IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Jaki dress code obowiązuje w IKEA Retail?

Ikea jest dobrym miejscem na pierwszą pracę,pracę dla studentów albo na przeczekanie. Trzeba pracować jak wszędzie,jest kantyna,tanie obiady,darmowe owoce , ubezpieczenia itp.ale to już standard w większości firm ,albo mają nawet i lepiej.Sa tu pracownicy po kilkanaście lat ,no nie wiem kariery raczej większej nie zrobią,ale do emerytury może dociągną jak lubisz taka pracę.

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Pracodawco, oficjalnie informujecie o tym, indywidualna ochrona pracowników jest dla was najważniejsza oraz że wszyscy pracownicy zostali zaopatrzeni w przyłbice oraz maseczki (cytuje z ogólnodostępnego źródła). Niestety część pracowników nie dostała zgody na pobranie przyłbicy, mimo że przebywa na terenie sklepu w czasie, gdy znajdują się tam klienci (a wiadomo, że każdy pracownik obsługuje klientów, nawet jeśli to tylko przekierowanie do sprzedawcy, to takich przekierowań jest dziesiątki w ciągu dnia). Dlaczego?

Pracownicy

Odnośnie obecnej sytuacji: Pracodawcy nie wolno ustalać na nowo zakresu obowiązków pracownika w sposób jednostronny. Rozszerzenie zakresu obowiązków pracownika to istotna zmiana, konieczne jest sporządzenie wypowiedzenia zmieniającego lub zawarcie porozumienia z pracownikiem. Za istotne zmiany zakresu obowiązków, które nie mogą zostać wprowadzone poleceniem pracodawcy należy uznać m.in. powierzenie pracownikowi dodatkowego rodzaju pracy, czy czynności niezwiązanych z zajmowanym stanowiskiem, czy wykonywanym zawodem wymaga (por. wyrok SN z dnia 19 czerwca 2012 r., II UK 282/11).

Roxy

Polecam panią @Małgorzatę na dziale "Projektowanie kuchni" uważam panią za cierpliwa/wyrozumiała i bardzo pomysłowa kobitkę, która poradziła sobie z mała kuchnia i zrobiła to Pomyślnie.

Def

Wszędzie każdy szuka sposobu na zarobek i to jeszcze wiekszy niż już jest, kasa kasa tylko na to się teraz w sklepie patrzy. Ale ze zwykli szeregowi pracownicy ta kasę robią za marna wyplatke to jest wporzadku ludzie otwórzcie oczy harujemy za marne grosze i sami te pieniądze i zyski dla sklepu wkładamy do kieszeni dyrektora i innych kierowników a sami nie mamy nic

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Abc

Nie polecam pracy w tym miejscu. Mydli się oczy, że firma taka fajna prostymi trikami jak owoc do obiadu czy "zapisz się na masaż". Jestem tylko ciekaw czemu zawszę takie akcje są przy ankiecie wewnętrznej ishare? Na magazynie wydawka za wydawką, w sklepie ciągłe wykładanie towaru a płaca słaba. Za taką elastyczność i ilość wykonywanych obowiązków powinno się lepiej zarabiać.

Wiecie, czy IKEA Retail udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Rolex

Nie żartuj :) Po co Ci laptop na magazynie lub przy przerzucaniu towaru?

Marian

Kilkanaście lat temu pracowałem w ikea katowice. Z tego co pamiętam to były stawki na poziomie minimalnej krajowej, lub ciut wieksze dla dojrzałych pracusi. Ja byłem takim pracusiem. Patrząc na te wpisy osób które obecnie pracują, uważam że nigdy nie otrzymacie wysokiej pensji. To jest firma nastawiona wyłącznie na zysk, minimalnym kosztem. Praca dla studentow , osób młodych u progu kariery, pierwsza praca, mieszkajacych z rodzicami. Typowy market..., mc donalds ze słabymi jakościowo meblami. To przejmowanie się, podwyżki, jeden zarabia więcej, drugi mniej.... O 100,200 zł. Uwierzcie w siebie, popracujcie kilka miesięcy i spróbujcie znaleźć nowa prace w przemyśle, biurze, a może własną działalność... Bo w markecie szkoda czasu... A zegar tyka... Trzeba wykorzystać sytuację na rynku pracy około 5 procent bezrobocia. I przynajmniej zarobić średnia krajowa 5000- 6000 tys netto. Życzę powodzenia.

PAX
@Marian

Nie oszukujmy się, jakby sie ikea nie opisywała.. to wciąż jest sklep meblowy, ale zgadzam się- praca idealna dla studentów dziennych, idą na rękę jeśli chodzi o grafik w dni robocze, żeby pogodzić to ze studiami. Ale wolne weekendy? zapomnij, musisz być praktycznie w każdy, nie ma innej opcji. Podziwiam ludzi pracujących tam po pare/ parenaście lat. Nie da się wyżyć za kieszonkowe jakie IKEA oferuje. Mydlą oczy prywatną opieką medyczną, obiadami za 5 zł, masażami, zniżkami... ale zapomnij o sensownym wynagrodzeniu. Inflacja coraz wyższa, a oni obcinają dodatki dla pracowników (bo przecież klientów w sklepie coraz mniej, bo kryzys)...Niby są podwyżki, ale one wciąż nie nadążają za inflacją (jak wszędzie). Generalnie nie idzie się tam przepracować, ludzie na dziale byli w porządku (mowa o jednym z największych działów na showroomie), a teamleader zrobi dla Ciebie więcej niż kierownik. Także drogi Studencie, na okres studiów praca dla Ciebie jest naprawdę okej, ale im bliżej końca studiów szukaj czegoś lepiej płatnego, miej ambicje, mierz wysoko :) pozdrawiam, były pracownik

Krystyna

Jestem klientką nie tylko Ikei ale również punktu krawieckiego. Muszę stwierdzić że punkt jest super dodatkiem. Bez niego zakup zasłon w Ikei nie ma sensu. Pomysłowe wykończenie różnych zasłon i poduszek. Brawo za pomysły tych pań. Osoby które w nim pracują są wykwalifikowane, porządne, pomysłowe i rzetelne. Mają umiejętności i pracują bez zarzutu. Ceny umiarkowane, jakość na wysokim poziomie.

Odpowiadająca

To zależy. Kierownik może się spotykać ze zwykłymi pracownikami pod warunkiem, że nie są jemu podlegli. Np kierownik hfb 10 może się spotykać z pracownikiem z hfb 7.

Odpowiadająca

Nie rozumiem do końca co masz na myśli. Chodzi Ci o to kierownik niższego szczebla czy team leader może się spotykać z kierownikiem wyższego szczebla który jest jego szefem? Jeśli o to to nie może

Małpka
@Odpowiadająca

No to czas to zgłosić odpowiednim osobom

@Odpowiadająca

Dobre to, naprawdę mam ubaw po pachy. Kto z kim ? A ta znowu męża wykradła , ten znowu wychaczyl kolejna bo na snapie się zareklamował, weźcie sie do roboty nieroby, jak chce się pośmiać lubię tutaj zaglądać i poczytać jakie bzdury wypisujecie, sami artyści hahaha

Odpowiadająca

@pracownik nie rozumiem o co Ci chodzi, ja nie wiem kto z kim bo nie zajmuje się takimi rzeczami w pracy. Odpowiadam tylko na zadane pytania, jeśli chodzi o ten przykład co napisałam to zbieżność osób jest przypadkowa ale widzę, że na odcisk nadepnęłam.

Lack

Liczba osób kierowniczych którzy nigdy nie powinni byli tymi kierownikami zostać jest ogromna.

@Lack

Kto na przykład i dlaczego?

Lidertaxa
@Lack

Mam nadzieję że kierownictwo szybko się w tym połapie i to zmieni

Mm
@Lidertaxa

Możliwości awansu są wątpliwe i mało przejrzyste. Panuje wrażenie, że wybór pada na rekomendację a nie na kwalifikacje kandydatów.

Kupiłem kuchnie, sprzęt do zabudowy z montażem. Zapłaciłam za transport i za montaż. UWAGA! - transport i montaż odbywa się od 8 do 20. Nie wiadomo, o której dokładnie. Musisz czekać na telefon od firmy transportowej. Dzwonią 30 minut przed dostawą. W rezultacie - cały dzień czekasz w domu. UWAGA nr 2. - meble przywiozą osobno a sprzęt AGD osobno. Stracisz dwa dni. Kolejna sprawa - to firma zewnętrzna wozi towar. Do mnie nie zadzwonili i termin mi przepadł. Później wszystkiego się wyparli. Reklamacja nic nie dała. Podsumowanie: meble w miarę tanie, w miarę ładne. Straciłem 4 dni urlopu. Serwis tragiczny. Rozważcie zakupy gdzie indziej.

Jurek

Uwaga wszyscy klienci ikei.Jeżeli kupujecie towar w ikei płacąc częściowo bonem podarunkowym przy zwrocie towaru otrzymacie tylko kwotę zapłaconą gotówką. Część płacona bonem przepada. PILNUJCIE SIĘ W IKEA.

@Jurek

też mnie to spotkało.

kumoter

Czy droga E.P. Przywiozła juz ze soba cała rodzine do ikei? Stołki obstawione? Sami kierownicy oczywiście. Współczuwam wam wszystkim. W przypadku tej pani rodzinna firma brzmi bardzo dosłownie.

Logis
@kumoter

A co powiecie o kierownikach logistyki. Cały dzień śmiechy heheszki w salce a do roboty ich nie zagonisz. Byle przetrwać dzień i do domu.

@kumoter

Niech przywozi, nikomu to nie przeszkadza, wiec ten płacz jest bez sensu. Osobiście uważam że niektórzy zobaczą jak się powinno pracować

Neutralna
@kumoter

Przecież pracuje tylko jej mąż i to jako szeregowy pracownik...w tej firmie pracuje wiele rodzeństwa, rodziców z dziećmi itd To skąd ten hejt? Słabe jest to, że narzekać tutaj albo na tych swoich grupach i hejtować to pierwsi, ale popatrzeć na swoją pracę albo w ogóle się nią zająć zamiast wypisywać głupoty to ostatni.....

@Logis

(usunięte przez administratora)niedługo nie będzie kim robic bo sami koordynatorzy i kierownicy beda

Hej, mam pytanie do pracowników. Czy w Katowicach ekipa jest stała, czy raczej rotacja jest wysoka? Chciałabym aplikować na stanowisko doradcy klienta/sprzedawcy, fajnie byłoby wiedzieć co ile taka rekrutacja się odbywa. Niby staram się być na bieżąco, ale lepiej dopytać. Jak tam ogólnie wam się pracuje? Widzę, że ktoś tu wyśmiał niecałe 3 złote podwyżki :P Coś w tym jest :)

mosslanda

Zadowoleni z podwyżek?

@mosslanda

Ooo. ;) A jesteś w stanie zdradzić ile przyznani ostatecznie? Bo była wzmianka o tych 8%, utrzymało się to?

Abc

Pewnie ze jestem zadowolony

Dejpozor

2,20 nazywasz podwyżka? Śmiech na sali

Kamil
@Dejpozor

Tyle podwyższyli na godzinę? Mam nadzieję że to netto a nie brutto. W rozliczeniu miesięcznym ile to wychodzi więcej?

@Abc

to ile Ty dostałeś, że takie zadowolenie? Po tym co tu ktoś napisał idzie wnioskować w takiej sytuacji, że każdy inaczej został doceniony? na co patrzyli podczas przyznawania?

Marzena

Poruszacie tu wątek podwyżek. Możecie doprecyzować czy ta podwyżka to jest jakaś cykliczna, co roku, czy taka 'inflacyjna'? Szukają teraz Pracownika Gastronomii do odbierania dostaw. Jak ktoś się teraz zatrudni to też go taka podwyżka obejmie?

Rolex
@Marzena

Jednorazowa inflacyjna niby

Beata K.

Finalizowałam dzisiaj zamowienie kuchni w IKEA Katowice, trafilam na wyjątkowego pracownika, młody chłopak z ogromną wiedzą - Pan Paweł / pabuc2. Szczerze bałam się tej ostatniej wizyty finalizującej zakup wymarzonej kuchni. Po kliku zamienionych zdaniach juz wiedziałam ze mam szczęście - trafiłam na doswiadczonego i zaangazowanego pracownika! Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Pawle, a IKEI gatuluję takich pracowników. Pozdrawiam i na pewno znowu wrócę!

Dziewczyna z IKEA

(usunięte przez administratora) szczypi pi..do z neta,idź do P&C i zgłoś się na ochotnika do organizacji kolejnej imprezy w swoim wolnym czasie ,jakbyś dzbanie nie wiedział to oprócz organizacji imprezy te osoby przygotowały również cały tydzień spotkań ,uważasz że 500 czy 1000 to duża kwota za tak duży kawał wspaniałej roboty za rewelacyjnie przygotowaną imprezę ...najpierw zorientuj się ile ich to kosztowało nerwów i czasu a później pisz takie debilizmy ,a tak serio zwolnij się bo tacy jak Ty to dno den ...i tylko psują dobrą atmosferę w firmie ,patrząc na to co piszesz myślę że nadajesz się tylko do grupy ludzi "Szlachta nie pracuje ..."wypie...laj

Lack

Jak tam z podwyżkami wynagrodzeń?

Nie wiem
@Lack

Jak narazie nic nie słychać raczej, niby coś ma być ale nie wiadomo

@Nie wiem

Ale wstępnie to co mówili?

Odp.
@Krystyna

Średnio o 8% mają wzrosnąć wynagrodzenia... czyli ocena na gowork nie jest bezpodstawna?

@Odp.

No tak coś niska trochę. I 8 to też deczko mało przy tej inflacji. Może jednak miło pójdzie się zaskoczyć jednak jak podwyższą?

piniądz
@Krystyna

chyba jednak nici z podwyżki - zastanawiam się jak to będzie od 1.01 gdy wzrośnie minimalna krajowa. Czy o tyle samo wzrosną pensje (nie wliczając w to podwyżki inflacyjnej)? coś czuję że nie

@piniądz

No poniżej tamtej kwoty to nie będzie można zejść Ale właśnie to że min podnoszą wcale nie wpływa na inne. Czyli pozostałe będą stać? :/

mielony

zupy na nockach , torpeda!

@mielony

;) A one to tylko na nockach? czy one są w ogole darmowe dla wszystkich pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 5 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail