CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Maciej Chlebda

Firma - Prezes Zarządu

01.06.2023 09:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Maciej Chlebdaikona wywiad

Firma CHLE-MAR zajmuje się produkcją i importem narzędzi oraz artykułów metalowych. Zaopatrujemy składy budowlane i sklepy z artykułami metalowymi w narzędzia i zamocowania. Siedziba naszej hurtowni mieści się w miejscowości Rzeszotary, w województwie małopolskim.

Jaka jest historia firmy?

Maciej Chlebdaikona wywiad

Firma CHLE-MAR jest firmą rodzinną. Założył ją Marian Chlebda, który dziś jest prezesem spółki. Firma działa na rynku już od ponad dwudziestu lat. Na początku była to firma produkująca pędzle do malowania i zawiasy drzwiowe. Obecnie sprzedajemy artykuły metalowe, ścierne, budowlane i wykończeniowe. Aktualnie nasz asortyment obejmuje około dwudziestu tysięcy pozycji i ciągle się rozwijamy.

Jakie produkty mają Państwo w swoim asortymencie?

Maciej Chlebdaikona wywiad

W ofercie hurtowni na stałe dostępnych jest aż 20000 różnych produktów metalowych, obejmujących: narzędzia, elementy konstrukcyjne, wyroby gotowe do użycia, artykuły gospodarstwa domowego oraz elementy wykończeniowe i ozdobne. Wszystkie te produkty przechowywane są w magazynach, których łączna powierzchnia to 3000 m2.

Czym wyróżniają się Państwa usługi?

Maciej Chlebdaikona wywiad

W celu usprawnienia operacji magazynowych korzystamy z najnowocześniejszych wózków elektrycznych, które ułatwiają przenoszenie i manipulację towarami wewnątrz magazynu. Co więcej, w codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesny system WMS (Warehouse Management System), który pozwala na skuteczne przyjmowanie i wydawanie towaru, precyzyjne śledzenie stanów magazynowych oraz optymalizację procesów logistycznych.

Do kogo skierowane są Państwa usługi?

Maciej Chlebdaikona wywiad

CHLE-MAR oferuje zarówno sprzedaż hurtową, jak i detaliczną. Do naszych klientów należą osoby prywatne, sklepy, hurtownie oraz firmy handlowe i produkcyjne. Nasze usługi skierowane są zarówno do klientów z Polski, jak i z innych krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy kluczowym dostawcą w różnych regionach.

Ilu pracowników zatrudnionych jest w firmie?

Maciej Chlebdaikona wywiad

Na dzień dzisiejszy zatrudniamy 25 osób i ciągle zwiększamy ich liczbę.

Jakich pracowników poszukujecie?

Maciej Chlebdaikona wywiad

Prowadzimy sprzedaż internetową oraz stacjonarną w siedzibie firmy. Mamy też przedstawicieli handlowych w całej Polsce. W 2023 roku mamy zamiar przyjąć do pracy około 10 osób - poszukujemy magazynierów, przedstawicieli handlowych oraz sprzedawców internetowych.

Co jest dla Państwa najistotniejsze podczas wyboru kandydata?

Maciej Chlebdaikona wywiad

W procesie rekrutacji ważne jest dla nas doświadczenie kandydata.

Jak wygląda wdrożenie nowego pracownika?

Maciej Chlebdaikona wywiad

Jeśli chodzi o nowych pracowników, to każda osoba przechodzi przez miesięczny okres próbny, w trakcie którego bierze udział w procesie wdrożenia i w szkoleniu. Oceniamy wtedy jego zaangażowanie oraz umiejętności.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Maciej Chlebdaikona wywiad

W związku z tym, że nasza branża jest dość duża, a my chcemy zaopatrywać całą Polskę, stale poszerzamy nasze usługi - zwiększamy sprzedaż, pozyskujemy nowych klientów i umacniamy naszą pozycję na rynku.

A praca na magazynie aktualnie się dla mnie znajdzie? Na stronie www jest oferta, ale bodajże z 2019 roku. Nie widziałem żeby wymagana była obsługa wózków widłowych, więc mógłbym robić kurs już będąc zatrudnionym? Poprosiłbym jeszcze o info jak w tym roku z zarobkami.

Dobrze się składa, ze teraz potrzebują na produkcję, bo ja tylko w tym temacie mam doświadczenie i szukam etatu. Skoro obsługa wózka widłowego jest mile widziana to nie trzeba mieć uprawnień? Chyba, że można je zrobić już pracując. Tą umowę ,którą oferują to na jaki czas?

Nowy wpis

Witam To zapraszam na rozmowę. Podaje swój numer telefonu 605275123

To jakie ma Pan konkretnie zastrzeżenia do zarządzania pracownikami, czy przydzielania roboty? Na razie wiem od Pana, że do obowiązków należy realizacja zamówień na podstawie kartek. Chodzi o pracę na magazynie?

Nie brzmi to zbyt ciekawie. I szef nie reaguje w ogóle na to, że takie sytuacje mają miejsce? No chyba, że nikt nie zgłaszał żadnych problemów wyżej, to wtedy skąd szef ma wiedzieć w sumie. Dlaczego młodzi najgorsze roboty dostają? Chodzi ci o staż pracy w firmie czy ogólnie o wiek?

Zastanawiałem się, czy nie wysłać tutaj cv. I mnie szczególnie interesuje praca ze strony firmy i była to oferta dla przedstawiciela handlowego obsługującego kraje uni europejskiej. Dość niejasno napisali tam o znajomości języków. W wymaganiach chcą znajomości języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego. Zatem trzeba znać wszystkie trzy języki? Czy tylko jeden z nich? Ja znam ang i niem, ale bez rosyjskiego. Mam szanse??

Firma CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Przeczytałem w wątku jak ktoś niedawno pisał, że na magazynie wychodzi ledwo 4 z przodu. Pensja jest stała czy na h? Jeżeli na h to konkretnie jaką stawkę oferuje firma? Jest w ogóle jakieś zapotrzebowanie na pracowników bo w sieci ostatnie ogłoszenie z 2019 r? Na magazynie pracownicy też pracują po10 h?

Bieda

Godzinowa stawka. Na początek 16-17 na czarno dostaniesz, potem umowa na najniższą , po 10h praca. Premia od 300-600zł zależy jak dobrze robisz u kierownika albo szefa.

Uważaj

Nie ma co tam iść,jak pójdziesz to będzie strata czasu. Jest tam taki Piotrek Matoga kierownik.Jak dobrze nie będziesz do podlizywać to nie ma opcji na dobrą premie. A na niego trzeba uważać. Wynosi towar z firmy jak świeże bułeczki,a reszta o tym wie i siedzi cicho. Zarobisz za 200h z 4300 a będziesz chodzić non stop zmęczony.Nogi wchodzą w (usunięte przez administratora) bo latanie całymi dniami.

Dlaczego tak uważasz?
@Uważaj

Skoro tak jest jak mówisz to dlaczego ty będąc osobą wiedząca nie pójdziesz do Maćka i mu tego nie powiesz, nie ujawnisz się? Wszyscy mądrzy w internecie, ale żeby przyjść i powiedzieć jak jest to nie ma komu.Skororo tak komuś źle i nagaduje to dlaczego jeszcze pracuje w tej firmie? Dlaczego nie odjedzie. Skoro mu nic nie pasuje. Widać że jednej osobie nie pasuje praca a nadaje na wszystkich skoro pan P. potrafi wynieść towar codziennie to dlaczego nikt tego nie zgłosi nigdzie, wiedząc że to jest kradzież i każda osoba która o tym wie będzie miała również konsekwencje tego. O ile to jest oczywiście prawda.

@Dlaczego tak uważasz?

Czekam aż go całe biuro postawi na dywaniku przy wszystkich i każe sprawę wyjaśnić.Żeby się gość cały czerwony zrobił przy wszystkich,przy kolegach z magazynu i dziewczynach z biura.Niech sam się pięknie przyzna jaki jest i jak godnie zastępuje Tomka,bo odkąd go zastępuje to nie widzicie że to wykorzystuje,za długo tam robię żeby tego nie widziec

On
@P

"...za długo tam robię żeby tego nie widziec...". ???? Wychodzi na to, że dalej tam pracujesz. Czemu nigdzie tego nie zglosisz, skoro ktoś łamie prawo i (usunięte przez administratora) pracodawcę . Łatwo wylać żale w internecie. Może podiszesz się imieniem i nazwiskiem pod swoimi słowami, zamiast pisać anonimowo skoro tak bohatersko bronisz dobrego imienia firmy?

@On

Nie bronie firmy bo nie jest to nic wybitnego tam pracować ale dobrze wiem że jego słowo się liczy przy rozdzielaniu premii pod koniec miesiąca więc wolę koleżko pozostać anonimowym niż potem premii wcale nie zobaczyć jak i tak śmieszne pieniądze tu zarabiam. Tak poza tym ta strona jest do anonimowego pisania swojego zdania i mam nadzieję że szef to zobaczy i będą próbować wyjaśnić sprawę zamiast go tam trzymać. Robią z niego nadczłowieka bo się przymila,po czym to wykorzystuje na swoją korzyść.Jak chcesz zobaczyć jak tu jest to zapraszam do pracy,może szukasz czegoś aurat.Przemiał pracowników niesamowity,raz że przez kasę a dwa że przez tego człowieka nikt tam nie chce zostać na dłużej. Być może im się podoba taka rotacja bo przyjdzie jeden nowy,drugi i kolejny porobią na śmieciowych umowach i tak zaoszczędzą sobie trochę grosza na ludziach.Mury piękne ale to co za nimi to szkoda gadać.Ludzie pytają mnie czasami o pracę to mówię w prost,co mam kłamać że jest dobrze jak nie jest.Nie te czasy,ale może jeszcze chwilę i nara

Lili
@P

Ale trzeba być wrednym i zakłamanym człowiekiem żeby pracować w firmie patrzeć na szefostwo i na kierownika i udawać że jest oki dla kasy żeby tylko premie dostać. A w internecie wypisywać takie rzeczy. Człowieku po tych wpisać żal mi Ciebie, że szukasz sobie rozrywki w internecie. Ale twoje życie musi być nudne.

@Lili

Takie czasy.Kasa do kitu wiec się siedzi cicho żeby coś wiecej dostać,a nie tylko ja wiem o nim co wyprawia,więc każdy mógłby się o nim wypowiedzieć. A jak rodzinka czy znajomi odpisują tu na komentarze albo je usuwają żeby się wybielać więc jak ma być dobrze.Ja anonimowo się rozpisuje i mam nadzieję że dojdzie kiedyś do dużego spotkania wszystkich pracowników gdzie każdy powie co i jak

@Pracodawca

Maćku,pozbyłeś się tego alkoholika ze stanowiska czy dalej pozwalasz sobie na to żeby wynosił towar pod bluzą,gdzie banda bezmózgów na to patrzy i nic ci nie mówią... Pora przetrzeć oczka chyba w końcu,albo przejrzeć nagrania bo plecak zazwyczaj uzupełniony po pracy

Opinie co do warunków pracy są różne, ale jest też sporo tych bardzo pozytywnych a nawet ktoś napisał, że rewelacyjne. Po jakim względem tak konkretnie, kasa, atmosfera, czy coś innego? Znalazłem ogłoszenie dla magazyniera. Mile widziane jest posiadanie uprawnień na wózki ale nie jest to warunkiem z tego co czytam. Jest taka możliwość, żeby przy owocnej współpracy, dostać od firmy dofinansowanie na wyrobienie takich uprawnień?

No i tyle godzin jest obowiązkowe czy można przepracować mniej? To ile w takim razie wynosi sama premia? A czy jeśli jest bardzo zimno to firma daje ciepłą odzież dla swoich pracowników? Ile macie zimą stopni na magazynie?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa?

Ł

Przychodzisz i pracujesz.Spodobasz się lub się nie spodobasz.Nie ma reguły.

Wiktoria

Piszę, żeby się rozeznać w kwestii stanowiska sprzedawca w internecie, czy ktoś mógłby podać mi godziny pracy? Bo tam w ofercie tylko jest mowa o tym, że jedna zmiana. Nie podali, od której do której.

@Wiktoria

Praca od 7 do 17. Proszę kontakt 605275123 Maciej Chlebda

Odp
@Wiktoria

Praca po 10 godzin dziennie bez nadgodzin

Gosia
@Odp

A to nie są nadgodziny? Według mnie to tradycyjnie się pracuje po osiem godzin, to taki typowy czas pracy, dziesięć to już nadgodziny raczej, nie jest tak? Daj znać, czy każda godzina jest liczona tak samo. Ile to ogólnie tam wyjdzie w miesiącu?

Zwariowałeś?

Lepiej sobie odpuść,90% tych okolicznych biznesmenów dorabia się na ludzkiej krzywdzie,a ich nazwisko nie kojarzy się dobrze w Rzeszotarch jak i u brata w Sieprawiu,podobno była jakaś akcja u nich z pracownikami w Bausterze. Tu Przyjdziesz, dostaniesz 15zł na start i tak będziesz robić przez 3 miechy.Potem da Ci 16 i tak za kolejne 3 miesiące.Takie są stawki tyle dostają nowi co tu do nas przychodza.Dowiedz się kto pracuje w firmie i napisz do niego prost czy warto,ale jak masz jakieś ambicje to szukaj gdzies indziej pracy.

Wanda
@Zwariowałeś?

To po jakim czasie można tu na jakąś normalną wyższą stawkę liczyć? Czytałam w innej opinii niedawno wystawionej, że nie dają umowy na okres próbny - to prawda? Standardowo przez okres próbny bez umowy się pracuje czy to jakiś wyjątkowy przypadek był?

Krokodyl
@Zwariowałeś?

„Co tu do Na przychodzą”- po tej wypowiedzi można wyciągnąć prosty wniosek iż Pan/Pani tam nadal pracuje. Dlatego nurtuje mnie myśl skąd tyle bezczelności w człowieku żeby w taki sposób próbować zaszkodzić firmie a nadal tam być ? Z autopsji wiem ze jeśli mi w restauracji nie smakuje to po prostu kolejny raz tam nie przychodzę, a nie uśmiecham się do wszystkich a za plecami obsmarowywuje ich w internecie jako anonimy gość bo przecież tak jest najłatwiej. Praca na magazynie nigdy nie jest łatwa i prosta a pieniądze nie spadają z nieba za leżenie. Atmosferę jaka tam panuje tworzą tylko i wyłącznie pracownicy, jeśli między nimi jest dobrze i potrafią sobie pomagać oraz ze sobą rozmawiać a nie zrzucać wszystkiego na jedna czy dwie osoby staje się przyjemna i łatwiejsza. Widząc stos bzdur jakie piszą ludzie którzy zapewne pracują nadal w firmie a nie potrafią się odezwać, Ci którzy odeszli bo coś im nie pasowało ale musza jeszcze się wyżyć w tak beznadziejny sposób jest mi po prostu zal ze nie myślą iż skoro gdzieś coś nie grało to nie jest wina tylko i wyłącznie jednego człowieka ale grupy która tworzy całość, między innymi jego. Znam firmę bardzo długi czas i jako pracownik bardzo polecam. Opinie są bardzo ważne ale zazwyczaj pisane właśnie przez takie osoby którym bardzo zależy na ośmieszeniu firmy albo po prostu musza gdzieś wylać swoją złość.Bez rozmowy nic człowiek nie osiągnie. A jeśli grupa ludzi nie potrafi się porozumieć to trzeba znaleść kozła ofiarnego czyt. Właściciele firmy i po nich pojechać. Polecam odpocząć i przemyśleć kolejnym razem wystawiając jaką kolwiek opinie na temat pracy.

Poziom

Rozmawiam z chłopakami którzy tam pracują i żaden nie narzeka kasa im się zgadza.Atmosfere mają dobra jakoś żadnych nerwów nie widać o Szefie też zawsze dobrze mówią że spoko gość dogadany i traktujący pracowników bardziej jak kolegów a nie (usunięte przez administratora)

Kolego najlepiej przyjdź i sprawdź.Ja tu pracuje i nie narzekam na początek nikt ci nie nawali ale jak ci się chce pracować zarobisz a te negatywne opinie to chore wymysły ludzi wiecznie pokrzywdzonych albo zazdrosnej konkurencji.Warunki do pracy teraz są rewelacyjne.

Stefan

A w jaki sposób weryfikowani są kandydaci do pracy? Nie robi firmie różnicy, kto stara się o pracę? Pamiętasz, jak to u Ciebie wyglądało, z kim była rozmowa i o co pytano?

@Stefan

Biorą wszystkich jak leci,ale wystarczy podpytać chłopaków na magazynie jakie są stawki.Nie dziwię się że dwóch złożyło w tym tygodniu wypowiedzenie jak w tych czasach za tyle godzin ledwo co 4 z przodu zobaczysz przy wypłacie.

Stefan

Sporo robili nadgodzin, żeby wykręcić 4 tyś na rękę? To pewnie zależy, jak tu są rozliczane te dodatkowe godziny, czy + 50 czy + 100%?

Kamil

Nie daje umowy na okres próbny, śmieszne wynagrodzenie, po rezygnacji w trakcie okresu próbnego -> brak kasy

Julia

Wiele pozytywnych opinii się posypało. W wątku kilka razy przewija się temat wynagrodzenia, piszecie że jest ok. Ile tak konkretnie można tam wyciągnąć na chwilę obecną dla nowego pracownika? Ktoś, coś wie na ten temat?

Elżbieta

Skoro nie ma płatnych nadgodzin to może chociaż można było je odebrać jako wolne? A tak poza tym to jeśli coś nie jest zgodne z bhp to czemu nikt jeszcze tego nie zgłosił?

Były,nie polecam
@Elżbieta

BHP nie było tam nigdy przestrzegane, pracowałem tam pewien czas i wątpię że to by było jakoś pozytywnie przemyślane.Marian zaraz by powiedział że jak masz problem to się zwolnij.Robilismy po 10 godzin codziennie i jeszcze soboty a odebranie takiego dnia wolnego to nie możliwe u nich.Gadalem z jednym pracownikiem co dalej tam pracuje i nic nie prawie nie zmieniło,tylko tyle że coś tam do soboty im dopłacają,a reszta bez zmian

Krystyna
@Były,nie polecam

i to dopłacanie do tych sobót go zachęca do pozostania w firmie? wie ktoś ile teraz za nie płacą w takim razie jeśli to taka motywacja? może dorzucili w międzyczasie coś jeszcze, żeby ludzi zatrzymać?

@Krystyna

Soboty płatne 50% więcej czyli połowa z 16 zł. Łatwo przeliczyć.

Marian
@Julia

Nie wiem czy nawet 4 tyś wyciągniesz...

Natalia
@Marian

Serio? Czemu zarobki w takim razie są takie niskie? Z czego to wynika? Są jakieś inne opcje w takim razie aby je nadgonić?

Piesek hau hau
@Natalia

Zarobki są niskie przez to że robisz na najniższą krajową i te premie co nam mają płacić są tak żałosne jak właściciele tej firmy.Każdy powinien mieć po 1tys zł premii przynajmniej,a u większości premia jest między 400-600zł. Żadnych wczasów pod gruszą,na święta 200zł dają i to nie każdy jeszcze dostał.Oszczędności na każdym kroku,a dostawa za dostawą i mowa tu o kontenerach za setki tys zł.

Hej wszystkim! Może znajdzie się jakaś pracownik, w przedsiębiorstwie Firma Produkcyjno - Handlowa Chle-Mar Marian Chlebda w miejscowości Rzeszotary, który ma jakieś nowe info, bo nie wiemy czy opłaca się u nich zatrudnić.

Albi

Witam. Pracowałem w firmie chle-mar dwa lata temu. Właściciele teraz prezesi są bardzo w porządku. Nigdy nie było problemu. Zarobki w porządku. Potem jednak inna firma zaoferowała mi lepszą stawkę i się zwolniłem. Rzeczywistość okazała się jednak całkiem inna. Wysoka stawka był tylko na zachętę. Brak urlopu, odzież roboczą musiałem sobie sam kupić, napoje również były w moim zakresie, soboty normalnie płatne, zero premii i umowy o prace nie dostałem do dnia dzisiejszego. To wszystko w firmie chle-mar było na najwyższym pozie. Polecam firmę chle-mar.

Iwona
@Albi

Co prawda w Chle-Mar pracowałeś, jak sam powiedziałeś, dwa lata temu, ale może od tego czasu warunki pracy nie zmieniły się tam jakoś znacząco. No a czy wówczas, gdy tam pracowałeś, oprócz premii można było tam liczyć na jakieś fajne benefity? Wiesz, kartę Mulisport, itp.

Chlebda
@Albi

Juz chyba z 3 lata wisi ich ogloszenie o pracę na olx przyjmują na miesiąc i następny, żeby nie ubezpieczać...

P.s

Dzień dobry. Nasza firma współpracuje z firmą Chle-mar od paru ładnych lat. Nigdy nie było problemu z niczym. Wszystko załatwione zawrze na czas. Muszę polecić tę firmę jako dobrego partnera handlowego.

Tom

Dzień dobry, Z firmą Chle-Mar współpracuje już trzy lata. Z roku na rok stale zwiększają asortyment. Ceny jak najbardziej konkurencyjne. Myślę, że mogę polecić tę firmę.

Zuzanna
@Tom

Twoja współpraca polega na kupowaniu towaru od firmy ? wspolpraca z dzialem sprzedazy zawsze ok, nie ma np..problemow z rozpatrzeniem reklamacji czy nie miales nigdy takiej sytuacji ?

Zuzanna

kazdy pracownik w tym miejscu ma umowe o prace czy zdaza sie zatrudniac na umowe zlecenie? czy często zdarza się ta praca w soboty?

Kamil

Pracowałem w firmie chle-mar dwa lata. Praca była w porządku. Trafił mi się wyjazd zagranicę i wyjechałem. Mogę tom firmę polecić.

Prowadzę sklep metalowa hydrauliczny. Współpracuje już długi czas z ta hurtownia. Spośród wszystkich hurtowni z którymi. Mogę polecić firmę Chle-mar.

Mateusz

Witam Z tego, co wiem tera jest to CHLE-MAR spółka komandytowa. Prowadzę hamownię artykułów budowlanych. Mam co tydzień dostawę z firmy Chle-Mar. Kupuje od nich praktycznie wszystko, co mają w ofercie. Mam wszystko w jednym miejscu. Dostawa jest zawsze na czas, ceny są konkurencyjne. Mogę polecić firmę CHLE-MAR

Zostaw merytoryczną opinię o CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa - Rzeszotary

• Jak się pracuje w CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa?

Zobacz opinie na temat firmy CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa?

CHLE-MAR Maciej Chlebda Spółka Komandytowa