GOMEZ

Opinie o GOMEZ

Księgowa

Poproszę o opinie na temat działu księgowego. Warto wysyłać CV?

Jak wygląda praca specjalisty ds finansowych, jak czytam te niektóre komentarze to nie wiem czy jest sens wysyłać cv?

Czy firma posiada oddział w Gdańsku? Pojawiły się nowe oferty pracy w tej miejscowości.

Mailowe umówienie rozmowy, dość odległy termin bo ok. 2 tygodni od maila z zaproszeniem. Samą rekrutację oceniam bardzo słabo. Pani unika odpowiedzi na konkretnie zadane pytania, o sposób pracy, oferowaną stawkę, okres wypowiedzenia, dodatek medyczny. Nie ma nic, liczą się tylko jej pytania bo uwaga „ona jeszcze nie wie czy chce mnie zatrudnić” ;-) to ja się pytam po co ze mną w ogóle rozmawia? CV w detalach opisuje rozwój kariery, główne projekty i taki tekst. Masakra. Generalnie po nie uzyskaniu żadnej odpowiedzi na stawiane przeze mnie pytania, a jestem seniorem na rynku i to nie jest tak, że ja bez tych odpowiedzi wiem, że chcę pracować dla nich po prostu podziękowałem i przerwałem rozmowę. Efekt wiadomy, brak posady, ale tak masakryczny brak konkretów, że nie żal porzuconego tematu. Szkoda czasu z nimi rozmawiać o ogółach.

Wypytuje o doświadczenie zawodowe, robi jakieś notatki. Opowiada o firmie, ale bardzo ogólnie, zadaje pytania otwarte jak się zarządza zespołem, takie bardzo humanistyczne, zero jakichś konkretów.

można?można.

O tych złych komentarzach nawet nie będę wspominać. Z mojej perspektywy to wygląda tak: przeprowadzka -> przesłanie CV -> dwa dni później spotkanie -> w tym samym tygodniu pierwszy dzień pracy -> teraz ponad miesiąc w magazynie. Nie będę wspominać o byłym pracodawcy, bo za dużo dobrego nie mam o nim dopowiedzenia, ale tutaj jest inaczej. Umowa o pracę, na prawde super zespół, kierownik do którego można się po ludzku odezwać. Piszę, bo kolega z byłej pracy to czyta i mi nie wierzy że jest ok. Michał, aplikuj xD

Maciej
@można?można.

Oczywiście piszesz o schemacie przyjęcia do pracy w firmie GOMEZ? Jeżeli jesteś osobą, która pracuje na magazynie, to może mógłbyś również napisać o warunkach zatrudnienia na tym stanowisku? Kluczową informacją, której poszukuje, jest wysokość wynagrodzenia. Mógłbyś to przedstawić?

pracujesz na Strzeszyńskiej?

gość
@można?można.

Akurat magazyn jest nawet ok, bo kierownik jest ogarniętym i konkretnym człowiekiem. Też nie daje sobie wejść na głowę prezesowi.

Maciej
@gość

W dalszym ciągu nie otrzymałem informacji o pracy na magazynie w firmie GOMEZ. Interesują mnie warunki zatrudnienia, dlatego może Ty mógłbyś coś na ten temat napisać? Zarobki oraz atmosfera są podstawowymi czynnikami zadowolenia, dlatego chciałem sprecyzować, jak kwestie te wyglądają na tym stanowisku.

Kuba
@Maciej

Na początku masz 12.5 zł na rękę to daje 2100-2200 miesiecznie a po podpisaniu umowy o pracę na stałe bo najpierw jest okres próbny to dostajesz 2500 zł netto

Natalia
@Kuba

W porę wyjaśniłeś tę kwestię, bowiem właśnie chciałam pytać o to samo. Nadmieniłeś, iż po podpisaniu umowy o pracę na stałe, pensja wzrasta, co jest oczywiście całkowicie zrozumiałe. Zastanawiam się jednak, jak długo w GOMEZIE trwa ten okres próbny. Możesz mi to zdradzić?

abc123

Czy w dziale logistyki również pracuje się sztywno w godzinach 9-17?

@abc123

Może ktoś niedługo odpowie Ci na to pytanie. Jeśli jednak tak by się nie stało, to z takim pytaniem śmiało możesz już poczekać do etapu rozmowy rekrutacyjnej - wtedy je na spokojnie zadasz. Widziałam właśnie, że GOMEZ szuka Specjalisty ds. logistyki i muszę powiedzieć, iż zapewnia bardzo atrakcyjne warunki pracy (m.in.: pakiet medyczny, kartę sportową, rabaty pracownicze, szkolenia i ubezpieczenie na życie): https://www.pracuj.pl/praca/specjalista-ds-logistyki-poznan-suchy-las-pow-poznanski%2Coferta%2C6952588 Jestem ciekawa, czy zdecydujesz się na aplikowanie. Dasz nam wtedy znać?

DziałObok
@abc123

Jeśli mowa o Suchym Lesie to 09:00 - 17:00, zgadza się :) Jeśli przez dział logistyki rozumiesz magazyn to pracuje się na 2 zmiany.

Natalia
@DziałObok

Należy Ci serdecznie podziękować za odpowiedź. Być może teraz @abc123 zdecyduje się aplikować do firmy GOMEZ. Ty sam zapewne w niej pracujesz, a więc zachęcam Cię opisania tu ogólnych warunków zatrudnienia, które są tam oferowane pracownikom. Ważną rzeczą w każdej pracy jest bez dwóch zdań dostęp do bezpłatnej opieki medycznej. Czy ten pracodawca Wam ją zapewnia?

Promes

Firma Gomez wygląda dobrze tylko od strony klienta, z pracownikiem jest dużo gorzej. "Zatrudnianie" części zespołu na akord, umowy śmieciowe lub "sugerowanie" samozatrudnienia. Brak szacunku dla ciężkiej pracy, żałosne stawki, fatalna atmosfera idąca z góry. (usunięte przez administratora)Odpuść sobie aplikowanie jeżeli szanujesz swoje nerwy

Odradzam pracę w tej firmie. Ludzie którzy liczą na rozwój niech omijają tego pracodawcę. Pracując tam stoisz w miejscu bez perspektyw. Nikt nie docenia twojego wysiłku i zaangażowania. Ciągle nieporozumienia i kłótnie. Atmosfera okropna. Przykład idzie z samej gory niestety.

Życzliwa

Patrzę na te wszystkie opinie i widzę, że sporo osób wylewa swoje żale na forum. W większości przypadków jest to przekolorowanie rzeczywistości. Najbardziej śmieszy mnie, jak byli pracownicy chcą sie odgryźć w komentarzach tutaj i wypominają że firma ma problem ze znalezieniem ludzi. Osobiście znam osoby, które pracują tu po kilka dobrych lat (hitem jest osoba pracująca w Gomezie od samego początku (15 lat) i nie, to nie prezes :D ) Nie wiem, może z pozycji tych narzekaczy nie widać co dzieje się z firmą. Nowe rynki zagraniczne, nowa nowoczesna siedziba, która za jakiś czas będzie budowana, szersza oferta... Przez to nie dość że potrzeba sporo nowych osób, to jeszcze trzeba uważać, żeby nie opóźniać procesu osobami bez kompetencji. Stąd tyle ogłoszeń o prace, które bolą byłych pracowników, którzy najczęściej okazali się przyzwyczajeni do siedzenia na tyłku w pracy.

Sad but true
@Życzliwa

Ludzie i tak prędzej czy później uciekną po prostu ze względu na atmosferę. Jak pamiętam był jeden dobry miesiąc co odeszło ok 20 pracowników w większości z własnej woli. Ps. nie nazwałbym tego żalami ale raczej smutnym faktem.

hm??
@Życzliwa

Piona @Życzliwa, też tak myślę. Ludzie co z wami, frustracja?

Halina
@hm??

Każdy ma inne spojrzenie na daną sprawę - stąd bierze się taka rozbieżność zdań w opiniach na forum. Ale cieszę się, że Ty podzielasz zdanie użytkownika @Życzliwa, bowiem wydaje się ono być po prostu obiektywne. A skoro już postanowiłeś zabrać tu głos to proszę, opisz nam z własnego punktu widzenia pracodawcę, jakim jest firma GOMEZ, uwzględniając przy tym warunki pracy, jakie Wam oferuje. Czy Wasze wynagrodzenie składa się z samej podstawy, czy możecie liczyć na prowizję?

On
@Sad but true

Zgadzam się. Atmosfera w wielu działach jest okropna. Miałem okazje pracowac w kilku i to jest straszne jak traktują pracownika. (usunięte przez administratora) Ciagle problemy z urlopami. Nigdy nie pracowałem w takiej firmie. Odradzam

Halina
@On

A więc i Tobie nie odpowiada atmosfera pracy w firmie GOMEZ, a szkoda, bo jest ona ważnym czynnikiem sprawiającym, że dużo przyjemniej wykonuje się swoje obowiązki. Opisałeś nam kilka istotnych kwestii związanych z tamtejszymi warunkami pracy i jedna z nich szczególnie zwróciła moją uwagę. Chodzi mi mianowicie o pensję, która - jak stwierdziłeś - zostaje podzielona na dwie części. Możesz dokładnie nam wyjaśnić, o co właściwie w tym chodzi? Próbowałeś zrobić to poprzednim razem, ale jest to trochę niejasne.

Figa

Witam! Jakie są godziny pracy na stanowisku związanym z e-commerce? Czy jest dopuszczalna elastyczność, możliwość pracy zdalnej w wyjątkowych sytuacjach?

ECommerce
@Figa

Nie ma szans na prace zdalna, a o wolne ciężko :) musisz być w biurze 9-17

kandydat
@ECommerce

Na rozmowie dowiedziałem się, że raczej pracy zdalnej się nie przewiduje. W razie choroby masz wyzdrowieć a nie pracować zdalnie. Co do wolnego powiedziano mi, ze nie ma problemu. Jest to bardziej kwestia zaplanowania go i dogadania się z zespołem kto i kiedy chce mieć wolne i czy nie ma jakichś akcji.

Wojciech
@kandydat

Czy na rozmowie poruszałeś może z pracodawcą kwestie warunków zatrudnienia, które oferują? Wiesz może, czy od pierwszych dni można liczyć na umowę o pracę, czy raczej należy spodziewać się umowy zlecenie? Napisz proszę, co na ten temat wiesz w kwestii zatrudnienia w firmie GOMEZ.

aseieeem
@Wojciech

Umowa B2B, faktura. Chyba, że jak to w Gomez - będziesz JUNIOREM z UoD.

Były
@kandydat

Bardzo trudno o urlop, wolny dzień, bez odpowiedniego maila nie możesz pójść do działu obok, kontrola i brak szacunku "góry" wobec pracowników. Praca dobra dla osób młodych, chcących zdobyć pierwsze doświadczenie, uległych, osób, które muszą gdzieś pracować. Na pewno kultura zarządzania nie dla osób świadomych, dojrzałych, szukających poważnej pracy

Dzień Dobry Nie miałam się wypowiadać na temat pracy, ale nie wytrzymałam muszę,,, byłam na rozmowie o prace w GOMEZ, równocześnie aplikowała moja koleżanka. Każda z nas przeszła rozmowę kwalifikacyjną w której zapewniano nas że będzie odpowiedz (pozytywna lub negatywna) jednak telefonu brak. Trzymanie ponad 40 ofert pracy pracy przez CAŁY CZAS , zapraszanie LUDZI na rozmowy po których nikt nie dzwoni pomimo obiecanej odpowiedzi. (usunięte przez administratora)

Dzień Dobry Nie miałam się wypowiadać na temat pracy, ale nie wytrzymałam muszę,,, byłam na rozmowie o prace w GOMEZ, równocześnie aplikowała moja koleżanka. Każda z nas przeszła rozmowę kwalifikacyjną w której zapewniano nas że będzie odpowiedz (pozytywna lub negatywna) jednak telefonu brak. Trzymanie ponad 40 ofert pracy pracy przez CAŁY CZAS , zapraszanie LUDZI na rozmowy po których nikt nie dzwoni pomimo obiecanej odpowiedzi. Musimy z koleżanką WAS OSTRZEC NIE TRAĆCIE CZASU ANI NERWÓW (usunięte przez administratora) PO PROSTU NIE WYSYŁAJCIE CV SZKODA WASZYCH NERWÓW, CZASU GOMEZ WAS PO PROSTU LEKCEWAŻY I JUZ JESTEŚMY PEWNE,ŻE PRACA W WYMIENIONEJ FIRMIE JEST TAKA JAK WSKAZUJĄ PONIŻSZE KOMENTARZY KATEGORYCZNIE ODRADZAMY!!!!

E-commerce

Na rozmowie rekrutacyjnej było sympatycznie. Była dziewczyna z HR i szef działu E-commerce. Oboje byli zachwyceni moją kandydaturą i wydawało się jakby już, w tym momencie chcieli mnie zatrudnić, ale zgodnie z procedura miałam poczekać tydzień. Na rozmówie również duża część odegrała prezentacja nowej siedziby, której plan był z 2016 roku oraz wyśmiewanie konkurencji - tutaj zaświeciła mi się lampka, było to bardzo nieprofesjonalne... Na koniec października powiedzieli, że się jeszcze zobaczymy (a był to jedyny etap rekrutacji). Po tygodniu dostałam informację, że jednak mnie nie zatrudnia. Zapewne chodziło o wymagania finansowe więc poprosiłam o feedback na przyszłość (chociaż już przyjęłam inna, dużo lepsza ofertę), ale nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Jolo

Przestrzegam osoby chcące pracować w Gomezie, pracowałem tam jakiś czas temu. Opinie negatywne nie biorą się z znikąd są jak najbardziej uzasadnione. Zanin złożycie tam aplikacje zastanówcie się 2 razy.(usunięte przez administratora) Atmosfera upadła co da się zauważyć serio po pierwszych 2-tygodniach (dlatego firma ma problem ze znalezieniem pracowników, duża rotacja). (usunięte przez administratora) Jeśli jesteś kreatywny i chcesz się rozwijać to nie radzę, bo Twój zapał i pozytywne nastawienie zgaśnie po kilku dniach.

Info z pierwszej ręki
@Jolo

Niestety ale to się wszystko zgadza. Jak zaczynałam pracę w Gomezie miałam więcej życia w sobie, całe szczęście już tam nie pracuje. Dobra rada dla działu (usunięte przez administratora)przydałoby się szkolenie bo z taką niekompetencja to się jeszcze nie spotkałam nigdzie .Firma chciałaby być korporacją ale nie można jej budować na braku zaufania do pracowników. W dzisiejszych czasach dziwie się, że ta firma jeszcze istnieje. Traktowanie pracowników jest nienajlepsze, gdyby ta cała farsa przedkładała się na wyższe zarobki, które zresztą i tak są niskie to i tak nie zdecydowałabym się nigdy na pracę w tym ośrodku. Firma inwestuje w marketing i reklamę prowadzi ciągłe rekrutacje, bo ma po prostu problem z zatrzymaniem pracowników u siebie. Firma ma problem z ułożeniem standardów i sensownej polityki. Jak nie jesteś z rodzinnego grona nie licz na to że ktoś Cię wysłucha, o podwyżce zapomnij , rozwój owszem ale nie w tej średniowiecznej firemce.

Czerwonoczarny

Tak dla pocieszenia, firma jak firma. Gdzieś pracować trzeba :> Aplikujcie , najwyżej się zwolnicie.

Czerwonoczarny

Ludzie uwaga na tą firmę, nie wiem jak jest w sklepach ale omijajcie magazyn na Strzeszewskiej szerokim łukiem. O ile praca , nawet spoko, rozwija (usunięte przez administratora) Byłem fotografem tam i teraz wiem dlaczego taki przemiał ludzi jest, wszystko wina atmosfery w samej grupie fotografów. (usunięte przez administratora)

Nowa

Ja dobrze wspominam swoją rozmowę rekrutacyjną i polecam pracę w Gomezie dla osób, które szukają czegoś więcej niż tylko odbębnienia 8 godzin. Pierwszy etap miałam z rekruterką, drugi jeszcze w towarzystwie managera działu (zadania praktyczne). Obydwa merytoryczne i przede wszystkim przebiegające w dobrej atmosferze - nie było sztywno! Obecnie pracuję w głównej siedzibie w Suchym Lesie i sądząc po frekwencji i klimacie na imprezie firmowej ekipa jest zgrana, a ja się wdrażam w obowiązki. U mnie w dziale zespół pozytywny, wiedzą co robią i po co.

blueh

Zdecydowanie nie polecam, rozmowa rekrutacyjna na stanowisko kupca była w moim przypadku wywiadem na temat firmy, w której wówczas pracowałam. Nie otrzymałam żadnych merytorycznych pytań dot. moich kwalifikacji, niewiele informacji nt. warunków zatrudnienia, a finalnie zaproponowano mi pracę jako asystent. Na spotkanie przyjechałam 10min. wcześniej, natomiast do umówionej godziny nie pojawił się nikt, kto mógłby zaprowadzić mnie na miejsce rozmowy - po moim telefonie do rekruterki, dowiedziałam się, że wszystko gra, mam zaczekać sama w przedsionku aż ktoś się zjawi ;-) Rozmowa zaczęła się z opóźnieniem, kupiec biorący w niej udział także się spóźnił, a zamiast dobrego pierwszego wrażenia w postaci choćby zaoferowanie kawy czy wody, otrzymałam pigułkę wiedzy o planach wspaniałej nowej siedziby. Mimo zapewnień rekruterki o tym, że niezależnie od podjętej decyzji, zostanę poinformowana o wyniku rozmowy, nikt się do mnie nie odezwał.

Z.

Powiem tak, ludzie którzy myślą, że GOMEZ to sklep z markami premium i przez to nie ma klientów, grubo się mylą. Mówię z perspektywy osoby, która pracowała w SALE. Czasami aż mi było głupio, jak przychodził ktoś nowy i oczekiwał, że w spokoju posiedzi i poprzegląda FB. Mam wrażenie, że to dotyczy głównie młodych roczników. Nie dość, że roszczeniowi, to jeszcze egoistyczni. W salonie każdy ma swoje określone zadania, to praca jak każda inna. Widać kto ma zapał do działania i takie osoby szybko wpasowują się w zespół.

Nikita
@Z.

I tu się zgodzę. Pracowałam w salonie Sale w Suchym Lesie. Co prawda z powodu przeprowadzki mój staż wynosił tylko pół roku, ale przez ten czas dosyć dobrze poznałam organizację. Praca nie należy do najlatwiejszych (dużo klientów i towaru), ale ogólnie pozytywni ludzie i możliwość rozwoju to wynagradza. Pokażcie mi firmę w Poznaniu czy w jej okolicach która rzeczywiście prowadzi rekrutacje wewnętrzne, albo umożliwia REALNY awans w organizacji. Team leaderzy bardzo poważnie podchodzą do obowiązków w salonach no ale jest to praca, a nie wypoczynek.

INF

Wiecie jak wygląda praca na stanowisku informatyka? Dokładnie chodzi mi o przejazdy między budynkami firmy. Na stronie widziałem, że są 3 czy 4 . Jest jakiś samochod firmowy czy trzeba swoim?

qwerty
@INF

Wiekszosc zgloszen naprawia sie zdalnie. Jak sie nie da w ten sposob, to w firmie jest transport wewnetrzny, mozna nim przeslac sprzet do IT. Wlasciwie nie ma potrzeby ruszac sie z Diamentowej. Chyba, ze trzeba zainstalowac nowe urzadzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o GOMEZ - Suchy Las

• Jak się pracuje w GOMEZ?

Zobacz opinie na temat firmy GOMEZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GOMEZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 4 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GOMEZ?

Kandydaci do pracy w GOMEZ napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GOMEZ