2.1 Udziel wywiadu o firmie
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Wywiady Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Miniaturka
Dawid Bojarowicz
Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.
Związany z firmą ASCO Systemy Informatyczne od 2015 roku. Absolwent Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Student Informatyki Stosowanej na specjalności Inżynieria oprogramowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Certyfikowany Project Manager, wcześniej Web Developer. Jednocześnie trener rozwoju osobistego z doświadczeniem sięgającym 2008 roku.

Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

ASCO Systemy Informatyczne Sp. z o.o. To producent oprogramowania dla firm, sklepów, hurtowni i warsztatów motoryzacyjnych.

Firma ASCO Systemy Informatyczne powstała w 1994 roku. Jak wyglądały jej początki?

Pierwszym kluczowy moment w historii naszej firmy to rozpoczęcie prac nad systemem informatycznym obsługi magazynu i sprzedaży dla jednej z największych hurtowni części zamiennych do samochodów w kraju. Projekt okazał się wielkim sukcesem i posłużył jako podstawa do stworzenia naszego flagowego produktu, którym jest program do obsługi magazynu i sprzedaży FIRMA2000.

Jak wyglądał rozwój firmy w kolejnych latach?

Dalszy rozwój firmy to tak naprawdę odpowiedź na potrzeby klientów. Rozbudowaliśmy program o dodatkowe moduły, między innymi Analizator, czyli program służący do analiz, AsTer - program do obsługi magazynu za pomocą kodów kreskowych i Arkadia - program finansowo-księgowy. Zintegrowanie wszystkich programów ze sobą pozwoliło nam na kompleksową obsługę zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw.

Jednym z kluczowych momentów było powstanie modułu zamówień internetowych (MZI).

Jak to wpłynęło na rozwój firm, korzystających z Państwa oprogramowania?

Dzięki temu modułowi firmy współpracujące z nami w prosty sposób mogły przenieść swoją ofertę do sieci, ograniczając obsługę telefoniczną, a zastępując ją czytelnym i łatwym w obsłudze interfejsem, dzięki któremu klienci mogli w szybki sposób składać zamówienia. Co więcej, moduł umożliwiał połączenie online z dostawcami w celu sprawdzenia dostępności i porównania cen danego towaru, co wyeliminowało potrzebę składowania części na lokalnych magazynach i pomogło poszerzyć asortyment dostępny na e-sklepach naszych klientów.

Następnym ważnym krokiem naprzód była możliwość integracji naszych sklepów internetowych z danymi TecDoc, zawierającymi informacje o częściach zamiennych dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych. Dzięki temu na e-sklepie można m.in. zidentyfikować, do jakiego samochodu pasuje dana część, jakie ma zamienniki, zobaczyć jej zdjęcie.

Co – w perspektywie minionych dwóch dekad – uznałby Pan za największy sukces firmy?

Myślę, że naszym największym sukcesem jest to, że nasze produkty utrzymują się tak długo na rynku i cały czas trafiają do coraz szerszego grona klientów. Niektóre projekty rodzą się, a po kilku latach obumierają. Nasze produkty są od 20 lat nieustannie rozwijane i jak widać cieszą się uznaniem klientów.

Jak wygląda proces rekrutacji nowych pracowników do firmy Asco?

Sprawdzamy zgłoszenia, które napłynęły do nas jako odpowiedzi na nową ofertę pracy i zapraszamy wybranych kandydatów na wstępną rozmowę. Kolejnym etapem jest selekcja. Spośród kandydatów wybierani są ci, którzy najlepiej poradzili sobie podczas rozmowy z osobą rekrutującą. Następnie kandydat przechodzi test merytoryczny. Ostatnim etapem jest rozmowa z kierownikiem działu, do którego prowadzona jest rekrutacja.

Jakich pracowników obecnie Państwo poszukują?

Aktualnie rekrutujemy na stanowiska:

- Handlowiec - Wdrożeniowiec,

- Wdrożeniowiec systemu Finansowo-Księgowego

- Wdrożeniowiec / Tester oprogramowania

- Wdrożeniowiec / Administrator systemów

- Programista baz danych / Harbour / Clipper / FoxPro

- Programista Delphi

- Programista ASP .NET MVC

- Front-end Developer / Webmaster

Gdzie zamieszczają Państwo informacje o nowych ofertach pracy?

Korzystamy głównie z portali internetowych, na których publikujemy aktualne oferty pracy.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Zależy nam na osobach zaangażowanych, dla których praca to nie tylko 8h spędzonych w biurze. Nie obejdzie się też bez wiedzy merytorycznej, potrzebnej na dane stanowisko.

Czy wykształcenie informatyczne jest konieczne?

Wymagane wykształcenie uzależnione jest od stanowiska, na które aplikuje kandydat. Wykształcenie informatyczne jest konieczne do podjęcia pracy na stanowiskach związanych z programowaniem.

Jak potencjalni kandydaci powinni przygotować się na rozmowę lub spotkanie rekrutacyjne w firmie?

Mogę zdradzić, że wiedza, na temat firmy, do której się aplikuje, jest zawsze mile widziana.

Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy firmy?

Firma ASCO Systemy Informatyczne zapewnia pakiet benefitów dla swoich pracowników, między innymi kartę Multisport i opiekę medyczną. Regularnie organizujemy wyjazdy i imprezy integracyjne. Na wszystkich pracowników każdego dnia czeka też pyszna kawa.

Jakie szkolenia podnoszące umiejętności, wiedzę i kwalifikacje Państwo oferują?

Korzystamy z wiedzy naszych pracowników, ponieważ w firmie ASCO Systemy Informatyczne nie brakuje osób z dużym doświadczeniem. Często organizujemy wewnętrzne szkolenia, które są szansą na podzielenie się wiedzą bardziej doświadczonych pracowników z tymi mniej zaawansowanymi.

Czy organizują Państwo spotkania, imprezy integracyjne dla pracowników?

Tak, co roku organizujemy firmową wigilię, na której spotykają się wszyscy pracownicy ASCO Systemy Informatyczne. Kilka razy w roku wyjeżdżamy wspólnie w góry. A poza tym często wybieramy się na gokarty czy paintball.

Czy mają Państwo programy stażowe lub praktyki dla absolwentów i studentów?

Niestety, nie mamy programu stażowego i nie organizujemy praktyk studenckich.

Jakie są plany rozwoju firmy na najbliższe lata?

Skupiamy się na rozwoju naszych aktualnych produktów. Aktualnie poszerzamy działalność poza granice kraju. Jesteśmy już obecni w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Litwie i Ukrainie. A zapowiadają się kolejne kraje.

Dziękujemy za rozmowę.