Opinie o ideale-jobs-GmbH w Köln

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ideale-jobs-GmbH. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie ideale-jobs-GmbH o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ideale-jobs-GmbH w Köln

z Weimaru

Jako, że ostatnio docierają do mnie informacje, że ktoś, coś o reprezentowanej przeze mnie firmie słyszał, czytał, się domyslił, poinformował ambasadę, urząd pracy, ministerstwo, policję i Bóg wie jeszcze kogo, postanowiłem napisać na tym forum kilka zdań. Jako pracodawca zajmujemy się obsługą małych i średnich firm na terenie calych Niemiec. Oznacza to, że pracownik musi wykazać się mobilnością i akceptuje pracę w systemie delegacyjnym.O tym informujemy w rozmowie wstepnej. Niektórzy klienci zamawiają u nas pracowników, by sprostać szczytom zamówień albo zalatać „dziurę personalną” wynikającą z urlopu lub choroby stałego pracownika. Inni zaś poszukują ludzi o określonych kwalifikacjach, gdzie nasz pracownik pracuje miesiącami w jednym miejscu, a nawet jest z czasem bezpośrednio zatrudniany prze naszego klienta. Każda firma testuje zamówionych pracowników i jeżeli nie wykazują się oni odpowiednimi kwalifikacjami lub zbytnią checią do pracy zostają szybko odmeldowani. Dla nas również jest korzystniej, by zlecenie trwalo jak najdłużej – mamy wtedy poprostu mniej problemów. Każdy pracownik, rozpoczynając pracę u nas, powinien zabezpieczyć sobie kwotę ok. 250€, tak by pokryć w okresie ok. 10 dni koszty noclegu, wyżywienia i dojazdu z noclegu do pracy. Wynika to z tego, że udzielamy zaliczek dopiero po upływie tygodnia pracy na podstawie potwiedzonych kart pracy. Od czasu przelewu we wtorek do momentu dopisania na koncie może upłynąć do 3 dni (w wypadku kont w banku polskim). Ze swej strony niechętnie dokonujemy przekazów gotówkowych Western Union, gdyż koszty obciązają pracownika, o czym za każdym razem wyraźnie informujemy. Nie jest prawda, że dojazd na zlecenie odbywa się na koszt pracownika. Ze swej strony zwracamy ryczałtowo część kosztów dojazdu z Polski w wysokości 10€ za każde 100km, liczone od siedziby naszej firmy do miejsca zlecenia. Przy każdej zmianie zlecenia ryczałt ten naliczany jest na nowo. Dojazdy pomiędzy miejscem noclegu a miejscem pracy pokrywane są natomiast w ramach diet. Zarówno diety, jak i ryczałt za dojazd na zlecenie są wolne od podatku. Ze swej stron zapewniamy pracownikowi miejsce noclegu, które pracownik sam opłaca. Noclegi te wynajdujemy wsród ofert znajdujacych się w internecie. Ich koszt waha sie od 15 do 25 euro, w zależności od regionu Niemiec. Zawsze staramy się, by byla możliwość przygotowania ciepłego posiłku.Ogłoszenia internetowe nie zawsze podają faktyczne ceny i warunki. Za każdym razem informujemy pracowników, że mają możliwość rozejrzenia się na miejscu za korzystniejszym noclegiem, gdyż wielu wynajmujących nie ogłasza się w internecie. Część pracowników korzysta z takiej opcji i oszczędza dzięki temu sporo pieniędzy. Nie chcę już poruszać tematów związanych z zachowaniem się niektórych pracowników, tak w stosunku do naszej firmy, jak i u naszych klientów, a przede wszystkim na noclegu. Mogła by powstać powieść kryminalno-obyczajowa. Również nie mam zamiaru twierdzić, że w każdym przypadku wszystko odbywa się bez błędu z naszej strony. Jeżeli natomiast jesteśmy informowani o wystapieniu problemów, staramy się je skorygować. Nasza praca opiera się o obowiazujace w Niemczech przepisy prawa pracy i jest regularnie kontrolowana przez niemiecki Urząd Pracy. Pracownik Biura Ideale Jobs Weimar

QAZ
@z Weimaru

Pracownik biura pisze: "Dla nas również jest korzystniej, by zlecenie trwało jak najdłużej – mamy wtedy po prostu mniej problemów." Tak jest jeśli pracownik zmienił już wystarczającą ilość klientów. Przecież przy każdej zmianie jest obniżana dieta np. z 40 do 30, z 30 do 28 czy mniej. Dieta z umowy dotyczy pierwszego klienta. Także zależy wam na tym by pracownik pojeździł po Niemczech zmieniając klientów, a potem dacie mu trochę oddechu. Czasem jest tak, że jeśli jest szansa na zarobienie na pracowniku większych pieniędzy to kieruje się go nowej pracy mimo, że pracy u obecnego klienta jest pod dostatkiem, na długo.

z Weimaru
@QAZ

Prosze podac mi blizsze dane osob, ktore pracowaly lub pracuja w ostatnim roku w ideale jobs Weimar, a ktorym zostaly w ten sposob obcinane diety. Dopiero wtedy moge sie do takich zarzutow ustosunkowac.

pracowmik z erfutu
@z Weimaru

Erstem bardzo zadowolony z ideale pieniadze punktualnie i Mo je sprayen Sa tea zalatwiane przez Pana Piotra.Nie möge nic zlego powiedziec.

bodek 2027

Witam właśnie pisałem do nich CV z kolegą obaj monterzy instalacji sanitarnych jeden z nas spawacz ,ale po przeczytaniu opini załamka całkowita lipa. Może ma ktos namiary na pracę jako monter instalacji sanitarnych .kontakt meil (usunięte przez administratora) Odzwonię .Pozdrawiam.

były prac

Pracowałem w tej firmie tak długo,aż pewnego dnia dowiedziałem się od szefa firmy która mnie wynajęła ze power jobs chce podwyżki za mnie 4 euro na godzine.pomyślałem skapnie się coś,dzwonie a tu odpowiedz że ja nic z tego nie dostane więc wtedy podziękowałem za prace

miki

czy ktos pisze tu prawde?

logo firmy Monter klimatyzacji, wentylacji i systemów chłodniczych
smartjobs personaldienstleistungen GmbH
logo firmy MECHANIK PRZEMYSŁOWY (m/z)
KÖNIG SE & Co KG
logo firmy Technik monter chłodnictwa praca
THOR Industriemontagen GmbH & Co. KG
certyfikat

ja tesz mam pytanie o spawacza na niemcy, ale takie nietypowe. czy papier z anglii na spawacza w ogole mi sie przyda. pracowalem przed wejsciem do unii w manchesterze, certyfikat mam w polsce.

Agata

Słuchajcie maz zaczal tam pracowac ale dostal nowa oferte pracy.. o wiele lepsza bp daje nam szanse wyjazdu do Niemiec tak wiec mam pytanie jak wypowiedziec im umowe zeby nie stracoc tego cp przerobił i zeby wypłacili kase. Bo jest tam ten zapis ze jesli w ciągu 6 msc porzuci prace to zabieraja mu cale wynagrodzenie brutto.prosze o szybka odpowiedz!!

do Agata
@Agata

Ja też się przyłączam do pytania, znalazłem chyba tę samą ofertę pracy tu na goworku na gazownika do Stuttgartu. Wyjazd niebawem, ale pytam o koszty utrzymania, ile moze odlozyc taki robotnik dzis?

karol
@Agata

Wystarczy to zrobić w cywilizowany sposób, pisemnie, z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Przypadkiem nie esemesem.

ropo
@do Agata

-1-wypowiedzenie zgodnie z tym co jest w umowie ,-2-pobierać jak najmniej zaliczek, -3-uzgodnić wypłatę nadgodzin i zaległego urlopu, -4-TO WSZYSTKO MA BYĆ NA PIŚMIE -za pokwitowaniem pocztowym-,

do Leszek

do Leszek: nie napisałeś nic o tym, jak czesto mozna zjezdzac do Polski. Ja spełniam te wymagania, nawet mam auto na gaz bo taniej, ale corka jest w wieku szkolnym, musze zjezdzac tak raz na miesiac.

Rafał

Pracujesz tam gdzie akurat jest robota tydzien tu tydzien tam i jezdzisz po niemczech jak idiota za swoją kase bo nie zwracają za przejazdy bynajmniej u mnie tak było. Teraz jestem w trzecim miejscu w ciągu 2 miesięcy, Jak będa chcieli przeniesc - zrywam kontrakt i szukam innej pracy bo ta firma nie ma sensu. Mi się ta firma nie podoba, Jak się komus tu udało to tylko pozazdroscic. umowa stała na czas okreslony tylko ze pracuje sie dla agencij. Warunki to zalezy gdzie masz akurat zlecenie. Hotel za sobote i niedziele placisz sobie sam bo dieta jest od pn-pt, Ja na początku noc z pt-sb spalem w aucie bo nie wiedzialem o tym dopuki nie przyszedl wieckend i chlop z hotelu kase wola za weeckend 150% normalnej stawki za dobe - 45Euro. Zaliczki przesylaja western union na Twój koszt wiec wiadomo jakie sa oplaty. Ogólnie nikomu nie polecam. Chyba ze ktos lubi przygode.

KJ

mialem wyjazd do tej firmy na 19go ale po przeczytaniu opini zrezygnowalem, dziekuje wszystkim za wpisy

boston666

Dobrze mówię po niemiecku.Jestem spawaczem i z tego co wiem to mają zapotrzebowanie na spawaczy.Po resztą rozmawiałem z kobietą po polsku.po za tym jeżeli teraz nie mają dla mnie pracy to chociaż łaskawie mogli by napisać nawet na email,że muszę poczekać.nie ma o czym gadać.(usunięte przez administratora) ale szkoda czasu na pisanie.krótko mówiąc NIKOMU NIE POLECAM.

elektrico

Witam, a mówisz w ogóle po niemiecku? Może się nie dogadałeś przez telefon? Jeżeli nie dali znać o umówionej porze to znaczy, że nie było pracy odpowiedniego do twojego profilu zawodowego. Pozdrawiam!

boston666

Zastanawiam się czy podpisać z tą firmą umowę po tych wszystkich wypowiedziach.Mam już umowę i na wstępie widzę dużo wałków.

boston666

Czy ktoś obecnie pracuje dla ideale jobs?Jaka jest Twoja opinia na temat tej agencji-chodzi mi o pracę,diety itp.

Leszek

I jeszcze dodam bo to może najważniejsze ale mi uleciało - jeżeli jesteś w Małżeństwie (a żona nie mogłaby cie tu odwiedzać (co wiąże się oczywiście ze znacznymi kosztami) a masz jakąś pracę w Polsce to zdecydowanie odradzam wyjazd . Miesiąc będzie wszystko w porządku, potem będziesz miał coraz większe problemy z sobą, samowolnie nie będziesz mógł wyjechać do Rodziny bo zabiorą ci pieniądze (to jest zawsze około 1500 E) a firma robi zawsze problemy z wyjazdem do Polski bo jak ty pracujesz to i oni zarabiają . Jedyne wyjście (pod warunkiem że im będzie bardzo zależało na twoim wyjeździe) na umowie zastrzec sobie możliwość przyjazdu do kraju np. po każdych 2 miesiącach na 1 tydzień. W obiecanki "na gębę" nie wierz". Jak podejmiesz prace to musisz pamiętać by zameldować sie u kogoś w niemczech (firma nie zawsze o tym mówi) bo inaczej niemiecki urząd skarbowy zaliczy cię do najwyższego progu podatkowego (tzn VI) i bedziesz tracił co miesiąć około 250 E. Nie deklaruj się jako niewierzący by rzekomo nie płacić w niemczech "podatku kościelnego" ,( poczytaj sobie jak mi nie wierzysz w internecie )to powszechna zła rada. Niemiecki urząd skarbowy może wysłac zapytanie do twojej Parafii w miejscu twego zameldowania , bo ta informacja jest dla niego wiążąca (musiałbyś wypisać się z Kościoła jako niewierzący ale w swojej Parafii w Polsce) i w tedy ściągnie od ciebie zaległy podatek za wszystkie zaległe lata wraz z odsetkami . Życzę właściwej decyzji.

septa

kurczę ja niestety czytałem, że ktoś pojechał tam do pracy i stracił sporo kasy bo pracy nie było. Czy takie sytuacje rzeczywiście miały miejsce?

tom

hej, a jak pracujecie dla Ideale JObs i sie przemieszczacie, to jak załatwiliście kwestie Anmeldung w Niemczech?

michu50

ludzie ja pracuje w tej firmie na stale otrzymuje cala diete dzienna bez zadnych odciagniec.jak zalatwia nocleg i dostalem adres z wysokoscia za nocleg woiadomo nie mniej jak 20 euro to zaraz szukalem jak najtaniej i zawsze bylo dobrze.starczyla dieta na nocleg wyzywienie i przejazd do pracy. wszystko jest wyplacane na czas,sa tez male niedociagniecia ale mozna sie z nimi porozumiec.pozdrawiam

Elewant

Ideale Jobs, zawsze kontroluje czas trwania umowy i kombinuje by okres ten zatrudnienia był krótszy niz 6 m-cy(wypowiada umowę i ponownie nawiązuje). Cel.uniemozliwienie uzyskania zasiłku w niemczech w wypadku utraty pracy. Noclegi-zakwaterowanie na ogól rezerwują po 25 euro. DOBRA OPERATYWNOŚC W ZAPEWNIENIU PRACY(minimalne przestojowe). Wypłata- terminowa ale zawsze jest zaniżana.trzeba interweniować. Tłumaczki-"dolmeczerin" ZMIENIAJA SIE JAK REKAWICZKI. DIETA i kilometry celowo zaniżane w rozliczeniach.

Stachu
@Elewant

Koles, ja nie wiem w jakich Niemczech pracujesz, ale piszesz pierdoly. To, ze masz umowe na czas okreslony nie znaczy ze nie dostaniesz zasilku. Nawet jezeli miales wielokrotnie umowe na czas 6 miesiecy to i tak nalezy ci sie zasilek. Wez nie pisz bzdur, bo jeszcze ci ktos uwierzy.

Jerry__Lee

Ja aktualnie pracuję w ideale-jobs GmbH z Weimaru. Kasa jest na czas, żadnych opóźnień. Zawsze mogę do nich zadzwonić i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Co do noclegów to prawda, że załatwiają za około 20-25 euro, ale można samemu poszukać coś tańszego i nikt za to cię z roboty nie zwolni. Wiem bo sam wyszukuje tańsze noclegi niż te które załatwia firma. Jak na razie to nie mogę narzekać, a jak coś się zmieni to na pewno o tym napiszę.

lesnik

wie ktoś cos o firmie Firme (usunięte przez administratora) ???????DOSTAŁEM PROPOZYCJE Z IDEAL JOBS Z KOLN!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o ideale-jobs-GmbH - Köln

• Jak się pracuje w ideale-jobs-GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy ideale-jobs-GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ideale-jobs-GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ideale-jobs-GmbH?

Kandydaci do pracy w ideale-jobs-GmbH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ideale-jobs-GmbH