestety problemy ze zjazdami (zjazd w czwartek wieczorem, poniedziałek rano spowrotem,). W dodatku patrząc po ilości zwolnień to chyba komuś nie zależy na doświadczonych pracownikach.

@Dudek

A czemu miałoby nie zależeć? Oni większa wypłatę dostają czy jak?

@Sylwia

No jesli skoro byl ktos krotko w domu to raczej ze nie bedzie zadowolony czasy sie zmieniaja konkurencja nie spi i przyciąga uwagę pracownikow dłuższym pobytem w domu systemem 4/1 nawet 3/1 na pewno ludzie byli by z takiego systemu zadowoleni nawet gdyby byl system kończąc budowe po miesiącu odpoczac tydzien badz jesli sie nie da zjezdzac co 2 tygodnie na 4 dni bylo by zupelnie inaczej duzo firm stosuje system 10/4 10 dni w pracy 4 w domu

@Zawisza Czarny

Ano dzięki za wyjaśnienie, w sumie akurat pytałam o to czemu na doświadczonych im nie zależy. Ale widzisz czyli oni głównie tym o czym piszesz przegrywają z konkurencją czy coś jeszcze jest?

@Sylwia

Szczególnie system zjazdowy a reszte da sie zaakceptować, moze szefostwo zaproponuje taki system od nowego roku

@Zawisza Czarny

A ogólnie to wiadomo w razie czego czy są oni otwarci na różne sugestie?

Zostaw merytoryczną opinię o ABJ Sp. z o.o. sp.k. - Bochnia

• Jak się pracuje w ABJ Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy ABJ Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABJ Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABJ Sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w ABJ Sp. z o.o. sp.k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABJ Sp. z o.o. sp.k.