Morad

Opinie o Morad

Witam, widziałam, że dodano ofertę dla młodszego specjalisty ds. zakupów. Po opisie wiem, że doświadczenie nie jest wcale wymagane więc rozważam swoją kandydaturę. Czy jest tu może ktoś z działu lub z tego samego stanowiska i mógłby ocenić atmosferę i polecić pracę?

K

Dzień dobry, pojawiło się kilka ogłoszeń na stanowiska biurowe (asystentka zarządu, specjalista ds. inwestycji, inż procesu produkcyjnego) -Czy mógłby ktoś opowiedzieć coś na temat panującej w firmie atmosferze lub przybliżonym wynagrodzeniu? W ogłoszeniach brak informacji na ten temat. -Czy poszukiwanie kilku osób na stanowiska biurowe wynika z częstych zwolnień? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

@K

Dzień dobry, w związku z ciągłym rozwojem firma MORAD nieustannie poszukuje nowych pracowników. Część z w/w ogłoszeń jest związana z rotacją pracowników, a część z powstaniem kolejnych, nowych stanowisk w przedsiębiorstwie. Każde z nich posiada inne widełki płacowe - jest to sprawa do indywidualnych negocjacji, natomiast pytanie na forum o atmosferę w pracy to sprawa subiektywna, często zależna od ilości pracy w danym tygodniu, okresu urlopowego i wielu innych. Klasyczna "pułapka". :) Wybranych kandydatów z chęcią zapraszamy na dzień próbny, podczas którego da się ocenić/ podpytać innych jaka atmosfera faktycznie panuje w firmie :)

X Nowy wpis
@K

Co chwilę są inne dziewczyny w biurze. Pewnie chodzi o zarobki.

Jak długo trwa proces awansu w Morad?

Wika Nowy wpis

Zależy z perspektywy którego stanowiska postrzegasz? Asystentka przeskoczy czy nie bardzo? ludzie przechodzą może poziomo między działami chociażby? Było teraz wystawionych parę ofert z tego co widziałam

X Nowy wpis

Jeśli chodzi o wyzyskanie jakieś większej płatnej stawki godzinowej, to jest to niemożliwe. Jeśli chodzi o zdobycie wyższego stanowiska, to jest to możliwe, ale nic więcej za to się nie zarobi.

Mazur

Wysłałem cv na stanowisko biurowe, od razu telefon i umówione spotkanie. Na miejscu dowiaduje się ze mnie chcą, ale na produkcje przy montażu okien. Pracodawca mówi ze spoko wypłata i umowa o prace gwarantowana. Następne spotkanie, inna stawka i umowa zlecenie. Dziękuje do widzenia. Dla mnie strata czasu

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Morad?

Kacper W.

Dzień dobry, Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co jest przyczyną dość częstego poszukiwania kandydata na stanowisko "Kierownik Produkcji" Jest to problem pracownika czy może pracodawcy? Będę wdzięczny za obiektywną i szczerą opinię. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

@Kacper W.

Dzień dobry, w związku z rozszerzeniem zakresu działalności oraz wdrażaniem nowych linii produkcyjnych firma MORAD poszukuje wzmocnień na tym stanowisku. Pozdrawiamy, Zespół MORAD

Kacper W.
@Morad

Zespół MORAD Bardzo dziękuję za informację. Jeżeli nie jest to tajemnicą i chcielibyście Państw podzielić się informacjami odnośnie nowych inwestycji na tym portalu to bardzo proszę o informację o co został rozszerzony zakres działalności w ostatnim czasie? Lakiernie Vertical oraz Horizontal z tego co wiem działają już od ponad roku.. Zagniatarkę macie również dość nową szwajcarskiej firmy (bez promowania) z góry dziękuję za informację.

Wynagrodzenie zawsze na czas, pełna automatyzacja procesu i Zarząd otwarty na sugestie pracowników - szczerze nie wiem Kto Pisze te negatywne komentarze...

Someone

Nie ma to jak napisać samemu sobie opinię.....

Grzegorz

Skąd takie rozbieżności, w dwóch różnych firmach pracujecie? Ile tu się zarobi? Może takie konkrety coś powiedzą, to chociaż nie będzie subiektywne.

Jarek
@Someone

Dokładnie duże grono ludzi, czyli byłych pracowników wie jak tam było, nie mają wstydu nawet że to piszą .

KJ

Nigdy nie spotkałem się z tak źle poukładana firmą, moja przgoda zakończyła się po miesiąc powodem braku potrzeby mojego stanowiska w firmie (gratuluję planowania). Odradzam każdemu chcącemu zmienić firmę, jeśli ktoś bezrobotny poszukuje pracy to nie zaszkodzi spróbować.

Adola113
@KJ

Na jakim stanowisko Pani była zatrudniona ?

@KJ

O to dokładnie tak samo ze mną było, planowanie długofalowe nie jest mocną stroną tej firmy

Julia
@KJ

Znaczy zatrudnili Cię na tymczasowe i nie powiedzieli Ci tego czy jak? Dziwna sprawa…

tulipan015

Kupiłam zamek i przeciwkasete do zamka do drzwi szklanych,zgodnie z regulaminem odesłałam przeciwkasetę .Po upływie dwóch tygodni nie otrzymałam pieniędzy.Na meile nie odpowiadają ,kontakt zerowy.

tulipan015
@tulipan015

Po negatywnym wpisie problem został rozwiązany,pieniądze zwrócone.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Morad? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Stachu

Platne do ręki, godziny 8-10 nie są liczone jako nadgodziny.

Grzegorz
@Stachu

A w weekendy też pracujecie? Te dni są lepiej płatne?

Konrad

Witam Byłem kandydatem na maszynę Cnc. Napisze techniczne informacje które mogą się komuś przydać ,a ja ich nie usłyszałem. 1.Maszyna Cnc z lat 80 wraz z oprogramowaniem . 2.Technologia i narzędzia zatrzymała się na etapie maszyny 40 letniej (HSS). 3.Firma faktycznie ma potencjał ale obróbka daleko w tyle. 4.Jest to stanowisko dla osoby zaczynającej swoja przygodę z maszynami żeby się szkolić Powodzenia szukającym

Moge wypowiedzieć się o rozmowie rekrutacyjnej, ktorej bylem uczestnikiem okolo miesiac temu. Po pierwsze przygotowanie do rozmowy ze strony pracodawcy zerowe, moje cv bylo przegladane podczas rozmowy, nie musze chyba mowic ze to brak kultury u szacunku do poswieconego czasu kandydata. Tak czy inaczej Pan-Szef? staral sie byc mimo to kulturalny, natomiast Pani-brunetka- niestety nie wiem kim byla ani jak sie nazywala- nie raczyla sie przedstawic- tutaj brak słow. Takiej impertynencji nie doswiadczylem nigdy! (usunięte przez administratora)rozmowa trwala 5 minut i byla kompletna strata czasu z mojej strony. Jeżeli firma w taki sposob podchodzi do potencjalnych pracownikow to dobrze ze na 5 minutowej rozmowie sie zakonczylo.

Doświadczony

Firma Morad ma ogromny potencjał. Niestety zarząd bardzo mocno ten rozwój blokuję. Inwigilacja jest na każdym kroku. Nie można nawet najprostrzej decyzji podjąć osobiście - o wszystko trzeba się pytać zarządu i to najlepiej każdej z czterech osób po kolei. Warunki zatrudnienia o których jest mowa na rozmowie rekrutacyjnej nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zarząd nie ma najmniejszego szacunku do swoich pracowników. W firmie Morad pracuje dużo fajnych osób, od których można się wiele nauczyć ale niestety nie które z nich nawet nie mają możliwości się wykazać. Jeśli ktoś szuka pracy na stałe to zdecydowanie nie polecam.

Alicja Adamczyk
@Doświadczony

Bardzo mi przykro, że tak ocenia Pan/Pani firmę. Staramy się zaspokajać uzasadnione potrzeby pracowników na bieżąco, ale jak każda firma, która musi zarabiać na koszty nie popieramy braku efektowności i rozsądku w swojej załodze. Jednakże pragnę poinformować, że cały czas czynimy starania, aby firma była jak najbardziej przyjazna pracownikom. Pozdrawiam.

...
@Alicja Adamczyk

Owszem staracie się zeby było lepiej ale chyba wam i waszym portfelom nic po za tym ????

Alicja Adamczyk
@...

Chętnie porozmawiam na ten temat pomysłów ulepszenia funkcjonowania i organizacji pracy. Zapraszam na osobiste spotkanie do biura. Pozdrawiam, Alicja Adamczyk

Nie polecam pracy w firmie Morad wszystko co przysługuje pracownikowi to tego nie ma i jeszcze mało płacą nie ma(usunięte przez administratora) problem z umową o prace tylko własną działalność nie polecam.

....

(usunięte przez administratora) 4.brak odzieży roboczej. 5.Bardzo niska stawka początkowa. 6.problem z podwyżkami nawet po dłuższym okresie pracowania. 7.Cierzko z umową o prace najlepiej to umowa zlecenie lub własną działalność. Czyli w skrócie wszystko co się należy pracownikowi to się tego nie dostaje. Nie polecam tu pracować. Morad to kiedyś była firma teraz jest to jedno wielkie bagno i wodorosty nawet Ukraińcy nie chcą tam pracować pracowałem kiedyś i nie polecam.

tesenewrati

Pracowałem tam kiedyś kilka lat, oj dawno to temu było. Podobno większość osób które poznałem już tam nie robi (bo wiedzą jakie to (usunięte przez administratora). Nie polecam nikomu tego (usunięte przez administratora)

tesenewrati
@tesenewrati

Ahoj, dlaczego mój wpis został edytowany? Odpowiada za to jakiś(usunięte przez administratora) intelektualny z gowork czy morad? Chciałbym podkreślić, że wspominałem tam (usunięte przez administratora)

...
@tesenewrati

Ci na górze nie mają co robić, więc siedzą, czytają i usuwają, bo prawda w oczy kole. A szara eminencja pracuje. Co do jakości wytwarzanych produktów, to sądzę, że nie ma się do czego przyczepić, ale to w jakiej atmosferze to wszystko powstaje, to jakiś dramat. Szef w porządku, ale cała reszta zarządu, to totalny brak zrozumienia i komplikowanie prostych spraw.

romek

Nie polecam, bylem na rozmowie kwalifikacyjnej. Zobaczyłem ogromne biuro i przepych, od razu widać że firma nie inwestuje w pracowników a wizerunek. Pani sekretarka sexownie ubrana ale z nadętą miną. Firma nie jest zainteresowana szkoleniem pracowników, po doświadczeniach z zachodnimi pracodowacami jestem w szoku że coś takiego istnieje. Biura na 2 osoby wielkością przypominające magazyn, kto normalny coś takiego czyni ?

Top kek
@romek

Na podstawie tego, że firma wygląda bardzo dobrze nawet jak na ZACHODNIE, PODKREŚLAM, ZACHODNIE standardy, które przytaczasz, wysuwasz wnioski, że firma nie dba o pracowników :-). Zachodnie firmy u nas to montownie i dren kasy na zachód. Boli, że Polak się dorobił, nie? No i dziewczyny też w firmie fajne, nie ma co narzekać. Dziwny jesteś

Ilona
@romek

Trochę dziwi mnie to, że nie polecasz skoro byłeś w firmie jedynie na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie wiesz więc o tym jakie są faktycznie warunki pracy. O tym mogą się wypowiadać osoby, które już jakiś czas pracują w tym miejscu i na podstawie swoich doświadczeń mogą rzetelnie ocenić firmę. Oczywiście, że możesz wypowiedzieć się o tym jakie masz wrażenia z samej rozmowy ale nie powinno się z góry stwierdzać, że się nie poleca skoro się nie poznało czegoś od wewnątrz. Nie sądzisz?

romek

Witam, napisałem przed chwilą komentarz jako kandydat, ale został usunięty, nikogo nie obrażałem, skomentowałem jedynie że widać od wejscia przepych, biuro szefa ma wymiary magazynu, a mieszczą się tam tylko dwa biurka, więc widać że coś jest nie tak. Nie wiem może to MOSAD a nie Morad ?

żałosna firma

Firma powinna stawić czoło swoim negatywnym opiniodawcom i nie usuwać notorycznie wszystkich negatywnych wypowiedzi. Ludzie zainteresowani współpracą powinni wiedzieć na co się piszą. Wg mnie Szefostwo kieruje się totalnym brakiem poszanowania człowieka. Nie potrafią rozmawiać i rozwiązywać problemu, tylko piętrzą je wzywając notorycznie na rozmowy, co uniemożliwia płynną pracę. Ciągłe telefony jednej osób z zarządu także nie pomagają, aby skupić się na bieżących sprawach. Ciągły stres kumulujący się przy pewnym biurku. No i kwestia "rozstawania się". Nie dają po sobie poznać, że chcą Cię zwolnić do momentu kiedy kadrowa bierze wszystko na "klatę" i wręcza wypowiedzenie. Można by dużo pisać... Gdziekolwiek nie przyłoży się ucha, są negatywne opinie.

@żałosna firma

Bardzo dziękujemy za ponowny wpis. Każdy przedsiębiorca ma prawo sam decydować z kim chce tworzyć firmę. Skoro zapadła taka decyzja w Pana/Pani sprawie to musiała być czymś uzasadniona. W większości firm to dział kadr zajmuje się rozwiązywaniem umów i tak jest też u nas. Niestety nie wiemy na jakim stanowisku Pan pracował, lecz jeżeli czuje się Pan/Pani urażony/a to pragniemy za to bardzo przeprosić, podkreślając jednak, że nie uważamy za stosowne komentować kwestii wewnętrznych spółki, gdyż każda firma ma prawo zarządzać nią tak jak uważa za stosowne. Pozdrawiamy serdecznie!

Operator

Nie polecam ,w ciągu pół roku byłem tam na dwóch rozmowach ,pierwsza miała miejsce w magazynie(usunięte przez administratora) ,zadzwoniła dzień wcześniej po przesłaniu mojej aplikacji i zaprosiła na rozmowę do Tuhomia,przyjeżdżam a(usunięte przez administratora) że nieaktualne ,druga rozmowa była tydzień temu z taką (usunięte przez administratora) w bardzo obszernym gabinecie ,porozmawialiśmy ustaliliśmy warunki ,zeszliśmy na dół do(usunięte przez administratora) magazynu ,ustaliliśmy że zacznę pracować 3 sierpnia ,miałem czekać na telefon (usunięte przez administratora) żeby odebrać skierowanie na badania lekarskie ,czekam czekam w końcu dzwonię sam i się dowiaduje że zatrudniają starego pracownika(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Morad - Kartuzy

• Jak się pracuje w Morad?

Zobacz opinie na temat firmy Morad tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Morad?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Morad?

Kandydaci do pracy w Morad napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Morad