Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Sławek

Witam serdecznie,mój przypuszczalny wyjazd do owej pracy jest 20.04.2015 r. Czy jedzie ktoś może z was z województwa Łódzkiego, mniej więcej w tym terminie ?? Pozdrawiam :)

@Sławek

Ja może będę jechał, też jestem z łódzkiego, ale na razie czekam na papiery od nich, ale mam jechać na szparagi więc mniej więcej w tym terminie co Ty będę jechał jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli. Na Motzow jedziesz?

@demiks

jeZeli jeszcze nie dostałes papierów to nie bądz taki pewien że pojedziesz w tym terminie co SŁawek mój mąż ma już na 18.05 to nie licz na wcześniejszą date

@gosia

No to chyba niestety masz rację :(

@gosia

a to nie jest tak że od ciebie po części zależy na kiedy wyznaczą termin?

@demiks

życzę ci, żebyś jak najszybciej pojechał, może się mylę, ale jeżeli jeszcze nie dostałeś papierów z wyznaczonym terminem to tak szybko nie pojedziesz. jeżeli przyjdą Ci dokumenty z wyznaczonym terminem to napisz, że chcesz pojechać ok. 20.04.2015. Tak robią niektórzy, co mają termin późno a chcą pojechać wcześnie, jeżeli będą potrzebować dużo osób to myślę, że dasz radę. ja w pierwszym roku pojechałam 26.05 to był praktycznie koniec już sezonu, dużo pól było pozamykane, tak praktycznie to sezon trwa do 24.06, a później chłopaki zostają na zwijanie folii. powodzenia, obyś pojechał wcześniej i zarobił

@gosia

Bardzo bym chciał załapać się na szparagi, a może by do nich zadzwonić gdy przyślą dokumenty z terminem wyjazdu i powiedzieć, że jednak ten termin mi nie najlepiej odpowiada. Może jednak wszystko bedzie tak jak bym chciał (liczę na to) :D

@demiks

teraz najważniejsze, żeby ci przysłali dokumenty. będzie tam kartka z wyznaczonym terminem, jeżeli będziesz miał późno to napisz tam, że chcesz pojechać jak najwcześniej lub napisz datę jaka by ci odpowiadała i szybko wyślij, aby nie poleconym. raczej się nie dzwoni do nich, że ci termin nie odpowiada, to wszystko musisz w dokumentach napisać. jak się zacznie sezon szparagi wtedy możesz dzwonić i przypominać o sobie. trzymam kciuki.

@gosia

czemu nie poleconym? to jakim?

@demiks

Tak prawdopodobnie to Motzow. Dostałem papiery 3, 4 tygodnie temu i czekam na telefon. Mam pytanie czy możesz podać meila, gg cokolwiek aby być w kontakcie ? Gdyby się okazało, iż wyjeżdźamy w tym samym terminie. Pozdrawiam

@Sławek

Tu masz mój meil d-banaszczyk@wp.pl. To może Ty podaj też swój

@demiks

Witam, chyba podałeś złego meiala bo chciałem ci napisać wiadomośc i jest napisane "ten adres nie istnieje"

Jednak się udało, sprawdź czy moja wiadomość dotarła do Ciebie . Pozdrawiam

@Sławek

Nie możliwe, to mój główny meil i wszedzie go używam, może zrobiłeś jakiś błąd

dorota

dlaczego do tego biura nie można się dodzwonić wyslalam formularz mój i znajomych przez intenet na borowki papierów nie ma znajoma mi mowila ze ma już papiery na borowki W biurze sekretarka mowi ze biuro od 24 grudnia do 4 stycznia nie czynne a ja dzwoniłam 23 lutego

Dana

na odpowiedz Olka;ja zawsze mialam jedna pieczatke i to wystarczylo ale z urzedu dadza Ci oddzielna kartke ale to kosztuje 20 zl tak np jest u nas

bella

To lepiej zadzwoń do biura i poproś o wysłanie papierów bo przez ten formularz się nie doczekasz

ruda

Byłam z mężem tylko dwa tygodnie i zjechałam bo mam małe dziecko i to był powud szybkiego zjazdu teraz ma 4 latka to mogę jechać ale denerwóje mnie spanie w sześć osób piją w nocy a ja znowu nie toleruje picia bo sama nie pije. Jak byliśmy tak krutko to może dlatego nie przysłali papierów

Serwisant

OK

Różne

bella

Ruda zawsze ktos sie znajdzie kto będzie się wypowiadać negatywnie takze sie nie przejmuj szkoda tylko tych nowych osób bo potem mają mętlik w głowie. Jeżeli byłaś w zeszłym roku to dlaczego wysłałaś zgłoszenie. Nie dostałaś papierow przecież jak juz się było to oni co roku wysyłają.

ruda

Coty piepszysz w zeszłym roku byłam z mężem i owszem zabierają dowody ale na drugi dzień oddaje brygadzista .I niestrasz ludzi owszem byłam krótko bo tęskniłam za dzieckiem ale chciałabym w tym roku pojechać ,ale wysłałam formularz i rzadnego odzewu niema

woj
@ruda

ruda jak byłaś w zeszłym roku to automatycznie powinni Ci sami papiery wysłac

andi81

czy jedzie ktoś z podkarpackiego na 9.03

mniętus

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Jednym słowem oszuści i krętacze. Miałem okazję być zatrudniony jakieś 2-3 lata temu to polityka tej firmy bardziej podobna jest do obozów pracy, niż do uczciwego zatrudnienia. Ja osobiście nikomu nie polecam. Uważajcie bo na dzień dobry zabierają od was dowód osobisty w celu zeskanowania i spisania danych, a jak chcesz wyjechać to nie możesz bo nie masz dowodu. Niejeden "zwiał" na własne ryzyko bez odbierania dowodu. Na końcu żeby było ciekawie to 1/2 osób obciążyli kosztami których nie umieli wytłumaczyć za co jakie są koszta. Od tak od siebie naliczyli że mam do oddania 100euro a kolega który miał przepracowane o 20h mniej 10euro (stawkę na początku ma każdy godzinową, z upływem czasu akordówka)

Dana

na odpowiedz Olka;wystarczy jedna pieczatka od soltysa /urzedy nie dadza Ci pieczatki / ja bylam 2 razy jesli cos cie interesuje napisz odpisze uczciwie Pozdrawiam

@Dana

punkt.6 jedna pieczatka od soltysa a chodziło mi o ta druga pieczatke pod zameldowaniem gdzie zawsze podbijała mi gmina a w tym roku nie chce. Dlatego pytalam czy zamiast pieczatki od gminy moze byc od soltysa?

Jak sie dobrze pracuje to sie na hale trafia ja jade drugi raz i jade na hale

haha

Od 3 lat zastanawiam sie skad wy wiecie gdzie pojedziecie na hale czy w pole przeciez one dopiero mowia jak dzwonia rozumiem stale odoby co jezdza od x lat albo co maja zalatwione wczesnie a inni to niby skad maja to wiedziec sama jezdze od 3 lat i ciezko mi sie dostac na hale a jak czytam ze ktos wie ze bedzie na hali to mnie trafia a potem wielkie zdzieienie bedzie jak zadzwonia :)

Ja jade 6 kwietnia na hale

Beata

Kto jedzie na hale końcem marca?☺

nu nu
@Beata

Ze tak spytam co ty masz zamiar na hali robic w marcu hmm

mazury

Mam pytanie czy byl ktos na brumero na sparglu albo na varel

Goja

Ja też miałam zawsze problem z pieczątką z gminy dopóki ktoś mnie uświadomił że gmina nie ma prawa odmówić potwierdzenia meldunku i mi nie podbijają na tej kartce od Tirmana tylko swój papierek wystawiają i jest ok oni już nie sapią że nie podbiją a ja mam potwierdzenie tylko że najpierw musiałam im powiedzieć że wiem jakie mam prawa

bella

Z tym busem to na własną rękę trzeba sobie załatwić. Najlepiej jednak jak się jedzie swoim autem ale wiadomo nie zawsze wchodzi to w gre

demiks

Teraz mi się przypomniało. Jak z busem z Polski do Thiermanna? Firma załatwia czy może na własną rękę trzeba przyjechać?

truskawka
@demiks

A skąd jesteś? Ja jeżdżę z Leszna .Jest też przewożnik z Olsztyna .Warmińsko mazurskie

@truskawka

Z łódzkiego

demiks

To w ogóle mój debiut w pracy za granicą. Jak również z wyjazdem za granice. Dzięki za przydatne komentarze :-)

olka

Nie chcą mi dać pieczątki w gminie czy mogą być dwie pieczątki na dokumentach od sołtysa? Bardzo proszę jeżeli ktoś orientuje się w tym temacie niech napisze.

ona
@olka

MOŻE BYC ! A NAWET MUSI!(ręce opadają)

@ona

Dziekuje Ci za odpowiedz Oczywiscie wiem, ze dwie pieczatki musza byc Chodzilo mi o to, ze w tamtym roku zameldowanie podbila mi gmina a w tym roku nie chciala wiec zapytalam czy moze tez soltys postawic pieczatke w miejscu gdzie pisze ze powinna byc pieczec gminy. Uwazam, ze nie zadalam glupiego pytania zeby komus zaraz rece opadaly.

ona
@olka

Sory jeśli Cię urazilam ale to naprawdę nie ma znaczenia kto to podbija najlepszą opcja jest sołtys on ma prawo aby to podbić natomiast wszelkie urzędy gminy i inne pobierając łamią prawo dlatego nie chcą.Polska to taki dziwny kraj...

@ona

Jeszcze raz dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz Juz jestem spokojna wiedzac, ze moje dokumenty sa ok Bardzo mi pomoglas:-)

bella

Tak koleżanka dodala ważna rzecz kobiety pracuja na spinach ale co niektóre grupy mężczyzn tez tylko ze stawka na spinie za kg szparagi jest troche niższa niz na zwykłym wozku. Zanim pojawily sie spiny wszyscy pracowaliśmy na zwykłych wozkach i bylo dobrze. Także nawet jak trafisz na zwykły wózek to jak jestes zmotywowany to dasz rade. A i to jest prawda że pierwszy rok jest najtrudniejszy i większość z nas mowila że juz więcej nie pojedzie a przyszedł kolejny sezon i znow w rajkach się spotkaliśmy

@bella

hahahahahah widzę ze też tak miałaś jak ja

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG