Submet AS

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Submet AS

CH Nowy wpis

Od polowy roku nikt już niczego nie pisał? Czy jest tu może ktoś kto mógłby się ustosunkować jakoś do warunków pracy? z zakładki z karierą interesuje mnie opcja dla operatora żurawia. Jak teraz podeślę CV na maila to jakie lokalizacje mi zaproponują? Które roboty polecacie jeśli już i dlaczego?

Nyu

@pytanie jak wygląda obecnie sytuacja,przy budowaniu szkieletowych domków. Jak płatności w stosunku do pracy.oraz zakwaterowanie.czy pracuje ktoś dłużej niż 6tygodni.

Hej Nowy wpis
@Nyu

Mąż wyjechał po 6 tyg zarobił tyle co w Polsce. Przelew ponad 6 tys masakra za 1.5 miesiąca

@Hej Nowy wpis
@Hej

To coś tu się chyba nie zgadza. W tej firmie wypłaty są co 4 tygodnie wiec nie mógł dostać przelewu za 6 tygodni pracy. I pewnie jeszcze zapomniał że wziął zaliczkę i potem żonie się kwota nie zgadza :).

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Submet AS dla potencjalnych kandydatów? Na GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Operator Koparki.

Grzegorz H

Witam. tak jak obiecałem - recenzja, szczera aż do bólu: W Norwegii byłem 6 tygodni. Firma Submet załatwiła za mnie w kilka dni wszelkie formalności i zorganizowała przelot, o nic nie musiałem się martwić, po 5 dniach od przylotu już pracowałem. Zostałem dobrze wyposażony w ubrania robocze i narzędzia, dostałem praktycznie wszystko. Warunki mieszkaniowe- przez pierwsze 4 tygodnie mieszkałem w kontenerach (na tzw. campie) w Oslo, ale naprawdę było elegancko, własna intymna przestrzeń, własna łazienka, toaleta i kuchnia, wszystkie sztućce i talerze nowe, specjalnie pode mnie, wspólna pralnia z nowoczesnymi pralkami i suszarkami, nieograniczony dostęp do szybkiego internetu( netflix i (usunięte przez administratora) caly czas super śmigały). Dwa ostatnie tygodnie mieszkałem w domu w Lillestrom- własny pokój, wspólne kuchnia, łazienka i lodówki z 5 innymi chłopakami z firmy, ludzie spoko, picie tylko w weekendy, dosyć brudno i syfiasto, ale tak to jest na kupie, mi się nie podobało. Codziennie rano przyjeżdżał po nas samochód i zabierał nas do pracy, wieczorem odwoził do domu, czasem po drodze jeszcze na zakupy do Kiwi. Praca stolarza budowlanego w Norwegii to nie to czego sie spodziewałem i raczej to jest jak u nas w Polsce budowlaniec czy wykończeniowiec (często praca na podwórku i w mrozie)- także był lekki szok. Praca po 10h dziennie od pn do pt a w sobotę możliwość nadgodzin dla wybrańców. Płace :) Stawka godzinowa na start to 210 koron/h nadgodziny w sobotę jakieś 300koron/h. Zarobiłem ok. 65000koron w 6 tygodni. Podatku zapłaciłem 16250 koron. Za mieszkanie za6 tygodni zapłaciłem 9000koron. Na jedzenie wydałem w 6 tygodni ok. 9000 koron a żyłem godnie i nic sobie nie żałowałem. Za loty zapłaciłem ok 3000 koron. Na czysto przywiozłem do domu ok 36000 koron po 6 tygodniach, więc sami oceńcie czy warto. Jedna rada dla Was- od razu po przyjeździe do Norwegii załatwiajcie sobie kartę S1 bo ja jej nie wyrobiłem i teraz nie mogę pójść do lekarza w Polsce ani wezwać nawet pogotowia bo nie jestem tu już ubezpieczony. Na koniec dodam, że jestem byłym pracownikiem Submetu, bo po 6 tygodniach nie przedłużono mi umowy, ale firma zchowała się z klasą bo dała mi skończyć kółko i solidnie się ze mną rozliczyła. Mało tego, nawet pomogli mi zwieźć do Polski moje rzeczy busem firmowym. Za jakieś 2 tygodnie zamierzam wrócić do Norwegii tylko już do innej firmy, ale szczerze polecam firmę Submet, nie zawiodłem się. Grzegorz H

Byly/Przyszl pracownik Norwegi
@Grzegorz H

Supre recenzja. na pewno mocno prawdziwa. Elegancko

Grzegorz H

Witam. W za 4 dni wyjeżdżam po raz pierwszy do Norwegii. Jadę z firmą Submet. Nie znalazłem tu żadnych merytorycznych i cennych informacji, które pomogłyby mi podjąć decyzję. Postanowiłem, że pomogę innym i po zjeździe do Polski za 6 tygodni zdam tu relację. Napiszę konkretnie o pieniądzach, warunkach pracy, warunkach zamieszkania. Mam nadzieję, że komuś pomogę podjąć decyzję.

Mykos

Super. Czekam z niecierpliwością

Byly/Przyszl pracownik Norwegi
@Grzegorz H

Kolega super opisuje warunki po powrocie. BRAWO

Danuta

Cześć, wyjaśni ktoś, na czym polega ten system rotacyjny dokładnie w pracy operatora koparki z ogłoszenia? Pytam, bo mąż ma doświadczenie, ale zazwyczaj pracował jednak na jedną zmianę rano. Może ktoś pomoże?

Mason
@Danuta

Chlop jedzie na 6tyg i wraca na dwa tyg, pytanie tylko jak skonstruowana jest umowa czy owe 2 tyg sa traktowane jako urlop bezplatny czy godziny ktore odbiera, jezeli jako urlop bezplatny to szkoda sobie (usunięte przez administratora) zawracac jest rzniety na skladkacha firma to zwykli (usunięte przez administratora) ale znajac polackie podejscie- jest rzniecie na czym sie da

@Mason

To w Twoim przypadku jak ta umowa jest skonstruowana? Tutaj to wszystko zależy od tego jak się dogadasz po prostu? stawka też do ugadania by była? jeśli tak to na co patrzą? doświadczenie i coś jeszcze?

Krzysiek

W Norwegii jest 37,5 godz. w tygodniu, w Submet pewnie jest 50 godzin tygodniowo czyli po 6 tygodniach jest 300 godz. Dzielimy to przez 8 tygodni wychodzi 37,5 godz. Skąd 8 tygodni? 6 tygodni pracy i 2 tygodnie wolne, czyli nadrabiamy godziny na 2 tygodni wolnego. O ile wiem minimalna stawka jest teraz 210 kr czyli po 6 tygodniach 63 tys. minus podatek według tabeli 21500, minus kwatera 8 tys. wychodzi orientacyjnie 33,5 tys. czyli według dzisiejszego kursu 14565.85 PLN na osiem tygodni czyli 7283 PLN. Obliczenie orientacyjne w zależności jaką mamy tabelę, po drugie są tabele podatkowe tygodniowe, miesięczne. Jedzenia i bilety do Polski nie jestem w stanie obliczyć to sprawa indywidualna.

@Krzysiek

Przepraszam "7283 PLN za 4 tygodnie."

pracownik lysy
@Krzysiek

Submet placi 195 koron na godzine przez pierwszy rok, pozniej max 200 210 maja chlopaki ktorzy pracuja po 10 lat

@pracownik lysy

Jeżeli chcesz zarabiać tak jak Norek to jeden warunek per fekt język angielski lub norweski wtedy jest ci Subbmet nie potrzebny no i fachowość!! ja byłem non stop trzy miesiące i zarobiłem 60 tyś zł. komu chce się pracować to takie pieniądze może zarobić.

Krzysztof
@dakar

Aby dobrze zarobić, trzeba biegle porozumiewać się w języku norweskim? Ciekawi mnie, czy osoby nieznające tego języka również mogą otrzymać szansę zatrudnienia i w trakcie pracy szlifować język. Mam nadzieję, że pracodawca daje taką możliwość.

@Krzysztof

Chłopaki z submetu nie mówią nawet po rosyjsku, nawet po łacinie nie zbyt sobie radzą...

@romek

i znakomicie sobie radzą... To są bardzo fajni ludzie. Pracowałem z nimi kilka miesięcy więc coś wiem. Każdy człowiek ma swoją niepowtarzalną mentalność ale naprawdę z każdym można sobie poukładać stosunki jeśli ma się na uwadze nade wszystko przyjazną.atmosferę. Czystym zbiegierm okoliczności odszedłem z submetu w momencie gdy ten został wbity w narożnik i zmuszony do upadłości. Takie są realia kapitalizmu ale mam miłe wspomnienia. Pozdrawiam stąd Papaja; miał być wcieleniem zła a tak naprawdę jest przemiłym człowiekiem

@Krzysiek

tak to właśnie orientacyjna inf. prawda i te zjazdy na własny koszt. Koszta to zależy od biletów bo kupić trzeba z małym wyprzedzeniem a czasem żadnym i to są koszta czasem DUŻE

@pracownik lysy

Tam nie ma pracowników, którzy tak długo pracują. Jest ciągła rotacja ludzi, nikt tam dłużej nie wytrzymuje.

Kk
@dakar

Przy ilu godzinach w miesiącu ?

@Kk

jeśli chodzi o ten temat rotacji, który lata temu poruszali tu w wątku to wiadomo na jakim poziomie się ona teraz utrzymuje? jeśli tak to skąd mieliby brać stale tylu chętnych, chyba że warunki uległy poprawie, wie ktoś?

Bob

Bob 210 nok na godzinę w. SUBMET. to porażka dla pracownika z Fagbrefem ,nie polecam tego pracodawcy.

Agnieszka
@Bob

Nie polecasz głównie przez zarobki? A jak wygląda zakwaterowanie i ogólnie praca tam?

Proszę o zgłaszanie osób poszkodowanych przez takie agencje pracy pawelvestra@gmail.com

Wiktoria
@Paweł

A co się dzieje że ktoś miałby być poszkodowany?

Takatabro

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o firmie Submet. Chodzi mi o wiarygodne rzetelne informacje od pracowników obecnych i byłych

Krzysztof
@Takatabro

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Masz zamiar tu aplikować?

Drzazga

Firma zatrudnia Polaków według prawa pracy norweskiego i jak coś nie tak umywa rączki. W efekcie firma zasłania się że takie są procedury a nie znasz języka radź sobie sam.I jeszcze jedno nie wierzcie w słowa koordyntora bo wpusci was w maliny,zostaniecie z ręką w nocniku bez środków do życia. Ale może jest dumny z tego że komuś zniszczył życie.

@Drzazga

Z tym koordynatorem to Ciebie osobiście coś niefajnego spotkało? Opowiesz coś więcej o tym? Bo co on konkretnie wykręcił w takim razie :/

Marko

Witam interesuje mnie ta firma ile można zarobić i ile godzin tam się pracuje.I jakie są potrącenia od wypłaty i jak z zjazdami do polski kto pokryw

Jaki jest styl zarządzania w Submet AS?

R. R

Jedno wielkie zamieszanie no comment.

Johny

Wyzysk na maksa, ciepłe słowa z biura.... A w życiu słabiutko w porównaniu z innymi.

Leon

Ja pracuje w Submecie 2 lata mam stawkę 210 Nok • 216 godzin miesięcznie, zarabiam 45360 Nok Brutto minus podatek 35% 32400 Nok minus Campy i wyżywienie 9000 Nok zostaje 23400 Nok na rękę 11.000 zł jak przypomnę sobie pracę w firmie Crist to zastanawiam się dlaczego byłem taki głupi i pracowałem tam tak długo, po prostu czysty wyzysk !!!!

Norge
@Leon

Jakie 216 godz? przestań pisać takie bzdety. 11000 zł w twoich marzeniach.Napisz jaka średnia płaca miesięczna wychodzi w skali roku? Wyjdzie 8000zł czy nie?

Ryszard
@Norge

Masz inne wyliczenia odnośnie do pracy w firmie Submet AS? Jak w Twoim przypadku wygląda wynagrodzenie, które otrzymujesz, pracując w tym miejscu? Miesięcznie jesteś w stanie odłożyć kwotę, aby po powrocie do Polski, mieć oszczędności takie jak zaplanowałeś?

lol
@Leon

A czemu za te Campy płacisz sam i za wyżywienie? Co wy prawa norweskiego nie znacie, że godzicie się tak oszukiwać? Przecież to musi zapewnić firma która cię zatrudnia. W takich przypadkach zgodnie z prawem wszystkie koszty dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia ma obowiązek pokryć firma, która przenosi pracownika poza miejsce zamieszkania. W przypadku osób, które nie mieszkają na stałe w Norwegii – tzw. pendlerów – jako miejsce zamieszkania uznaje się siedzibę firmy.

_Kuba_
@lol

Witam Wpadłem tutaj bo zastanawiam się nad tym, czy wysłac do nich CV. Chyba wyślę z ciekawości. Ale co do tych kasy za wyżywienie i kampy. Pracuje 6 lat w Norwegi. Kiedyś też o te kasy za zrobiłem zadymę w mojej poprzedniej firmie, ale wyjaśnili mi, że siedziba firmy jest blisko stoczni i nie muszo płacić. Bo nie ma delegacji... Chyba dlatego nie płaco? Też bym nie płacił :-)

Renata
@_Kuba_

Dobrze zrobiłeś, dzieląc się z innymi użytkownikami forum swoimi obawami, które - swoją drogą - są całkowicie zrozumiałe. Jednak byłoby lepiej, jakby Twoja chęć aplikowania do Submet nie wynikała tylko z ciekawości, a chęci podjęcia tam pracy. Jakie stanowisko właściwie Cię interesuje? Jak już będziesz na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, to podziel się z nami jej przebiegiem. Będziesz o tym pamiętał?

23 000 korona norweska to w przeliczeniu 9 787,38 złoty polski

@Leon

co za bzduraaaa, na każdym kroku kroją ile się da hee. po odliczeniu zostaje ok 8000 zł i z tego wyżywienie i oczywiście zjazdy na własny koszt i kolejne MINUS od tej pensji he. dla tych co jadą pierwszy raz do Norwegi to tak bo załatwisz wszystkie formalności a potem uciekaj od firmy SUBMET jak najdalej.

@Leon

Co za bajki odpisujesz, (usunięte przez administratora) wyzysk i nie da się zarobić. Jak na warunki Norweskie to marna Kasa

@Ryszard

Ja pracowałem na krótkim kontrakcie koło oslo i za trzy miesiące odłożyłem 30 tyś zł. Ado tego jeżeli znasz angielski i umiesz się dobrze organizować zarobisz więcej polecam

@Leon

Leon zawodowiec chyba firma żenada co ty tu zachwalasz ludzie odchodzą zostało kilku niedorajdów i Ci co się zakorzenili i gospodarzy udają firmą (usunięte przez administratora)

@dakar

O chlebie i wodzie chyba buhaha

Czym Submet AS zachęcają? Jakie mają dodatki?

dakar

Możesz rozmawiać bezpośrednio z Norkiem o nadgodzinach na pewno Ci nie odmówi za każdą nadgodzinę dostanie Setki oczywiście brutto to i tak się opłaca no w zależności jak potrafisz oszczędzać. Pozdrawiam

Johny

Koszulkę z logo Firmy ... dojazdówek nie płacą bilet na ciuchcie lub autobus kupią jak bus po trasie nie jedzie nadgodziny..... Ni ma.

Johny

Dajcie spokój jawny wyzysk pokoik 6000Nok czasami zasuwasz autobusem do pracy itd robisz na wypożyczeniu przynieś podaj pozamiataj i stawka 210..... I 190 godzin w porywach 200 tyle w temacie.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Submet AS. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnio dodali 16 lipca.

Polak

Szukają operatorów żurawi. Jak to się przedstawia?

Kazek

Odradzam wszystkim pracę w tej pseudo firmie!

Szczera opinia

Średnia ocen odzwierciedla jakość firmy, poniżają ludzi swoim zachowaniem, nie warto okazywać lojalności

Ok wszystko ładnie pięknie tylko jak teraz wysyłają pracowników do Norwegii jeśli nie ma lotów ?

Zostaw merytoryczną opinię o Submet AS - Tczew

• Jak się pracuje w Submet AS?

Zobacz opinie na temat firmy Submet AS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Submet AS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Submet AS?

Kandydaci do pracy w Submet AS napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Submet AS