PROCAM Polska Sp. z o.o.

Opinie o PROCAM Polska Sp. z o.o.

Czy w firmie PROCAM Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Superpowrr

Są. Tylko nakierowane na opierniczenie wylacznosci. Czy skuteczne sa wzzystkie? Nie bardzo. Kiedys myslalem, ze chodzi przede wszystkim o doradztwo a produkty sa narzedziem do oaiagniecis celu. Teraz stwierdzam, ze sprzedaz, a wynik finalny jednak sie nie liczy.

Rafał
@Superpowrr

Widzę, że nie wszystkie szkolenia są dla Ciebie pomocne. Czy sam decydujesz w jakich kursach chcesz brać udział, czy jednak to pracodawca narzuca temat prowadzonych warsztatów?

Kron
@Rafał

Doradztwo ogranicza się do pakow. Każdy to nhca Delta, makro p, proleaf i ew jakie calkorium. Szyte na miarę jak polędwica z puszki

Sandra

Hej, a czy jest tutaj ktoś kto pracuje albo pracował w Procam w administracji? Mają ogłoszenie do kadr i zastanawiam się nad wysłaniem cv. Chociaż troszkę obawiam się tego że takie ogłoszenie pojawi a się co jakiś czas...

Agnieszka
@Sandra

Ja też bardzo chętnie dowiem się o warunkach pracy w kadrach, jak wygląda proces rekrutacji i na czym najbardziej zależy firmie przy zatrudnianiu nowego pracownika, czy doświadczeniu, czy wiedzy? Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.

Czy jest możliwość w PROCAM Polska Sp. z o.o. pracy na część etatu?

P.Tom

To zależy od stanowiska od zapotrzebowania na daną pracę od tego o jakiej części rozmawiamy? To są ustalenia indywidualne które każdorazowo analizujemy jeśli występują. A są raczej rzadkością.

Pracowy

Jak ktoś chce to bedzie pracować i się nauczy, a jak nie to szuka co inne łatwiejsze prace za "wyższą" kasa.

@Pracowy

Czy Twoja wypowiedź nawiązuje do możliwości rozwoju zawodowego w firmie PROCAM Polska? Twój wpis jest niejasny i może wprowadzić użytkowników w błąd. Jeżeli Twoja odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to napisz proszę, w jaki sposób PROCAM Polska dba o podnoszenie kompetencji pracowników. Czy odbywa się to za pomocą szkoleń lub różnego rodzaju kursów?

@Pracowy

Odpowiem ci na twoje stwierdzenie - pracowałem w tej firmie, wzrost co roku 15-20% dostawałem śmieszne pieniądze na rękę i odpowiedzialność za punk sprzedażowy, przy rozmowie o podwyżkę "co ja sobie myślę", bo obroty, przecież lekka praca itd. … Teraz mają nowego człowieka bez doświadczenia który zarabia tyle ile ja chciałem ale obroty do tego czasu nie osiągnęły nawet 50% tego co ja miałem rok temu w tym samym czasie. Nie wciskaj kitu że jak ktoś chce i pracuje ciężko to dostanie zasłużoną pensje za to. Odradzam prace w tej firmie nie ze względu na panujący (usunięte przez administratora) cenowy, na nastawienie ze zarobimy miliard a wy wciskajcie co tylko się da. Tylko na to że nie szanują ludzi, i zrobią z każdego nowego pracownika "murzyna" a jak postawisz na swoi to albo wypad albo siedź za grosze - dla zasady. Nie pasuje, pracuj gdzie indziej na twoje stanowisko przyjmiemy świeżarka za te pieniądze które ty chciałeś. Acha żeby nikt się nie zdziwił Procam oferuje średnio 2 tys. na rękę jak kogoś interesuje czy warto z nimi rozmawiać.

@:(

Już myślałam, że nikt nie zechce wypowiedzieć się w tej dyskusji. Świetnie zatem, iż Ty się na to zdecydowałeś. Rozumiem, iż czujesz się trochę niedoceniony, ale miej proszę świadomość tego, że każdy pracownik może mieć zupełnie odmienne doświadczenia, nawet jeśli mamy na myśli tego samego pracodawcę. Długo pracowałeś w PROCAM Polska? Wspomniałeś o wysokości miesięcznego wynagrodzenia. A mieliście dodatkowo oferowane jakieś dodatki pozapłacowe, na przykład dofinansowanie do wczasów, itp.?

@Weronika

Swoje przepracowałem byłem już doświadczony w obsłudze klienta jak i obrocie dokumentów. Dodatkowe " bonusy" od firmy to opieka zdrowotna i ubezpieczenie firmowe. Należy dodać że oczywiście była premia od sprzedazy ale tylko niektórych produktów głównie nawozów. Jak ktoś miał pod sobą pare tysięcy ha i łatwowiernego ģospodarza to tak mógł zrobić ładną premie na koniec roku o ile oczywiście nie zabrakło towaru w sezonie.

Tomasz
@:(

Jak określiłbyś atmosferę w pracy i relacje między współpracownikami. Czy są według Ciebie pozytywne? Na stronie https://www.procam.pl/ludzie/ludzie-nie-procesy/kariera/oferty-pracy/ jest sporo ofert pracy dla przedstawicieli handlowych w różnych lokalizacjach. Co sądzisz o tych ogłoszeniach rekrutacyjnych? Zachęciłbyś inne osoby do aplikowania?

@Tomasz

Atmosfera różna, zależy od oddziału. Jedni narzekają inni nie mają problemu żeby się dogadać. Osobiście odoradzał bym pracę osobie doświadczonej w branży bo będzie w stanie w innej firmie zarobić inne pieniążki. Dla młodego świerzaka jest to jakaś opcja ale na 1 - 2 lata i zalecił bym uciekać z tej firmy.

Iza
@:(

Każdy oddział firmy tworzą inni ludzie i z pewnością można spodziewać się pewnych różnic w dynamice grupy oraz panującej atmosferze. Piszesz też, że nie polecasz pracy w firmie PROCAM Polska Sp. z o.o. osobom posiadającym duże doświadczenie, ze względu na niskie wynagrodzenie. A co z innymi aspektami pracy, czy firma oferuje szkolenia i możliwość pogłębiania kompetencji swoim pracownikom?

Punk
@:(

Odpowiedzialność za punkt i dostawałeś 2 tys. ? To z ciebie handlowiec słaby. Nie dziwie się ze już tam nie pracujesz bo nie znam firmy która płaci za brak wyników ????????????

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie PROCAM Polska Sp. z o.o. na stanowisko Przedstawiciel Handlowy? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
Observatore

Miałem okazję pracować w tej firmie parę lat temu kiedy jeszcze się rozkręcała i nabierała dzisiejszych rozmiarów. Pod wieloma względami była to partyzantka. Głównodowodzący oderwany od pługa kompletnie nie znający się na zarządzaniu bazujący na fakcie, że zdarzyło mu się znaleźć we właściwym miejscu we właściwym czasie. Dwaj pozostali ludzie w zarządzie firmy jeden od zakupów i jeden od sprzedaży pomimo swoich menadżerskich deficytów w niektórych obszarach, to mimo wszystko fachowcy oddani firmie. Był jeszczye jeden jegomość taki łysy Shrek ale na szczeście dla firmy i załogi została "zamieciony". Nikt za nim nie tęskini. W paru regionach jest kliku naprawdę wartościowych dyrektorów którzy znają się na swoim rzemiośle i nadal podnoszą swoje umiejętniości menadżerskie. To że firma ma właścicieli z Angli nie wiem czy jest minusem. Pamiętajmy, że dziś trudno znaleźć firmy w 100% polskie, a te które się takimi mienią, nie zawsze zatrzymują wypracowane pieniądze w kraju. Trudno ocenić więc co gorsze. Żyjemy w takich czasach że nikt nie płaci pieniędzy za nierobienie niczego. Wiem też jedno, wartościowi pracownicy w tej firmie zawsze byłi traktowani trochę lepiej i nie mówię o dupowłazach - tymi gardzę. Jesli więc czujesz że jesteś wartościowym pracownikiem i wnosisz duży wkład w jej działanie to walcz o swoje. Układany jest budżet na przyszły rok więc zawalcz os woją podwyżkę właśnie teraz.

Witam Czy mógłby mi ktoś napisać jakie zarobki jako magazynier i coś więcej o tej pracy w ProCam. POZDRAWIAM

Skrobas

Procam to firma która dzisiaj jest, jutro może jej nie byc. Nie ma żadnego majątku w Polsce. Wszystko na dzierżawach i leasingach. Liczą się słupki dla cwaniaczków z Anglii którzy maja nas za czarnuchow.Ciśnienie na swoje rzeczy jest niewyobrażalne. Licz się z tym, ze jak nie będziesz sprzedawał tego co chce doktorek to możesz mieć brutalna rozmowę a nawet poleciec. Kasa - taka sobie, 4 liter nie urywa, atmosfera pod psem. Momentami czuje się jak w świecie Amway. Zaczyna irytować mnie praca na Angoli.

Patry

Pracowałem tu i pracowałem tam, w chemirolach, osadach, procamach i innych ampolach. Uciekłem z rolnictwa bo naprawdę jest tu ciasno, firm wiele, rolników więcej nie będzie i jak nie masz "gadki" w połączeniu z wiedzą o uprawie to nie da się w tej branży ślizgać i tyle... normalna sprawa jak sobie ktoś nie radzi to szuka czegoś innego. Poszedłem na handlowca do spożywki, inna kasa ale wiencej spokoju.

Org

Czytam opinie o firmie i jako pracownik najniższego szczebla napisze od siebie. ProCam jest Sp. Polsko-Angielską, dokładnie wręcz my robimy na Angoli bo co roku trzeba im odpalić działkę i jak się jest wysoko dyr. to Anglicy na ręce patrzą, ze stołka mogą wywalić i ma być obrót stąd te wszystkie uwagi co tydzień. Nie oszukujmy się jeżeli ktoś liczy że jest to firma doradcza i sprzedaje się środki takie jakie trzeba to niestety nie mylmy handlu ŚOR i nawozami z doradztwem - tym zajmują się specjalnie wyszkolone firmy. Oczywiście szkolenia dużo dają ale i tak walczysz tym czego cię nauczyli i co maja na magazynie. Niestety czasem jest tak że budzisz się w połowie sezonu z nocnikiem w ręku bo albo czegoś nie ma albo oddali na sklepy prywatne a ty masz robić obrót nieposiadająca towaru. Firma patrzy na obroty i to bardzo, możesz mieć ambicje i masę pomysłów najczęściej jednak jeżeli nie jesteś "super sprzedawcą" to olewają cię. Ktoś kto ma dobry teren i jest rzeczywiście pracowity może w PROCAM-ie dużo osiągnąć ale nie musi, może być szarym człowiekiem z dobrym obrotem i tyle. Ostatnio dużo osób odchodzi i przychodzi niestety firma oferuje za małe pieniądze gdy inne firmy z tej branży są za takiego pracownika z PROCAMU dołożyć okrągłą sumkę bo człowiek poznał teren, zna klientów i ich zapotrzebowania. Firma kiedy chcesz podwyżkę - to nie bo obroty, ale zapomina że wyszkoliła osoby które znają teren i klientów i po odejściu będą robić kasę dla innej firmy nie dla PROCAM-u.

Weronika

@Izydor, napisałeś, że w firmie PROCAM Polska atmosfera robi się słaba, czy w związku z ty wcześniej było inaczej? Od kiedy / od jakiej sytuacji zaczęła się psuć atmosfera w firmie według Ciebie? Czy firma prowadzi wewnętrzne szkolenia sprzedażowe?

Izydor

Atmosfera robi się słaba. Dużo nerwówki, nie idzie tak jak powinno. Jako Handlowcy jesteśmy rugani ciagle, ze nie jest tak jak powinno, co ma efekt na premiach. Ruga nas jeden gość który używa wulgarnego języka i mówi ze ma być sprzedane i go c..j interesuje jak. Robimy wynik, po czym jest i tak zle. Zalecenia bywają słabe, nie tak jak powinny być. No cóż. Procam - agronomia stresu :)

Weronika

@Sławek, a czy zechciałbyś napisać tutaj czym wyróżnia się według Ciebie firma PROCAM na tle innych jej podobnych, w których również pracowałeś? Skoro ceniłeś sobie tego pracodawcę to dlaczego konkretnie? Będę wdzięczna za Twoją odpowiedź.

Sławek

Przechodziłem na emeryturę z tej firmy dwa lata temu, naprawdę dało radę wytrwać, no oczywiście pracować trzeba było do końca, ale jak ktoś by się zastanawiał to polecam, a przed ten pracowałem w innych zakładach które mniej bym polecał.

Hejka

Poczytałem opinie i komentarze Dużo faktów bardzo zgodnych co do szkoleń i zasadności pracy ,ale widzę że zarobki nadal dyskusyjne atmosfera różna, słupki w górę ,gonitwa. Ja zmieniłem pracę w procam po wielu latach i dziś spokojnie funkcjonuje. Co straciłem przez te lata to nie wróci jednak widzę że podjąłem dobrą decyzję. Każdy ma prawo do decyzji i kto chce niech próbuje. Trzeba się przekonać Samemu.Ja na szczęście ten etap mam już za sobą. Myślałem że nie ma innej firmy jak ta i musze ciągle tak naginac Dziś jest inaczej. Robie to co lubię, zarabiam więcej i mam równie dużą odpowiedzialność ,z problemami nie zostaję sam,a to zależy dużo od ludzi z którymi się przebywa. Bardzo smutny fakt tzw "spychologi".Bywa. To tyle. Życzę powodzenia nowicjuszom !

Weronika

Do Wszystkich osób zainteresowanych pracą w PROCAM Polska, oraz tych, które już tam pracują: firma ta ma dużo punktów porozrzucanych po całej Polsce. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowanych podjęciem pracy w danym punkcie, którego nie ma na witrynie GoWork, najlepiej będzie jak taki wątek założy. Uwzględniając przy tym dokładną miejscowość.

pozdrawiam :)

na ich stronie masz oferty pracy, sprzedawca w sklepie, przedstawiciel na każde województwo maja ofertę.

Bąbelas

Szczerze pogadaj ze sprzedawcą, przedstawicielem, kierowcą w twojej okolicy którzy pracują w procam, będziesz wiedział najlepiej jaka atmosfera i jaka pensja czeka cię w najbliższym oddziale, tu piszą ludzie z całej Polski a punktów tyle ile jest ludzi, cała masa. Jednemu będzie pasować pensja 2 na rękę drugi chce 3 i premie co miesiąc. Firma nie jest nastawiona że musi do niej przyjść od razu specjalista, sami dość dobrze szkolą. Finansowo niewytrzymali by lub raczej serce JANUSZA nie wytrzyma jak trzeba wynagrodzić adekwatnie do wiedzy i obowiązków jak by przyjmowali osoby z doświadczeniem i płacili po ok 3 tyś netto podstawy - tak osoba która ma doświadczenie w handlu i ogromną wiedzę RACZEJ nie dostanie tego samego co we wcześniejszej firmie. Ja z doświadczeniem po 4 latach odchodzę i to dlatego że dostałem lepszą pracę za większe pieniądze i ciekawszą, na zespół nie narzekam ale na zarobki i odpowiedzialność już tak.

Wiktor

Niektórzy potrafią tylko narzekać? Za leżenie nikt nie płaci tylko za pracę, wydajną!!!

karoliga

Procam, agronomia stresu ;) Nie polecam

Kamil

Witajcie, jestem młodym człowiekiem i co za tym idzie pracownikiem. Od 2 lat pracuję jako przedstawiciel handlowy u lokalnego dystrybutora. Z różnych powodów chciałbym zmienić firmę na większą. Na jakie warunki może liczyć nowy PH? Czy firma dobrze pomaga przy starcie na takim stanowisku ?

Karol
@Kamil

Jeśli się starasz to firma to docenia, dużo szkoleń, dobre produkty, jest o czym pogadać z klientem. Jak na dużą firmę to są tu jeszcze normalne zasady.

pozdrawiam :)
@Karol

Ok to co kolega napisał to w sumie prawda z tym tylko że jak się "starasz" to poklepią cie po ramieniu i nara :P Dowalą na przyszły rok taki limit że czasem można się "kopytami nakryć". Firma spoko ale nie liczcie na luksusy i awans :) PH i handlowcy na punkcie maja tylko jedno zadanie - sprzedawać, sprzedawać i ... :)

Grzesiek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi może rekrutacje?

Ja????
@Grzesiek

Wejdz na strona i poszukaj

Zostaw merytoryczną opinię o PROCAM Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w PROCAM Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PROCAM Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROCAM Polska Sp. z o.o.?

PROCAM Polska Sp. z o.o.