FORMASTER S.A

Opinie o FORMASTER S.A

Jan

Podobno firma zatrudnia poprzez agencję Legion CK? Po jakim czasie można liczyć na zatrudnienie przez Formaster?

Kej
@Jan

Nie ma takiej możliwości

Zastanawia mnie fakt dlaczego firma zatrudnia pracowników poprzez agencję Legion ck i czy w firmie jest fundusz socjalny?

Była pracownica

Praca sama w sobie jest ok i zarobki jak na kieleckie realia też. (usunięte przez administratora) Staż pracy nikogo nie uprawnia do takiego traktowania szeregowych pracowników. (usunięte przez administratora)

@Była pracownica

Szanowna Pani, traktowanie, o którym Pani wspomina jest oskarżeniem, które wymaga udowodnienia poprzez wskazanie konkretnych sytuacji, osób i dat oraz świadków. Jeśli posiada Pani takie informacje, to prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem kadr. Wszelkie dostępne środki kontroli nie wykazują zaniedbań bądź przekroczenia uprawnień przez członków naszych zespołów pracowniczych. Poważnie podchodzimy do wszelkich zgłoszeń.

@FORMASTER S.A

Łatwo się pisze takie odpowiedzi prawda? Kto będzie w stanie przyjść do kadr i złożyć zeznanie na gościa który jest właśnie po to aby cisnąć pracowników i gonić do roboty? No i po co ma to robić? Żeby potem gość się odgryzał, aż skarżący się zwolni sam? (usunięte przez administratora)

Rita

Witam wszystkich zainteresowanych. Obecnie praca jest w systemie trzyzmianowym.Od poniedziałku do piątku. Planowane jest wprowadzenie systemu czterobrygadowego. Wynagrodzenie najniższa krajowa +premia uznaniowa. Czekamy też na podwyżkę która miała być w pierwszym kwartale jednak wirus wszystko zmienił. Pracuje się przez agencję pracy tymczasowej.

Magdzioł

a co ta za agencja?

@Magdzioł

Legion Ck

@Rita

Jaka pandemia? Formaster nigdy nie miał lepszych wyników sprzedaży, wiec co ma do tego pandemia? Po prostu znowu zrobiono was szanowni państwo w balona. Powodzenia w czekaniu.

Pracownik Biurowy

Przeciętny, ale to żart, żeby w obecnych czasach zawierać umowę przez agencje, gdzie na piśmie masz najniższa krajową, a reszta to premia uznaniowa. Czyli w każdej chwili i mogą ją zabrać, mimo dobrze wykonywanej pracy, bo to subiektywna ocena...

Standardowy, hrowy bullshit, nie ma osoby, która sprawdzi umiejętności języka angielskiego...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w FORMASTER S.A?

Szanowna Pani/Szanowny Panie, wymagany poziom znajomości języka angielskiego jest zależny od stanowiska, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Zaawansowany poziom nie jest obligatoryjny na wszystkich stanowiskach. Wyznaczają go natomiast obecne potrzeby firmy i tworzone stanowisko, a tym samym obowiązki przypisane konkretnym specjalistom. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Kadr.

Arczi

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że firma jakiś tam standard trzyma , specjaliści mogą liczyć na godziwe pieniądze. Nie są to oczywiście kokosy niestety ale przynajmniej pensja jest na czas zawsze. Atmosfera w firmie jak najbardziej na plus , nie ma co narzekać,,,oczywiście czasem wychodzą jakieś sprzeczki itp ale ogólnie jest fajnie.. Na plus sporo fajnych dziewczyn :) , niektóre z resztą bardzo towarzyskie" i jak się człowiek zakręci to nie ma z tym problemu no chyba że wyglądasz jak quasi modo.. Reasumując praca jak na kieleckie warunki do zaakceptowania no chyba że ktoś ma bardzo wysokie aspiracje i wymagania płacowe to trzeba szukać gdzieś indziej.

Kolega arcziego
@Arczi

Pamiętam kiedyś pracowała taka Aga, wysoka blond super dziewczyna . Bardzo kontaktowa* zawsze uśmiechnięta i nigdy nie mówiła nie" :).. Co do pracy to od lat wiele się nie zmieniło. Rotacja załogi nie jest duża ale jakość na szczęście się podnosi. Dla pracowników również

Witam,jak ocenicie stanowisko operator wtryskarki?Proszę o rzetelne opinie.i

@Gość

Praca jak każda inna jeżeli jesteś kobietą to nie będziesz musiała dosypywać tworzywa z którego robimy dzbanki. Dźwigać ciężarów też żadnych się nie dźwiga nie przerzucasz ton tak jak np w vive. Praca w systemie 3 zmianowym weekendy wolne. Umowa przez agencję pracy.

Xyz
@Rita

Praca kobiety na wtryskarkach to nieporozumienie, współpracownicy mają przez kobiety dodatkowa pracę przez to że nie dosypie tworzywa, nie dźwignie kartonu itd

Sylwia

Dzień dobry czy w najbliższym czasie będą przyjęcia na produkcję w Waszej firmie w Bialogonie jestem zainteresowana.?

@Sylwia

dzień dobry, prosimy kierować zapytania ws. pracy na adres email: rekrutacja@formaster.com

zawsze znajdzie się jakaś maruda, która ani tu ani nigdzie indziej nie zagrzeje dłużej miejsca, jak wchodzę czasem poczytać to ręce opadają a wiadomo nikt zdowolony nie siedzi na forach a ciekawi mnie jak trzeba być inteligentnym żeby pisać komentarze na złość a one i tak ci w niczym nie pomogą przecież lepiej prace zmianic

Czy pracownicy w FORMASTER S.A dogadują się między sobą?

Atmosfera z reguły jest miła a ludzie sympatyczni.

Kandydatka

Mimo odmownej decyzji na moją kandydaturę postanowiłam dodać tę informację, gdyż jestem pod bardzo dobrym wrażeniem sposobu przeprowadzania rozmów (tzn mojej konkretnej ale moge sie domyślać że wszytskie tak wyglądają). Dbałość o komfortową atmosferę, pytania nie tylko sztywne ale też luźna rozmowa, dokładny opis stanowiska, możliwość zadawania pytań. mimo lekkiego zawodu dla mnie na plus

@Kandydatka

Na jakie stanowisko Pani aplikowała?

@Kandydat

Na żadne. Oni napisali to sobie sami. :)

Witam mam pytanie odnośnie pracy w Waszej firmie dla kobiety, czy praca jest 5 dni w tygodniu, czy jest zmianowość. Z góry dziękuję za odpowiedź na forum.

@Ania

Szanowna Pani zapraszamy do złożenia CV na rekrutarcja@formaster.com, z określeniem rodzaju pracy jaka Panią interesuje. Wszelkie informacje kandydaci otrzymają podczas rozmowy rekrutacyjnej, szczegóły zależą od stanowiska pracy. Proszę śledzić nasze ogłoszenia o pracę.

bvata73

Nie polecam pracę na produkcji. Pracowałam w bilczy ludzie jak roboty, teraz święta to wszystko szybko i jak najwięcej a kierownik co chwile zwieksza normy, krzyczy na chłopaków od obsługi. O zarobkach to już nie wspomnę jak i o agrncji w której panuje totalna amatorka. Trzymajcie się lepiej z daleka od tej firmy. Pozdrawiam była pracowniczka.

@bvata73

Szanowna Pani, nieprawdą jest, że normy są zmieniane samowolnie przez kierowników, ponieważ procedura ich ustalania jest wieloetapowa i zgodna ze standardami, umożliwiającymi swobodną realizację. Odnosząc się do rzekomo niewłaściwego zachowania kierowników/brygadzistów/współpracowników, to należy zgłaszać takie sytuacje do ich zwierzchników, nigdy nie pozostają one zlekceważone i w razie potrzeby zostają wyciągnięte konsekwencje. Nie ma przyzwolenia Zarządu Formaster SA na nieprawidłowości w procesie komunikacyjnym między pracownikami. W przypadku braku informacji domniema się, że ww. sytuacje nie mają miejsca. Każda zatrudniona osoba otrzymuje płacę zasadniczą oraz premię uznaniową adekwatną do zajmowanego stanowiska. Nasi pracownicy mogą liczyć na wiele dodatkowych świadczeń, m.in. corocznych socjalnych (kształtujących się na poziomie 800 - 1200 zł netto), ubezpieczeniowych, okolicznościowych. We wspomnianych świadczeniach nie są pomijani pracownicy agencyjni. Jak wielokrotnie podkreślamy faktem jest, że znakomita większość zatrudnionych to pracownicy od lat związani z firmą, co świadczy o przywiązaniu i zadowoleniu z warunków pracy i wynagrodzenia.

Wtr
@bvata73

Witam, pracuje w tej firmie 4 lata, jestem zadowolona, jeśli chodzi o zarobki to tak jak wszędzie na produkcji około 2800zl, ale muszę powiedzieć że do pracy przychodzą coraz gorsi ludzie którzy mają duże wymagania ale do pracy 2 lewe rece

Daniel A.
@FORMASTER S.A

Szkoda że pracownicy agencyjni dostają niższe premie 200-800 zł, zero świadczeń socjalnych, żadnych dodatkowych ubezpieczeń, biletów, wyjść itd. Pracują tak samo jak pracownicy zatrudnieni na etat, takie same normy, czas pracy chyba to trochę nie w porządku.

Daniel A.
@Wtr

Zapomniałaś dodać że podstawa to najniższa krajową + premia i extra w każdą sobotę 150 zł. Czyli pracujesz 6 dni w tygodniu i max wyciągniesz 2500 ????. Ponadto pracownicy są obserwowani przez przełożonych na kamerach oczym sami przełożeni mówią.

Czy jest możliwość w FORMASTER S.A pracy na część etatu?

Dziękujemy za pytanie. Nasza firma nie praktykuje tego typu rozwiązań. Obowiązki naszych pracowników są tak rozplanowane, by mogli wykonywać swoją pracę na cały etat, a co za tym idzie - wzajemnie się zastępować/wymieniać w razie nieobecności. Nasza kadra pracuje również w systemie zmianowym, wówczas na jedną zmianę przypada 8 godzin pracy. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą pod adresem: rekrutacja@formaster.com.

Były pracownik na szczęście;)

(usunięte przez administratora)Normy to są wykręcone na maxa naprawdę niewiele da się już podkręcić ale pewnie się gdzie nie gdzie da;). Jeżeli chodzi o pracę dużo zależy na jaki dział się trafi często niema się swojego miejsca i tak rzucają raz tu raz tu. Czasami jest to dobre czasami nie zależnie od aktualnie wykonywanej pracy. Zarobki najniższa plus premia uznaniowa nie wiem jak teraz bo tu już nie pracuję ale szeregowy pracownik produkcji z dłuższymj stażem 2 lata temu zarobił 1900 nowi myśle żę z 1700 teraz pewnie z 200zł więcej. Ogólnie nikt się tam nie chwalił zarobkami były ustalane indywidualnie stawka miesięczna nie godzinowa. Najgorsze że róznica między brygadzistą a szeregowym pracownikiem to było 300zł śmiech na sali a jaka odpowiedzialność. Z plusów umowa o pracę,ludzie w miarę normalni bez patologii, wynagrodzenie zawsze terminowe i całość na konto. I to było by na tyle Nie Polecam są lepsze firmy pieniądze małe jak na to jakie mają przychody z produkcji.

@Były pracownik na szczęście;)

Szanowny Panie, procedura ustalania norm jest wieloetapowa i zgodna ze standardami. Możliwości pracownika są jednym z najważniejszych czynników, dlatego wytyczone cele są możliwe do swobodnej realizacji. Na zmianę stanowiska zgodę musi wyrazić pracownik, więc jest to zawsze obustronna decyzja. Każda zatrudniona osoba otrzymuje płacę zasadniczą oraz premię uznaniową adekwatną do zajmowanego stanowiska. Wynagrodzenie jest uzgadniane indywidualnie. Nasi pracownicy mogą liczyć na wiele dodatkowych świadczeń, m.in. corocznych socjalnych, okolicznościowych. Wraz z rozwojem i rosnącym doświadczeniem pracownika, wynagrodzenie ustalone podczas rozmowy rekrutacyjnej może być coraz wyższe. Brana jest tu również pod uwagę bieżąca sytuacja na rynku pracy. Atmosfera w pracy jest bardzo ważna dla każdego człowieka, dlatego staramy się pomagać w integracji pracowników poprzez np. wspólny udział w wydarzeniach artystycznych (koncerty, seanse kinowe, spektakle). Zadowolenie z pracy przekłada się na motywację, zaangażowanie oraz rozwój naszych kadr, w tym średni czas zatrudnienia wynoszący ok. 7 lat.

@Były pracownik na szczęście;)

a skąd ty wiesz jak się mają przychody ze sprzedaży do zysków, jeśli rozróżniasz wgl te dwa pojęcia, można mieć milionowe obroty a ledwo co zysków, które na dodatek w całości trzeba zainwestować

Borys

Nie polecam, omijać szerokim łukiem. Zatrudniani są Ukraińcy. Szukają ludzi którzy będą wyrabiać ponad normy za psie pieniądze.

@Borys

Szanowny Panie Borysie, jako firma z ustabilizowaną pozycją na rynku wiemy, że potencjał tkwi we właściwie dobranych zasobach ludzkich. Nie dyskryminujemy kandydatów ze względu na ich kraj pochodzenia, narodowość bądź cechy demograficzne. Równe traktowanie w zatrudnieniu to dla nas wartość nadrzędna. Nasi pracownicy uzyskują wynagrodzenie adekwatne do zajmowanego stanowiska, składające się z części zasadniczej oraz premii uznaniowej. Zadowolenie z pracy przekłada się na motywację, zaangażowanie oraz rozwój naszych kadr, w tym średni czas zatrudnienia wynoszący ok. 7 lat.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie FORMASTER S.A?

Maniek

Pytania standardowe czyli poprzednia praca, powód zmiany pracy, dyspozycyjność i oczywiście jakie zarobki sobie wyobrażasz... I tu zonk bo jako asystent ds. floty oferują najniższą krajową plus jakaś premia uznaniowa :/ Słabiutko...

Ala
@Maniek

Czy w tym mieście można zarobić więcej niż najniższa krajowa...? jak firma moze wymagac od pracownika lojalnosci, pracowitosci itd za nijniższa krajową? żenada...

zicko
@Maniek

słabiutko a 80% ludzi pracue tam latami i to tych własnie poza najniższym szczeblem produkcyjnym

Maja
@zicko

Tylko te 80% nie pracuje za taką kasę, prawda...?

@Maniek

Szanowny Panie, Informacje, jakie Pan posiada są nieprawdziwe i niezgodne z realną sytuacją panującą w naszej firmie. Pragniemy podkreślić, że w naszej spółce żaden z pracowników, nawet początkujący, nie zarabia najniższej krajowej. Każda osoba zatrudniona otrzymuje płacę zasadniczą oraz premię uznaniową adekwatną do zajmowanego stanowiska. Od całości wynagrodzenia odprowadzane są składki ZUS. Nasi kandydaci mogą liczyć na wiele dodatkowych świadczeń, m.in. socjalnych, ubezpieczeniowych, okolicznościowych. Podczas rozmowy rekrutacyjnej poznajemy oczekiwania finansowe i wspólnie wypracujemy poziom zarobków. Decydując się na daną kandydaturę informujemy o formie i zakresie zatrudnienia. Co więcej nieustannie rosnące zatrudnienie i średni staż pracy świadczą o tym, że nas pracownicy są związani z firmą. Otrzymujemy również wiele aplikacji od nowych kandydatów.

Karlos

Witam, Znalazłem się na gowork nie dlatego że szukam w tej firmie zatrudnienia ale dlatego że waham się zakupem produktu tej firmy lub firmy konkurencyjnej w niemczech. Moja decyzja nie opiera się tylko tym; ile kosztuje produkt lub czy wspierać polskiego producenta ale raczej czy to polski producent uczciwie i dobrze traktuję polskich pracowników (skoro mam wspierać 'made in Poland'). Krótko pisząc, zdecydowałem się na niemieckiego producenta, bo to trzeba być typowym chciwym właścicielem dużej firmy żeby w naszym kraju oferować ludziom chętnych do pracy warunki przez agencję. Dobrze że istnieje ta strona. Pozdrawiam nie wasz klient

czy porównywałeś...
@Karlos

A porównywałeś fakt zatrudniania pracowników w Formasterze przez Agencję z tym jak zatrudnia ten "niemiecki producent" o którym mówisz?

@Karlos

Szanowny Panie, umowa agencyjna jest powszechnie stosowaną, jak również akceptowaną formą regulacji zatrudnienia. Nie odbiega też od umowy o pracę. Tak samo jak w przypadku standardowej umowy zostaje tu nawiązany stosunek pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Pracownik zatrudniony w oparciu o umowę o pracę tymczasową podlega ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu. Nabywa również prawo do płatnego urlopu, firma odprowadza składki ZUS. Czas trwania tej umowy jest również zaliczany do stażu pracy i zapewnia możliwość stałego zatrudnienia. Jesteśmy firmą, o której potencjale świadczą przede wszystkim ludzie. Od początku naszej drogi nieustannie kierujemy się wartościami: lojalnością i szacunkiem. Działamy na rynku od ponad 30 lat. Nasi pracownicy mogą liczyć na szereg dodatkowych świadczeń, jak również premie okolicznościowe, świadczenia socjalne. Skuteczność prowadzonej przez nas polityki potwierdza średni okres zatrudnienia, który wynosi ok. 7 lat. Obecnie skupiamy ponad 280 pracowników. W razie potrzeby rozwiania dodatkowych wątpliwości dotyczących formy zatrudnienia, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Kadr.

Iwona

Firma FORMASTER publikuje regularnie aktualności na swojej stronie internetowej. Jeśli jesteście ciekawi co nowego słychać w firmie to zachęcam do przejrzenia aktualności, które znajdziecie pod tym linkiem: http://formaster.com/category/aktualnosci/ Zachęcam również pracowników firmy do wyrażania opinii o pracy w tym miejscu.

MR B

Jak wygląda praca na przedstawiciela ? Czy samochód można użytkować po pracy ? Jakie są zarobki ?

@MR B

Witamy, w związku ze specyfiką naszych kanałów dystrybucji, szczegóły pracy przedstawiciela na dany region przedstawiamy bezpośrednio na spotkaniu z kandydatem. Każda osoba reprezentuje inne oczekiwania czy doświadczenie w związku z tym zarobki są określane indywidualnie i zależą również od wyników. Wszyscy pracownicy Formaster Group posiadający auta służbowe mogą korzystać z nich po godzinach pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o FORMASTER S.A - Kielce

• Jak się pracuje w FORMASTER S.A?

Zobacz opinie na temat firmy FORMASTER S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FORMASTER S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORMASTER S.A?

Kandydaci do pracy w FORMASTER S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORMASTER S.A