Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

informator

Zastanów się 100 razy nad wyjazdem na szparag.

informator

To jedziesz na szparag w pole.

damian97

Tak na szparage 24.04

damian97

Witam mam termin na 24.04.2017,jade pierwszy raz,jedzie ktos w tym terminie?

tola

brawo

ciekawa
@tola

odp czy na Motzowie czy na Lehninie jest hala przetworstwo czego ? i ile na hali pracuje srednio ludzi : kobiet ?

tola
@ciekawa

odpisalabym ale jak sama napisalas nieumiem poprawnie pisac

ciekawa
@tola

Tola to nie ja Cię ocenilam ze nie umiesz poprawnie pisać,mnie to wisi jak kto pisze, chodzi mi tylko o informacje,a pisownia mnie nie obchodzi.

Serwisant

OK

Różne

informator

To są dwie oddzielne placówki.

informator

Jak możecie pisać że macie na umowie napisane co będziecie robić (bądż zaproszeniu) ? To jest kłamstwo i ludzie którzy jadą pierwszy raz wierzą w to i póżniej są problemy. Oczywiście są osoby które wiedzą co roku gdzie jadą co będa robić itp. ale to są osoby które jeżdzą pare lat i mają swoje miejsca już. Ten kto jedzie pierwszy raz nie wie czy bedzie do konca na polu czy na hali i co na tym polu bedzie robił. Wszystkiego dowiadujesz się na miejscu.

informator

Ja napisałem wystarczajaco informacji. Pierwszy raz to ciezko bedziesz mial na szparadze tydzien ulgowy albo i 3 dni to zalezy do kogo trafisz. Ale do Malika Wieśka Olika itp nie trafisz bo słabych im nie daja. Jak nie umiesz ciac szparagi to ciezko

informator

To jest naprawde różnie. W lutym dostałem kiedyś papiery na lipiec więc różnie tu jest. Teraz też mam na czerwiec. Ale ogólnie wysyłka papierów na borówke to jest w maju. A jesli chodzi o to czy chcesz wczesniej na szparag jechac to wystarczy zadzwonic a oni napewno sie zgodza bo biuro nie robi z tym problemow.

gfd

Tez byłem na borówce w tamtym roku i papiery juz dostalem

@gfd

A podanie na szparagi pisałeś czy tam się zapisywałeś ? Czy sami wysłali ?

gfd
@Krzysiek

Nic nie robiłem, poprostu mi wysłali

Krzysiek

Do pkt 5. pytanie : Byłem w tamtym roku na borówce , nieźle mi szlo , żadnego minusa i wiem że wysyłają papiery oni z firmy czekałem do polowy lutego i nic , więc wypełniłem formularz . Z twojej wypowiedzi wynika to że jeśli byłeś na szpar-adze to papiery dostajesz w terminie przed wyjazdem na szparagi i tak samo ja bym dostał z borówką ? I jak radzisz dalej po czekać czy dzwonić ? I mam 24 lata to może jest problem bo za młody jestem ? :)

@Krzysiek

SLUCHAJ SZPARAGE MASZ NA POCZATKU KWIETNIA TO PAPIERY DOSTAJESZ W LUTYM A BOROWKA JEST W LIPCU TO PAPIERY DOSTANIESZ POZNIEJ MYSLE ZE KOLO MAJA

@TOLA

Czyli już raczej nie dostanę papierów na szparagi na ten rok ? Czy to jeszcze nie jest przesądzone ? Formularz wysłałem do nich 14 lutego .

@Krzysiek

JEZELI BYLES NA BOROWCE TO MYSLE Z DOSTANIESZ NA BOROWKE A NIE NA SZPARAGE.JA PIERWSZY ROK BYLAM NA SZPARADZE I TERAZ CALE CZAS DOSTAJE NA SZPARAGE

@Krzysiek

WYDAJE MI SIE ZE POWINIENES ZADZWONIC I POWIEDZIEC ZE CHCESZ NA SZPARAGE .DO SZPARAGI POTRZEBUJA DUZO LUDZI A WIEK TWOJ TO JAK NAJBARDZIEJ PRZYJEZDZAJA JESZCZE MLODSI.A TAK W NAWIASIE TO WYDAJESZ SIE NA BARDZO MILEGO CHLOPAKA.POZDRAWIAM

@TOLA

Dzięki Tola za pomoc , miło z twojej strony :) W sumie masz rację pasuję zadzwonić i dopytać się co i jak . Ale z tym poczekam do poniedziałku (może odwiedzi mnie pan Listonosz z dokumentami jeszcze) . A czy jestem miłym chłopakiem... może i tak :)

Bezkitu
@TOLA

Czy Ty umiesz odmienić slowo SZPARAG po polsku?!?!!?

anka95
@Krzysiek

Jeszcze masz szanse. Jestem w takiej samej sytuacji co Ty. Wysłałam formularz na stronie Thiermana do Motzow 12.02. Nigdy tez nie pracowałam wczesniej u Thiermana a ze szparagami nie miałam praktycznie do czynienia. Dzis dostałam papiery. Proponowany termin 03.06. Tak ze trzymam kciuki ;-)

anka95
@anka95

pardon 3.04

informator

możesz w kazdej chwili zmienic termin...

@anka95

kobieta ma lepiej bo zawsze na hale może trafić wieksze prawdopodobienstwo.....

@informator

To tak mozna sobie wybierac termin ?Dostalam wstepny termin na 03 07 do Motzow to moge dzwonic i probowac uzgadniać np na czerwiec,to chyba zalezy juz czy mają zapotrzebowanie ?Chce wziąć z pracy urlop bezplatny na okres wyjazdu .Czy lipiec to tylko borowka ?

@?????

lipiec to tylko borówka bo nic wiecej nie ma. na papierze piszesz date jaka masz przeciez masz w formularzu ze nie pasuje ci i dajesz inna.

??????
@informator

Ok dzieki ! A czy w Motzow jest rejestracja ludzi ,czy trzeba najpierw jechać do scharinghausen do siedziby?Bo mam pracować w Motzow.

@??????

MOTZOW JEST OK JA JESTEM BARDZO ZADOWOLONA

na Motzowie nawet lepiej niż na Szariku bym powiedział

@informator

NIEMAM BARDZO POROWNANIA BO NIGDY NIE BYLAM NA SZARIKU ZAWSZE JEZDZE NA MOTZOW NA MOTZOWIE JEST MNIEJ LUDZI BO SLYSZALAM ZE NA SZARIKU TO OGROM.TAKZE MI NAPRZYKLAD NA MOTZOWIE PODOBA SIE.TAK WOGOLE TO JA JEZDZE NA WYCINANIE ZALE MIESZKAMY NA LENNIE.Z TAMTAD DOJEZDZAMY NA MOTZOW NA POLA.MECZACE TO JEST BO JEDZIEMY GODZINE ALE IDZIE SIE PRZYZWYCZAIC.JEST OK.POZDRAWIAM

@TOLA

To na Motzowie nie ma zadnych kwater ?A gdzie przyjechać ,chodzi mi o rejestrację,jesli miejsce pracy jest wpisane w papierach Motzow/Lehnin?

@TOLA

ODP prosze jak jestes w temacie jaka jest robota w Motzowie na czerwiec,bo mi pasuje jechac od czerwca ?Jak jest na rzepie ,kiedy zbior?Czy 06 i 07 moglaby być rzepa i borowka na Motzowie ? Z gory dzieki,bo nie odbierają tel i nie moge sia wypytać.

@?????

jedziesz na Motzow bo tam jest biuro.Amieszkac to mozesz w roznych miejscowosciach.Mozesz na Motzowie,na Binie,w Grabowie.Mozesz tez na Leninie wszystko zalezy gdzie cie przydziela ale to juz w biurze wszystkiego sie dowiesz

@?????

sluchaj do polowy czerwca jest szparaga ,ale to juz koncowka niewiem na co trafisz na rzepce niema za duzo osob a na borowke to przyjezdzaja juz stali rwacze .Napewno dadza ci jakas prace.

moni
@TOLA

Napisz chociaz raz w końcu poprawnie np." sluchaj do polowy czerwca jest SZPARAG"

@moni

Tego się nie doczekamy. A tak wogóle to trzeba liczyć na dobrą pogodę by wszystko ładnie rosło. Tamten rok i poprzedni był bardzo zły.

ane
@informator

Jedzie ktoś 17 kwietnia na szparage?

@ane

Ja sobie darowałem ten sezon szparagowy....jade póżniej.

ArO
@Krzysiek

Za młody ? :o Ja dostałem papiery mając 18 lat, w 2014 roku. Napisałem w formularzu że nie jadę tam się obijać tylko dobrze zarobić bo w Polsce przez wakacje zarobie max 3 000 zl. I wysłali, aż się zdziwiłem. Ciężko było ale nikt nie jedzie tam żeby leżeć. Opłacało, zarobiłem 9000 w niecałe 2 mies, paru dni zbrakło. Teraz co roku dostaje papiery, nie byłem tylko raz.

informator

Jak czytam niektóre komentarze to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Takie ploty ktos rozsiewa że szok. 1.Dojazd na pola może trwać od 5 minut do nawet godziny. 2.Nie potrzeba brać kasy ponieważ dają 100 euro przy podpisaniu umowy. 3.Dają koce i prześcieradła ale lepiej mieć swój koc małą poduszke,jakiś mały garneczek żeby coś sobie ugotować ale ogólnie to są bardzo syte i dobre obiady i za socjal się płaci 5.90e dziennie. 4.Sprawa minusów.Dostajesz ostrzeżenia jak bardzo wolno pracujesz od grupowego i wtedy lepiej pogadać czy nie ma gdzieś indziej pracy jak ktoś sobie nie radzi na szparagu czy borówce ale ogoólnie jak nie pokażesz że ci zależy to jedziesz do domu ale to nie oznacza że nie możesz za rok znowu przyjechać. 5.Pytacie o papiery ile trzeba czekać. Otóż ja dostaje zawsze w lutym i nic nie pisze na ich stronie bo już byłem pare razy więc w systemie się jest bo jeżeli podpadłeś i masz elke to masz zakaz wjazdu. 6.Praca jest wszędzie ciężka pytacie gdzie lżej i wogóle żeby się nie narobić.Narobi się nawet kierowca autobusu czy bulika więc jeśłi jedziesz z zamiarem lekkiej pracy to nie masz po co tam jechać. 7.Zarobki są wszędzie różne.Ale jeżeli siedziesz śirednio 2 miesiące to te 2tyś euro na czysto masz no chyba że więcej niż 100euro tygodniowo zaliczki bierzesz to wtedy ci tyle nie wyjdzie. 8.Warunki w hotelach są jakie są. To nie Malhman. Ale najlepsze są na Uchte.

informator

A kiedy się kończą??? Nikt Bogiem nie jest i nie wie jaka pogoda będzie. Borówka nie raz była i do pażdziernika. Truskawka do sierpnia. ale teraz to na początku lipca już się kończy truskawka a borówka koniec sierpnią początek września.

sda

Witam, do kiedy sa zbiory truskawek i czy oplaca sie jechac na początku czerwca i pozniej ewentualnie zostac na borowke?

vvvvvvvvvvvvvvvvv

świder nie (usunięte przez administratora) głupot

był i będzie

Wifi łapią tylko domki na szariku. ktoś pisał że 500 euro na tydzien zarobi....no szparagowiec to zarobi i ponad 700 jak bedzie mial babki codziennie. Na godzinówce zarobisz od 45 do 60 na czysto. Koce dają i przescieradła ale niekotrzy przywoza swoje....

Ruchacz
@był i będzie

Jak będę miał babk codziennie to będę ruchał ile wlezie! A i one wtedy sobie dorobią ;)

lkj

Nie trzeba brac bo tam dostajesz ale lepiej wziac swoje rzeczy chyba ze chcesz spac pod tym co wczesniej miał jakis rumun/rumunka ktorzy sie myja raz w miesiacu

abc
@lkj

Z moich obserwacji to czy ktos sie myje czy nie, nie zalezy od nacji. Moze ktos trafic koc po tobie, a ten napewno bedzie pachnacy czyscioszku. Powachaj niektorych polskich pracownikow.

@abc

Ile razy byłem świadkiem że niektórzy polacy wracali z pola i kładli się w tym samym ubraniu co pracowali. A rumun od razu leci do łazienki pod prysznic, Więc móienie ze rumun to brudas mija się z faktem. Koc który dostajesz i prześcieradło jest wyprane...

marek

Coś mi się zdaje że 500-600 tygodniowo to za dużo stanowczo , raczej rzędu 350-450 zarobki wychodzą. I odejmują codziennie 5,90 na zakwaterowanie właśnie i jedzenie. ( Na internet bym nie liczył )

@marek

A praca na hali jest zapewniona codziennie czy też może zdarzyć się dzień wolny? Czy to prawda że trzeba brać nawet rzeczy do spania?

marek
@Sylwia1994

Nie bierz żadnych rzeczy do spania, wskoczysz do mnie pod kołderkę i będzie ciepełko :).

Sylwia1994

Hej. W tym roku mam jechać na szparagi pierwszy raz. Mam trafić na halę niby, ponieważ praca załatwiona po znajomości. Może ktoś wie na czym ta praca dokładnie polega? Jakie są zarobki, ponieważ słyszałam o 500-600€ tygodniowo, jak jest z zakwaterowaniem? Czy to prawda że muszę mieć nawet swoją poduszkę? Czy na hali pracuje się codziennie? Z góry dziękuję za opinię.

Kasik
@Sylwia1994

Hej! Wez swoje rzeczy do spania wlacznie z przescieradłem,a na kiedy masz termin?

@Kasik

Wstępnie na 3 kwietnia. ;) dziękuję za propozycję, może skorzystam. Ale na wszelki wypadek wezme swoje rzeczy jeśli juz zdecyduje sie na ten wyjazd.

Kasik
@Sylwia1994

Aha a ja mam wstepnie na 10 kwietnia,a czemu sie zastanawiasz jak masz zalatwione ;)

@Kasik

Dziewczyny to brzmi jak początek pięknej przyjaźni ;) Jak coś to chętnie dołączę jakby wam się znudziło tylko we dwójkę ;)

bywalecowiec

Gościu pisze frustracja a wy się czepiacie. a kto nie był u mahlmana to nie wie i sie nie dowie co to jest ciapa.

Na kota kokota
@bywalecowiec

On napisał fLustracja! Nawet nie wie jak to napisać! Ty w sumie też ;)

na psa urok

Szparagowcy jadą już od marca przy czym czekaja na szparag pracując przy folii. Szparag się konczy w czerwcu. Borówki jest z roku na rok coraz mniej. Wszędzie teraz jest loteria.

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG